Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolice rucni rad

+10
Dubravac
Tomo Vinković Požega
tomotraktor
abarth
ssucur
iwanho 1
reider 1
fireman.peter
TomoVinkovic420
Admin
14 posters

Stranica 8 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 06.01.17 15:24

Duplo slovo L, misliš na Z-oblik. Praktično bi bilo da je s desne strane iznad ručki hidraulike zadnjih podiznih poluga. Jel neka ideja dobra, najbolje se pokaže nakon realizacije iste.
Dakle, čim pronađem sponzora za kupnju hidrauličnih komponenti, Very Happy  idem u pokusnu realizaciju. Do onda bum još malo kemijal na forumima. Možda se nađe još koja dobra duša s potrebnim znanjem koja bu voljna pomoći savjetom.

Naravno da bu sve objavljeno. Meni je najveća zahvala saznanje da sam nekome pomogel, ili barem pokušal pomoći, a objavu na forumu uvijek možemo smatrati pokušajem pomoći potrebitima. I love you
Kakav je to forumaš koji samo očekije pomoć od drugih, a svoje iskustvo i znanje skriva ko zmija noge. No

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 08.05.17 19:07

Postojeća prikolica je malo dorađena. Modularna izvedba.
Prije
Prikolice rucni rad - Page 8 3

Sada
Prikolice rucni rad - Page 8 6

Prikolice rucni rad - Page 8 5_1

Prikolice rucni rad - Page 8 4_1

Prikolice rucni rad - Page 8 3_1

Prikolice rucni rad - Page 8 2_1

Prikolice rucni rad - Page 8 1_1

Sad je multifunkcionalna, može poslužiti za razne namjene, od vožnje trupaca dugačkih i preko 7,5 m  pa do sipkog materijala u sanduku. Još trebam složiti kočnice i signalizaciju pa onda testirati.
Predviđena je za terete do 3,5 t, a pažlivijom vožnjom može i 4 t. Nije kiperica, ali je jako lagana.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 08.05.17 20:42

Viti ti to, ma ima istog petlja kao ja. Na milimetar il pero isti! Shocked Stavi njegovo sliko u odgovarajučo temo...

Dali ne radi sad prikolice potpuno isti čovijek, koj mi prije dobre jedne godine kazao, da nije više on čovijek za "veče" projekte scratch Ovo je ovakav projekt, da ni ja ne bi pomislijo, da idem raditi heh.
Ne kažem, da je loše izpalo, več kažem, da je to dosta posla. A vijerujem, da u vlastiti režiji može se prištediti koji EUR novaca.
Meni se sviđa. Ne bi se je branijo. Osim nije mi baš jasno dvije stvare. Kako si se odlučijo izraditi zatvarne polugice stranica u vlastiti režiji, pošto je to serijsko moguče dobiti svuda više modelova. I nije mi baš jasna stabilnost prednje stranice, kad stranske otvoriš. Čini mi se, kao da bi trebalo imati sistem samo gurnuti profil u profil, ili na postoječem sistemu imati dvije malena svornjaka, jednog gore drugog dole. Predpostavljam, da imaš ovako zamišljeno, da se prednja stranica može otvoriti na oje, i pod je ravan i dugi...

No malo si me pretrčijo oko izrade prikolice. Ja sam još samo kod razmišljanja, a realiziralo bude se  do kraja mijeseca. Na brzino treba sklopiti na mojo postoječo prikolico spredaj i straga svuda po 4 ročice višine 1,8 metara, i preraditi stranice, da se možejo uzimati dole, zbog vožnje bal sijena. Sad se zbog sistema prihvatov to ne može. Znači promijeniti prihvate na svim trim stranicama, prednje fiksne nečem dirati, samo ji namijestiti ročice. Zadnja se uzimala bude dole(ili ne, po želji), i za njo stavilo 4 ročice od 1,8 metara. Sa tome bom umijesto do 33 komada, mogao voziti kuči uz pomoč jednostavnog vezanja i do 62 komadov kockavih bal sijena. Detajli ni meni sami nisu znani, jer je sve u izradi načrtov. Produživat keson sa nekvim podom il nosačima neču, jer se zbog toga treba dodati još cijela dodatna signalizacija itd. Meni če bez produženja odgovarati.
A išlo bude se na izrado najpovoljnije i najfunkcionalnije opcije. A načrt se više puta promijenjivao heh. Nadam se ,da čem biti uz nabavak materijala ukupno gotov za 3 cijela dana. A dobro, nisam platen na sat. Bude, kako bude.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 13.05.17 21:30

Radovi se počeli. Prvi korak pregled prikolice, što ji fali skroz njezinih 20 godina postojanja, jer je nitko nije nešto popravljao. Izpali lesni vijci, koji drže pojačanja drvenih stranic, zbog zasušenja dask, popustili vijci i zatvorne ručke labale gore. Premijestiti trebalo 3 pante stranica, da se možedu sad vse stranice uzimati dole. Nijedan vijk ne da se odviti, več samo odpiliti brusilicom.
Prikolice rucni rad - Page 8 Fotografija-0010
Jedna kafepauza heh:
Prikolice rucni rad - Page 8 Fotografija-0011
Sreča moja, dobijo pomoč. Trebalo je prestaviti prikolico na drugo pozicijo na dvoru hehe:
Prikolice rucni rad - Page 8 Fotografija-0012
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 14.05.17 17:15

Preinake na prikolici su zahtijevale preslagivanje strojeva pod nadstrešnicom.

