Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sijačice opća tema

3 posters

Go down

Sijačice opća tema Empty Sijačice opća tema

Postaj by Admin 01.02.15 1:14

Pozdrav

Iwanho 1  što si riješio  za čistače zrna  na sijačici kukuruza  za imt motokultivator, takvu imam i ja prerađeno za Tomu Vinkovića kopčanje u jednoj točki, mada imam mogućnost i tri točke takvu sam je kupio prije nekoliko godina  u Pregradi.

Imao sam takav mtk  htio spariti, problem su ti čistači i sita za kukuruz i grah, ista  sam dao raditi tokariti nova od čelika i tvrde plastike za tokariti, sad neki čistači su ok ali mi baš ne djelu sigurno/ispravno.

Ako kojim slučajem to popravim da bude sigurno ispravno, možda bi sadio kukuruz, grah inače i sadim sa tom sijačicom jer grah ne treba točno zrno do zrna, mogu i tri dva četiri zrna odjednom i mogu reći ispadne vrlo dobro makar su sita stara i pohabana, sa novima još nisam    sijao grah.

Slike starije par godina unazad:

Sijačice opća tema 09032013254

Sijačice opća tema 09032013257

Sijačice opća tema Dsc04418

Sijačice opća tema Dsc04429

Sijačice opća tema 09032013253


Zadnja promjena: Admin; 25.10.18 7:42; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by iwanho 1 01.02.15 18:52

Pozdrav Admine!

nemam je takvu sijačicu. Ima je moj ujak i zato znam za probleme s potiskivačima i izbacivaćima. Da nije tih problema s rezervnim dijelovima, bil bi kupil jednu. Prodavala se i kod Vž za samo 400 kn. Ja imam sijačicu koja radi na principu onih starih na konjsku vuću. Sjeme kalibracije VO baca po jedno zrno, a MO ili MP po 4 do 5 zrna. Razmak se ne može regulirati. dobro bi bilo da imam bolju, ali znaš kak se veli. Pokriješ se kolika je deka koju imaš. Mogel bi si priuštiti traktorsku, ali s obzirom na to da ne špricam kuruzu nego frezam između redi, traktor bi previše zgazil pa bi se jako mučil s frezanjem.

Kaj nije preskupo delati te male dijelove? Ako već imaš nekoga tko ih može po nekoj prihvatljivoj cijeni napraviti, koristi sipas (bijela tvrda plastika). Varijanta s čeličnima mi se ne čini kao najsretnije rješenje jer buju pohabali skuplji dio.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by Admin 08.02.15 19:17

Pozdrav

Skupo je da i preskupo pošto iz plastike imam hrpu sita poderanih/nevaljalih išao sam za tim da napravim od čelika koja vrsta neznam, ne habaju se toliko rupe na situ, a dao sam kasnije i od tvrde plastike napraviti sita, Poliamid plastika sad koja je bila neznam ima ih više vrsta, to sam dao za grah raditi, napravio je majstor ali opet rupe napravio tamo di ne treba, moraču mu dati na popravak, sijačica IMT od motokultivatora nema baš najbolje riješeno izbacivanje zrna sjemenskog, pa se dobije skoro zabadava sijačica . Sad koja je bolja opcija glede kvalitete čelik/plastika sita za zrno sjemensko vidjet ćemo tek...

Pošto ja nisam ratar pa toliko koliko treba umjesto motike posluži.

Linkovi trgovina tvrde plastike za tokarenje.

http://www.strojopromet.com/industrijska-plastika/

http://www.omnimerkur.hr/

Sijačice opća tema Dsc06816

Fotke od plastičnih isto postavim u post...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by iwanho 1 08.02.15 21:17

Pozdrav Admine!

Nisam te prije dobro razumjel. Ploče su OK metalne. Ja sam mislil da si dal raditi nove one plastične "prste". Jedan obriše višak zrna, a drugi pritisne zrno kad dođe na mjesto za izbacivanje. Ti "prsti" su original vjerojatno rađeni na špric mašini za plastiku, pa mi je bilo čudno kak ih je tokar napravil. A ove ploče bi se najjednostavnije dale napraviti iz lima na laserskom rezaču bez dodatne obrade.

