Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prima TT 830/835/840 opća tema

+9
bajki
tomotraktor
reider 1
Dubravac
ssucur
fireman.peter
tomo522
Krumpironja
Admin
13 posters

Stranica 6 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 27.04.15 21:08

Papučica kvačila je na prednjem trapu, pa se mora malo paziti kada je traktor smotan, ali u biti nije neki problem kada se navikneš. Kod starih je bilo bolje, ali tamo je opet sajla smetala kod silazaka i penjanja na traktor.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 27.04.15 23:25

Heh ma sad i manje razumjem nego prije u prvo...

Kakvo izkakivanje,kad imali smo 2 Tv-ja i još jednog imamo,pa nikad ni jedanput nije ništa izskočilo na kardanu,pa su valda Prime isto napravljene ko ovi stari TV-ji što se kardana tiče.

Bajki,što bi vi trebali proverivati dizne?.I zato uništili motor.Pa ak bi bilo što sa dizno kadilo bi se i l ne bi imalo snage,pa možda ne bih htijo hladan zapaliti ,al da to rauno satre motor-ne bi kazao.Kod komšije jeste je razp... motor na Štoretu,zbog promjene količine ubrizgane nafte.Al on je to štelao na pumpi ne na dizni i gnao ga u iberture pa probuhnilo klipe.Ulje izbacilo sve na iberlauf i kraj priče bilo.Na kraju skužijo,da htijo pridobiti z štelanjem pumpe na snagi i brzini kretanja za kake 2 ili 3 km/sat ,al na kraju razturil motor.

Kakvo kvačilo na prednjem trapu?A pod za noge pa ide sa zadnjim delom??Pa tako imao je napravljeno moj stari Ferari,tako da si predstavljam,al mi nije se to sviđalo.I opasno to bilo,jer se papuča uvijek izmikavala nogama.Uvijek ju tražijo gdje je.
A kako je onda kočenje napravljeno?Ono je normalno na zadnji trap dali?Nemože biti napravljeno,da kvačilo pobjegava od noge,al kočenje je isto kao na TV-ju. Rolling Eyes Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 28.04.15 6:32

Kada sam kupovao traktor mogao sam da biram između te dvije solucije ipak sam uzeo ovu na zadnjiem trapu.
Ta solucija na prednjem trapu je vjerojatno jednostavnija i bolja na traktorima koji su fiksni a ne zglobni barem se meni tako čini.
Kod mene je izvedeno sa nekom niskom sajlom ispod onog zaštitnog aluminiskog lima na sredini.
Kvačilo je mekano i lagano za korištenje, do sada sam promjenio dvije sajle potrebno ju je ponekad podmazati.
Kolega bajki ti vjerojatno nisi nikad ništa dirao jer je ta solucija dosta jednostavnije izvedena.
Gledat ću da poslikam pa da usporedimo.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 28.04.15 7:06

Reideru lijepo sam ti napisao kako je!

Ništa na traktoru i nafti nije dirano! Nakon 8 godina rada dizna je procurila i to se na radu traktora nije primjetilo, osim što je uništilo klip! Promjena klipa i cilindra, repariranje obje dizne i teraj dalje!

Kardan iskače pod velikim opterećenjem. Kod starog tome tih problema sa iskakanjem nije bilo, ali i tamo smo morali s vremena na vrijeme promijeniti zupčanik za uključivanje kardana. Mislim da na to dosta utjeće i to što kod nas traktor radi 90% vremena sa uključenim kardanom i to pod punim opterećenjem.

Što se kvačila tiče kod kupovine nama nitko nije ponudio opcije da biramo gdje želimo kvačilo. I stvarno mogu reći da nije nikakav problem, dodatni je plus što nemamo zezanja sa pucanjem sajle!

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 28.04.15 8:57

Sve je stvar navike, jednostavnija je izvedba samo se treba naviknuti vjerojatno.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 28.04.15 11:37

Tako je.Izgelda da se treba naviknuti na to kvačilo.I svi koji su vozali i gledali tog mog Ferarija zazali su,da se jim ne sviđa,al trebam napomenuti,da svi ti su prije toga vozali TV-je(isto i ja).Osječaj je ubitačan,jer kad držiš kvačilo i zaviješ volanom,počine poluga se skretati na stran.Al je jednostavnije za oddržavanje da.
Potpuno se slažem sa Dobravcem što priča,jer na fiksnom modelu to funkcionira jako dobro,gledajuč na tako izvedbo kod mog AC-ja.I ne može se dogoditi,da poluga od spodaj nasede na kuglo zemlje ili što drugog.Ima samo jedno mazalko na vrtišču poluge i kraj priče.JEste prednji kraj se i kod njega rotira izpred volana na Octio zglobu,al to na samo papučo kvačila ne utica.Nisam gledao ,kako je napravljeno i gdje stavljeno vrtišče.

