Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Prikolice rucni rad

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Prikolice rucni rad

Postaj by fireman.peter on 22.11.15 21:10

Tomo Vinković Požega koristi ovu troosovinku za vožnju kukuruza i stanjaka po ravnini a to sigurno dobro obavi. Za šumu mu je opet neka druga, hehe čak ima više njih.
Kako vidimo mi bi trebali za svaku svrhu svoju prikolicu, tako bi bilo najbolje ali...

Kako vidim ssucur se sprema za izradu prikolice, čak budu dvije.
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1430

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Postaj by Tomo Vinković Požega on 22.11.15 22:12

Dok me nije bilo na forumu, dobro ste shvatili o kakvim klackalicma se radi, ali napravljene su puuuno čvršće. Lijevi i desni zadnji kotači nemaju nikakve veze.

Prikolica nema kočnicu jer čovjeku koji ju je napravio ne treba. Vuče ju sa Ursusom C360 i to uglavnom kao drugu, zakvačenu za kipericu koja ima kočnicu, a i sam njegov traktor je dovoljno velik da mu ovakva prikolica nije problem.

Reider, posudim ju samo za transport većeg tereta po ravnom terenu na kojem bi mogao i vlak povući a kamoli prikolicu, nije podizala zadnji kraj traktora. Slažem se s tobom, kad bi to bila moja prikolica, spustio bi rudo, ali ovako za dva puta godišnje koliko ju posudim, stvarno posluži.
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 445

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 17.12.15 19:58

Kuka za kučno izrado prikolice. Slikana u Agromehanika MB!
Košta 32 EUR, drugog podataka nemam.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 2886

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 17.12.15 20:23

Ovakvu sam ja kupio i zavario na moju prikolicu.
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1430

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 17.12.15 20:31

A kad mi radili, otac tada radijo u Metalni. Dao izraditi tamo. Inače se ga ne izplati raditi kod kuče naravno da ne.
Uho jesmo imali več prije kod kuče dugo, a je trebalo u četverokutno ploščo izbušiti rupo, pa jo nosijo on u tvornico, da jo otokarili tokalicom sa 4 zubim amerikanerom. No sad ja to radim sam takve stvare. Jednostavno se navari komad cijevi i drži za njega i tokari i buši ploščo po moli volji. Kakve fi rupe želiš. Pogledaj to kuko 4 posta nazad, na onoj zeleni moji prikolici.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 17.04.16 19:57

Evo kak sam u nedostatku prostora dvije prikolice parkiral na isto mjesto. Najvažnije je da su obje pod krovom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1415

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 17.04.16 20:18

Idej nema kod tebe "ne konca ne kraja", kao mi ovdje kod nas kažemo. No sad je to još možno, dok nema nadgradnje doljnja prikolica namiještene, inače ne bi išlo il bi jo trebalo uvijek jo razmuntirati tekom sahrambe.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 17.04.16 21:12

Zato je i planirana da se složi kao lego kocke. Posebno šasija s uzdužno premičnom osovinom, posebno kostur poda sanduka (cca 40 kg), pa trodjelni drveni pod. U budućnosti još treba napraviti stranice sanduka i eventualne nadogradnje stranica. Na kraju bum imal 3 u 1 - šumsku (s mogućnošću vožnje trupaca do 8,5 m dužine), platon i sandučarku. Još nedostaje kiper, ali onda bi konstrukcija poda bila preteška jednoj osobi za montažu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 20.04.16 17:56

Pozdrav

Tko se zanima za izradu naletne kočnice na traktorskoj prikolici  ima fotografije, građevinske firme imaju najviše malih auto prikolica za prijevoz malih strojeva sve takve prikolice  imaju naletnu kočnicu..

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3487

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 23.04.16 14:14

Ja sam jučer malo posjetil šumu. Prvi put s ovom prikolicom.
Glavni šumski put je upravo u fazi rekonstrukcije pa se išlo tek nakon završetka radnog vremena radnika koji šodraju put. Natovarili smo koliko je bilo pripremljeno i polako doma.

Prije polaska

Doveženo doma

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 23.04.16 18:46

Dal si imao što fiksirano ili si samo ovako vozijo? Kad poskakiva prikolica po putu, može ovo izpasti. Predpostavljam, da jesi, jer vidim lance i gurtne na prvoj sliki.
No ja sam u glavnom završijo sa pripremo drva, osim nešto granja, zbog samoodvrtanja vijka glavne osovine mlina za granje, a i zbog toga, jer neznam, ak bude komšija uzeo granje il če podariti meni. MAlo prije kositbe idem samlevti bez pitanja, jer je granje u mojoj travi a tako sam mu i objasnijo, kad sam ga pilijo za njega. Čuo sam, da mu probleme zdravlje stvara, pa sumnjam, da je sve zbog toga pustijo.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by tony5 on 20.05.16 17:10

Fotografirano u prolazu, mala traktorska prikolica ručni rad.

tony5
član
član

Broj postova : 276

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 21.05.16 8:23

Je li i ručna kočnica, ručni rad ili je korištena postojeća od nečeg drugog?
Baš bi mi dobro došla jedna takva. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 21.05.16 8:50

Ivanhuu, snimijo ju je usput koristnik Tony na putu. Nezna čija je. Dobra je jer ima alu stranice. No pod nije žao. Nemam pojma zašto koristi ovo kočnico, ak je prikolica tako lagana i mala. Osim ak ima brdovit teren ko planine.
Vidim kod sebe, da malene prikolice dosta puta dobro dojdu. Više puta nego velika.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 23.10.16 18:35

Konacno i ja zavrsio moju prikolicu.Od gole sasije i felgi i gibnjeva je poceto i sad sam je uspeo zavrsiti. To je inace bio konjski spediter od 2,5 tona a star je bar 60 godina.
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 484

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 23.10.16 21:52

Lagano tebi, ak si na ravnici doma heh.

