Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolice rucni rad

+10
Dubravac
Tomo Vinković Požega
tomotraktor
abarth
ssucur
iwanho 1
reider 1
fireman.peter
TomoVinkovic420
Admin
14 posters

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 09.02.15 15:43

Uvijek možeš stati i okrenuti vintu sa traktora. Brže i sigurnije nego stati, sići sa traktora. otići otraga i zavintat. Onda sjedneš na traktor, kreneš i vidiš da je preslabo ili prejako zakoćeno, pa Jovo nanovo. doduše postoji i drugo rješenje. Imaš pomoćnika koji ide iza prikolice. Barem nisi sam. Mala šala.

Nije dobro zbog nepravilnog rada odbacivati dobra rješenja. To je samo moje skromno mišljenje, a svatko si napravi kak smatra da je njemu najbolje.

Ja sam na većoj prikolici (1,5 kubik) napravil žlajf (vintu) naprijed, a na maloj koja koristi zadnji štel od gumenjaka (voza) je ostala otraga. Jednostavno mi se nije dala prepravljati jer za teret koji na njoj vozim mi uopće nije potrebna koćnica. Kad bi na njoj imal bolje gume za veće terete, odmah bi je preuredil.


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by ssucur 09.02.15 16:09

Vintu je dobro imati sprijeda, kombinuj kakav stari dio kardana i cijev u cijev.(Možeš je imati blizu sebe)
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 09.02.15 16:42

Ma i ovako nikad nisam sam, vecinom ide i otac samnom.
Inace ako mogu izbjegavam velike strmine i uzbrdice.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 09.02.15 18:01

Hja ako debatiramo oko kočenja,kada si sam kod vožnje,onda je najsigurnija jedna od dvih rešitev.Ručna kočnica sa sajlom napeljana na desni blatobran traktora ili normalno hidro kočenje.To dvoje je bog i batina.

Nije loše bilo riješenje oko,koje je stralo ruku Tomovom poznaiku več je se m uto dogodilo jer je kršijo prava o varnom radu .I to je,da kad si zaokrenjen nazad i šaraufaš dvinto,da se tad traktor treba zaustaviti,dati u ler i zategniti ročno kočnico traktora.

No ja kad smo prije godinama 2002 vozili gnoj sa našom jednoosovinkom(sanduk 1,5x2,5 sa bočno ručno kočnico),tad nas uvijek bilo kod tog posla 2 čovijeka i nije bilo problema.A ni da sam bijo sam,nije bilo problema,jer prije nizbrdice bila potpuna ravnina od 20 metara i tamo se ustavijo i izašao iz traktora.A put vodijo je kroz strmo nizbrdico u šumi i to s zavojima u njime,a tlo je klizavi lapor bijo posut sa liščem,koji bijo više puta i moker.Inače kazano najloši uvijeti.I trebala je biti 100% kočnica.No prije upotrebe ove prikolice koristili smo voz klasičen,kojeg od volovskih vprega svi poznajete.I imo kočnico,kakvu ti več praviš Tomo na tvojoj za TV.
Tako da od svih priključaka za vučenje(2 autopikolice,1 jednoosovinjka i razbacivač đubra )oddržavam kočnico samo na trosaču đubriva,jer je i sam zasebe tako težek,kao mala prikolica puna đubra ali kotač mu potpuna u sredini izpod sanduka.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 15.02.15 16:27

Evo prikolica skoro gotova. Ima jos nekih sitnica, ali to ce otac raditi. Ja cu biti zauzet radovima oko tome. Sto se tice prikolice ja sam veoma zadovoljan, kocnica koci extra.