Da molim vas za koju sliko da-ne žuri se.Al ja ču pokušati dobiti sliko kako ima napravljeno to AC.

Al oko motora-Prima nema kod njega ništa i nije kriva naravno za kvar u takvoj obliki,al zanimivo,da motor nije dimijo,ak se razštelala dizna i da je još uništila klip.Izgleda,da je ubrizgavala više nafte.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 28.04.15 11:53

Problem kod dizne je bio što nije raspršivala naftu već je nafta samo curila.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 28.04.15 11:56

Evo slike sa neta gdje se može vidjeti položaj kvačila:

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Images?q=tbn:ANd9GcS8slbgKwRpwb0jyLgZGPZZCBuTcH28v84ckpHtmsRnttjo5DNR_w

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 28.04.15 12:13

Hja zanima me točan detajl,kamo je vrtišče pripasano i kako je poluga do potisnog ležaja napravljena..Ne žuri se.Ak ti bude i kad se sjetiš,eno sliko blisni.
Ova prima ima osctijo zglob(uzdužno kretanje-čahura velika)isto tamo,gdje je imao TV?...Od zadaj i ne izpod volana?Jer ak jo to od zadaj isto kod TV,onda se papuča kvačila ne samo odmica,več i mrda gore dole.
A ak je od spredaj i ima vrtišče kvačila na volanskom stubu,onda se kvačilo ne podiže gore dole in je to ok napravljeno!.
Žao kod Ferarija starog zglobača moga bilo je najloša opcija.Mrdala je papuča ljevo,desno,gore dole....Užas.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 28.04.15 12:29

Papućica je ućvršćena tu kod stupa volana i nema gibanja gore dolje, ona se giba kako se giba prednji kraj traktora.
Veza između poluge potisnog ležaja i papućice je sajlom, ali sajlom koja nikada neće puknuti koliko je debela, skoro kao da je veza pomoću poluge.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Gost 28.04.15 19:00

imam proglem sa volanom mnogo teze ide na tomu vinkovic sto moze biti proglem pozdrav iz makedonija

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 28.04.15 19:03

Pozdrav

Pitanja  kako zašto...

Razlika između traktora  Prima Commerce i Tomo Vinkovića pošto je Prima ništa drugo nego  nekadašnji
Tomo Vinković traktor sa određenim poboljšanjima...

Razlika između ova dva traktora Tomo Vinković i Prima Commerce i ove dvije   tehnologije je vrlo jednostavna.

20 vijek projektiranje  na najvišem nivou, stupanj  sigurnosti maksimalan , odabir materijala i obrade vrhunski, ali su zbog toga propali jer su radili  neuništive sklopove i nisu  zašitili trzište.

21 vijek projektiranje  sa stanovništva  funkcionalnosti, stupanj  sigurnrnosti  minimalan, odabir materijala nikakav  ili kakav takav  i obrada minimalna, marketing na najvišem mogučem  nivou,  sve skupa to traje koliko i garancija, proizvodnja rezervnih delova cvjeta.

Sve je to individualno od proizvoda do proizvoda  i gdje je proizvedeno i tko je proizvođač, ne treba se za sve držati ko pijan plota...( taraba ).

Kvaliteta, toga više nema , za mali ili srednji novac već samo za veliki  ogroman novac, malo lošiji materijali, lošiji ležajevi, lošije ovo, lošije ono, na 50 traktora kroz materijal dobiju jedan gratis traktor.

Mislim da za Primu  Commerce traktor  nema pomoći kakav je takav je.

1970/1980 tih godina ljudi su kupovali traktorčiće Tomo Vinkoviće svih serija, ima Tomo Vinkovića traktora koji rade u vinogradima/voćnjacima  po cca 300/350. radnih sati godišnje , skupe i skupljali su po 10.000. radnih sati a ima ih sigurno i više od tih zadnjih brojki radnih sati, uvijek se nađe iznimaka , havarije ima dakako  , pucanje polu osovine i konus osovine, itd.. za neke krivi sami ljudi, za neke termička obrada dijelova to jest zaposlenici bez nadzora u proizvodnji , lamela korpa i ostalo ponešto  to ne računam to je potrošni materijal.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 28.04.15 19:30

Evo kako je izvedeno kod mene na sajlu koja ne smeta na sredini kao kod starih toma.

