Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 8 / 33. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 11.09.14 20:31

Hoj krompi!
Aha nemamo ovdje polug i španera isto.I tog tvog modela nikad nisam vidijo.I neznam,kako rade-kako štelaš?Trebaš ključ za naštelavanje vidi se šarauf veličine ključa cca22mm ?
Nije ovaj moj španer na vijke sa svake strane loš vijeruj.Vrlo sam zadovoljen.No inače jesu isti,kao na starih traktorima,samo ,da su vijci za štelovanje tako dugi,da nema više lanaca na kraju.I zato ne mrdajo ljevo desno.Moj Zetor ima star model sa lancima i malo mi se ove  AC-jrve jače sviđajo.A za ove fiksne modele priključne oči(oblika kugle na kraju poluge)su ovi modeli španera svi dobri,jer se priključki pripasavajo još sa rukama.A modeli sa automatskim zahvatom na kraju ruka trebajo imati španera sasvim fiksne,kad ideš pripasavat priključek.Ne sme mrdat ljevo ,desno.Sa takvim modelom španera sam radijo na NH-jih kod unaca,kad sam radijo za njega,kad sam bio mlađi.

A zašto ti trebajo ovi svornjaki na španeru?Dal su za automatsku kuku?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 11.09.14 22:43

Rider hvala na slikama iz sajma, stvarno si se potrudio.
Što se tiče Krompijevog načina španera, da ti pojasnim kako u stvari rade. Gledaj ovu zadnju sliku. Pored poluge za kopčanje priključaka se vidi mehanizam- španer. Ruka/poluga se osloni na vijak od španera. Ti sa tim vijkom (izgleda ko vinta) reguliraš u stvari španaš na mjeru da se priključak ne ljulja. Znači poluga hidraulike za kopčanje priključaka se oslanja na španer koji drži ruku na mjestu.

U stvari jednostavno i može biti i dobro. A to krompi zna kako se ponaša u realnosti.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 11.09.14 23:09

Težko si predstavljam-trebao bi jaz sam to testirat i onda mogu bi komentirat.Čini mi se,da trebaš za štelanje nek ključ.

No za mene najlogičnije je sistem oni ta stari od IMT hehe-koji ima lance u sredini do ruk.Tako mu drži ruke hidravlike uvijek prema sredini traktora,jer to je za plug najugodnije.Ne trebaš ni šplinte za usiguravanje kroz rupu svornjaka.

Virojatno so novi sistemi španera pometli z svima starijima verzijama španera.Kao sam pričao sa NH-ja.Samo ne mogu nigdje naći slike. kroz španer daš šplinto,jer španer ima puno rupa u razmaku kakih 3-4 cm.A ne sjetim se više,ako je bilo napravljeno još pored ove šplinte još ponešto za fiksiranje do kraja.Dugo je godina odkad ja to vozijo.Uskoro 8 ili 10 godina.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 11.09.14 23:55

Ne treba Kromiju za štelanje španera ključ jer mu je taj vijak za špananje ko neka vinta.

Što se tiče IMT španera koje si naveo, i moj toma ima španere na unutrašnjoj strani ruka/poluga pa mu zato ne treba ziherung za osiguranje priključka.
Ali bolje je staviti jer je sigurnije. Može se španer nekim slučajem odviti pa ispada priključak ako nema ziherunga.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 12.09.14 0:09

Nisam znao,da imaš španere znotraj ruk.Zanimivo.Ja a vijake za štelanje svejedno trebaš virojatno.IMT ima samo lance čini mi se.Ovaj sistem niakd ne tuče rukama po kotačih,kad je bez priključka.A na žalost imaš tamo za ovakve španere malo prostora.

