Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorski priključci

+14
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
serafian
ExtermoIvan
reider 1
ssucur
jozef.kc
Admin
tony5
fireman.peter
abarth
VALTER 521
tomo522
18 posters

Stranica 11 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Traktorski priključci

Postaj by tomotraktor 05.11.14 14:48

Nije sve ni u dubini.Smile Kod mene je to optimalno, mi ne oremo dublje, dublje ili je kamen ili mi to zovemo mrtvica.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 05.11.14 18:19

Tomo traktor slike imajo nekakvo čudno resolucijo,ali dovoljno so dobre,da možemo razbrati,što je gdje-hvala na trudu za slike svima koji prikeljili.Točno toma takvi je bio naš plug a vidim,da je bilo puno noviteta napravljeno na njime.najviše me zanima,kako se ponaša tanjur prema prijašnjem crtalu.Desni lemež sam ugradijo na mog Posavaca iz toga pluga,kad je bio za odpis.Dugi bio je dovoljno,a rupe preradijo.No itak sam ga trebao zbog zavinutog nosionog trikota na jednome mjestu dodatno zavariti pored šaraufanja.Upravo meni bi trebalo jedno kompletno drugo plužno tjelo sprednje,ak bude što se znucalo,jer nemožem ništa promjenjivati-sve zavario.A ne žalim se,jer tak oamlo ore,da neče se nikad poderati.

Tako je-Krompi-istina je kako kaže tomotraktor-kod nas je treba orati uvijek na isti dubini,da ne izoravamo mrtvo zemljo.A nima kakvog haska orati dublje od max 25 cm.Ta zemlja-mrtvica je žute boje prema zgornjoj,koja je temnija-rjava.Napravijo nisi ništa dobrog,da si tako dubino orao kod nas.A kod tebe vidim,da je zemlja u svu dubino ista..Barem na slikah tvojih se vidi mi tako.

Sad vidim,da Ivanhoo nije lagal.Zaista ubitačna zemlja izgleda kao pasta smeđe boje za cipele hehe.Užasno.
No kod nas se zemlja malo popravila.Suša nešto virojatno pripomogla i stajnjak.Njiva ti je ozka i duga a prilično velika nizbrdica.Da bi imao okretača i htijo bi bacati sve na jedno strano,kako sad oreš,trebao bi imati 2 takva traktora,da povuče plug nazad gore huh. Razz Spominjam se dana,kad ja za unaca orao i bila zemlja težka,a malo više suha od tvoje a brdo još veče.Orali sa dvima traktoroma okretačama.A prije mene po zemlji je vozio i kombajn.Njiva duga,a nije nam bilo,da vozimo tako daleko nazad na prazno i pokušavali smo da oremo nazad gore.Žao mi bilo traktora,pa maka nije bio moj...Snažniji došao je na vrh brda,a manji trebao poslje par pokušaja voziti v jedno smijer..
Možda bi imao bolju zemljo,kad bi se gnojilo sa piljevinskom stajnjakom.A trebalo bi ti je velika količina ,tak oda...
Možda ak bi imao kakav dobar jednobrazdni okretač bi išlo orati gore dole.A govno trebalo bi biti suho.

Ivanho koji dijo je puknuo-svornjak kroz rotacijsko glavo ili prečni nosilni metal sa rupama?Nič se ne vidi,da je što poderano na sliki.
Svim se nešto događa naplugima heh-jedan moj drug satrao je svoga,išao si izposoditi drugog(onog ,koj je bio prvo upravo njegov,a ga prodao)i uništilo se nešto i na njemo,tako da...čovijek izgledao stvarno tužan.A njiva još uvijek nezorana.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by darko123 05.11.14 18:46

Tomotraktor oranje ti je za 10 svaka cast jes plitko ali fino ja neumijem bas dobro da ga nastelam otac to bolje od mene nastela Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 05.11.14 19:26