Sad, kad imaš priliku, uzmi si vrijemena i dobro ju oboji. Da če dugo držati lim. A i kakvu šupu prema kiši potraži.

Ak bi ja radijo opet kakvu prikolicu, obavezno na stubove na uglima jih bi napravijo. To sam dosta puta shvatijo, da dobru dojdeju.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 24.10.16 21:49

Ima ova stubice dodatne na prednjoj strani ali su nepotrebni jer ovde je noseci drveni pod a stranice same sebe drze kao i na dubravama koje se ekstra pokazale. I ovo je nekad davno dubrava radila ali je sad preradjeno dosta i stranice dublje i metalne, prednja je jos zavarena za prednji deo grede. Ofarbana je ona odmah sutradan u osnovnu boju i napravio brave za stranice jos .Mislim da joj nastavci i nece trebati jer su stranice 50cm duboke. Malo veci je problem kod ovih prikolica sto je uzana na osovini a sirok sanduk pa se hoce izvrnuti ako se ne vodi racuna ali sam je suzio 10cm za svaki slucaj
vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 24.10.16 21:55

Nisam mislijo za pojačanje stranic, več za situaciju, da se sve stranice odbacijo, pa stubovi ostaju za granje voziti. Stubovi jeste van se možedu uzeti, tako se bi napravilo...

Čovijek, na ravnicama ne brini ti za prevrtanje. To se mi ovdje brinemo kod nas hehe.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 24.10.16 22:06

Mi za sitnije grane obicno spolja zavarimo U profilcic i onda stubovi drveni se ubace sa strana da drze. Prevrtljive su one ko vrag iako smo u ravnici jer malo nepaznje sa vecim terotom kad se smota izvrne se dok trepnes. Oko 20cm je uza osovina od standardnih . ali bolje nemam a ni mnogo posla za nju pa polako kad mi zatreba. Ali za moje potrebe sasvim dovoljna jer su mi njive vrlo blizu

Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 25.10.16 7:32

Kolika je vanjska širina kotača?
Na mojoj, nedovršenoj jednoosovinki je 145 cm, a za visoke terete imam dodatne kotače s izbačenim srcima felge. S tim kotačima je ~166 cm. Planiram napraviti sanduk unutarnje širine između stranica 150-152 cm. Mislim da to nije preširoko.
Ne bu imala zasebne stupiće kad su namontirane stranice, ali bu rješenje takvo da bum mogel na svaku uzdužnu stranu staviti do 4 stupića kad maknem stranice. Upravo malo modeliram, a kako je ne budem trebal prije ljeta za pšenicu pa ne žurim previše.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 26.10.16 19:28

Da Vica, kad se oje pravim kutom okrene na pod prikolice, onda je ona potpuno nestabilna. Ravno je najbolje. No, pa moglo bi se ju proširiti na osovini.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 27.10.16 16:54

Sad sam je izmerio na osovini. spoljna sirina izmedju guma je 130cm a sirina karoserije 173cm i to sam je jos suzio jer bila je 185cm. Samu osovinu je vrlo tesko prosiriti jer prvenstveno bi sasija sa gibnjevima morala da se siri i na sredini da se onda osovina prosiri ali tehnicki je to neizvodljivo kod ovog tipa prikolica zbog okretnog prstena na kojem se okrece a zavaren je za sasiju i te je sirine tako da od toga nema nista.
Ni same ove felge se nemogu siriti jer su vec rasirene takoreci a vrlo uzane su. Jedino jos sto sam smislio je da nadjem siroke felge i da srce felge prebacim na njih jer raspon rupa je vrlo tezak za pronaci ili da kazem nemoguc sa drugog vozila jer su namenski pravljene samo za ovu prikolicu i to pre vise od 50 godina

Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 27.10.16 17:14

Ako su ležajevi dovoljno jaki možeš izbaciti prema van samo kotače. Ako nemaš felge sa zamaknutinm srcem, Napravi 4 nastavka (produljenja), slično kao na TV traktorima. Dovolljno je uzeti jaču cijev i navariti sa svake strane flanđu s rupama ili navojem za vijke. Ne okreće se to brzo pa čak nije bitno malo odstupanje od centričnosti. Na taj način možeš odmah prilagoditi za neke standardne felge sa izbačenim srcem. Takve imaju prednost da se ovisno o težini koja se prevozi mogu okretati i na taj način regulirati moment na ležajevima.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 27.10.16 19:13

Svaka cas Iwanho  sad si mi dao dobru ideju sa prosirivacima. Felge ove mi se u svakom slucaju nesvidjaju jer se nemogu izbaciti i veoma uzane. To je radjeno za neke stare dijagonalne gume 5.00-16 koje sad mislim i da nepostoje.Jedva sam stare ispucale gume poskidao koliko je to usko na felgi da sam dve cak sekao da ih smaknem. Tako da ce najverovatnije da se ubace debelozide celicne felge koje su sire i predvidjene za barem 6.50-7.50-16 gume. Sad su mi 6,50-16 pa izgledaju ko izduvane u uzanoj felgi
vica022
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 27.10.16 21:23

Taj nastavak-produžetak, može se nakon zavarivanja malo otokariti, pa valjda bude u centru. No neznam, kak otočno mislite ,ali ak se priča o sistemu TV ,onda su to dva tanjura, povezana međusobno sa rebrima. Onda otokariš stranske ploskve, napraviš nasijed, kota čpostaviš na produžetak, i po felni probušiš rupe, i to je to. NAdam se ,da sam vas razumijo scratch
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics