Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorski priključci

+14
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
serafian
ExtermoIvan
reider 1
ssucur
jozef.kc
Admin
tony5
fireman.peter
abarth
VALTER 521
tomo522
18 posters

Stranica 4 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 01.03.14 16:57

Hvala na odgovoru, sve si dobro pojasnil. Koliko su kod tebe veliki ovi ventili- razvodniki? Ja mislim da je hidraulika kod mene 1/2".
Kako te razumem ti si dogradijo dva razvodnika koja koristiš za upravljanje  dva dvoradna cilindra? Šta radiš onda sa njima ili bolje rečeno zašto jih koristiš?

Gledo sam malo za razvodnike. Tu je neki oglas koji mi se čini uredu.


http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdarstvo/ostalo/hidravlicni-ventili-od-1-do-7-rock-40-litr-1287999698.html?aclct=1376169567&kw=hidravli%C4%8Dni+ventil


Zadnja promjena: fireman.peter; 01.03.14 22:24; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak linka u postu)
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 01.03.14 20:51

Ove hidro komponente su pravi izdatak i trebaš prije nabave premisliti,ako ga zaista trebaš-I crijeva sa priključcima nabiju cjenu.Da o ventilu ni ne pričam.

ABART potršnja ulja ovisi samo od promjera klipa i hoda,kojeg prave,pa nima veze dal je jednoradni ili dvoradni.Sveča za kipanje ima velik premer i zato treba dosta ulja i uvijek se sve ulje izljiva nazad u rezervoar i uvjek ga trebaš puniti od početka i rabi dosta ulja.kad imaš u primjer dvoradni topling pa ga ti ne prazniš do kraja među radovima,a ga samo za koji cm mrdneš i zato ulja ne troši dosta.Tako dobiješ osječaj,da dvoradan ne troši ništa ulja.

Peter ako se vežejo novi ventili trebaju imati vezano po prioritetnom redu:volan,jednoradni ventil,dvoradni ventil,da se navikneš na taj redosljed kod svih.Inaše se slažem sa tobom,što pričaš o tim brzinama hoda priključnog oruđa traktora,kad radiš sa svime ujedno vrijeme.To znam sve ja kad radim sa platojem.I upravo tada znam,kakve pumpe imat treba ICB kombinirka,da može sve uisto vrijeme puniti sa uljem dok radnik radi sa njom.

Prodavač na Agromehaniki mi kazao,da kad na 418 zablokiraš oriđi ventil i dodaš nekog novog nestandardnog,da se tad počinje sistem grijati.Neznam dali je to istina i mi je smešno,jer ulje još dalje može se kretati i na više djelima gubljati temperaturo(a istina je da i na više mjestima se gura kroz male prosjeke vodova).Izgleda,da ova original postaja pumpe i ventila u jednom nije predviđena da radi u nedogled i da ulje uvijek sa puno brzino teče kroz taj oriđi ventil.No a vidva nemate takvih problema,jer imate noviji sistem hidravlike nego ja na 418.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 01.03.14 21:32

Reider sa hidravlikom nisi baš na ti.Kod jednoradnog cilindra se puni i prazni jedna te ista komora u cilindru a dvoradni je uvek pun ulja samo prelazi preko pumpe i ventila iz jedne komore u drugu.Kiper cilindar i slični imaju samo jednu komoru i ta se puni i prazni i nema nigde zraka u cilindru,kod jednoradnih cilindara sa odduškom na toj strani komore nema nikad ulja samo zrak.Primer imaš na tominom cilindru koji ima oddušak ta strana komore ulja ne vidi osim ako propusti gumica na klipu.Moj toplink je uvek pun ulja i kod rada od kraja do kraja se u rezervaru nivo ulja menja samo za razliku kubature klipnjače.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by tomo522 01.03.14 21:41

Da.I ja sam takvog mišljenja mada ja nisam meštar za hidrauliku al gledajući logički slažem se se Abarthom
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 01.03.14 22:02

hehehe sad sam skužijo što mi ti pričaš.Nisam znao o čime pričaš.napisao sam ti čitavo štorijo nzad al onda skužio što pričaš,pa sve obrisao i eto novi post.Ti meni ne kažeš trošenje ulja ,koliko ulja ide u koji cilindar nego kako se giblje nivo ulja u rezervoarju.
E onda imaš sve pravo.ja pa ti mislio razlagati kako se računa volumen cilindra i sa time potrebno količino ulja.Znali isto,mislili drugo.