@reider 1

Svinula se osovina
Traktorski priključci - Page 11 Slika011


Flah koji služi da se plug pomiće lijevo desno se na jednoj strani odvojil od osovine jer nije bil kontinuirano zavaren nego samo zaheftan.
Traktorski priključci - Page 11 Slika012

Osovinu nisam ravnal nego sam cijeli flah odrezal s fleksom i zavaril ga na drugu stranu osovine. Veliko opterećenje je svinulo osovinu pa ju nek i izravna. Daske ni prije nisu imale optimalan smjer jer plug u originalu nema to podešavanje predviđeno. Sad sam ih malo skrenul prema sredini traktora podlaganjem pločica lima. Kad bum imal vremena probal bum ih dotjerati u položaj da ne vlečeju traktor u jednu stran iako to s obzirom na težinu traktora nije neki problem. Jedino kaj teže vuče, a to u takvoj zemlji itekako ima veze.
Traktorski priključci - Page 11 Slika013

Danas sam za 45 min dovršil oranje te njive. Probal sam i u brzini više i išlo je bez problema.
Traktorski priključci - Page 11 Slika014

Evo i mali video. Dok sam snimal pobegel mi plug u dubinu do Kine.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 05.11.14 20:14

HUH-nevijerojatno.Sad si me sjetijo ,na dane,kad sam orao njivo za unaca kad je prije mene vozijo dole sa nje mleveno kukuruz MAN 3 osovinec. Razz

Eto je jer ga dodatno obteretil sa povečano širino brazde virojatno ,inače bi izdržal originalno širino.Predpostavljam.Šasija je napravljena premosorazmerno za velikost zvatanj plužnih tjela.
Da snaga se vidi na snimku-vuče Traktor ko blesav.Zna se da je uživancija orati sa takvu mašino.
Kad si podložijo lim na zahvatu na zadnji strani,sad če uzimati još veču širino brazde,kad lemež viri prema sredini traktora više nego prije i još veča bude sila.
Odmah mi padne u oči to,da daske nisu bar nešto-premalo su savijene.I tako brazdo samo nasloni na drugu, prije orano,I tako je isto i kod onog okretača Batuje.Dobro ima savijene daske OLT 10"kojeg ja 2 imal.Dobro ,vrlo dobro okretal,a bio prelagan i ga prodao.

hvala jer se matral za nas i vrlo ljepo sve dokumentiral.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 05.11.14 20:31

Kaj se tiče širine, imaš pravo. 8 coli bi vjerojatno zdržal, a 10 nije.
Takve kratke daske su super za lakšu zemlju i veču brzinu oranja.
Podložil sam obje daske, a širinu podesim pomicanjem cijelog pluga pomoću navarenog flaha.
Pretpostavljam da su plugovi koji dobro okreću brazde teži za vući. Ove godine na ovoj njivi nebi išlo s OLT 2x10".
Ne mantra me to pisanje, naprotiv drago mi je da s nekim podijelim svoje doživljaje i saznanja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 05.11.14 21:30

Nije taj plug ni za traktor ni za takvu zemlju Arrow za tu zemlju i dubinu oranja oltove daske zakon.
Prva brazda do 10cm polako da ju daske odmaknu, kotač za dubinu i (možeš slikati a da se ne crveniš Very Happy )
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 05.11.14 21:48

Malo mi je žao za tistim OLT plugom,jer stvarno je na lahkoj do sredno tvrdoj zemlji ljepo okretao zemljo.Deske odrađene super 5.A kad bila tvrda jako zemlja i počeo traktor brže voziti izbacilo ga van.Ljetos bila dobra zemlja i orao bi on ko blesav.Kako bi se u toj Ivanovoj zemlji ponašao,neznam.Bilo bi ok,ak ga ne bi izbacilo van.

Možda so ove daske od Ivana misšljene samo za do 8coli širine-neznam-preravno izgledajo.No po snimku ne možemo ocenjevati kako okreta brazdu,jer Ivan sam kaže,da pobegnuo predubogo i tako duboke ne može ni u samom snu okrenuti. Ovu su mu početne nastavitve i testi i vijerujem ,kad se če Ivan uigrat sa njim,da mu bude išlo .Lp!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 07.11.14 0:48

Plug je dobar za normalnu zemlju.

Oranje  i frezanje ove godine za pšenicu. Širina brazde 22 cm, dubina 18 do 20 cm.
Traktorski priključci - Page 11 Slika001-1

Traktorski priključci - Page 11 Slika002-1

Traktorski priključci - Page 11 Slika003-1  



Prošle godine sam istu njivu na kojoj ove godine nije išlo nikak, izoral bez problema. Širina brazde je bila 20 cm (8") a dubina oko 15 cm i brazde su dobro okrenute.
Traktorski priključci - Page 11 Slika015

Pa sad razmislite tko ili što ove godine ne valja ne valja:

1. orač,
2. plug,
3. zemlja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 07.11.14 7:50

He he, da nisi zaboravio orati. Question
Sa 8 colskim plugom dubine 20cm ne možeš složiti brazdu kako treba u teškoj zemlji.
Oltove daske imaju najmanji upor, dosta su položene i plug je lagan za vući.
Traktorski priključci - Page 11 19177493
Evo moj prerađeni OLT.
Traktorski priključci - Page 11 19696708

Traktorski priključci - Page 11 21057892
Laku zemlju izmrvi da bi je mogao srediti sa hrastovom granom. Very Happy
Traktorski priključci - Page 11 20430415

Traktorski priključci - Page 11 19688782
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Traktorski priključci

Postaj by tomotraktor 07.11.14 9:27

Po meni je, i zemlja previše vlažna i prošle godine kada je orano gdje je fino uzorano a i ove godine, kada je išlo loše. Ali sigurno da su bolje daske ove olt-ove 10, nego kod batuje 8 coli. Ta razlika se pogotovu očituje u ledini.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 07.11.14 9:30

@susucur

nisi pratil moje postove. Plug je u originalu 2 x 8", ali je prije nekoliko godina omogučen pomak prve daske i podešavanje širine brazdi od 20 do 23 cm. Ove godine sam doradil prihvat zadnje brazde i sad se širina brazdi može podešavati od 19 do 26 cm.
Mana ovog pluga je da nema koljenastu osovinu za štelanje smjera pluga. U ovoj tvojoj zemlji nebi ni trebalo frezati.
Evo slike kak taj plugec ore u zemlji sličnoj tvojoj. Obrati pažnju na dubinu.

Traktorski priključci - Page 11 Slika016

Traktorski priključci - Page 11 Slika017

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 07.11.14 13:48

Ma prisutan sam ja Sleep
Ako je tebi plug dobar za taj traktor=OK
Plug se mjeri colima, po širini zahvata=širini lemeža (reza).
Ne može se širiti brez produžetka lemeža, a da sve bude idealno. Daske i lemež su rađeni za 20cm širine.
Traktorski priključci - Page 11 22059600
Ako ga raširiš na 26cm, ostaje ti 6cm ne podrezano i kod tvrde zemlje (zajebane) lomi i ne slaže brazdu.
Traktorski priključci - Page 11 22059601
Ok,Ok,ja sam samo mislio da za takav traktor treba kompaktna konstrukcija pluga i minimum 2X10cola. scratch
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Krumpironja 07.11.14 15:04

Mislim da ti plug svakako visi malo previse u desno ipak treba bit malo ravniji nemora bas okomito ali ovo je previše
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 07.11.14 17:49

Krumpironja, u pravu si. To je zbog velike dubine a uz to je traktor bil sužen do kraja (72 cm između kotača) pa se svaki cm povečanja dubine jako odražaval na nagib traktora i pluga, u ovom slučaju za 8 do 10°. S obzirom da je trebalo tak duboko napraviti samo nekoliko brazdi nije mi se dalo preštelavati plug. Zato je i prva brazda zeru veča, ali krumpir je svejedno zrasel dobar.

