Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi ljudi koji vole agrar.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Prikolice rucni rad

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 on 20.05.17 10:39

Za sada završeni posao oko izrade poviškov za sijeno. A obojit če se tada, kad se nakon sezone če jednom to demontirati. No slika priča više nego 100 riječi.
Zadnja stranica može se skinuti ili ne. A dobro, da ostaje, jer nosi trokut i znak brzine kretanja, a ne smeta ništa. Premijestiti bilo je treba kompletno signalizacijo(kablovi , lampe), na ožje i nižje. Napraviti nove nosace. Jer se prednja stranica obterečuje sada par puta više, trebalo pojačanje napraviti. Isto tako trebalo stražnje profile dodatno povariti, gdje su se namestili stubovi. Prvotno bilo je u planu izrada poviškova bez centralnog povezivača, al sumnjam, da če se od tereta bal(cca 60komada) oni razpreti, pa sam napravijo povezivni stub. Na kraju dodao i kutijo za alat i gurtne iznad oj-rude. Prikolica nek bi zamijenila sada posao pored dovoza mrve kuči, i vožnjo bal sijena do kupaca sa nekadašnjim trosačem stajskog đubriva, koj se prodao ove godine, ak se koj pronađe bez prevoza. Al sumnjam,da če kakvih 10 bala iti gore manje na prikolico, nego nekad išlo na trosač, što je edina loša stran svega.
Trosaču đubriva itak trebalo bi odmah kupiti nove gume, pa sam za cijeno njih uložijo novac u to prikolico i još pridobijo prostor u šupi. Trošak povišaka i nabavak gum trosača isti so potpuno, sa tim, da dobijo još novac od trosača. Znači dosta dobrog, i malo lošeg se tako dobilo.

I još prikolica mog novog poznanika, koju je napravijo sam. Vukao ju je IMT 542. Radijo je na kraju kao vozač buldožera i građevinskih strojeva, a veselje kod kuče imao je isto kao mi.
No čovijek je star, pa opustijo radove, što se vidi i na več dugo nekorišteni prikolici. A kaže, možda čejo mladi trebati strojeve. Svi čemo nekad u životu kazati-eto, dovoljno je bilo u ovom životu, prestao sam, ne ide i ne mogu više. ŽAo, tako je Neutral
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 2783

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 23.09.17 4:30

Svemu jednom dođe kraj, pa tako opet odkazala prikolica. Ova imala je malene kotače od 8", jer jo vukao nekada motor, pa jo preradijo moj dijed na kuki i stavijo veče kotače. Do tada nitko je nije ništa dirao. Sad se prepiknula guma. Demontirao več u kasnim satima jučer, jer treba vulkanizerju il čemo staviti druge veče kotače. Odkazali su i ležaji glavne osovine. JEdva se okreta os. Oništeni je pod prikolice, al isto tako trebalo bi i popravak stražnjih vrat Razz
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 13.10.17 18:57

Evo ljudi moji. Nastavljam posao: Slučajno kod odpada dobijo 4 iste kotače kompletne, istee od Fiata Punto, koje u nulo su pasale na moje obadvije prikolice male, koje vuče TV. Inače bila je uništena samo jedna, ali i drugoj brojene bile su godine. Pa mijenjao sve na obadvih. Kotači 165/65R14" MAtador. Osim ova prikolica sa slike ima na jednom strani osovino odabljano, zbog lagera unutra. I trebao svečati rupu sa 58 na 75 mm, al bila to muka isusova. Kotače montirao cijelo posljepodne.

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 14.10.17 15:44

Pozdrav, tvrd materijal bar se neće uvijati.

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3439

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 14.10.17 18:47

Prijatelj, ova osovina napravena je tako, da nitko nije nešto ovakvog vidijo, i ne sanja se nikome, zašto se majstri tako odlučili. KAo vidiš ima osovino, koja se vrti skroz izpod sanduka, a na jednoj je strani dupla prirubnica, koja ima u sebi lager. Ta prirubnica videna je na 1 sliki. ZAto je tako debeli centar, gdje naljega kotač na osovino.
Ja zadovoljan, ali nekog kišnog jesenskog dana trebam iti popravljati lim i pante vrat na obadvih prikolicah. Panti popucali na jedni, na drugi , toj sa slike pa treba izkemijati fiksacijo za zatvorena vrata. Isto tako bilo bi dobro, da mijenjam pod na njoj.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics