Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 14 / 33. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 23 ... 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 23.12.14 19:38

Nema šta da kažem.Oduzima ti dah.Tek se vidim,kako sa punimi turami šibam kroz selo i za mano samo žvižga hehe.

Ima velike kotače od 20" sve 4.Možda su napravili blokado ,jer su stavili šire gume i da ne nasedajo na šasijo, u ovinku.Tako sam napravijo ja na Zetoru.
Mašina VM od cca 85-90 ks virojatno turbo.Elektroinvertor.Hidro bezstupenjski prenos.Neznam što ima na 7 sliki neko zadevo sa remenom gnano iznad motora.
Stvarno je ovo ta prava mašina.
I ljepo izgleda.
Hvala na slikama!!!!Sad znam,da i kod kuče misliš na nas forumaše!.Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by batek 23.12.14 20:05

reider 1 je napisao/la:Neznam što ima na 7 sliki neko zadevo sa remenom gnano iznad motora.

Hvala na slikama!!!!Sad znam,da i kod kuče misliš na nas forumaše!.Lp

možda kompresor za klimu?
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 23.12.14 20:19

Oj.
Hja isto mislil jaz,pa nisam htijo kazati kakvo glupost.Sječa me na kompresor u Astri.Ova komfort kabina virojatno klimo ima.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 23.12.14 21:57

Mislim da ste u pravu dečki, tako izgleda da je kompresor jer na lajtungama su spojnice za dopunjavanje plina. Vide se tamo kod posudice, guraju se u nju.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 23.12.14 22:32

Pozdrav..

Tako je  ima klimu klimatiziran  je, čiji je kompresor neznam, samo ti napiši ako se pogriješi nema veze, svatko može pogriješiti i nešto krivo napisati.

Kaže se tko radi taj i pogriješi, ljudski je pogriješiti i to je normalno.  Drugi puta ču samo motore slikati  i oko motora agregate.

Hidrostatički pogon ima  možeš birati brzinu traktora od dva kilometra na sat i manje, radi na sistemu ko kombinirka JCB.

Evo još jede makine  srh 9800  ( reverzibilno sjedalo ),  naziv sjedala koje se okreče  prema nazad sa komandama kvačila i kočnice prednja zaštita bull bar nema kabinu.

Malo sam razgovarao sa gospodinom Dobrinić on je zadužen za traktore, Carraro ima cijenik traktora ko knjigu debelu, treba se dobro snalaziti, zašto tako, e tako kad Carraro ima jako puno dodatne opreme koja se naplačuje.

Svi  modeli  imaju  popis standarne opreme,  i dodatne opreme, na njihovim web stranicama Pa-vin..

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20861

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20841

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20851

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20831

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20911

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20921

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20901

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20891

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Img20881

Gume se proizvode u Indiji, ispod broja 70 malim slovima piše made in india

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 24.12.14 7:38

Super,ali super so jim i cjene.Predpostavljam hehe.Ni ne trebaš se razpitivat oko njih,jer za naše đepove jednostavno nedohvatljivi.

Kažeš malo nazad,da nije to za oranje-za oranje sa 20" kotači nije nikakvih problema-u to sam siguran.I odmah kad ima regulacijono hidravliko onda je to to.Taj 9800 vidim da jo ima,jer ima prihvat toplinga fiksiran na pant isto ko Zetor.Kad topling gurne unutra taj prihvat,preklopi ventil unutra i podigne poluge sa plugom gore.

Na brzo izgleda ko kakav svemirski brod hehe na amaturki.

A ova zaštita maske na haubi ovo je stvarno ljepo.

A za dodatno opremo-još jednom kažem-Rek,kojeg sam prečitao iz novina"razlika između malih i starijih ljudi je samo u cjeni njihovih igrača" tako stvarno drži.Ovo so skupe igračke.A jer je sve skupo treba nadoplatiti samo ove stvari,koje stvarno trebaš,jer brzo se diže cjena od osnovnog modela u nebo.Lp!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 24.12.14 22:00

Ma super su nema do AC hehe, neznam jel se i vaše mašine bune prilikom palljenja ali mome nije drago heheh on bi samo u garaži bio...