Da ove količine ulja se uvijek razgovarajo kad je sveča u igri.Ali nije mi jasno ovo dali nije proizvođač preračunavao,da je možno,da korisnik traktorja možda kada upotrebi i kiperico?..I zato je onda na TV premali rezervoar,jer so i tv-ji imali svoje kiperice.Pored kiperice pa valjda neče nitko ništa prikačiti na ulje.

Onda ok-smo složni !
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 01.03.14 22:17

Več sam napiso da moja sveča na kiperici za celi razteg 4 stupnja potroši 5,5L ulja i u rezervaru ga ima 7L do max na merici a ja ga imam preko tak da je u njemu skoro 8L ulja,što je sasvim dovoljno za normalan rad kiper cilindra i u isto vreme i volana.Kod kipanja se drugih potrošača i ne rabi.Još da napišem sveča je 7 tonska i četiri stupnja.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 01.03.14 22:34

Za ovo što mi trebamo dovoljno je ulja tih 7 litara. Kad priključiš neki nov cilindar, razmrdaš ga da se on i cjevi napune i onda dopuniš manjko ulja u rezervaru i to je to, spremno za rad.
Eto tu je link od razvodnika, prije sam zeznul ali sam sad popravil.

http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdarstvo/ostalo/hidravlicni-ventili-od-1-do-7-rock-40-litr-1287999698.html?aclct=1376169567&kw=hidravli%C4%8Dni+ventil

Čini mi se povoljna cjena.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 01.03.14 22:57

Hm virojatno si slučajno ugodno došao do ove sveče ,jer inače takve ne bi ti trebalo za takav malen traktor.i tako velika sveča normalno treba dosta ulja,sporije diže i još dodaje bezsmiselni teret,za vučenje traktorju.Čini mi se,da su za TV imali i sveče sa manje stupnjeva-na kratko čitave manjše.
Neznam koliko je ulja u 418 v oriđi keslu.Virojatno i u njega ide 7 litara.Ali neki ljudi rade dodatne rezervoarje,pa neznam zašto.


A ja imam problema na hederu od Preše zbog premalog promjera klipa.Ima snage dovoljno i za dvoje hedera ali prebrzo diže i kad zaboravim i ne puštam gasa kad povučem ventil,onda uskoro izčupa nešto sa hedra,da ko povuče.Trebao bi dodati prigušni ventil,ali opet je to dodatan strošek.


Peter dugo je toga,kad ja nabavljao ventil na dvije ručke za operiranje sa Prešo mrve,ali nekako mi se čini da je to bilo prije 10 godina za cca 100 -120eur govorim samo za ventil.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 01.03.14 23:07

Pa da, skupo je to bilo. Nije ni sad jeftino ali je nešto jeftinije od nekada. A nakupi se brzo trošak. Tu je ventil, cjevi, priključci, spojke...
Tako za informaciju, prošli put kad sam kupijo jednu novu cjev 2m dužine sa priključcima na svakoj strani, trošak 25€
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 02.03.14 10:45

Ali najskuplji ti je hidromotor.Volijo bih imati jednog za pogon transportnog traka trosača stajskog đubriva,ali je mehanički stvaren sada i dobro izpravno radi pa inače treba mi ta priključak 2 puta godišnje i neču bacati nekvih novaca bezveze u njega,ali ne bilo loše,da kipam hidravlikom.Sa takvu hidravliko sam više puta radio kod unaca na trosaču SIP PRO 60 i tebam kazat,da je to bomba.(neču napomenit,da takav trosač dođe preko 5,5 hiljada eur).naravno,da hitromotor treba imati izpred sebe i regulator pretoka i daleke vodove crijeva natrag,i košta te to dosta.Tako da ni ne razmišljam ne o tome da nabavim.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 02.03.14 12:59

Kad sam kupovo cilindar sam gledo za rabljenog ali su jim cene nabijene pa i pitanje u kakvom su stanju vitalni delovi.Na kraju sam se odlučio za novu ali da je što krača i što veči razteg.Sveča sa tri stupnja je duža za 5cm od ove sa 4 stupnja i raztegom 95cm,kod kiperice je važna udaljenost cilindra od tla i kason da je što niži a to je moguče jedino sa kratkom svečom u skupljenom stanju.Sveče od origi TV prikolice mi se ne sviđaju,samo dva stupnja,premali razteg i preduga za ugradnju pa i težko je takvu novu dobit a ova mi došla po pošti kuči od Rosi.Za kiper prikolice za gnoj prije nisam ni znao da postoje dok jih nisam video oglasima.Nisam te baš razumio,ti bi umjesto kardana i reduktora stavio hidromotor za pogon lanaca trake na prikolici,kaži što bi sa tim pridobio.Ja vidim prednost samo u okretnosti jer kardan ne bi smetao a za snagu i brzinu baš i ne vidim prednosti ili se motim ?
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ExtermoIvan 02.03.14 14:21