Ma da.Samo tak osam naveo-da ne treba.Bolje vseeno zazihrati.No kod mene imam priključek,koji ima svornjake okrečene navznoter.Njemu samo stavim ruke,i zategnem španere i šplent za zasiguranje ne treba,jer španeri španajo do ohišja priključka.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 12.09.14 16:08

Meni je ovo kopčanje super na goldoniju imam španere sa nutranje strane i nisam bas odusevljen jer nemogu raširit osim ako španere ne širim onda ih moram opet skupljat prema priključku,a tu kod mene možeš širit koliko očeš zakučiš priključak i kad je sve prikopčano on se ne miče jer ga ove vide drže napetim i puno lakše je netreba ti nikakav alat sve ide lagano na ruke
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 12.09.14 18:36

Ovi tvoji španeri jesu patent.Trebao bi jih vidjeti na vlastite oči.Kad dođem na Krk,ovo več trebam vidjeti.LP!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 12.09.14 19:58

To ti ima verzija Vigneto,AC 5400 zglobni očibno ovi uži zglobni omaju ovakvo kopčanje i 5500 Vigneto ima tako, fiksni nemaju
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 13.09.14 19:25

E vjirojatno je to zbog premalo prostora,pa nemaju zbog vrlo ozkog traktora stavit španer ob strani Neutral
Ja možda ima kakvi novi Supertigre isto,samo meni to nije palo u oči,jer gdje je bio zglob,tamo mene nije bilo heh.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 13.09.14 20:47

Da jer moj može bit 1 m širok zato je kopčanje takve ali meni se to najvise sviđa mogli su tako na sve stavit jako praktično je
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 14.09.14 21:18

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Nz3k

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 90dboi

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 2eklmbr

To je danas lagano zagrijavanje prava počinje u srijedu


Zadnja promjena: fireman.peter; 14.09.14 22:17; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje slika)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 14.09.14 21:56

O moj mili bože.Da je i na otoku takvo blato.!!A otoki poznati su da jim voda nedostaje.Kakva so to vremena Neutral

Priden si-radiš ko junac.Ajde bok-čujemo se!LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 14.09.14 22:22

Možda bude sad bolje vrijeme pa da se osuši malo. E vidim prikolica puna do vrha, nešto se pobralo danas. Visoke su ti stranice na prikolici ali još preniske. Hehe, da jih još produžiš opet bi se tovarilo jedna gajba preko Wink .
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 15.09.14 19:42

Blato blato hehe vidit cemo dal cemo koga potezat hehe a stranice cu malo niske da hehe ja bi uvijek jos kad je nakrcana do vrha bude oko tona i pol grozda u kaseticama a kad je onako u ceradi bude jos 800-900 kila vise onda je to ok hehe ali ne vozim puno u kašeticama pa mi nije bitno,u srijedu je nastavak ali onda je cerdaTraktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Icon_wink


Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 2iuf0bm

heh ovog vinkovića iza od mog frenda su potezali slajfo je u blatu AC ga je povuko isti ko ovaj sa slike

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 2pydj7r

Oba su Supertigre 5400


Zadnja promjena: fireman.peter; 15.09.14 22:17; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Uređivanje slika)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 15.09.14 22:21

Kud se vozi to grođe?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 15.09.14 22:52

Bemti prave so to prikolice.Da mi je jedne takve kod mene Shocked
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 16.09.14 13:53

U presu u zadrugu,sve zlahtina hehe prave prikolice i ja moram kupit jednu sad uzet cu pogonsku pa sam na miru do penzije
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 16.09.14 23:41

Ok,ok neču te više prepričevati,da jo ne kupiš,a zanima me,gdje se prodaju i za kakve su to pare i pored toga ili su to original od firme,kome traktoru če biti prikapčana.Ali su to univarzalne stvari-da pogonska prikolica paše za več firm traktora?Zna se,da trebaju u tom slučaju imati svi isti omjer okretaja izlaznog vratila,koji je namjenjen poganjanju prikolice. Question
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 19.09.14 20:55

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Tigrone-5400

Evo slika od sakupljanja buč.Otišli odmah kad prestal urnebes hehe.No vidi se kakav mi je teren bio.Nisam ni vozijo po šumskom putu,i radije se vozil malo dalje naokolo po asvaltu da malo zmešam ulja.No nisam znao,da so buče ovako težke.Kad sam došao do kuče,smrdel je traktor ,ko peč na drva in premog hehe.Terao sam ga ko vrag.A nikad mi nije išlo od ruk mjenjati navzdol iz 4 v 3 brzino.A sa 3 u 2 nema smisla,jer se prije zaustavi.No kod Zetora mi malo bolje uspeva,al više sam se na njega naviknuo,kao na AC.Na kraju zaključio,da Peter puno  bolje mjenjava sa TV,nego ja sa tim AC-jem.No ak bi vozio ga više bi se možda i ja naviknuo.Sa tim  traktorom nikad ne idem na asvaltni put i zato nikad ni u 3 brzini ne vozim heh.Najviše 2 brza. No zna se kakva je bila uzbrdica,da ovih buč ni na pol brega nije u 3 brzini potegnil,pa da sam uzeo zalet sa gasom do daske heh.A treča ide negdje ako se sjetim 17Km/sat.Kad su radili tamo asvalt uzbrdica bila je takva da je valjar,kad je sabijao asvalt klizao i jedva da je prošao na breg heh.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 21.09.14 0:09