Na donjem linku je komplet kućište s brisačem i izbacivačem za OLT mehaničku sijačicu.

https://www.trgo-agencija.hr/izbacivac-s-kucistem-mehanicke-sijacice-olt.aspx

Na ta dva pokretna dijela sam mislil.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by Admin 09.02.15 23:42

Pozdrav

Mislio na sjetve ne ploče, te izbačivaće/čistače zrna pitao i za njih treba imati kalup da izlije plastiku i napravi novi čistač zrna, nešto u tom smislu nisam se puno sa tim zamarao jer IMT our iz Ražnja nije radio te sjetvene ploče i on je imao koperanta za izradu tih sjetvenih ploča, i komplicirana je obnova, slao e- mail ove svuda po Srbiji nema tih dijelova nigdje više osim po sajmovima, a oni ne prodaju posebno već kompletnu sijačicu

Eto nekoliko fotki sjetvenih ploča plastičnih moraju na popravni tokaru nije dobro napravio utor za grah mora biti duži i bez one rupe između utora .

Metalne za kukuruz zarđale ostale u najlon vrećici ( ona kondenzirala vlagu ) i zarđalo eto zaboravilo se i zarđalo...

Sijačice opća tema Img28421

Sijačice opća tema Img28441

Sijačice opća tema Img28431

Sijačice opća tema Img28411

Sijačice opća tema Img28381

Sijačice opća tema Img28401

Sijačice opća tema Img28361

Sijačice opća tema Img28371

Sijačice opća tema Img28351

Sijačice opća tema Img28331

Sijačice opća tema Img28281

Sijačice opća tema Img28301

Sijačice opća tema Img28291

Sijačice opća tema Img28271

Sijačice opća tema Img28261

Sijačice opća tema Img28311

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by iwanho 1 10.02.15 10:11

Pozdrav Admine!

Ovo si prekrasno dokumentiral.
Mojem ujaku su se poderali upravo ovi brisači i izbacivači zrna, vidljivi na tvojoj petoj sliki, koji se rade u kalupu na špric mašini za plastiku. Ovaj izbacivač na sliki je već dosta pohaban. Na čeličnim pločama se buju habali još brže. Skini malo bridove na rupama. Prije 6, 7 godina sam bil uporan i pokušal na sve moguće načine stupiti u kontakt s proizvođačem, tvornicom Metalac iz Ražnja u Srbiji. Kako nisam imal nikakvog broja, zval sam nasumce brojeve s njihovim predbrojem dok nisam pogodio broj od škole. Oni su mi rekli da je firma nažalost otišla u stečaj i da je više nema. Onada sam odustal od dalje potrage. No kad bi danas doznal da netko može po razumnoj cijeni izraditi te plastike, išel bi sređivati ujakovu sijačicu jer je za moje potrebe idealna. Kod mene su je neki pripasali na mali TV.

Koliko su debele ploče s rupama? Ako ne trebaju biti deblje od 2 do 3 mm bilo bi ih dobro napraviti od inox lima. Trajale bi doživotno. Predlažem ti da ove svoje, nakon izvedene korekcije koju spominješ, daš galvanizirati i riješiš problem korozije.

Ti imaš dovoljno rezervnih brisača i izbacivača pa još s njima nemaš problema?

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by Admin 10.02.15 17:27

Pozdrav

Danas bio kod plastičara to mi je sve blizu pa to pješke obavim sve, tokar isto preko puta tog plastičara, pitao ga za te prste/čistače zrna može li kako napraviti, pa je rekao da on radi po kalupu plastiku znači ima kalupe i plastiku lije pod pritiskom u taj kalup.

Radi kantice za pekmez,općenito prehranu,grablje plastične i tako slično sve to kaj ima kalup i tržište bitno mu je tržište pa se tu okreće,  pitao sam ga ako  napravim to jest dam tokariti kalup ,može li mi to u kalup uliti  tu plastiku na te čistače sam mislio. Kaže moglo bi samo moram sve pitati gazdu, koji je i šef te radnje ovaj razgovor je bio sa radnikom.

Pa sad nemam kod sebe te potiskivače, da pokažem tokaru uživo da vidi može li to napraviti jer ako nemam uživo bit će borba oko tumačenja, što ja trebam  i kako i zašto, na selu su ići ću za par dana tek da ih donesem nazad, da  pokažem tokaru može li to tokariti  to jest napraviti kalup da plastičar izlije plastiku u taj kalup pod pritiskom, što ti misliš o tome svemu može li tokar napraviti kalup za plastičara, no još moram sa gazdom popričati jer male količine ne rade od nekoliko komada samo.

Nisu ni moji sjajni sve raspareno jedva da rade ikako ti potiskivači a imam ih i koji su kontra nekako stoje vjerojatno je postojao i suprotni smjer okretanja sita za zrno sjemensko, mišljenje samo...