Prikolice rucni rad - Page 4 ZS7doHL

Prikolice rucni rad - Page 4 HO02lhW

Prikolice rucni rad - Page 4 0wMl75K

Prikolice rucni rad - Page 4 4UllUpQ

Prikolice rucni rad - Page 4 7ePmvVX
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 15.02.15 22:38

Meni se sviđa.Možda sam pristaš više punih stranica(znači lim ili tanke 2 cm daske),ali ak ti ovo služi tako kak želiš onda sve ok.A što češ raditi na Tv-ju?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by fireman.peter 15.02.15 23:02

Kočnica, jednostavna i efikasna Wink jednostavne stvari su najsigurnije.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 15.02.15 23:09

Tako je-to sam skužijo tako doma kao u tvornici.Gdje bilo zakomplicirano stvaralo probleme.Koliko novi stroj kod nas u tvornici napravi više,toliko gubi na kompliciranim popravkama i drugim djelovima i jako veči trošnji struje...

Dogodil ose,da došao stroj sa "soft tach "vodenim panelom,a na kraju so mu v naši tvornici demontirali original regulacijo ponekvih djelova,a namjestili vijke sa obročem za micanje rukom.Hehehe.I još danas radi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 15.02.15 23:26

Ne bih da je jos vise otezavam, rijetko vozim rasuti teret, pa je necu zatvarati stranice.
Na tomi cu raditi krov, nozni gas, prerada rucica mjenjaca i nesto sitno.

Kocnica je sklopljena za 10min i radi izvrsno Very Happy
LP
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 13.05.15 21:05

Evo jedna nedovršena prikolica iz kućne radinosti, od ranije nabavljena osovina i ostalo, pa kada vrijeme dozvoli ponešto se zavari. Koritit će se oko kuće i nešto uslužno za prevoz sijena i sebi sitno za drva. Kažem nije dovršena bit će tu još jedna prečka I profil poprečna i još jedan par stupaca. (nestalo repromaterijala) Bit će slike kad se u kompletu završi. Za sitne potebe bude valjala. Ja to ne koristim mnogo.
[img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09051 upload pics[/img][img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09050 image ru[/img][img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09053 free upload pictures[/img][img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09057 upload a picture[/img]

LP
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Tomo Vinković Požega 13.05.15 21:52

Bit će to odlična prikolica, a koliko vidim ni nije baš puno od "repromaterijala", korisiš novi materijal. Ako imaš još koju težu prikolicu, vidjet ćeš da ćeš najviše koristiti ovu jer će biti lagana a dovoljno jaka. Što planiraš staviti za pod i stranice?
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 14.05.15 14:18

Jest sve nov materijal. Ma nije puno novaca, samo nekupuje mi se čitava šipka od 6 metara ,,I,, profila zbog 120 cm, a neće da prodaju barem pola, pa zbog toga tražim negdje taj komad po otpadima sekundarnih sirovina. Ma ja nekoristim općenito traktor mnogo, što radim radim većinom uslužno, imam dovoljno zemlje i svoje ali je samo održajem možda u mirovini za 4-5 g., se posvetim malo više tome za sada mi nije prioritet. A prikolicu imam još jednu ali je i ona laka, čak lakša od ove, ručni kiper. Za moje potrebe super. Ja sam ti više da za sebe i svoje potrebe napravim priključak, za što manje para, i kvalitetan koliko je to moguće i da zadovoljava opet moje potrebe. Pod će biti od jelove daske, ovi stupci će bit za sijeno samo još uraditi vrhove na njima, a za drva će biti drugi s lancima na vrhu za stezanje i još par tih stupaca što fali. Stranice-sanduk će biti po potrebi tako da se brzo i lagano skidaju, takođe od daske. lp
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Dubravac 14.05.15 21:37

Kolega ovo solidno izgleda još ako su i gume teretne mislim one "C" od kombija i lakih teretnjaka odlično.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 15.05.15 10:03

Tomotraktor,

svaka čast. Jednostavna konstrukcija je uvijek najbolja. Upravo po mojem ukusu. Jedina zamjerka je visina poda. Čini mi se daje gotovo u visini gornjeg ruba kotača. Ja bi cijelu šasiju podložil na osovini za tih par centimetara i proširil pod prikolice da se poravna s vanjskim rubom kotača. I rudo bi napravil ravno da se omogući veće zakretanje.
Molim te napiši osnovne mjere. Jesu li to INP ili IPE profili i koje visine?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 15.05.15 16:47

