Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolice rucni rad

+10
Dubravac
Tomo Vinković Požega
tomotraktor
abarth
ssucur
iwanho 1
reider 1
fireman.peter
TomoVinkovic420
Admin
14 posters

Stranica 6 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Krumpironja 26.03.16 21:49

Kod nas traktori imaju kočnice na prikolici preko sajle koju zatežeš na ručnu kraj sjedala traktora, sta se tiče osovine ista je ko moja 5x5 a i gume iste heh tako da vise od 2,5t nemoj planirat vozit to je max
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 26.03.16 23:08

Zahvaljujem sima koji su se uključili u raspravu.  Very Happy

Admine,
nemam kompresora na traktoru.  Sad

Krumpironja,
Gume podnesu 2300 kg, a kuka je atestirana na 1500 kg vertikalne sile. Do 3,5 tone bez problema ako osovinu pomaknem dovoljno prema otraga da rasteretim gume.
Kočenje na nizbrdici mogu jednostavno riješiti s parkirnom kočnicom (žlajf, vinta) koja se može dohvatiti s traktora. Međutim problem je naglo stati na cesti kod brzine iznad 20 km/h. Npr. ako netko izleti pred traktor. Zato tražim rješenje preko pedale nožne kočnice.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by vica022 27.03.16 9:29

Mislim da bi mogao da resis mehanickim putem jedino sa sajlom ali debljom od rucne kocnice ali u burziru. Mehanizam da se napravi kod pedale kocnice i fiksira sajla i burzir a drugi kraj negde na pocetku rude da se isto tako fiksira .Ta sajla da ti pri kocenju vuce drugu sajlu povezanu na kocnice tockova ili polugu ako su spregnute zajedno.
Jedini problem bi bio sto bi svaki put morao da naspanujes sajlu dovoljno da dobro koci i sto se mora montirati i demontirati .
Jos nesto mi pada na pamet sto bi mozda bilo lakse da se isti mehanizam sajle montira da radi preko poluga hidraulike posto je veci hod i jaca sila kocenja ali je to tesko preciznije koristiti mozda

_________________
Prikolice rucni rad - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Krumpironja 27.03.16 14:02

Ma previse se opterećuješ time,tvoj traktor ide isto brzo ko moj, a za snagu neznam al ja kad vozim 2,5t niti ne mogu ić brzo,max 20 a pri toj brzini nemože ti niko izletit brzo,ja stvarno nemam potrebe za kočnicama i misllim da na oviim malim traktorima niti ne trebaju,ja sve riješavam pravim odabirom brzine
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 28.03.16 9:35

Hvala obojici.

Vica,
moja ideja je također bužir sa sajlom od pedale nožne do početka ruda. Dalje prema osovini bi bile krute veze sa šipkama. Podešavanje koćenja navojem na šipkama. Spoj sajle sa šipkama pomoću dvoreznog zatika (štifta) s R osiguračem ili neki drugi način. Uglavnom mora biti jednostavan za priključivanje i skidanje.
Korištenje hidraulike omogućuje neusporedivo jače koćenje, ali dodatno poskupljuje izvedbu. Pogotovo ako se ugradi ventil za regulaciju pritiska. To mi je preskupo i takvu izvedbu sam eliminiral.

Krumpi,
ne opterećujem se. Samo volim raznim analizama doći do najpovoljnijeg rješenja. Možda bu na koncu baš takvo ili jako slično ovome kaj ti predlažeš.
Do sad sam na staroj prikolici vozil do 2 metra drva bez upotrebe kočnice, iako je imala otraga ugrađen žlajf (vintu). Samo malo sporije nego bi mogel s kočenom prikolicom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by vica022 28.03.16 12:53