ssucur, popuštam. Jedan to uvijek mora napraviti ak se nemremo usuglasiti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 07.11.14 18:22

Evo i ja. Crying or Very sad Pa smo se usaglasili. Very Happy
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 07.11.14 18:30

Pozdrav

Malo sam opet prelistao upute o podešavanju pluga ( ne one TV plugovi ) kao i onaj video iz RS o podešavanju pluga, čovjek spominje podešavanje kotača,kako prednjih tako i zadnjih,probaču i to na prolječe ili zimu ako to vremenski uslovi dozvole, neko oranje malo samo da probam, samo ta stabilnost ako se ide dublje neznam.

Plugovi jednobrazni imaju veči radni zahvat, od dvobraznog po jednom plužnom tijelu ,k tome i ako plužna daska nije naj, da prevrče i mrvi brazdu, i uvjeti zemljišta za oranje, onda to izgleda loše, više mi se dopadaju plužne daske od Olta i IMT plugova, jer bolje slažu brazdu i kod mokrog i težeg oranja.

Tomotraktor je isto probao na sredini i nemože tako orati, mora plug pomaknuti u stranu, još i gore što mu je širi traktor, gledam njegovo oranje da posložio je on lijepo brazdu, samo i sam kaže u boljim agro-uvjetima, što ove godine i nisu nikako.

Tomotraktor vidim da si posložio plug kako treba, diskasto crtalo,kotač za regulaciju dubine oranja, sad imaš plug hvala na slikama. To nožasto crtalo kod mene se povijalo stalno ako je plug bio na sredini, diskasto crtalo je puno bolje riješenje.

Iwanho ovo zadnje oranje lijepo izgleda super, a ono prvo užas ko moje oranje TV, vrlo teška zemlja ljepljiva, nije ni čudo da se povila osovina pluga, a što se tiče veličine oranice to je sve tu negdje standard za brdovite terene.

Probaču i to podmetanje limova pod nožasto crtalo da uzima manji radni zahvat, a probao sam ga malo više nakosit prema brazdi ko Iwanho, tada mora malo dublje iči bolje slaže brazde, a možda i preduboko idem za taj tip pluga. Probao sam svašta, uglavnom neznam ni sam što dalje. Svi kopčaju plug na lijevoj strani, po sscurovoj slici lemež do ruba gume, po pravilu prvo i osnovno, tada taj plug definitivno neide na sredinu traktora, ili suženje traktora.

Krumpironja stavit ču i ja slike lošeg oranja za primjer, nema tu ništa loše, jednostavno dobiš uputu što i kako dalje, zato služi forum, da si pomažemo u nevolji. A i ti plugovi TV, nisu nasretnije riješenje.

Traktorski priključci - Page 11 Tv-slovacka

Traktorski priključci - Page 11 Tomo-vinkovic-slika-3466

Traktorski priključci - Page 11 Agsr

Moj plug.
Traktorski priključci - Page 11 Dsc047411

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047661

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047701

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047631

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047421

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047551

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047531

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047301

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047761

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047381

Traktorski priključci - Page 11 Dsc047591






_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 07.11.14 18:47

A ja imam koje pitanje za naše forumaše.
Prvo Scukur-a gosoda pitao bi oko ovoga snimka.Dali je traktor u drugoj spori ili ima hidro volan(ili servo,nema veze)ili je obični oriđi?

Da zemlja izpod Ivanove kuče ista je kao kod Scukura.Vrlo je dobra-lagana-ovo samo frezaš i to je to hehe.U takvih zemljah trebamo znati oru svi plugi-dobri i loši(savijeni),naopako naštelani itd.Blagor tistim,koji imaju takve zemlje i takav teren naravno-bolje nemože biti.