Zadnja promjena: fireman.peter; 25.12.14 21:01; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje YT linka)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 24.12.14 22:40

Moj je prije 2 dana na -5 uspio upalit, jest da je iz 3x ali je sastavio.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 25.12.14 18:11

Stoji moj zaboravljen od svih i svačega .Predpostavljam da se ga bude zapalilo ene 3-4 x kroz čitavo zimo,da dovede drva u kučo i onda stoji do kraja zime ,dok ne počinjeg opet sakupljati grana,koje lježi po tlima u šumi i nešto se bude popililo iz dreva,koje mi smeta za rad.Al je istina,da njega najlakše spravim u pogon,jer ima jedini od poljoprivrednih mašina,koji ima kod mene ugrađeno grijalno svečko.Tak oda se zanjega ne bojim.Samo ak je akomulator ok naravno.
No prije vožnje treba da stoji u lergasu ene 2 minuti,jer inače mu ne radi volan.

Spoštovani Krompi!Evo roba za tebe-nešto smo se razpričavali oko presporog kardana Ac-ja najine "normal"Tigrone verzije.hehe-eto ovdje imaš multiplikatore prenosa i možeš napraviti na kardanu okretaje kakve ti samo srce poželi hehe.Samo kažeš i šaljejo i teraj.Takav multiplikator Samo nije mi jasno ili ovo promjeni smer vrtnje ili imajo napravljen umesni zupčanik da ohrani isto vrtnjo.No to sad kod ovih Ac nije važno,jer možeš ga staviti ili na gornjo ili na spodnjo osovino.Dolji vrti u desno 540,a istovremeno gornji vrti sa ljevo vrtnjo s istimi okretaji kao motor.U primjer ak staviš na gornjo osovino multiplikator omjera 2 prema 1 za jednim parom zupčanika(promjeni smjer vrtnje),tad bi na kardanu bilo za pola manje okretja kad bi kazal mjerač okretaja...

No takav multiplikator sam si napravijo ja sam za TV da goni okretač sjena.Al na AC ravno ne treba mi,samo da bi mogao malo sa večo brzino vrtjeti frezo.NEšto sam razmišlaj,da bi napravio jednog za AC za 750 okretaja kardana-pa nije mi baš-i opet nešto košta i putevi itd...Možda nekad u daljnoj prihodnosti...
http://www.salomon.si/oglas/kmetijstvo-in-zivali/traktorski-deli-in-oprema/multiplikator-grupa-2-razmerje-12-zenski-nastavek/13.YF2L2
I još jedan kontra(jedan uspori drugi ubrzi)
http://www.salomon.si/oglas/kmetijstvo-in-zivali/traktorski-deli-in-oprema/multiplikator-grupa-2-razmerje-12-moski-nastavek/13.GA76G


Zadnja promjena: fireman.peter; 25.12.14 21:02; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : spajanje postova)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 25.12.14 21:08

Krompi nije samo kod tebe pobuna Very Happy, odmah kad padne temperatura buni se Tomo, teže pali. Zato sam mu ugradijo grijač pa je tako sad olakšano paljenje pozimi.

Reider, čudi me to da ti ne radi odmah volan u zimi. To izgleda ko da ulje na početku posle paljenja uopšte ne kruži pa sistemu. Kako je to kod tebe Krompi?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 25.12.14 21:10

kod mene volan ne rdi jedino kad mi cilindar od kipe popije svo ulje hehe inače čim ga upalim vrti jer ja čim ga upalim idem van od garaže i treba mi volan tako da kod mene nema toga,a to mi nema logike jer ili se ulje jako stisne ili ostane sistem bez ulja ali ako nigdje ne cijedi to je manje moguće
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 25.12.14 21:32

Čisto jednostavan odgovor-črpalka ulje usesava kroz filter.I ako je gosto ulje treba ,da ga sagrije da teče.Pumpa usesava ulje po vodorano stavljenom crijevu od nekog metala iz kučišta sprednjeg diferencijala,a usrijed toga voda stavljen je i filter.
Možda imam gušče ulje od krompija.No u uputstvima piše,da se tamo ljiva Ulje za kao za motor 15W-40...
Uskoro siguran sam,da sam sipao pravo ulje,jer prije sve pročitao.A očistil sem isto i filter(ili ga promjenijo)sad se ne sjetim,dal je za menjati ili spucati.A ovo ulje se treba mjenjati svakih 300 sati rada.No ja jih od promjene nisam napravijo ništa više nego oko 160 sati.Odkad je kod mene.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 27.12.14 21:47

Ante je spreman

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 2gwhkly


Zadnja promjena: fireman.peter; 28.12.14 20:59; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje linka slike)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 27.12.14 23:46

Pozdrav  Reider

Hidrostatički pogon nije  jak kao standardni pogon  traktora sa mjenjačem i zupčanicima, ali zato hidrostatički pogon i elektronska kontrola omogućava brz i jednostavan rad i izvanrednu sposobnost manevriranja traktora  od klasičnog traktora .