Dubravac, gume jesu ,,C,,
A kolega ivanho, ja mislim da će biti solidna, sanduk nisam htio podizati preko guma, jer bi tada bila preširoka, odnosno pregabaritna tako bi uvjek bilo pretovara, misleći na drva i nešto teže. I ovako na nju će moći stati dosta drva kada se to uloži ljepo. IPE profil 8 mm, a dimenzije, će u podu biti 125x290 cm, a stupci su visoki 1 metar oduzevši pod koiji će biti i dole cijev u koju su ubačeni, negdje oko 90-tak cm, pa ti vidi. Ja ti nisam za velike terete, mislim tovariti negdje oko 2,5 prostorna metra sirovih drva i to je to. To traktor može da nosi i da koči, iako mislim praviti neki vid kočnice, to još nisam skontao što i kako, pošto mi nije nužno potrebna. Uglavnom ja sam zadovoljan a prilikom kompletiranja biti će detaljne slike pa ćemo i tada raspravljati o dobrim stvarima i nedostacima LP.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 15.05.15 18:40

Hvala na informacijama. Svatko radi na način kak njemu više odgovara. To poštujem. Ako ja preferiram iskoristiti punu širinu osovine, a dužinu prilagoditi potrebnoj površini poda, ne znači da je to najbolje za nekoga tko ima drukčije potrebe.
Super da si izabrao IPE, a ne INP jer je bolje iskorišten. Ja sam za jednu prikolicu glavne nosače dao izraditi savijanjem iz lima 3 mm. Najveću visinu imaju na mjestu najvećeg momenta.
Ako ćeš je pretežno koristiti za šumu, onda je uža u prednosti pred širom. Gotovo nikad nisu u šumi putevi komotno široki. Ja dva metra sirovih drva bez problema vozim na svojoj laganoj bez sanduka, a gume nisu teretne C, nego obične automobilske 195R15 i ima samo jedan centralni nosač iz okrugle cijevi fi 89 mm koja je na kritičnom mjestu ojačana kutnikom 50x50x5.

Moja prikolica za u šumu:
Prikolice rucni rad - Page 4 Slika004

Prikolice rucni rad - Page 4 Slika005

Natovarena s otprilike 2 metra drva
Prikolice rucni rad - Page 4 Slika006

Ona koja je izrađena iz piganih profila služu uglavnom za ovakve prijevoze. Na njoj su C gume 7,00-16.
Prikolice rucni rad - Page 4 Slika002

Prikolice rucni rad - Page 4 Slika004

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 15.05.15 21:43

Ma slažem se stobom u potpunosti svak pravi prema svome nekom viđenju i kak njemu odgovara. Bitno da služe napravljenoj svrsi vlasnika i da je on zadovoljan. Ja to više pravim onako iz dosade, ponavljam kao papagaj rijetko ja to sve koristim, čak i drva kupujem, možda nešto sitno da dovezem. Ali eto nek se nađe od viška glava ne boli a ako ispadne i neka dobra ponuda za prodati tu sam, pa opet sebi pravi. U temi predstavi se opisao sam najbolje čime se bavim i od čega najviše kruva jedem a sve ostalo je sporedno, tako da mi ovo poslije posla u garaži dođe kao psihički odmor. Od kolega još kojeg tomu pomalo servisiram ono što poznam, i uz pomoć Vas ostalih prijatelja s foruma gdje zapni i to je to, barem dok ne odem u mirovinu a i to se bliži pa nek se nađe i traktor i sve ostalo. pozz
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 26.05.15 17:14

Evo je završena homemade prikolica. Nemjenjena za prevoz drva-sijeno, tako su napravljena i dva para stupaca. Vjerojatno bude još napravljen drveni sanduk. Dimenzije u podu su 125x290 cm, visina stupaca 100-ak cm, gume 15-ke ,,C,,.