Gore u alatnoj traci Foruma klikni korisni linkovi otvori se druga stranica sa imenima raznih firmi i trgovina klikni na sliku  Agrokik  ili Poljomarket 506

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by iwanho 1 10.02.15 22:07

Pozdrav,

Takvi alati nisu jednostavni za izraditi i dosta su skupi. Tokar to ne može napraviti. Potreban je glodač i alatničar, a morao bi imati i nove komade za uzorke.
Kad bi imal neoštećene uzoke, najlakše bi bilo odlijati aluminijske u pijesku. Doduše sve je sitno i vjerojatno bi trebalo odjedanput raditi nekoliko komada s jednim ulijevnim mjestom. Na čeličnim pločama bi vjerojatno funkcionirali zadovoljavjuće, ali bi ih zbog elektro korozije trebalo nakon svake upotrebe demontirati. I opet je pitanje cijene.

Pogledal sam na linkove i poslal upit u Poljomarket sa tvojim slikama u privitku.
Možda odgovore. Na linku od Agrokika nisam našel mail adrese.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by Admin 11.02.15 15:46

Pozdrav

Znači sve smo dalje od obnove Agrokik  je naš član/korisnik Foruma,  no ne piše probaj privatnom porukom, mada sam ja to sve prošao samo za sjetvene ploče  sam se raspitivao ne i za   čistače.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by ky1bro 11.02.15 21:23

Pozdrav svima.
Ja imam oltovu sejalicu za kukurz, javlja se takodje problem habanja potiskivaca izbacivaca ali postoje kao rezervni delovi pa i nema veze sto se habaju, kupis svake sezone jedan set i samo radi.

Imam neku viziju kako napraviti alat za livenje. potrebni su delovi koji nisu puno pohabani, uzmemo neki stari rengenski snimak i skalpelom obradimo snimak da je u nekoj osi dela kao da prolazi kroz njega, zalepimo snimak za deo super lepkom, to ce napraviti barijeru za uzimanje otiska. Nadjemo neku posudu  i obradimo snimak da prolazi kroz nju bez otpora, posudu ispunimo do pola retkim gipsom, ubacimo deo, pa ponovo nalijemo gips, kad se gips stvrdne, rastavimo i dobijemo otisak pohabanog dela, biaksom popravimo otisak tako da dodamo deo pohabane povrsine po licnoj viziji, biaksom takodje napravimo jedan ulivni kanal, sklopimo kalup i ispunimo ga epoksi smolom i ispecemo u rerni na 180 stepeni, rastavimo kalup i trebalo bi da imamo deo koji zadovoljava oblik, popravi se turbijom, smirglom flapom itd, izbuse se rupe i to je to, epoksi i nije nesto otporan na habanje ali posluzice.

Ne znam, ipak je ovo samo vizija, najbolje bi bilo izliti od bronze.


Ako me je neko razumeo svaka mu cast Very Happy  

Probacu da nesto na ovaj nacin uradim pa cu slikati da me razumete malo bolje, ovo je nesto kao uzimanje otiska zuba za protezu Shocked
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 45
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by iwanho 1 12.02.15 9:45

Pozdrav...

Ideja nije loša. Ali kako gips regira u pećnici? Koliko lijevanja bi izdržal kalup? Imam neka iskustva sa lijevanjem epoksi podova, ali ovdje se radi o znatno većim debljinama. Epoksi za podove je dosta otporan na habanje i očvrsne bez pećenja. Kalupu bi bilo dobro napraviti za nekoliko komada da se odjednom ispeku.

Ako napraviš neki uzorak i poslikaš, to bu super.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by ky1bro 12.02.15 22:58

Mislim da bi gips dobro podneo pecenje, uslov da je suv, pretpostavljam da bi presao u neku vrstu krede, kalup bi sigurno izdrzao vise puta izlivanje, najverovarnije bi se javio problem poroznosti gipsa, sto se tice eposi smole ima ih puno vrsta, profesionalno radim sa nekim supljim odlivcima (liju se u ceskoj), supljina kalupa odnosno jezgro je od mesavine epoksija i livackog peska, priprema jezgra se bas radi pecenjem zbog velike debljine, oko 200 mm.
Drugacije bi bilo da imam ove elemente u ruci, mozda je ova moja ideja pogresna.

Inace alati za brizganje kompleksnih delova od plastike, metala itd izradjuju se na masinama tzv. erozimati koje su uvek CNC, skupe su, programiranje je izuzetno kompleksno pa je izrada alata zato skupa.
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 45
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Sijačice opća tema Empty Re: Sijačice opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.