U tom pogonu ima mnogo gubitaka a i puno dobitaka to jest vrlo napredna tehnologija savršena za neke poslove.  Napredna tehnologija u smislu,  vrlo precizno,vrlo jednostavno,vrlo efikasno biranje putne brzine kretanja  traktora AC u ovom slučaju, brzina vožnje  traktora je fenomenalno riješena  može se podesit  putna brzina traktora  manja od kilometar na sat.
Sa hidrostatičkim pogonom biramo  nagle promjene smjera kretanja traktora naprijed-nazad, i nagle promijene putnih brzina, moguće velike brzine, moguće izuzetno male brzine, visoka pouzdanost u radu, visoka ekonomičnost u radu, ali  ne podnosi velike vučne sile recimo  traktor u oranju može se ali do kad i kako i gdje.

Posljednjih godina postignut je veliki napredak u razvoju i  primjeni hidrostatičkog pogona u svim djelatnostima, posebno se široko primenjuju hidrostatički prijenosnici u poslovima građevinarstva, rudarstva, poljoprivredi i šumarstvu, i sami gledamo kombinirku JCB i slične u radu pa to prisličimo traktoru   AC  jer i on ima  takav sistem.

Hidrostatički   pogon traktora AC  je novija tehnologija, a trošak za kupnju i popravak takvog  traktora znatno je veći od tradicionalnih pogonskih traktora .
Osim toga  hidrostatički pogoni nisu jednostavni,  i  lagani za  popraviti kod kuće .Hidrostatički pogon zahtijeva puno više održavanja, od klasične  vrste pogona, mjenjača sa zupčanicima.

Ulje u hidrostatičkom  pogonu  je pod pritiskom i mora biti ispravno, kao i cijeli sustav pogona. zajedno sa svim drugim dijelovima traktora, ako se nepravilno,nestručno,održava  traktor to  može rezultirati skupim popravcima, svi znamo što to donosi , zato mislim da je hidrostatički pogon samo za firme i velike poljoprivredne proizvođače.
 
Hidrostatični pogon je   100% pogodak kod AC  a poradi korištenja  atomizera, košnje trave roto-malčerom, malčiranja trave i ostataka nakon zimske rezidbe,sumporenje vinograda, košnja trave za stočarstvo skupljanje sijena baliranje sijena itd ima niz poslova u poljoprivredi plus komunalni poslovi viljuška traktor, košnja bankina ceste, obala strmih uz ceste šumarski malčeri,  ralica za snijeg,posipač.

A prvenstveno je  voćarsko vinogradarska i komunalna izvedba traktora, sve  to samo  što  izlazno vratilo ima 100%  neovisnu vrtnju  vratila od kretanja samog   traktora, i plus biramo putnu brzinu po potrebi koja može biti manja od kilometar na sat čak i punu niže od te putne brzine.

Eto neznam što bi više napisao jer neznam više o tom pogonu  ako treba više treba čekat gospodina Dobraniča sa povratka iz godišnjed odmora iz tvrtke Pa-vin, pa čemo onda znati više  priložit ču par videa sa hidrostatičkim pogonom  koji uživo to dokumentira.







Na ovom zadnjem videu vidi se promjena smjera kretanja traktora, pomicanjem crvene ručice naravno bez upotrebe kvačila.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 28.12.14 9:24

Ove stvari su jednostavno presupe i neizplatljive za nas male seljake.ovo izgledaje samo za profi upotrebo,koji radi strojne usluge naokolo.
Zaista se brzo kreta i do max dođe u veoma kratkom času,tako se isto zaustavi.

Elektro inverter je zaista milina,pa maka je prenos sa zupčanicima.Kod njega možeš sa stisnutim kvačilom voziti naprijed,a istovremeno možeš preklopiti vzvratno samo ne smiješ spustiti kvačilo prije se ne ustavi traktor.

Sveejdno ja ostajem na zupčanicima-meni je dohvatljivije nego ovaj sa videa hehe.

Otac prošlog dana palijo našeg AC ali jedva da upalijo,jer dugo stajao,a nije nešto novi akomulator virojatno.Trebao bi ga uzeti van.U kuču zapeljal ove spiljene panjeve od jeseni,koji su bili več sada uvijek na platoju.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 28.12.14 12:41

ni moj se ne veseli jako paljenju sa svim gasom,fale grijači scratch scratch

Evo malo od mene
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 2v29sly

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 2a6krx3
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 28.12.14 23:44

Na Krku snjeg-e onda više nema zajebancije oko ove zime Neutral
Što pričaš-da nemaš grijača?
One kontrolne lampice,koje su ukupno u pravokutnoj razporedbi imajo između sebe jedno od grijača i je žute boje.
Kad daš kontakt na prvo stopnjo upali se ova lampica,koja ti kaže,da grije.I kad se gasi sama,tad znaš,da je dovoljna temperatura i onda okreni ključ naprijed.Treba da upali.Grijanje ima prerfektno napravljeno.
Kod našeg sigurno problem loš akomulator,jer do sada nije radijo problema nikad i užgao ko auto.

Znao si ti da če ti zatrebati ralica ha."7 čut" mi pravimo hehe.
LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 29.12.14 9:15

Neema moj grijača vjeruj mi,goli motor,neznam za tu lampicu nikad se nije upalila posto moj jednostavno i na žalost nema grijača ako ne vjeruješ slikat ću ti,ti zaboravljaš da imamo druge motore gore Wink
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 29.12.14 11:00

Ma čekaj,možda je, i ti ne radi pravo?.Najbolje bi znao,da otvoriš haubo i pogledaš,dal idu do tiste lampice koji kabli.I dal ima lampico barem narisano.Čini mi se ,da se nahaja u ovom kompletu kontrolnih lampica u gornjem desnom kuto,koliko se sjetim...No ne sjetim se točno-trebao bi iti pogledati.Upravo danas sam odšaraufal akomulator i dao ga na punjenje:jedva da dobio dole pokopac gumeni iznad kleme,jer se skrčil izgleda zbog grijanja tekom rada traktora(punjenje i anlasovanje).A akomulator skužil sam,da je novi unutra,al neznam zašto mu tako brzo oduzelo snago.Možda,jer se ništa traktor ne upotrebiva.Pa maka je bio zaštitno stikalo uduzema - pola izključeno čitavo vrijeme stajanja. Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 30.12.14 13:39



nema sigurno gledo sam ja vidis kako pali -3


Zadnja promjena: fireman.peter; 30.12.14 21:04; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje YT linka)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 30.12.14 18:07


Eh.Ma čekaj-kod tebe nije takvog mraza i ovaj start nije tako loš!Ne trebaš zasad ništa inovacij raditi. Kod mene,veči je mraz i osim AC-ja sa grijačem,Zetor i TV imajo veoma lošiji start od toga i ne radim panike hehe!.Stavi ga samo u garažo ako je možno ili pod krov bilokakav i koco preko njega i to je to.Samo ti gledaj da imaš akomulator u dobrom stanju.
Za koji dan nazad trebao sam spucati dvorište od snjega sa TV 418,al bilo je negdje -6 stupnjeva.Ima dinamo još oriđi unutra i jako malo radi taj TV i maka ima uskoro nov akomulator jedva sam ga zapalijo bez čarolija sa ulivanjem ujla kroz čep na poklopcu glave i uzvučenju leptira visokotlačnog pumpe...NO sigurno je bolje imati grijač,jer manje je problema sa anlaserom jer ga štediš i duže izdrži.Ali ča je tu je.


Lp!
__________________
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 01.01.15 18:37

A cemo vidit,ovih dana je stalno ispod 0 i nisam ga jako ni palio al mislim da grijač nebi škodio
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 02.01.15 16:18

Evo nešto opet tuhtal,jer zunaj nije za biti,pa terem glavo nepotrebnim stvarima.