[img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09066 picture host[/img][img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09070 img[/img][img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09072 temporary image hosting[/img][img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09065 free adult image hosting[/img][img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09063 post images[/img][img(600px,800px)]Prikolice rucni rad - Page 4 DSC09074 pic upload[/img]

Pozdrav
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 26.05.15 17:35

Super je ispala, pravo dobra. Lagana je tako da mozes natovariti vise Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 26.05.15 21:47

Odlično, sjedi 5!  Very Happy

Je li pod povezan u jednu cjelinu,  nekoliko  cjelina ili je svaka daska posebno? Ja sam sebi napravil iz 3 dijela tak da ga lako sam stavim na konstrukciju. Moj je doduše 15-ak cm širi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 27.05.15 20:47

Dobro je ispala, i ja sam zadovoljan. Pod još nije povezan nikako sačekaću da se malo prosuše daske. A sad si mi dao super ideju. Mislio sam ga povezati u jednu cjelinu, ali da mogu skidati, ali to bi bilo dosta teško, tako da ću ga sastaviti iz dva dijela. Pošto ću i ja to vjerojatno ponekad skidati. Svaka čast hvala još jednom zato i jesmo tu da ponešto sugerišemo i svaka dobra namjera je dobro došla. Hvala lp
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Tomo Vinković Požega 27.05.15 22:26

Uredno napravljena, sigurno će služiti svrsi. Dimenzije su dobro odabrane, stat će dosta sijena na nju, a što se drva tiče, dobra dva metra može nositi bez brige, a za nuždu i više. Pohvala majstoru. Pod obavezno zaštiti nekim sredstvom da ne trune, pa makar i rabljenim uljem.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Admin 28.05.15 14:38

Pozdrav

Eto ga gotova je prikolica, još je veće zadovoljstvo kad čovjek sam radi po malo, za one potrebe koje si nabrajao više nego dovoljno, sve pohvale za izradu prikolice neka sretno i dugo služi bez obzira bila tvoja ili ju prodao..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 28.05.15 17:20

Hvala, svima na komentarima. Admin. tako je, čovjeka (barem mene) male stvari čine sretnim i zadovoljnim pa tako i ovo, djelo mojih ruku, pa makar to bila i traktorska prikolica. LP
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Tomo Vinković Požega 15.06.15 0:05

Evo da konačno pokažem jednu od moje dvije prikolice. Često ju koristim iako joj je prvenstvena namjena za prijevoz drveta. Napravljena prije par godina od cijevi pretežno 80x80 i 80x40 kupljenih u otpadu. Dužina šasije 2,5 metra, širina 1 metar i dosta je lagana, može se rukama kvačiti za traktor.

Rudo je od dva spojena „U“ profila, s tim da je jedan profil uzdužno rezan tako da rudo bude šire kod šasije, a uže kod oka za kvačenje. Ima okreno oko.

Osovina – glavčine od „Tamića“, a rukavci su novi tokareni i uvareni u „U“ profil. Gume su 16“ „C“ od velikog Iveco kombija, pumpam ih na 4 bara. Felge su od „Tamića“ s tim da su stara srca vađena van i stavljena nova tokarena kako bi felga bila na sredini glavčine i kako glavčine nebi stršale. Prikolica ima nisko težište te se odlično ponaša sa teretom na lošim i brdovitim terenima. Otraga ima čvrstu poteznicu pa ako trebam vući dvije prikolice, ovu uvijek stavljam prvu, a također zbog čvrste osovine i jakih guma.

Jedina stvar koja joj nedostaje je kočnica. Kod mene su šume sve na brdu pa drva kući spuštam nizbrdicama te bi kočnica bila dobrodošla. I jedno bojanje...

Prikolice rucni rad - Page 4 Prikolica1

Prikolice rucni rad - Page 4 Prikolica2

Prikolice rucni rad - Page 4 Prikolica3

Prikolice rucni rad - Page 4 Prikolica-1

http://www.pohrani.com/f/3z/10Y/3YzsdB0x/prikolica-2.jpg

Prikolice rucni rad - Page 4 Prikolica-3

Prikolice rucni rad - Page 4 Prikolica-4

Na prvoj prikolici je 4 metra hrastovine, a na drugoj 3  Very Happy
Prikolice rucni rad - Page 4 Fotografija0069
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 4 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.