Prije
https://2img.net/h/oi67.tinypic.com/2irx0za.jpg

Nova varijanta, prvi pokušaj.
Prikolice rucni rad - Page 8 7

Bile su poteškoće s guranjem manje na pod veće prikolice pa je promijenjena opcija. Srećom je prva stranica na prikolici demontažna.
Prikolice rucni rad - Page 8 12
Prikolice rucni rad - Page 8 8
Prikolice rucni rad - Page 8 10
Prikolice rucni rad - Page 8 11

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 14.05.17 21:12

Da istina. Otvaranje prednje stranice super je stvar. Imam tako na autoprikolici, i ne mogu, da prehvalim stvar!!!. Ak bi radijo ponovo prikolico traktorsko kučni rad, 100% bi ju napravijo sa demontažom prednje stranice i naravno na 4 stubova.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 20.05.17 11:39

Za sada završeni posao oko izrade poviškov za sijeno. A obojit če se tada, kad se nakon sezone če jednom to demontirati. No slika priča više nego 100 riječi.
Zadnja stranica može se skinuti ili ne. A dobro, da ostaje, jer nosi trokut i znak brzine kretanja, a ne smeta ništa. Premijestiti bilo je treba kompletno signalizacijo(kablovi , lampe), na ožje i nižje. Napraviti nove nosace. Jer se prednja stranica obterečuje sada par puta više, trebalo pojačanje napraviti. Isto tako trebalo stražnje profile dodatno povariti, gdje su se namestili stubovi. Prvotno bilo je u planu izrada poviškova bez centralnog povezivača, al sumnjam, da če se od tereta bal(cca 60komada) oni razpreti, pa sam napravijo povezivni stub. Na kraju dodao i kutijo za alat i gurtne iznad oj-rude. Prikolica nek bi zamijenila sada posao pored dovoza mrve kuči, i vožnjo bal sijena do kupaca sa nekadašnjim trosačem stajskog đubriva, koj se prodao ove godine, ak se koj pronađe bez prevoza. Al sumnjam,da če kakvih 10 bala iti gore manje na prikolico, nego nekad išlo na trosač, što je edina loša stran svega.
Trosaču đubriva itak trebalo bi odmah kupiti nove gume, pa sam za cijeno njih uložijo novac u to prikolico i još pridobijo prostor u šupi. Trošak povišaka i nabavak gum trosača isti so potpuno, sa tim, da dobijo još novac od trosača. Znači dosta dobrog, i malo lošeg se tako dobilo.
Prikolice rucni rad - Page 8 Fotografija-0013
Prikolice rucni rad - Page 8 Fotografija-0014
Prikolice rucni rad - Page 8 Fotografija-0015
I još prikolica mog novog poznanika, koju je napravijo sam. Vukao ju je IMT 542. Radijo je na kraju kao vozač buldožera i građevinskih strojeva, a veselje kod kuče imao je isto kao mi.
No čovijek je star, pa opustijo radove, što se vidi i na več dugo nekorišteni prikolici. A kaže, možda čejo mladi trebati strojeve. Svi čemo nekad u životu kazati-eto, dovoljno je bilo u ovom životu, prestao sam, ne ide i ne mogu više. ŽAo, tako je Neutral
Prikolice rucni rad - Page 8 Cusova-prikolica
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 23.09.17 5:30

Svemu jednom dođe kraj, pa tako opet odkazala prikolica. Ova imala je malene kotače od 8", jer jo vukao nekada motor, pa jo preradijo moj dijed na kuki i stavijo veče kotače. Do tada nitko je nije ništa dirao. Sad se prepiknula guma. Demontirao več u kasnim satima jučer, jer treba vulkanizerju il čemo staviti druge veče kotače. Odkazali su i ležaji glavne osovine. JEdva se okreta os. Oništeni je pod prikolice, al isto tako trebalo bi i popravak stražnjih vrat Razz
Prikolice rucni rad - Page 8 Img20170922192203
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 13.10.17 19:57

Evo ljudi moji. Nastavljam posao: Slučajno kod odpada dobijo 4 iste kotače kompletne, istee od Fiata Punto, koje u nulo su pasale na moje obadvije prikolice male, koje vuče TV. Inače bila je uništena samo jedna, ali i drugoj brojene bile su godine. Pa mijenjao sve na obadvih. Kotači 165/65R14" MAtador. Osim ova prikolica sa slike ima na jednom strani osovino odabljano, zbog lagera unutra. I trebao svečati rupu sa 58 na 75 mm, al bila to muka isusova. Kotače montirao cijelo posljepodne.
Prikolice rucni rad - Page 8 Img20171013150819
Prikolice rucni rad - Page 8 Img20171013144036
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Admin 14.10.17 16:44

