Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorski priključci

+14
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
serafian
ExtermoIvan
reider 1
ssucur
jozef.kc
Admin
tony5
fireman.peter
abarth
VALTER 521
tomo522
18 posters

Stranica 9 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Dubravac 28.09.14 9:22

Poz Admin

Kultivator kod nas ga zovu "šizela" jadnostavna stvar za dobar posao,
1,5 m širina a vinogradi su na 1,8 m pa prolazim samo jednom i jako sam brz uz neznatnu potrošnju goriva.
Jako bitna stvar u vinogradu ,da nediže prašinu, pa je smanjena mogućnost zaraze.
Koristim ga još za obradu breskve i ostalog voća, samo treba redovno vozat da se ne ulovi veći korov.
Kad je tvrda zemlja malo ga i opteretim.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 07.10.14 23:04

Pozdrav

Preša za sjeno ide i za Vinkovića tako se bar prodaje.

Traktorski priključci - Page 9 6aa362fa9145-800x600

Traktorski priključci - Page 9 B13733a3825c-800x600

Link oglasa: http://www.polovniautomobili.com/oglas5317611/tomo_vinkovic_523/

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 24.10.14 22:06

A me stvarno zanima,kakve radi bale heh-izgleda da okrugle.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Traktorski priključci

Postaj by tomotraktor 28.10.14 15:43

Susjed za svoj 730 nabavio vitlo Krpan 4T, kaže ekstra zadovoljan.

Traktorski priključci - Page 9 TGpJA1X
Traktorski priključci - Page 9 WomAEjx
Traktorski priključci - Page 9 0nmLwRg

Jel se vide ove slike?
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by batek 28.10.14 16:48

Da vidi se slike
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 28.10.14 17:13

Gdje mu blinkerji na blatobranima i gdje je dobijo ovo extra sjedalo? Neutral
Po nosaču sumnjam,da je original.

A vitlo ne trebam komentirati-treba da ide.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Traktorski priključci

Postaj by tomotraktor 28.10.14 18:20

Prijatelju kod, mene slabo gledaju na estetiku stroja, pogotovu, oni što puno rade s njima. Znači bitno je da su osnovne stvari, upr. mehanizam, mjenjač, kočnice, motor, ispravni a ostalo ,,netreba,,. Neznam još niti jednog TV a da je registriran. Ti traktori rijetko izlaze na cestu. A sjedište jeste orginal, 100 %, pošto je i moje takvo samo ja nešto doradio kao naslonjač za leđa. Prikazani TV je 1978.g., kupljen prije mjesec dana i plaćen oko 2200 e. Ovo selo gdje se nalazi ovaj traktor ima negdje oko 30-tak domaćinstava, a traktora TV ima sigurno 40. Nerijetko da kuća ima i dva. Većinom se koriste za osobne potrebe obradu zemlje, u jako strmim uvjetima i izvlačenje šume, naravno za svoje potrebe, pošto se radi o malim strojevima.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 28.10.14 18:42

Nevijerojatno,da jih ima toliko na jednom mjestu.Kod nas jih na veliko mjenjavali za novejšimi trakotrima,ali oni koji još imaju ga imaju najviše za drugi traktor ili treči.Pa nisu mjenjavali jer bilo bi potreba-zato jer je susjed kupijo drugog...I najbitnije je,jer ljudi opuštaju zemlju i radove na njih ,a traktore koji so bili dovoljni prije za dosta rada mjenjuju za jačega-novijega,da može stojiti u šupi.A čini mi se,vremena se promjenjavaju ne bu tako dugo išlo.Svi kažu-ovo me veseli...Ali ovo veselje je skupo koštalo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Dubravac 28.10.14 20:30

Rajder na mom bivšem TV418 je bilo ovakvo sjedište i ovakvi niski štopovi kao kod tomotraktor na ovim slikama gore.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 28.10.14 20:41

Pozdrav svima

Pisanje o traktorskim vitlima nastavite na ovom forumu i temi ( klikni )




_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 28.10.14 21:00

A što je onda za neki traktor u šupi pored Prime sa atomizerom-523?Taj nije 418,o čim pričaš?Sliko si dao na temi traktori TV.

E ako je bijo takav,onda sigurno je bio tvoj stariji godinu ili dvije da.