Pozdrav svima , da li je neko od vas pravio secku za granje za tomu? Ostajemi dosta granja podle rezidbe maline i nezgodno mi je da je palim ili kako vec unistavam. Mislio sam da napravim neki prikljucak za tomu da seckam to granje. Posle bi ga koristio za pravljenje komposta ili cak za ogrev. Ako je neko nesto slicno pravio neka me malo uputi.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by tomo522 02.03.14 14:27

Da kolega bilo je dosta o tom priče i slika al ja ti neznam.Javit će ti se dečki koi znaju više.
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 02.03.14 14:34

Na koju dužinu bi seckao granje.?
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 02.03.14 14:58

Ova tema baš se zagrijala i ne znam ni kome više da odpišem.Prvo ču ABARTU.Abart ti mi si kazao,da o hidravliki nemam dosta znanja ali vidim da ti ne o trosaču đubriva hehe.Kardan još uvijek trebaš,jer treba ,da goni razbacalne valje straga,ali hidromotor treba ti samo sa kontinuirano-enakomjerno vučenje lanaca sa prečkama,koje vuču đubre nazad prema valjima.Sada treba iti sa traktorja i z polugo za biranje brzine vučenja lanaca izbirati brzino,ali vučenje na mehanički način ide kao na tvoji razdrmani samoutovarni prikolici,kojo dobro znaš kako napravljena.No tamo se samo na zadnjo pogonsko osovino stavi hidromotor direktno ,ali birač pretoka ulja imaš odmah pored vtikača,koji je uključen u traktorsko spojko i možeš to iz kabine napraviti brzino kretanja lanaca.
A nije to sve ok-puno više je to opasno!!!!lanci mogu se kretati,ako kardan več dugo stoji i satere ti sve što je nan jime.Pored toga može se lanac kretati NATRAG i opet sve satre.Bolje da neznaš što se dogodi,ako u sanduk baci utovarivač veliki kamen pored đubriva....Vidijo ja ovo višeputa.

CUKOR mogao bi sa tobom dugo razgovarati,jer me svašta zanima,ali opet da kažem nikad ne bi to ja išao raditi.Ali me zanima ,kako se radi.Ali šume imaš u BIH i strojeve isto?Istina što neko kaže-ovo je nakon tvog rada nemoguče platiti,jer previše košta.To mi kazao jedan kod mene i zato ni neče da radi bilo što za koga osim zasebe.Samo je napravijo jedno omaro zanas,da nam kazao poštovanje a nas zamolijo,da ne radi to uvijek i za svakoga.

Neko se izpituje oko sjeckača.Kako debelo i dužine želiš mleveti?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ExtermoIvan 02.03.14 15:16

sirine oko 4-5 cm a granje je debljine maksimalno 10 mm.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 02.03.14 15:25

Sa ovim možeš regulisati dužinu sa brzinom vučnog valjka, može sjeći i do 6cm debelo.
Traktorski priključci - Page 4 21293230
Traktorski priključci - Page 4 21374338

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ExtermoIvan 02.03.14 15:33

Ovo su vec profi prikljucci, nasao sam jos nekih slika malo jednostavnijih jer nameravam da koristim samo za to tanko granje kojeg imam u izobilju. Hvala jos jednom. Da dodamo Tomici jos jednu ulogu u domacinstvu.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 02.03.14 15:57

Mislim da sad razumem šta hočeš doseč sa hidromotorom ak grešim me popravi.Sad imaju valji i traka konstantnu brzinu zavisnu od brzine kardana koji pogoni reduktor. Ti bi htio da valji rade samo na kardan a brzinu trake bi po potrebi regulirao po količini koju hočeš da razbacuju valji a verovatno i po vrsti gnoja.Na samoutovarni koju sam tad kupio je komad železa koji je pokupila zablokiro one masivne vile u bubnju a snaga kardana bez kuplunge je otkinula KPL reduktor sa šasije i pri tom je i glavna osovina vila dobila svoje i zablokirala.Vlasniku se izgleda popravka nije isplatila pa je kupio celu drugu a ovu sam ja kupio.Kod razmontaže sam naučio točno kako radi tak da mogu reč da poznam mehanizam kako radi. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 02.03.14 17:48