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 AbXQ1G7

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 IRon3Et

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 YYrhO2L

Poluga  pomoću pancira i sajle gura prema naprijed.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 28.04.15 20:08

Pozdrav

Igore Spasov lijep i tebi pozdrav u prelijepu zemlju Makedoniju, izaberi Forum i temu koji Tomo Vinković imaš, opiši detaljno koji i gdje imaš kvar tako da malo više znamo što to ne ide i gdje kod volana, više informacija više glava kad se spoje riješenje će se naći...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by ky1bro 28.04.15 20:56

Pozdrav svim vlasnicima Prima traktora, procitao sam podosta o njima a najvise na ovom forumu.
Nisam nikada video uzivo ovaj traktor ali vidim puno problema na malom broju sati, slozio bi se tim da je problem tehnologija 21 veka, i to je tako sa gotovo svime, da kazem roba za siroku potrosnju. Ima kvaliteta i sada ali je skup i tesko se dolazi do njega.
U 20 veku, kada je pocela ekspanzija tehnologije, rude i sirovina je bilo na povrsini zemlje, to se brzo istrosilo pa sada mora da se ide dublje, to kosta. Koristi se postupak recikliranja, prerada otpada itd. U visoku pec se ne baca odabran otpad (metal) nego i plastika, guma itd. Licno sam gledao kako u simens matenovu pec (Bohumin) idu skoljke moskvica, volgi, zilova sa sve gumama sofersajbnama, sa uljem u motoru, ruda tu i tamo, na pitanje tehnologa livenja "zasto" dobio sam odgovor "ma to je najmodernija tehnologija livenja".
Kinezi su cudo, oni su genijalci. Kod kineza mozes dobiti vrhunski kvalitet, ali je skup, pitas ga jer moze jeftinije-moze, jer moze jos jeftinije-moze i tako moze dok ne odemo na najnizi kvalitet, dobra stara koliko para toliko i muzike.
Svi su culi za japanski lezaj KOJO, ubedljivo najkvalitetniji na svetu, ali sigurno ne znate da Kojo proizvodi lezjeve KJK koji su daleko losiji ali su pristupacni, proizvode se u kini, 6205 KOJO kosta 15e a 6205 KJK 1.5e.  Kolega admin je lepo rekao da posle odredjenog broja dodje jedan gratis. Tako je sad sa vime i to ne mozemo promeniti, ako se neki deo sklopa polomi ili osteti bar mozemo napraviti nov i to daleko bolji od originala ali je cena visoka, bar se vise nikada necemo vracati na taj deo ponovo.
Vlasnicima Prime mogu samo da kazem da budu nezni prema njima, Havarije su sastavni deo eksploatacije masina i treba se pomiriti sa tim za sve sto je poizvedeno od 2005 pa nadalje.
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 46
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 28.04.15 23:04

Huh-onda je moj nekadašnji TV 826 bijo bog i batina...Nepoderiv.Godina 92.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by ky1bro 28.04.15 23:22

Nije mi namera bila da obeshrabrim vlasnike ove masine, ali donekle jeste tako, ne mora da znaci da su svi losi, ovaj problem je sa svime, vratite se se u nazad i pogledajte sve sto je staro donekle sluzi, ja imam primera puno. Pominjan je zupcanik za ukljucenje kardana kod prime i njegovog loma, kod mene na tomi je jednom prilikom u toku kosenja po nekom zbunju uletela grana, i pod punim opterecenjem traktora, udarila u rucicu za ukljucenje kardana i iskljucila ga. Nista se nije desilo, medjutim posle par godina sam u oranju polomio konusnu osovinu i prilikom rasklapanja sam primetio okrnjenje jednog zuba ne bas puno, ali to sam tako sklopio i radi vec godinama tako, toma najvise freza a i ne vodim racuna o opterecenju, nisam nezan prema njemu i sluzi ok. Roto freza mi je jedne godine bila u poplavi, nisam je rasturao i ako je bila 50 % zaribala, samo sam nalio ulje i gas do dana danasnjeg, sve je to nekad kvalitetno proizvedeno i namenjeno da sluzi bar 2 generacije, cak je toma ganjao cirkular sa testerom fi 600 na 3000 o/min, bljuvao crn dim i dalje trosi ko upaljac, ulje je na istom nivou u motoru. Tv je neunistiva mrcina proizvedena 1985 godene i naparavila ko zana koliko sati rada a boga mi jos ce.
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 46
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 29.04.15 7:05

U potpunosti se slažem.
Pored Prime posjedujem i TV523 iz 89" godine sa odrađenih sati pitaj Boga, na kome je sve tvornička ugradnja možda koji šarafić nije.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 29.04.15 7:52

Kada pogledam koliko traktor radi i u kojim uvjetima (cijeli dan puno opterećenje u redovima vinograda visokim skoro dva metra, a vani skoro 40°C) onda sve to dobro i radi!