Ivanhoo se razpituje,što je krivo,da neide-hja slike kažo kakva je razlika na isti njivi samo jedno godinu razlike.ova godina je ubitačna,a ona godino prije je tu negdje na "prolazu",kako vi kažete.Ni idealna i nije katastrofalna-tak obi išlo za raditi,ali ove godine užas.

Pitam još Ivanahuuja,dali ima traktor njegov automatsko regualcijo na hidravliki?
-trebamo znati,da je ona bog i batina za oranje i kroz godine skužijo sam kako je to dobra stvar.i razlike kod radova bez nje i sa njo patijo sam kod više različtih traktora i mogu kazati samo dobro.Ovo je duga priča i neču vas opterečiti sa detaljima oko nje i pričami.

Ovaj Olt je upravo takak kak sam ja imao 2 komada.šteta,da nisam jednoga prištedijo za kolega Ivanahooja-bio bi milina za njega.Oltove daske su super i okrečejo dobro.To nisam samo ja dojmijo,več je stara baka kod mene to odmah vidjela,i kazala mi-zašto si prodao onaj dobar plug i sad oreš sa ovim"regulnim" plugom-ovaj nije dobar...
No ja ga prodao,jer kao sam kaazo,u težkoj zemlji ga dignulo van,kad je traktor išao prebrzo-kod mene na takve pluge stavljali su velike kamene.I pored toga meni je uzimao preozko,jer kotač preširok.treba mi 12".

Neznam Scukur ,dal je lemež samo toliko širok ,kao je nazivna širina pluga.Čini mi se,da mali imajo rezerve za širinu.predpostavljem,da možeš plug proširiti za max jedni stepen širine-inače iz 8 na max 10 odvisno od proizvođača pluga.Trebaš saznati ovo istinu,da na mom plugu Posavec na prednjom plužnjem tjelu namješten je lemež od pluga okretača BAtuje za jednocilindrične TV-je.I vjeruj-podreže vse.Virujem pa ,da nemaju svi plugi tako rezervo.Nije to problem izmeriti,a vidi se na oko.Prije proširivanja ovo nam je osnova,da se prepričamo prije predelave pluga na širije.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 07.11.14 19:01

No eto-Pogledajte nekvog tuđeg jednobrazdnjaka-kako je dobro savijena deska.A na drugoj slici lik ne može sigurno ne tako orati,kako je naštelan.Uzimao bi pola metra hehe.Na sliki tri čovjek sam sklapao šasiju pluga,a plužno tjelo negdje dobijo-zanimivo.Samo pitujem se,gdje ima štelanje dubine(onaj dugi vertikalni vijak,kao je na Batuje).Ali štela na kliznem metalu iza daske ili radi uvijek na polugi hitravlike sa rukom.
Da to je taj plug Admin ,da!.Dobro se vidi kako je izrađeno plužno tjelo.

najbolji je tanjurasto crtalo sa oblikom zvezde po moje,kako vidi se na slikam mojeg pluga,jer ne gura ostankov  što lježe na njivi izpred sebe več jih zahvati  i odmah odreže.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 07.11.14 19:25

NPR.
Traktorski priključci - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcSKsncHhOML8lWldtqlPW1Y4hng3XYjybGACbr4nwIFxjmijHXh

Traktorski priključci - Page 11 Images?q=tbn:ANd9GcTEuHlV78p4ULHYSz00E9hKFAOEhP0hSJ1HodGR_7vVA8JwLEAg



OHO


Zadnja promjena: ssucur; 07.11.14 19:57; ukupno mijenjano 1 put.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 07.11.14 19:34

Da ovdje uzima širije,nego je širok lemež da.Samo zaista neznam,zašto taj orač ima lance na kotačima Shocked ?..No izgleda da mu je namještanje jih čista uživancija hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Krumpironja 07.11.14 21:03

Je je kako mlad sam bio hehe a zadnju brazdu mi se nakupilo korjenja sjecam se ko jučer poludio sam...prve dve savršene a onda zadnja najbliza losa hehe davno je to bilo
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 08.11.14 9:35

reider 1 je napisao/la:
Ivanhoo se razpituje,što je krivo,da neide-hja slike kažo kakva je razlika na isti njivi samo jedno godinu razlike.ova godina je ubitačna,a ona godino prije je tu negdje na "prolazu",kako vi kažete.Ni idealna i nije katastrofalna-tak obi išlo za raditi,ali ove godine užas.