Admin,hehe ja neču više pisati ništa o vitlama jem nemam o njih pojma i nisam je nikad imao pored traktora in i radijo nigdje sa njom.A kod nas bijo je unac 2 puta sa vitlo i AGT,jer mi nešto napravijo.A ovo je bilo više 10 godina nazad.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Dubravac 28.10.14 21:15

Ja i ti Rajder nikako da se razumijemo samo nek je veselo i živa tema.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 29.10.14 18:18

https://agro.forumhr.com/t225p120-traktorski-prikljucci
Na ovoj vezi našao sam problem od Admina našog spoštovanog.Neznam ,dal znate,ali radijo sam ja več godina sa istim (uskoro istim)širokim TV-jem kao je njegov i sa istim plugom,koji žao je prerađen danas u neki drugi priključak.

Po slikah i priči njegovi mogu suditi,da ni možda što savijeno na plugu,kad ne more orati u sredini zakačen.Inače,svi znamo,da taj plug treba biti u čistoj sredini zakačen.Da se može orati u dvije strane.imao ga i moj unac,ali ga zamjenijo,jer taj primeren je samo za ove jednoklipne,a na dvoklipnim ne rade dobro,jer zauzima preširoko brazdo i onda ga trebaš nastaviti kao Admin i orati samo u jedno smer.Možeš orati i u dvije strane zakačenim u sredini,ali tada trebaš smanjiti dozvoleni okretni krog..Poslje toga desi se,da brazda nije odrezana več ravno na dnu brazde,več poševno.Poslje toga dogodi se,da ne okreče brazde tako ljepo kao na jednoklipcu.

Na ovome plugu može biti problem ,ako mogu debatirati o tome,da trebao bi iti klizni dio metala,koji kliza po dnu brazde više unutra prema sredini traktora.Tog bi ja,gdje je našaraufan na plug sa dvima vijkoma založijo sa malenim tankim djelom metala i zategnil.Trebaš znati,da upravo taj klizni metal na plugu tebi drži pravo smer pluga i ništa drugo!!Ak nije jasno što mislim,rad ti stvim sliko z strelicama.

Vidim,da sada pozimi,kad imam više vremena trebam poiskati koš koju sliku priključaka kod mene,jer sada upravo vidim,da nisam stavijo svih!!!Petar želi od mene več dvije slike i ni jedne nisam poslikal-bez brige sve ču poslikati i kazati forumašima ,ak jih koji nije vidijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 29.10.14 19:31

Još nešto pronađenih slika.No ovaj okopalnik spodaj sa slike je u temi prodam,a ja ga još jedanput stavijo ovdje ,jer je TV priključak.
Traktorski priključci - Page 9 20484372
Traktorski priključci - Page 9 20484374
Susjedov trosač stajskog đubriva,kojeg si tu i tamo isposodim.
Traktorski priključci - Page 9 Trosilec-kirchner
Daska za snjeg širine 2 metara.Muntirana bila spredaj,no može i straga.I ova se prodaje na temi prodam.
Traktorski priključci - Page 9 Celna-pluzna-deska-za-ravnanje-zemlje
Maleni prezračevalnik za travo.Nešt otakvo moglo bi se napravit i na TV
Traktorski priključci - Page 9 21041120
Ovdje se renoviral Spi okretač 220 kod mene prije 2 godini usrijed zime
Traktorski priključci - Page 9 Obnova-sip-favorit-220-letnik-1973
Traktorski priključci - Page 9 Obracalnik-5
Trosač stajskog đubriva moj za natovaranom sjenom
Traktorski priključci - Page 9 Slika0703
Traktorski priključci - Page 9 22041312

Izvađivač krompira ili za raditi brazde za sjetev
Traktorski priključci - Page 9 22041291
Traktorski priključci - Page 9 22041293
Moja freza 125 cm
Traktorski priključci - Page 9 22041332
TV in Prikolica
Traktorski priključci - Page 9 22041334
Moja ta velika jednoosovinka
Traktorski priključci - Page 9 22041335
Moj Plug Posavec 2x12"VK
Traktorski priključci - Page 9 22041343
Okretač sjena 230cm dvovretenski paok
Traktorski priključci - Page 9 21379802
Mala oska deska za malene traktorčiče širina 1,6 m
Traktorski priključci - Page 9 21379800
A prešo za sjeno(tema TV) i travniško brano(tema AC) vidjeli ste več.Sjekač drveta vidna  je u temi Šumska mašinerija.Ovo bi nek bilo sve od mojih priključaka.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Dubravac 29.10.14 22:46