I ja bih pre uradio tu kocnicu preko sajle na rucicu kao parkirne kocnice da je nezavisna ili preko poluge hidraulike da bude komanda. Mislim da ako ides na jednu papucicu da kocis i traktor i prikolicu da ce tu trebati dobra sila na nozi da bude da bi se kocilo . Umesto tu da se namesti sajla sa burzirom pre bih je mozda preko poluge hidraulike radio da je ona izvrsna komanda jer tu mozes razvodnikom kontrolisati vrlo lako. Jednotavno poluge kad podizes gore da ti vuku sajlu kojom kocis prikolicu. cim razvodnikom popustis popustaju i one. Mozda bi bila to prednost ili preko rucice parkirne kocnice jer je sila veca kojom se upravlja za manji pomak sajle a jos jedno sto je u brdu vrlo bitno; nekad se zbog klizavih terena jednostavno mora kociti samo prikolicom da traktor ima upravljivost ili posle duzih kocenja nizdrdo mogu se naizmenicno odmarati ponaosob kocnice od pregrevanja.
e sad na koji sistem to odraditi to ce svak na svoj nacin kako mu izgleda lakse i korisnije za namenu koju je zamislio i uslove rada

_________________
Prikolice rucni rad - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 28.03.16 18:52

vica022 je napisao/la:I ja bih pre uradio tu kocnicu preko sajle na rucicu kao parkirne kocnice da je nezavisna ili preko poluge hidraulike da bude komanda. Mislim da ako ides na jednu papucicu da kocis i traktor i prikolicu da ce tu trebati dobra sila na nozi da bude da bi se kocilo . Umesto tu da se namesti sajla sa burzirom pre bih je mozda preko poluge hidraulike radio da je ona izvrsna komanda jer tu mozes razvodnikom  kontrolisati vrlo lako. Jednotavno poluge kad podizes gore da ti vuku sajlu kojom kocis prikolicu. cim razvodnikom popustis popustaju i one. Mozda bi bila to prednost ili preko rucice parkirne kocnice jer je sila veca kojom se upravlja za manji pomak sajle a jos jedno sto je u brdu vrlo bitno; nekad se zbog klizavih terena jednostavno mora kociti samo prikolicom da traktor ima upravljivost ili posle duzih kocenja nizdrdo mogu se naizmenicno odmarati ponaosob kocnice od pregrevanja.
e sad na koji sistem to odraditi to ce svak na svoj nacin kako mu izgleda lakse i korisnije za namenu koju je zamislio i uslove rada

Kočenje na nizbrdici nije problematično riješiti. Kao što sam prije napisl, najjednostavije je pomoću parkirne kočnice koja je postavljena tako da se može dohvatiti s traktora.

Ako pronađem financijski povoljno rješenje za "mekano" iznenadno prisilno zaustavljanje bez posebne komande za koćenje prikolice, onda sam vrlo blizu konačnog odabira rješenja.

Izgleda da sam pgriješil u početku, odabirom kuke. Trebal sam možda odmah razmišljati o naletnoj kočnici.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 30.03.16 0:46

Dosta ste vi pisali, a ja bijo odsotan.
TV Požega spomenja osiguranje drvenog poda sa uljem. NEmoj! Ulje uništava drvo. NAjbolji je UV bezbojna zaščtita za drvo. Temne boje vežu temperaturao na sebe i još dodatno puca zaštita vstran.

Malo imam ove dane vrijemena, pa možda nešto nisam dobro pročitao, nadam se, da ne budem puhao u prazno previše.
Iz izkustva mogu kazati, da imam slične gume i osovine home made prikolico i ja napraveno, koju je Ivanhoo več prije par dana gledao na vlastite oči kad bijo na posijeti kod mene. Gume izdrže da sve živo ,al mogu kazati, da ne izdrže ne vijki ne felge, da ne nabrojivam naprijed. Prikolica nosivosti od 3 T ima felgo debeline od 5 mm naprijed, al bože da bi vidjeli od 4,2 T. Počupalo mi je vijke van sa glavčine skroz felgo, kad sam vozijo pijesak. A guma izdržala da.
Ovakav traktor kakav je Ivanhujev ove prikolice NE treba ni kočiti hehehe. Kotač ima prikolica sasvim straga i teret gura kuku i zadnje kotače tlom. Slušaj ti Krompija. Sa tako težino, voziš sporo i taj traktor ima malo bolje kočenje kao onaj vaš Tv, kojeg ste kod rodne kuče imali nekada hehehe.
Znam i da može te nešto iznenaditi. Ideš težinom nizbrdo i prema tebi vozi auto uzbrdo .Ti nizbrdo i micaš se mu na kraj puta ,gdje je pijesak. Stisteš jako kočenje i švis...Jesi u dolini sa drvama.
U tom momentu ni nemaš vrijemena potražiti bilo koje ručne kočnice na blatobranu...
NAjbolje je naravno preko glavne nožne kočnice. Ali zna se, da to je komplicirani-dragi sistem, pošto je to puno hidravličkih komponent. Batek je to ne dugo toga montirao na Goldoni. On bi o tome najviše znao. Pokušaj ga kontaktirati. Siguran sam, da bi htijo pomogniti.