A neznam ni sam jos se nisam jako raspito ali nadam se ove zime da dolazi,vjeroatno polovna nove su jako skupe,a nemoj ga jako ganjat to na zalet je nužno zlo bacis ga u nižu i ide ko po loju,a sta se tiče šaltanja ni to nemoras poksavat jer ni meni ne uspije nejde i gotovo evo još par slika od trgadbe gotovo je sve hehe

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 1

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 2

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 3

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 4

Nažalost završilo je sa kišom zadnje kipanje je bilo danas ujutro smočio sam se ko p..
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 5
Sad tamo čeka sunce da dođe doma hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Dubravac 21.09.14 8:26

Ljudi i kod nas je juče bilo kiše luda kuća,ja sam uspio u petak obrat crno dok bijelo čeka bolje dane.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 21.09.14 20:08

Sviđa mi se da paziš na  traktor.A ni na AC ne tako kod mene se ne pazi. Uskoro da pop...kad mi na Zetor pada kiša,kad idem od gdje od baliranja.Usrani su svi prozori,da ni 20 metara ne vidiš izvan.Ali nedaj bože da u prešo se ulije.Sve počinje u njoj hrđat odmah,jer nigdje nema boje više unutra.A ne volim čistit ni auta,kamo li da traktor.
Samo ga ti čuvaj jer vremena su takva,da težko čemo što novijeg-boljeg dovesti kuči.Posao imamo od danas na sutra a zadužiti se nije dobro.
TV i AC sporo čejo pasti u zimski san,ali za Zetora ima nešto malo posla oko malciranja prije zime i maloga saorati.
LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 22.09.14 17:01

Prijatelj nema vremena za forum prezaposlen je, pa mi ustupio slike AC da stavim na forum, renoviran je i služi samo za neke sitnije poslove kad ima vremena.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 20140813192435

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 20140813192521

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 20140813192420

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 20140813192406

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 22.09.14 18:32

Ok,ok, super za slike hvala,samo pričaj ti o tome nešto više-karakteristike sve o njemu znaš.No vidim,da je dorađen alternator.A gume izgledajo nekvi masivni-snažni.Niso 7,5x16?.

Krompi je pričao,da i njega zaj...mjenjati na tome našom modelu AC-ja iz 4 u 3.No jedan stari čovjek koj je u mirovini nešto godina,kupijo je upravo istog novog ,ko je najin,mjenjačem 8+4.No kaže meni,da nema problema mjenajti njemu,jer je čitav život,kad bio u poslu vozijo nesinhronizovane kamione i ni problema njemu.No a meni to nije uspelo ni jedanput.
Ma zanimivo,da je na gore mjenjavati bez problema a dole je...
No danas sam popravljal put do 3 kuč,mene i dvijeg komšije,koju je zmrdal plaz.kamion sipal šoder nedaleko od plazu,i zvozil ga ja u to rupu.Komšija bio oduševljem platojem i če ga kupiti i sam.Išlo super,da ni lopate nisam trebao poprimiti,ali izdao me fotkič.Nije išlo za napraviti ni jedne slike žao.Prazan bio.Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 22.09.14 22:27

Admin
Ovaj Carraro mi izgleda dosta močno. Video sam takve kod nas u primorju, oni su blizu Italiji pa jih imaju. Meni se dopada jer je visok jer ima veče kotače naspram TV, vjerovatno ima 20 coli.

Reider
Znam ja kako ide to sa platojem, super ide. Ja sam sa Tomom preneo jedan kamijon zemlje za šalu, iz jednog mjesta na drugi. Isto tako sam susjedu preselil njivu na drugi kraj parcele. Meni plato više koristi nego prikolica.
Šteta što nisi uslikal taj tvoj rad na lavini.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 33. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.