Mi godišnje vrtimo preko 400 radnih sati. Znači traktor je do sada okrenuo više od 5000 radnih sati.

Sa starim TV 420 nismo radili malčiranje i obrađivali smo upola manje vinograda i isto je bilo problema, ne sa ležajevima, ali mjenjač je raskopavan svakih nekoliko sezona.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 29.04.15 18:01

Pozdrav
Da se vratimo na staru temu izbacivanja poluge uključenog ( izlaznog ) vratila,  možda su nastale neke sitne promjene unutra oko toga uključenog zupčanika, to bi trebalo razgovarati sa mehaničarima koji su to mijenjali, kako i zašto već nakon  pola godine ugradnje novoga zupčanika dolazi do iskakanja ili ispadanja poluge iz odabranoga položaja, točno da ako modul zubi nije isti dolazi do iskakanja zupčanika, a što je sa  pločicama tamo kod poluge imaju i pločice TV ih je imao ima li ih Prima, čovjek na svašta misli, ali ako prvobitna  poluga koja se ugrađivala  uključenog vratila nije se zabravila ili zaključala bila normalna poluga pa uslijed iskakanja i enormnih pritužbi došli do rješenja uključi polugu uključenog ( izlaznog ) vratila i zaglavi da se ista sama od sebe ne isključi.

Znači da je problem kod njih...

Kad je traktoru teško u frezanju onda se ugasi,crkne jednostavno i nema iskakanja uključenog vratila,to se meni dogodilo više puta...

Malo fotografija  kojih je sve  oblika   poluga uključenog ( izlaznog ) vratila ugrađivano...

Kliknuti na mini fotografiju da se prikaže u većoj rezoluciji

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-poluga-prikljucnog

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-commerce-traktor-v

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-commerce-poluga-iz

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-commerce-poluga-iz

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-commerce-poluga-iz

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-tt-commerce-840-3

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-tt-commerce-840-2

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-tt-commerce-840-4

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Ukljucivanje-iskljucivan

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Prima-commerce-poluga-iz

Priče mehaničara kod servisiranja Prime Commerce traktora  koje su i njihova mišljenja, iskustva sa Primama traktorima, savjeti njihovi...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by fireman.peter 29.04.15 18:56

Mislim da nema tu ništa drugo nego zupčanik vratila se potroši pa onda iskače. Zašto se potroši? Zato što nije kvalitetno napravljen. Kad je nov onda ne iskače jer nije potrošen i to ga pusti na svojem mjestu. Kad se zubovi potroše onda ga to tera van iz svojeg ležišta. Ako obrada materiala nije vrhunska onda se taj zupčanik tolko prije potroši. Nema tu pomeni drugog mudrovanja. Istina da potrošnja zavisi od broja radnih sati. Više njih prije ode zupčanik. Današnja kvaliteta više nije na nekadašnji razini i to je to, basta. Treba vidjeti i drugi zupčanik, jer su oni u paru pa se mjenja oba dva a ne onaj koji je jako poderan a drugi samo malo. Ono samo malo onda uzrokuje da se prvi tolko prije potroši.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 29.04.15 19:59

Peter:
Pored kvalitete izrade(trdnosti-trdote materiala)odvisno je i kakve to radove koji traktorčič radi.Ja se ne možem sa Bajkijem i nejgovu Primo uspoređivati,kad sam sa Tv-ji imao prikačene samo okretače sjena Neutral A freze i malčera nisu NIKAD vidjeli pored sebe ti moji dvi TV-ji.Zato mi nije nikad ništa se poderalo al i u 8 godina TV 826 natukao je 450 radnih sati,pa nije ni znao što je ozbilan rad.Največa muka bila mu je rad sa jednobrazdnjakom i 12" zahvata.

Admin hvala na velikem trudu!
Moja zapažnjenja na Adminovih slikama.
5 slika.Dal je na tom modelu čahura uzdužnog okretanja izpod stuba volana??Ako je,onda je to meni všeč,er volan se ne suče sa prednjim krajem uzdužno.
Zanima me i,ak su svi Prime tako napravljeni.Onda je ok.Jer tad znam,da se Papuče kvačila ma bilo kako da su napravljene ne mrdaju sa prednjim krajem.
Al na zadnjim dvima slikama vidi se fiksan-kruti sastav uključivanja vratila i ak bi bila čahura okretanja spredaj izpod stuba volana bi se satralo sve.
Tako ja predpostavljam,da su izvedbe i sa čahuro sredaj i straga!!!.