Kočenje sa stražnjo hidravliko nije mi baš zanimiva, pošto se višina prikolice promenja. Težko je to imati nekvi osiječaj kod kočenja. Sa cilindarom ugrađenim izpod prikolice možeš riješiti da. A treba na cilindar i polugovje vezati jako oprugo, da cilindar ne odčupa sistema kočenja.
Ručne poluge za kočenje kao ima samoutovarka il trosač đubriva dobra su riješenja da. TAko imajo po večini kod nas okolo napraveno i čini mi se, da je najizvedljivija opcija. NEma tu nikakve tehnike kod kačenja prikolice. Budžir i sajla fiksno su štelovani na dužino. Samo gurneš ručko sa zajlom u rupo na blatobranu i to je to. Redovito mazanje sajle i gibljivih dijelova sistema kočenja dodatno pojača funkcionalnost rada kočenja. Budžir i sajla, da su namazani, da ljepo teku. I pazi se, da ne ide skroz ugao negdje, da se prosijekne ,stisne i radi to dugo i bezprekorno.
Sistem sajle, ručke i budžira možeš kupiti polovno, kod nekog čovijeka , koj je razčupao nek priključak(npr samoutovarko) i prodaje je po dijelovima.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Admin 30.03.16 18:50

Pozdrav

Kočnice na prikolicama mogu biti mehaničke, zračne, hidraulične sve je ispravno i ljudi koriste ono što je njima na izbor, najobičnije ne možemo kupiti ono što bi htjeli neko kupimo ono što se nudi, ponuda tada davno je bila oskudna. Danas je to nešto drugo ima ponude raznolike kako u tehnici tako i u cijeni, sad kako koga što zadovoljava i ima novčanih mogućnosti nešto kupiti, napraviti homemade ili slično, sve je to već viđeno i ugrađeno negdje ima po stranim Forumima.

Prikolice rucni rad - Page 6 510

Prikolice rucni rad - Page 6 Tracto10

Prikolice rucni rad - Page 6 Tracto11

http://tractorpictures.info/how-tractor-brakes-work/

http://leyland.conforums.com/index.cgi?board=general&action=display&num=1248214539

Postoji i hidraulična ručna kočnica koriste je vozila za trke, može se ugraditi na prikolicu i umjesto ručke-poluge stavi se sajla koja ide do pedala kočnica ili poluga traktorskih kočnica, potiskivanjem traktorske kočnice aktiviramo i kočnicu prikolice.

Prikolice rucni rad - Page 6 Hidrau10

http://www.njuskalo.hr/kocnice-dijelovi/hidraulicna-rucna-kocnica-oglas-8556273

Prikolice rucni rad - Page 6 D2-hid10

http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/d2-hidraulicna-rucna-kocnica-oglas-687508

Malo o kočnicama, definicija kočnica.

http://www.oldtimeri.hr/definicija/oldtimer-tehnika/item/196-kocnice

Može se nešto napraviti pitanje je kako..


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 30.03.16 19:34

Admine,
zahvaljujem na trudu. Doboši se obično na traktorskim home made prikolicama koče po principu kočenja ručnom kočnicom.
Postoje kompletni hidraulični sistemi koji se povezuju s traktorskom kočnicom, ali su, barem meni, preskupi. Bile bi skuplje kočnice nego prikolica (mehaničko širenje pakni).