Lijepa mašinerija, na ovoj traktorskoj frezi su mi nekako čudni noževi ja to nisam prije vidio ili mi se čini na slici.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 30.10.14 17:35

Imaš pravo.ovo je posebna oblika noževa.Takve se radile u Panonija Murska sobota-SLO.NO znam za 3 velikosti takvih modela i vidijo jih.To su 110,125 i 140.Za druge modele neznam.Imam 125.No rad bi imao širinu 140 i bi ju mjenjao za širšo,ak bi koj željeo.Neki čovjek koji je imao TV 420 i imao takvu širine 110 mi ju htijo nekad prodati,ali je nisam kupijo i kupijo je moj drug.
Zanimivo kod tih freza je,da trebajo potpuno takve noževe,jer drugi ne pašejo.Kao se vidi,nosač noževa postavljen je na 45stupnjeva.

Žao mi je ,ali zaboravijo nešto dodati,jer slike,koji ste zgoraj vidjeli su stare i mašinerija uvijek se dokupnjava!hehe.Eto moj nečak-sestrin sin parkirao je i njegovo mašineriju zravan eto-traktor parkirao k priključku,tako,da može drugi put odmah zakačiti i voziti hehe i ja možem uzeti bilu koju prikolicu-crveno(izpod zelene) ili zeleno hehe!
(inače slika ove šupe videna je i na temi šupe za mašineriju,a pripasao ju opet ovdje)
A Peter naš poštovani Moderator zamolijo me prije dugo vreemna nazad,da mu uslikam sliku sistema hidravličkog otvaranja oj(rude)na preši za sjeno.nadam se ,da sam razumljivo uslikao.Premika se dio od zadaj,kojeg vuče hidravlični cilindar pripasan na fiksni nosač šasije.


Traktorski priključci - Page 9 22042844



Traktorski priključci - Page 9 22042845
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 30.10.14 21:44

Hvala za sliku ali nije mi jasno ovo na sliki jer ne vidim kompletan stroj, u stvari tu rudu. Vidim da nemaš mogučnosti islikati jer ti fali prostora za slikanje a ne želim ti sad praviti previše posla zato nemoj vaditi prikolice iz garaže zbog slikanja. Bude prilike zato u sledečoj sezoni. Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 30.10.14 22:30

Traktorski priključci - Page 9 22043155
Evo slika istog djela još jednom sa malo drugčijeg kuta.Ako što pomože.
I onda idi na ovoj temi na stranico 13-tamo imaš sliku cjele mašine ,kad jo nešto popravljal ,i bit če ti odmah jasno.Isto je okrenjen taj dio na obadvima slikama.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 31.10.14 3:04

Pozdrav Reider 1

Ako može slika sa strelicom, bio bih zahvalan pozz..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 31.10.14 21:54