Znam da si kupio to samoutovarko i zato sam nakazao,da ima isto ko tvoja.
Dobro si se odlučijo,da si kupio to prikolico za izradu klasične kiperice i ja bi tak onapravijo,ali koliko me več znate-ne bih tako radio "točno"heh.

ja točno tako kot si napisao glede razbacivača.Hidro vuča je bolja i zbog toga,da brže izprazni sanduk,jer mu do kraja otvoriš ulje i kada ide raztovaranje prema kraju odmah spopuca što ostaje v uglima -sa tome ite ti manje vremena,živaca i nafte hehe.Hidro vuča ima više dobrih nego loših lastnosti.
A prije toga terebao bi na to moju prikolico napraviti zaštitni pokrov prema gubljanju stajnjaka po putevima,nešto slično kako imajo novi originalni.Otvara jim se hidravlično.
Evo link do tog izdelka od SIP-a (sip orion 60 h-pro)sa takvim sam radio.Pogledaj zadaj onaj deklo za zatvaranje razbacalnih valjeva)

Sip Orion 60H Pro


Traktorski priključci - Page 4 21522070

Evo malcer INO Brežice na jednotočkovno prikjučenje za TV-je.Neznam,dal je to oriđi ili kemijano.
Evo još oglas,gdje se prodaje ako koga zanima.

Oglas- malčer


Zadnja promjena: fireman.peter; 03.03.14 21:58; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Spajanje postova, uređenje slika i linkova)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 03.03.14 22:11

Radili su oni strojeve za Tomu tako da vjerujem da je original takav. Igleda mi dobar stroj jedina primedba je to da ga ne možeš staviti u stranu da ne gaziš nepokošenu travu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 03.03.14 22:24

Koje veze ima što gazi travu.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 03.03.14 22:29

Hvala na uređivanju!

Baš je sladak hehe.Takav maleni.Ali ako je samo 90 cm širok(tak opiše neka cifra na njime)onda je zaista malen.I svak itv sa jednim produžetkima od  7,5 cm ima 105 cm širine (jednoklipci) i onda gaziš travo.Druga mjera malcera čini mi se po sječanjih bila je  115 cm,koja bila bi najbolja za takvu širino traktorja ali neznam,kako bi se ponašalo to kod rada zbog malenih motora na toj seriji.

Ovi kardani jednotočkovni izgledajo mi uvijek nekam kruti i dugi.Imao sam ja takav kardan i okretač sjena original TV,ali prodao prije više 10 godina nazad nekam u okolinu Postojne.Svi udari tih priključka dođu direktno na mehanički volan TV-ja i drmanje na volanskom krugu je nevjerojatno.Bože nedaj.Odmah ,ako imaš 3 točkovni prihvat udari se nekam gube i lakče se radi.To znam kad sam vozio moje 826 i Ferarri 26.

Ja CUKOR na trdom tlom.Ali gdje je mekše i traktor malo ugazi u tlo tamo nešto ostaje.U jesem,kad je dosta vode može se to događati i ostaje straga kakva biljka od kukoruz,,tak oda najbolje bilo bi da ide s sprednje strane.A mene to ne zanima ,jer inače malcer imam a ga ne upotrebivam uskoro ništa.Jedanput pomalcirao travnjake,kad nisam mogao zbog lošeg vremena sakupljati mrvo i svaku godinu sam mleveo kukoruz zanemarljive količine i sad kad ni nečem više sijati kukoruz izgleda,da ga više nikad neču upotrebiti i opet če nešto u nekom uglu šupe nešto hrđati.

EXTERMO čini mi se,da jedan čovijek na SLO forumu to može ti izraditi nešto sličnog delovanja i dobro napravi.Do 5 cm sjecka grane i odlikuje ga brzi rad.Sjecka čini mi se dugo više od 5 cm.Između 5 i 10 cm.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 04.03.14 10:43

ssucur je napisao/la:Koje veze ima što gazi travu.

Nema baš neke veze.
A zašto se ovi ovako sa strane prikopčaju?

Priključak- malčer
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 04.03.14 11:51

Da ne voziš traktor uz samu ogradu i po rubovima kanala itd.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 4 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.