Meni bilo bi u interesu,da bi bijo model fiksan-7 slika i da ima čahuro izpod stuba volana,jer tada je mjesto rada vozača totalno fiksno.Mrda ti samo armaturka(tako radi moj stari model AC 5400 normal,al novi su i armaturka fiksna,kao kod Grofovog).Al u tom vrijemenu nema opcije zaklučivanja uključivanja vratila sa 3 slike!,jer se satre mehanizem poluge.

6 slika-Ova Prima ima jako dugo haubo vidi se da je unutra 3 klipac na vodeno hlađenje.

Poluga gasa je na haubi na svim modelima.Ovo mi se NE sviđa.A to zbog toga,jer armaturka mrda kod svih takvih i ovakvih modela.Nije mi za " traženje" poluge oko sebe,jer mtreba da mi je uvijek na istome mjestu.Tak oje po moje bolje,da bi se namjetila na stub volana,al to je problem,jer tamo su ručke mjenjača u tom teritoriju,pa bi došlo do problema.Inače mi se takvav izgled ručke više dopade(više sam naviknut),kao je Primina,ak se uspoređuje od mog Ac,koji ima sličan sisten kao od kosačic,samo da je 3 puta veči.Evo sliko iz kataloga:
http://shrani.si/f/K/Ms/uapjH8D/katalog-stran-89.png

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Katalog-stran-89

I kako sam vam obečao,nešto se danas vozijo po dvoru-mehanizem papuče kvačila na AC,koji je sličan ko na modelu Prime,koja ima spredaj namješteno na prednji trap.Sajla iznad mehanizma kvačila je od uključivanja prednje blokade difa,al kruta vez sa šipkom spodaj je od kvačila.Čahura uzdužnog okretanja je ova viđena ukosa crta na šasiji sa zazorom od 15 mm i tamo se on okreče,al je izpred sistemom papuče kvačila i ne utica na rad papuče,zato je papuča u odnosu sa vozačem potpuna mirna.Izgledada gibanje uzdužnog kretanja se razništi na onom sklopu polugice-šipke ,koja ide na potisni ležaj napijed:
http://shrani.si/f/3I/Ri/1TBWVQ8e/fotografija-0017.jpg
http://shrani.si/f/1L/Ga/4Krp4SyB/fotografija-0018.jpg

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Fotografija-0018

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Fotografija-0017


Zadnja promjena: reider 1; 29.04.15 20:49; ukupno mijenjano 5 put/a. (Reason for editing : uređivanje slika)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 29.04.15 20:41

Na mojoj Primi postoje ostaci stare poluge, kao na starijoj seriji kao na slici broj 4. kod objave našeg admina.

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 QkOFDam
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by fireman.peter 29.04.15 20:51

Reider
Istina što kažeš da potrošnja zavisi od radova- opterecenja traktora, kako si rekao. Zavisi i od broja radnih satova i kako već rečeno od kvalitete izrade.
Moram još reći da u pola godine nesmije zupčanik otići pa radio bilo koji težak posao svaki dan po 8 sati. Normalno, sa priključcima koji su za  njega načinjeni,  propisani. Ako to ne izdrži onda stroj nije to to. Ja potpuno razumem naše dve kolege da su bili malo razočarani da se to njima dešavalo na traktorima, mislim na te probleme. Opet, rješenje se našlo ali nije to rješenje najbolje rješeno.
Uglavnom, potpuno se slažem sa Adminom koji kaže kakvi su problemi 21 veka.

Još da dodam da mi se dopada ono rješenje sa kvačilom na sajlu koja stoji ono nesto niže naspram TV.


Zadnja promjena: fireman.peter; 29.04.15 21:32; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : dopuna posta)
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 29.04.15 20:58

Rad bi vidijo i sliko starog modela poluge od blizu(detajl)sa slike 4 od admina,kako su stvar riješili spoj ručke na djel,koji ide u šasijo.

Dobravac sad mi je jasno,zašto se ne izključi sam ovaj sistem,koje g imaš-ručka-poluga je zaokrenjena prema desnistrani traktora i zato samom vlasnom težino sili na desno u utor.

Izpala ti neka žarulica tamo-e ovo mi se ne sviđa! Wink Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 6 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.