Pozdrav Admin.
Pri da nadaljujem,da ova nastavitev,o kojoj ja pričam se na takvom plugu ,kakvog upotrebivam sada ja(5 ili 6 slika nazad gore na toj stranici)ima nastavljanje na polugi koja stoji savijena prema traktoru i je inače jedina poluga za štelanje,tako,da znaš o kojoj pričam.A nastavljanje prve brazde širinu ima sa metalno šelno na onoj ogrogloj osovini  pluga-ma zaboravi to,ovo je sasvim drugačan plug.I sada je ovdje tvoja slika,prerađena sa strelicama.
Traktorski priključci - Page 9 22044745
No ak pogledam ovi dvije strelice,tak osam siguran koliko se sječam,da trebaju biti ove crte potpuno ravne,a kod tebe vidi se da nije i plug je savijen po mojim razmišljanjima.A savijen može biti na 3 djelovima.Ak bi ovi crti bili ravni,tad bi plug za tvome Tv-jem išao potpuno ravno(to mislim,gornju žutu crtu-tada bi bila ravna sa vzdolžno osjo traktora,jer samo tako če plug okretač orati isto na obadvije smeri njive.kad mu pritegneš šaraufe priključaka,on se ne može postaviti u lego koju bi željeo,i to je ova na toj sliki.Zato počinje tebi savijati volan i na kraju baci traktor na več saoranu brazdu.Ako ju odvijena postaviš u sredinsko rupo priklučaka,tad možda oreš ali radni zahvat ti je takav,da ti taj maleni traktor neče povučt,osim nizbrdo i pored toga ne podreže svega i ne okreče više dobro(kako ti sam veliš).
Predpostavljam,da je moguče biti savijen na 3 djelova(na jednom od tih trima ili svuda malo).Prvo može biti savijen nosač,koji stoji među crtama žutima navpično(vertikalno),ali težko verjetno.Drugo može biti savijen nosioni trokut lemeža i daske(crvena strelica),jer tamo se savijo moj sadašnji Posavac sa slike i ja ga sredijo,da je ok!Kad je trokut savijen,onda stojijo svi djelovi radni koji su videnu brazdi naopaku-izvan prave smeri.I na kraju može biti savijen samo onaj klizni dijo,kojega kaže plava strelica.Ako je savijena prema daski,tad plug ne kliza ob stranicu brazde i plug počinje previše hvatiti širinu!!.Kad si mu odšaraufao šraufe (2 komada spredaj na priklučku),tad se taj klizač mogao slobodno nasloniti ob bok brazde i plug ore.
Eto to je moja predpostavka,što je ovdje narobe možno,a ti mi možeš virovati ili ne.A šta češ napraviti?prvo trebaš pronači što je savijeno,a onda naprijed.
Na kraju priče trebam kazati,da veliko vlogo igra i crtalo(nož horizontalni),jer i on treba biti nastavljen i to znate svi,ovaj plug bez njega ne može orati.Nekog dana ga ja uzeo van,kad orao sa takvim plugom i nisam zorao ni metra!U prvo,plug nije zamišljen,da ore bez njega i ima onaj klizni metal prekratak straga i zato ga povuče prov prema sredini i onda u dubinu.
Orao sam sa njim i sa 418,za kog je i rađen i sa večim 826,a nisam se mogao okretati i orao sam kao Admin na jedno strano i sa jedno rupu prikačeno u stran,kao on,pošto sam samo jedno stran mogao naštelati da ore-orao mi je inače preširoko.

A što se dogodi,ak plug postaviš u sredino i bacaš na ljevo strano plug(ga zaokreneš)-se ponosi potpuno isto,ko na ovoj strani koju vidim??LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 02.11.14 17:47

Reider, dal si si puno truda i tvoja obrazloženja bi držala vodu ak bi linije koje si docrtal bile takve kad se plug prikopča u srednju rupu. Na sliki se vidi da je plug prikopčan više desno jer bi inače uzimal preširoku brazdu.

To je po mojem plug za maloga TV vanjske širine oko 1 m odnosno oko 66 cm između kotača. Ak bi skinul nastavke za proširenje, plug bi se normalno ponašal.
Takav plug smo imali na TV 18 KS iz 1972. g. i dobro je oral. Kad smo kupili Pasqualli, plug je odlično oral ako traktor nije bil proširen, ali kad smo ga proširili na 122 cm vanjske širine, odnosno 82 cm između zadnjih kotača, više nije mogel biti okretač nego smo morali orati samo na jednu stranu. Zato smo napravili novu konstrukciju za pluga, a iskoristili samo daske od starog. Okretanje je bilo za 180°, i plug se mogel pomicati lijevo desno od kotača do kotača. Jako je bilo bitno dobro podesiti nagib pluga i onda se oralo s otpuštenim španerima. Brat i danas koristi bez problema taj plug na Pasqualliju.
Dakle kotače skupa i nebu problema s oranjem.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 03.11.14 0:00

Ivan črte nemaju veze sa traktorom,jer ja samo sa njimi želim kazati,da spodnja crta treba ljetjeti,ak plug gledaš straga i onda naprijed prema traktoru u isti smjeri ,kao zgornja crta oziroma glavni vzdolžni nosač pluga.Ak ovi dvije crti nista ravni je plug savijen.Vijeruj.Težko ja objasnim ovo,jer ni slovenački ne znam kazati,ne da bih hrvatski.A to kod toga pluga neznam da bi se moglo gdje nastavljati.Kod tvoga dvobrazdnjaka se da-vidijo sam založen metalni lim.Kad je nosilni trokut daske i lemeža ovdje kod tog batuje u primjer savijen,ne možeš nista štelati,več se ga samo mjenja ili preša i plin.A kad ga griješ,onda gubi trdnost-odmah se savije nazad ob prvom večem obterečenju.To se dogodilo kod mog prijatelja. Pomognilo je samo,da dodali još jedan isto debel metal zravan.Tako je popravljen i moj Posavec na prvoj daski.