Malo sam razmišljal da iskoristim pomično rudo za naletnu kočnicu. Trebal bi posložiti sistem poluga koje bi automatski djelovale na kočnice isto kao i sajlom od parkirne. S obzirom da to nisam prije planiral, sada bi se rudo dodatno produžilo za 20 cm, a već sada je komotno dugačko (100 cm) za traktor širine 150 cm.
Naletna ima prednost automatskog koćenja, ali se pakne prije potroše jer koći i onda kad možda ne bi trebala. Ili je treba ograničiti dovoljno jakim oprugama.

Za početak bu se koristila bez kočnice uz oprezniju vožnju i manje terete, a ako otkrijem kakvu toplu vodu bum prezentiral.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 30.03.16 19:49

Po meni nije loša ideja ni sa ovo "naletno" opcijo. Ak ju želiš napraviti, mogu ti ja uslikati dole sa moje autoprikolice, koja ju ima. Ide se u jako jednostavni stvari. A nekvi ovakvi sistemi imaju i opcijo blokade naletne kočnice. TAko, da tada u rikverc ona ne radi inače ne možeš teže okrenuti. Ovoa događaj sam ja nekad izkusijo. I uskoro preokrenuo traktor, prikačenim za trosač đubriva Sip Orion PRO 60 sa naletnim sistemom. Traktor bijo do šume, glavom okrenut na dole. A ja trebao iti nazad. Na trosaču pa još uvijek pola tereta No U pitanju je i takav sistem deblokirati, kad je on več u funkciji. Kad je raztereten, naravno jednostavno je.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 17.04.16 20:57

Evo kak sam u nedostatku prostora dvije prikolice parkiral na isto mjesto. Najvažnije je da su obje pod krovom.
Prikolice rucni rad - Page 6 2irx0za

Prikolice rucni rad - Page 6 Sy4ksz

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 17.04.16 21:18

Idej nema kod tebe "ne konca ne kraja", kao mi ovdje kod nas kažemo. No sad je to još možno, dok nema nadgradnje doljnja prikolica namiještene, inače ne bi išlo il bi jo trebalo uvijek jo razmuntirati tekom sahrambe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 17.04.16 22:12

Zato je i planirana da se složi kao lego kocke. Posebno šasija s uzdužno premičnom osovinom, posebno kostur poda sanduka (cca 40 kg), pa trodjelni drveni pod. U budućnosti još treba napraviti stranice sanduka i eventualne nadogradnje stranica. Na kraju bum imal 3 u 1 - šumsku (s mogućnošću vožnje trupaca do 8,5 m dužine), platon i sandučarku. Još nedostaje kiper, ali onda bi konstrukcija poda bila preteška jednoj osobi za montažu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Admin 20.04.16 18:56

Pozdrav

Tko se zanima za izradu naletne kočnice na traktorskoj prikolici  ima fotografije, građevinske firme imaju najviše malih auto prikolica za prijevoz malih strojeva sve takve prikolice  imaju naletnu kočnicu..

Prikolice rucni rad - Page 6 Cb0892478833688 Prikolice rucni rad - Page 6 151291478833793 Prikolice rucni rad - Page 6 7635d9478833895 Prikolice rucni rad - Page 6 C83a8a478834004 Prikolice rucni rad - Page 6 5412c2478834127 Prikolice rucni rad - Page 6 18f1c9478834260 Prikolice rucni rad - Page 6 E25800478834354 Prikolice rucni rad - Page 6 877bc8478834417

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 23.04.16 15:14

Ja sam jučer malo posjetil šumu. Prvi put s ovom prikolicom.
Glavni šumski put je upravo u fazi rekonstrukcije pa se išlo tek nakon završetka radnog vremena radnika koji šodraju put. Natovarili smo koliko je bilo pripremljeno i polako doma.