Pitam još Ivanahuuja,dali ima traktor njegov automatsko regualcijo na hidravliki?
-trebamo znati,da je ona bog i batina za oranje i kroz godine skužijo sam kako je to dobra stvar.i razlike kod radova bez nje i sa njo patijo sam kod više različtih traktora i mogu kazati samo dobro.Ovo je duga priča i neču vas opterečiti sa detaljima oko nje i pričami.

Ovaj Olt je upravo takak kak sam ja imao 2 komada.šteta,da nisam jednoga prištedijo za kolega Ivanahooja-bio bi milina za njega.Oltove daske su super i okrečejo dobro. I pored toga meni je uzimao preozko,jer kotač preširok.treba mi 12".

Neznam Scukur ,dal je lemež samo toliko širok ,kao je nazivna širina pluga.Čini mi se,da mali imajo rezerve za širinu.predpostavljem,da možeš plug proširiti za max jedni stepen širine-inače iz 8 na max 10 odvisno od proizvođača pluga.Trebaš saznati ovo istinu,da na mom plugu Posavec na prednjom plužnjem tjelu namješten je lemež od pluga okretača BAtuje za jednocilindrične TV-je.I vjeruj-podreže vse.Virujem pa ,da nemaju svi plugi tako rezervo.Nije to problem izmeriti,a vidi se na oko.Prije proširivanja ovo nam je osnova,da se prepričamo prije predelave pluga na širije.


Prošle godine se ta njiva izorala najbolje u povijesti, a oranja je s TV18 i njegovim okretačem 10", s Pasquallijem i plugom koji je napravljen doma koristeći daske od starog pluga TV-a te s istim traktorom s sadašnjim plugom  2 x 8" proširenim na 2 x 9". To je upravo to oranje od prošle godine.
Daske na ovom dvobraznjaku dobro okreću brazdu i u teškoj zemlji ako je odgovarajući odnos širine i dubine brazde.
Kad se ore prva brazda treba ići čisto polako jer se inače prva brazda u teškoj zemlji okrene i za 360°.

Goldoni ima duplu regulaciju hidraulike: regulaciju položaja i regulaciju vučne sile. Normalno da koristim regulaciju vučne sile, ali ni ona nije svemoguća ak je zemlja različite tvrdoće, a na ovoj njivi je jako različita. Zato je i nejednaka dubina oranja.

Pišeš da ti OLT plug nije ostavljal dovoljno širok radzgen za zadnji kotač. To je vjerojatno posljedica spiralne daske jer okrenuta brazda ostaje bliže crtalu. Ovaj moj plug baca brazdu dovoljno široko za moje gume široke 320 mm. Možda se zgazi kava 2 - 3 cm ali to nije važno. Meni je samo ova njiva zahtjevna za oranje i zato tražim obračalni plug. Ako najdem kakav povoljni jednobrazni okretač 10 ili 12 cola. Malo je taže naći u oglasima jednobrazne okretače koji bi zadovoljili moje kriterije, a da je prihvatljiva cijena.