Pozdrav, tvrd materijal bar se neće uvijati.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 14.10.17 19:47

Prijatelj, ova osovina napravena je tako, da nitko nije nešto ovakvog vidijo, i ne sanja se nikome, zašto se majstri tako odlučili. KAo vidiš ima osovino, koja se vrti skroz izpod sanduka, a na jednoj je strani dupla prirubnica, koja ima u sebi lager. Ta prirubnica videna je na 1 sliki. ZAto je tako debeli centar, gdje naljega kotač na osovino.
Ja zadovoljan, ali nekog kišnog jesenskog dana trebam iti popravljati lim i pante vrat na obadvih prikolicah. Panti popucali na jedni, na drugi , toj sa slike pa treba izkemijati fiksacijo za zatvorena vrata. Isto tako bilo bi dobro, da mijenjam pod na njoj.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 17.11.17 17:13

Prije tijedan dana, radilo se na specialnoj prikolici za vožnjo kolja za povrče. Od starosti razpala guma. Ovo prikolico dobijo sam u dar od komšije, koju bacijo pored ceste, da jo odvededu u odpad tekom akcije čiščenja. A prikolica zaista je odradila svoje, sve na njoj dokrajno uništeno. Al ja jo preradijo za pomično skladišče za kolje. Natovari se kolje, povuče do ruba šume, pokrije ceradom i tamo čeka do druge sezone. Znači dva puta godišnje po 100 metara. Kad bila guma uništena, vukao jo po felgi, al pravilo trag i prikolica bila jako nagnuta. Pa kupijo zračnico, a kod vulkanizera, dobijo polovno 14" vanjsko gumo. Istina, da je 12,5 eur zračnica, al dobije se cijeli kotač za 10 eur na odpadu več napumpan sasvim dobar,
Ali ovakva felga nigdje ne postoji. Rupa centar 75, al ne pitaj razmak između rupama za vijke. No sad je sređeno. Slika prikolice krajno desno, una, koja nije prikačena traktoru:
Prikolice rucni rad - Page 8 Fotografija-0036
Prikolice rucni rad - Page 8 Img20171109142725
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by serafian 12.09.18 11:32

Pozdrav svima. Trebao bih ako netko ima volje da mi napiše (ili još bolje nacrta) dimenzije prikolice za tomovinkovića. Znači imam tv732 i imam staru prikolicu tomovinković te bih htio napraviti novu. osovinu ću uzeti od stare a sve ostalo ide novo pošto je već prerađivana za neki drugi traktor i nije u redu. Napravio bih i pripremu za hidrauliku (kipanje) jednoga dana u sredini.

Hvala na bilo kakvom savjetu i pomoći.

serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by serafian 12.09.18 12:13

primjer:
Prikolice rucni rad - Page 8 7451_1
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Tomo Vinković Požega 12.09.18 14:55

Dimenzije sanduka moje "kiperice" koju vučem sa malim 420 i velikim 731 tomom je 150x200 cm i pokazala se dobra dimenzija. Nije prevelika, a nije baš ni mala, prikladna je za sve TV, posuđujem ju susjedu za fefca
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by ssucur 12.09.18 22:09

Đe ba zapelo majstore. Wink
Evo imaš ovdje dimenzije, ne pretjeruj (lako vući teško spustit) Very Happy Rolling Eyes
https://app.box.com/s/2oxgnrqxdvdhaw3o3k8n
Hitner prikolice unutrašnje mjere sanduka.
duzina - 241 cm
širina - 142 cm
visina - 40 cm
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by serafian 13.09.18 11:17

Hvala ekipa...
No ne zanima me toliko sanduk vec ono ispod... znaci stavio bi profile u >- (v i produzetak) pa me zanima koliko bi to trebalo biti dugacko?

Ssucur kocnica je naravno obavezna... hvala za prirucnik...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 13.09.18 12:57

Odvisno kaj i gdje bi vozijo, bi ja svetovao. A izgled prikolic priporuka t i  je moja, da ideš malo na sajam i tamo se razgledaš. Vijeruj, koristit ti če, jer tamo su stroejve pravili stručnjaci sa iskustvima, a sa svoej glave ponekad dođe prava skalamarija al kako vi susjedi kažete.
Inače moja prikolica ti je 1,5x2,5x0,35 i bila pravljena za TV serije 800. Priporuka moja ti je nikako ne radi veče. Radije stavi poviške.


Zadnja promjena: reider 1; 13.09.18 19:17; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by ssucur 13.09.18 14:32

Sve dužine ti pišu u priručniku.
Ima ovdje izgled prikolica donji dio.
https://mojalbum.com/ssucur/svasta-s-neta/3
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by serafian 14.09.18 10:18

ok. poslikam kad krenem, i kad završim... obično ono između zaboravim jer se zanesem Smile
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 8 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.