Prije polaska
Prikolice rucni rad - Page 6 S58ok2

Doveženo doma
Prikolice rucni rad - Page 6 Hrj95l

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 23.04.16 19:46

Dal si imao što fiksirano ili si samo ovako vozijo? Kad poskakiva prikolica po putu, može ovo izpasti. Predpostavljam, da jesi, jer vidim lance i gurtne na prvoj sliki.
No ja sam u glavnom završijo sa pripremo drva, osim nešto granja, zbog samoodvrtanja vijka glavne osovine mlina za granje, a i zbog toga, jer neznam, ak bude komšija uzeo granje il če podariti meni. MAlo prije kositbe idem samlevti bez pitanja, jer je granje u mojoj travi a tako sam mu i objasnijo, kad sam ga pilijo za njega. Čuo sam, da mu probleme zdravlje stvara, pa sumnjam, da je sve zbog toga pustijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by tony5 20.05.16 18:10

Fotografirano u prolazu, mala traktorska prikolica ručni rad.

Prikolice rucni rad - Page 6 J756p1

Prikolice rucni rad - Page 6 2yubqs6

Prikolice rucni rad - Page 6 2s993c7

Prikolice rucni rad - Page 6 2yvkihh

Prikolice rucni rad - Page 6 2po8qhe

Prikolice rucni rad - Page 6 2ic45ed
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 21.05.16 9:23

Je li i ručna kočnica, ručni rad ili je korištena postojeća od nečeg drugog?
Baš bi mi dobro došla jedna takva. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 21.05.16 9:50

Ivanhuu, snimijo ju je usput koristnik Tony na putu. Nezna čija je. Dobra je jer ima alu stranice. No pod nije žao. Nemam pojma zašto koristi ovo kočnico, ak je prikolica tako lagana i mala. Osim ak ima brdovit teren ko planine.
Vidim kod sebe, da malene prikolice dosta puta dobro dojdu. Više puta nego velika.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by vica022 23.10.16 19:35

Konacno i ja zavrsio moju prikolicu.Od gole sasije i felgi i gibnjeva je poceto i sad sam je uspeo zavrsiti. To je inace bio konjski spediter od 2,5 tona a star je bar 60 godina.Prikolice rucni rad - Page 6 18369941390193560522
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 23.10.16 22:52

Lagano tebi, ak si na ravnici doma heh.

Sad, kad imaš priliku, uzmi si vrijemena i dobro ju oboji. Da če dugo držati lim. A i kakvu šupu prema kiši potraži.

Ak bi ja radijo opet kakvu prikolicu, obavezno na stubove na uglima jih bi napravijo. To sam dosta puta shvatijo, da dobru dojdeju.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by vica022 24.10.16 22:49

Ima ova stubice dodatne na prednjoj strani ali su nepotrebni jer ovde je noseci drveni pod a stranice same sebe drze kao i na dubravama koje se ekstra pokazale. I ovo je nekad davno dubrava radila ali je sad preradjeno dosta i stranice dublje i metalne, prednja je jos zavarena za prednji deo grede. Ofarbana je ona odmah sutradan u osnovnu boju i napravio brave za stranice jos .Mislim da joj nastavci i nece trebati jer su stranice 50cm duboke. Malo veci je problem kod ovih prikolica sto je uzana na osovini a sirok sanduk pa se hoce izvrnuti ako se ne vodi racuna ali sam je suzio 10cm za svaki slucaj
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 24.10.16 22:55

Nisam mislijo za pojačanje stranic, več za situaciju, da se sve stranice odbacijo, pa stubovi ostaju za granje voziti. Stubovi jeste van se možedu uzeti, tako se bi napravilo...

Čovijek, na ravnicama ne brini ti za prevrtanje. To se mi ovdje brinemo kod nas hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by vica022 24.10.16 23:06

Mi za sitnije grane obicno spolja zavarimo U profilcic i onda stubovi drveni se ubace sa strana da drze. Prevrtljive su one ko vrag iako smo u ravnici jer malo nepaznje sa vecim terotom kad se smota izvrne se dok trepnes. Oko 20cm je uza osovina od standardnih . ali bolje nemam a ni mnogo posla za nju pa polako kad mi zatreba. Ali za moje potrebe sasvim dovoljna jer su mi njive vrlo blizu

_________________
Prikolice rucni rad - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 6 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.