Na mojem plugu su lemeži široki 25 cm i potpuno odrežu brazdu od 10" tak da s tim nemam problema.
No kak si rekel pomalo se uhodavam i nadam se da bum nekaj logičnim razmišljanjem, a nekaj metodom pokušaja došel do optimalnog oranja. U svakom slučaju taj plug mi je dobar za sve ostalo osim za ovu dugačku njivu. Prednost mu je kaj je krajnik, a obračalnih krajnika nisam nigdje videl.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 08.11.14 18:49

No težko razumem prvo rječenico,ali dobro...NEznam,dal je na sliki od prošle godine orano sada sa TV-jem i 10 " okretačem ili Pasqualijem i tom istim plugom dvobrazdnjakom,koji je sada prerađen.Dobro-na kratko išlo je najmanje jedan put bolje,kao ove godine,to se vidi,a uskoro loše nemože da bude.Na a vijerujem,jer sam sam kazao,da sam imao i ja loše godine oranja,a sad zadnje godine ide ok.

Aha,prije oranja izabereš kojo regulacijo trebaš,kužim.E to nedostaje TV-ju i još kome traktoru.Sretan ti,ak imaš uputstva za svoj traktor,a ovih vremenih,kad bili kupljeni poneki naši stari traktori,sretni smo bili,ak si ga dobijo,ne da budeš radijo prodavaču probleme sa kakvim uputstvima i nedaj bože da želiš i svoj jezik-izterali te bi iz prodajalne. Tako je bila nebeska tajna to i kod Zetora i kakvi katalog rezervnih djelova za AC hehe.Ide to po sistemu-nazovi nas poovlaštenog prodavača i servisera i mi čemo urediti.

Hja kažeš da su gume 320 i jedva idu u 10"-a ove gume su cca 370,tak oda još veči problem.A imaš pravo i zbog bljeg okretanja brazde kod Olta žleb je ožji nego kod tebe.

Ak se ne nađe polovan,još uvijek imaš kakvo drugu alternativo-Novi heh-a teh imaš kakve poželiš.Na Gudovačkom sajmu vidijo sam jih ponešto-taljanske firme,iztočne(Kina itd),što želiš,koliko se sjetim.Bili su jako simpatični,da bi kojeg imao.Možda imam koju sliko od kojeg-trebam malo potražiti.Ako tražiš,treba da bude okretač jednobrazdnik 12" ibasta.,da nije kakva igračka.

Ma Krajnik se jim upravo tako kaže zbog toga,jer baca na jedan kraj,tako da obračalni krajnik ne postoji koliko znam.E sad idem potražim,ak koju sliko još imam.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 08.11.14 19:22

Moja isprika na zbunjujučoj konstrukciji prve rečenice. Dakle da pojasnim. Njiva se u povijesti orala sa svim pobrojanim kombinacijama. Prošle godine kad je izorano najbolje bila je optimalna vlažnost i oral sam s Pasquallijqm i ovim istim dvobrazdnim plugom sa širinom brazdi 2 x 9".

Još jedno pojašnjenje. Pod plug krajnik podrazumijevam plug koji se može pomaknuti do kraja lijevo ili desno. Dakle zadnju brazdu možeš orati po tragu zadnjeg kotača. Pri tome onaj drugi kotač narmalno gazi izoranu zemlju.

Jel ti to mene navlačiš na novi plug? scratch
Meni bi dobro došel ak bi netko drugi financiral ili barem sufinanciral 60 - 70%. Very Happy
Da sam prije 4 mjeseca imal toliko informacija kak ih imam sad, vjerojatno bi se bil potrudil kupiti oglašeni jednobrazdni obračalni Regent 12 - 14" s ručnim okretanjem, pretplužniki i crtalima prije nek ga je kupil netko drugi.

http://www.oglasi.si/oglas_kmetijstvo/traktorski_prikljucki/plugi/plug-enobrazdni/634711

Ovaj oglas je već dosta dugo na oglasniku, ali željel bi kupiti plug s daskama pod 180° i s predplužniki, a na ovom su pod 90°.

Evo jedan dvobrazni:

http://www.salomon.si/oglas/kmetijstvo-in-zivali/za-traktorje/plug-rabe/14.P2LNA#

Može li mi netko pojasniti kak se na tom plugu podešava širina druge brazde?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 11 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.