provjeri može lahko svaki sam tak oda da drveno dasko sa strane ob oralno tjelo i odzgoro pogleda dola na dasko.kad sta vzporedno,tad je plug ok.

ovaj plug smo mi upotrebivali sa TV-jem 418 štelanim na isto širino kao je Adminov!To znači po jedan proširivač 7cm na svakoj strani.Čini mi se da je tad mjera 110.Koliko je unutra-neznam.Plug je išao i nam dobro,do tad kad smo dobili 826 i taj ga čitavog savijo.Isto kao kod tebe,i mi smo orali samo na jednu stran,jer samo tako ,da sam ga mogao nekako naštelati,ali uzimao je 12".No ja tad sa 826 zahvatao nekvu grano od jesena i tada bilo kraj priče heh.Sada je sa njega samo izvadivač krompira(slika gore plavo crvene boje).Ako sam iskren,nikad nisam mogao orati sa 826 na dvije strane,več samo na jednu(sa jedno rupo zamaknutnom na prihvatu,kao kažeš).jer je bio traktor preširok odznutra.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 03.11.14 10:11

Tomaž,

možda si ti u pravu, a možda ja, ili nitko od nas dva.
Ja držim da bi plug išel tak i ak nije svinut pod uvjetom da su ona dva španšraufa na spoju odpušteni. Donja linija ne može biti drukčija nego paralelna s smjerom traktora, a gore se plug zbog sila koje djeluju na njega zakrene ako ima lufta naprijed (španšraufi i bolcn). Ako naprijed nema lufta onda je plug definitivno spigan. Ako je zasukan vertikalni nosač na kojeg su prišraufane daske, može si pomoći da ubaci kajle između i s njima popravi smjer. Proba se može napraviti s drvenim kajlama, a kad se dobije dobar smjer onda se naprave čelične i malo priheftaju za jednu stranu. S tim kajlama može dobiti istu funkciju koju ima koljenasta osovina za prihvat plugova ravnjaka. Kad se to uskladi plug bu na toj rupi išel ravno i bez španšraufa, ali na susjednoj rupi ne. Isplati se poigrat jer bu i traktoru puno lakše.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 03.11.14 10:55

ma mi se slažemo,samo odbiramo svak drugčije riječi,a mislimo isto heh.
Tako je i on može podložit metalne limove ,ak nema žutih crta vzporedno jedno s drugom pod nosioni trokut plužnih tjela zašaraufanim sa dvima vijcima,da dobije vzporednost crta.I tako treba napravit na obadvijeh stranima(ak je potrebno).Stavi glavni zahvat pluga na srednju rupu,smanji za jedan ili 2 zuba nastavitveni naslon,koji određuje ,za koliko se plug okrene na koju stranu ,jer sa time pridobije ožji zahvat brazde.No kod mene se savijo i glavni vzdolžni 4 kutni nosač ,tako ,da sam imao i sa tim probleme.No upravo se savijo onaj okrugli dijo,koji se stavi u roto glavo pluga, a tad te spasi samo preša.No ja ga poslje toga nisam više sređivao i kao vidite samo ga razšaraufao.

Treba da ide u srednjoj rupi,jer tako je naš TV 418 orao več 12 godina kod iste širine traktora,kao je od Admina!.

A na kraj upriče trebamo napomenuti,da nije sve odvisno samo od tih stvari o čim sam u tom postu kaazo.Kod tog pluga vrlo važan je i nož(kod nas zovemo črtalo),kojemu nastavimo potrebno višino od lemeža navzgor(čini mi se da smo imali mi nastavljeno 2-3 prste višineod lemeža),a važan je i smer,koja se štela isto,kao kažemo prije za nosioni trokut(može se staviti kakvi metalni lim)jer ak je taj naopako krenjen može izpravan plug vuči u tri krasne...
Ovo črtalo može imati funkcijo kao daska za smijer na krmi lađe heh.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Traktorski priključci

Postaj by tomotraktor 03.11.14 13:54

Jedno pitanje: Susjed mi prodaje dosta jeftino neki kineski malčer koiji je dobio uz trktor YTO. Ali mi izgleda dosta glomazno bio je zatrpan pa nisam baš mogao da uslikam, i neznam koliki mu je radni zahvat, ali mi se čini da je pretežak za TV, na pločici piše da teži 320 kg, pa Vas pitam dali je to previše za moj TV. Radi se o novom malčeru i izgleda jako lijepo. Ako budem u mogućnosti budu slike.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 9 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.