No ovaj list papira iz uputstva traktora Tigrone(serija21) več ste vidjeli prije nekad:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Katalog-stran-14-15
No eto pa sam htijo znati,kod kojih okretaja taj traktorčič ima 54o okretajev.Da napomenim,da ta šasija ima več različtih mašina na sebi,samo ti je onda naljepka na haubi druga.
Izgleda,da ima kod okretaja motora 2650,što je jako visoko postavnuto območje okretajev za motor,jer na tih okretajih malo puta ko več radi.
ovaj "rebus" podataka,malo koji razumije sa strane 14.Traktor ima 2 vratila straga.No napisano je,da je gornje vratilo direktno vezano na motor i ima ljevo smijer vrtnje kao na TV bez kakvih umjesnih reduciranja.Drugače povedano-kakve okretaje kaže sat kazanja okretaja na armaturki,takve imamo na njemu okretaje.No iz ove osovine na dolnjo je napravljena redukcija okretaja za pogon doljnje osovine -vratila,koje možemo mi upotrebivati.Ova redukcija promeni smijer iz ljevo na desno u razmerju 4,9 prema 1.Povedano drugače gornja se zasuče 4,9 krat u ljevo,dok se doljnja zasuče samo jedan put u desno.
Ali opet je važno,kamo je preklopljena ručka uključivanja kardana.Ima 3 pozicije.Na dole preklopljeno je neodvisno gibanje od mjenjača,koje trebamo uvijek upotrebivati,da imamo 540 konstantno na kardanu,u sredinski poziciji je sve izključeno,a na gore nam je odvisna vrtnja od kotača.Tako vratilo gornje predpostavljam se za jedan okretaj kotača zasuče 19x.inače je u razmerju 1-20 gledano na kotače.Možemo opet izračunati,kolikšni su okretaji doljnje osovine u toj opciji bez problema jer znamo razmerje.

U uputstvima jasno je napisano,da se u neodvisni opciji uključenega kardana ne smije upotrebivati gornja osovina.Zašto? Ne piše-sigurno zbog opasno velikih okretaja,i opasno je da razljeti kardan itd...

No tako sam izračunal,da trebala bi biti na neodvisno uključeni opciji na gornjo osovino napravljena redukcija pogona sa dvim zupčaniki,jer bi taj par promjenijo smijer vrtnje u razmjerju 3,5 prema 1.Povedano drugače gornja osovina ima tada 2650 okretaja ljevo,a osovina napravljenog novog gonila-multiplikatorja bi imala u desno 750!

I tu so ti ovi multiplikatori,o kojih sam več prošli put nešto pričao i davao veze:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Multiplikator-obratov
Prodava jih BAšin firma iz SLo-Solkan.Samo ovi multiplikatori izgleda da niso upravo mišljeni za nataknut na naša klasična vratila straga i da sa muškim nastavkom gonijo naprijed priključke,koji trebajo biti gnani brže,več imajo unutra nekvo drugo ozubljanje kao je stanjdard kod traktoria 1"3/8 sa 6 utora.Virojatno po naruđbi dostavijo i drugačno uzubljanje ili imajo več takve opcije na razpolago,pa nije od njega slike!.Tako da treba se pozanimati kod Bašina.

A sada ovdje opet se pojave neko pitanje-dali je zadosta placa između več postoječih vratila na tim AC-jima,da može se takva stvar nataknuti gore.Da gdnje nešto ne smeta.

Može se izračunati i potrebna redukcija ,koju bi moglo se nataknut na solnjo osovino sa malim razmerjem a tad trebaš 3 zupčanike u redukciji,da ohrani smjer vrtnje.Pored toga su problemi i kod predugog van gledajučeg tog novog vratila i lomilo bi kardan.......

No možda kome ovo debatiranje če koristit.!LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 02.01.15 17:18

Ma ja sam se priviko na ovaj moj kardan cirkular kopčam gore i imam dovoljne okretaje na doljnu kačim sve i nema zime,i ovako su svi novi priključci za 540
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 02.01.15 19:40

Možda ti ne trebaš.Ali jesu ljudi koji bi trebali jer imajo takve priključke.Ni misliti si ne možeš,koliko puta ti takva stvar zatreba.
Seckalica grana,kad seckaš tanke grane možeš gnati ju sa bržim kardanom i motor radi na minimalnih.Ja ga gonim najvišeputa ili uvijek sa 1000.
Trosač stajskog đubriva jeste se goni na 540.A kad je uskoro prazan,da je u njemu samo po uglima govno,tad preklopim na 1500 i start gas.U 2 minutima lanci izprazne sanduk podpuno.Inače ga ni nikad ne sprazne heh-prije počinje ti biti dosadno čekati.
Cjepač svedro možeš goniti brže,pogtovo i ovog drugog-hidravličkog.

Sreča moja,da je kod kuče stari Zetor sa 6 brzin kardana naprijed i jednom nazad.
Broblem je samo oko Ac sa frezom.Radi presporo i previše treba terati mašino.Sreča moja,da imam malo posla i ovaj sat rada se može izdržati.

Jel si vidijo finto-priključki napravljenj za 540-ali treba ti brži kardan,da motor ekonomičnije radi.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 14 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 33. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 23 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.