Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 41 / 44. Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43, 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by batek 09.11.14 11:52

Nosač filtera malo prestavi.

trugačije pa tako ima narejeno gorenc pluga za TV.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 20802948
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 20802949
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 20357857
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 20357859
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 09.11.14 17:21

Vidijo sam desetine slika od ralica za ove male traktorčiče i sve sam skužio kako rade,Ali onaj sa tvoje slike Scukur žao mi je nije mi ništa jasno(crveni okvir)-oni 4 vijci-izgleda,ko da bi jo trebao straga na hidravliko zašaraufati kao onaj kardan za priključke. Shocked
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 09.11.14 18:14

I sam bi trebao napraviti ralicu al polako
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 09.11.14 18:33

Ok hvala vam puno vidjecu sta cu il naprijed il pozadi Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 09.11.14 20:44

Ja planiram neku malu, pozadi, samo da oko garaza ocistim, imam neki stari bojler od 50l, pa mozda od njeg napravim.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 09.11.14 21:17

Ebga, moram izvrnut traktor-kad se nećete sagnut. lol!
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 21489425
Zadnja RALICA=GRTALICA
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 20357915

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 20357917
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 09.11.14 21:21

TV 420,a ti češ jednu nekvu malenu pozadi eee!!opasan si ti meni hehe.Eto malo smijeha.

Drug se napravijo od bojlera 80 litarskog ralicu za snjeg,ali to za motokultivator.Siguran sam,da onaj tanak lim ne zadovoljava potrebnoj nosionosti,koja bi zatrebala kod TV,jer zna se,da nešto je TV ipak snažniji heh.Tak oda ne bih priporučijo.Manje od 4 mm neznam,dal je pametno uzeti.I još ovu 4mm trebaš na potrebnim mjestima pojačati.No moja ralica za TV oziroma malene traktorčiče čini mi se da je sa lima 4mm,ali jako dosta je pojačana sa saviejnim rubom.A zna se,da bojler ,ak je uništen uništila ga jako hrđa,pošto ni prije nije bijo lim nevem puno dosta debeli.Ak ti što pomogne za odluku neznam pogledaj.Prodavao j ujednom ja,a onda sam si premislijo,kad me neko nadirkivao po telefonu za nizko cjeno.Hvala bogu ,da je nisam dao,a sad ne mogu bez nje.Ovog tjedna sam jo prikačijo za svak islučaj,da ne treba mi,kad če biti minus vani i roke mu pomrznu i zaljepe se mi na lim...
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 21379800
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 20325369
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 09.11.14 23:22

reider 1 je napisao/la:TV 420,a ti češ jednu nekvu malenu pozadi eee!!opasan si ti meni hehe.Eto malo smijeha.

Hahahahahaha, sto me zasmija. Da ne bude zabune mislio sam na ralicu hehehehehe.

Mislio sam uduplati lim, presjeci bojler na pola i sastaviti lim trebalo bi
biti dovoljno za nekih 100m2.
Tvoja ralica je veoma dobra i lijepo napravljena. Pogotovo mi se svidja prikljucak ralice na tomicu. Ja cu je prikacit, da bude zakrivljena samo na jednu stranu, koju jos nisam odlucio, al cu vidjet kad padne snijeg.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 10.11.14 19:27

Dubliranje lima meni ne valja zbog medstične korozije.(beri-između dvije limova počinje brzo i jako hrđati).

Moj drug isto je prepilijo bojler i dvije djelova spojio međusobno,da dobijo na širini,ali tvoj Tv je prejaki i po moje če nešto saviti.
Ove ralice nisam pravijo ja,več jo kupijo ukupno sa starim Ferarijem,kojeg več 4 godina nema,a ralica ostala.Može se zaokreniti za 3 strane,ali eto mi istinu-ni jedanput je nisam nagnuo u bilo koju stran.Uvijek je stavljena na pravac ravno.,a na prolječe jo upotrebivam za ravnanje njive prije tanjuranja(tad se obtereti sa 130 kg utegom).

Ak češ raditi,sad još imaš vremena idi i nađi primeren lim za ralicu,i napravi nešto bolje,kad več radiš,a zbog men ti napravi kako želiš-nadam se,da če ti služiti,kavo bilo da napraviš.Priporučavam širino daske između 140-150 cm.Ova sa moje slike je 160 ali TV-ju tu i tamo zagusti...No nemam ni lanaca ne utega...

Inače ovakvu koju kažeš,da budeš napravijo,da budeš zaokrenuo na jednu stranu fiksno, imam i ja. Sliku imam  u temi "priključki".Nešto jo prodavao sa prednjo hidravliko traktora ukupno(za večji traktor)a na ova vremena kod ljudi novaca nema jer je kriza i tako i kupaca nema,tako da je još kod mene.A upotrebiva se više ne odkad sam dokrajčijo sa planiranjem cijele naše zemlje,koja nije bila ravna.Ravnao pa sam sa pomočjo plugova straga.
Prvo sam normalno teren izorao,poslje toga dignuo plug straga gore,se okrenuo, i sa ralico spredaj gurao-namještena bila dvostrana hidraulika,koja je gurnula dasku i u tlo,blokirala dasko na venoma isti višini ili jo dizala.No imala je i plivajučo opcijo,koja se nikad nije kod ravnanja upotrebivala(4 opcije ventila).

Nadam se da sam ti mogao bilo što pomogniti i barem spraviti te u doboro voljo,između branja zanimive teme.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 10.11.14 19:46

Reider 1 bas mi se svidja tvoja ralica bas je super ja sam mislio nesto sklepati metalni ram onda dasku,a i vidjecu na otpad kolika je cena plocevine Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 10.11.14 23:14

Odustao sam od bojlera, jer je truo. Morat cu traziti neki debeo lim. Sirinu necu vise od 120cm, vise mi ne treba. Skontao sam vec kako da napravim da se moze zaokrenuti na 3 strane, tako da bi trebalo biti uredu sto se tice toga. Vidio sam tvoju ralicu u temi priključci i kud nisi makar malo blize da je kupim od tebe da se ne patim praveci je. Iako je dokrajcena planiranjem zemlje ja bih je uredio.

Nasam sam jednu u oglasima. Lim je veoma debel 7mm
http://www.pik.ba/artikal/14519846/zadnja-daska-grn-za-tomu-vinkovica/
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 11.11.14 10:40

Ako je ideš raditi,ne možeš uzeti lim 120 mm i imati ju za okretanje na 3 strane,jer kad jo zaokreneš,gubi na širini.Da bi radila sa širino 120 cm zaokrenjena na jedu stranu,treba ,da jo napraviš širine 140!!

Ova ralica prikačena na tomotu,bila na prodaj,al isad več nije. Na prodaj je ona iz teme "prodaje se" ili tema priključci(velika crna)ali ti je ne možeš upotrebivati,jer radni zahvat ima dobrih 2 metara.

Ona iz oglasa tvoga nema nigdje napisane širine,ali cjena ji je ok(210 EUR).Kod nas je ovo uskoro cijena materiala za takvu ralico,ak kupiš novog u Merkuru npr.Za tebe bila bi super.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 11.11.14 12:55

Vidis tog se nisam sjetio, hvala na ispravci. Znaci trazim lim 140cm.

Ta tvoja ralica je veoma velika, tesko da bi tomo mogao gurati sa njom snijeg, pogotovo ako nemam lanaca.

Kod vas je skup materijal a ralicu, ja cu otici samo na otpad da vidim da li ima lim za nju, a prikljucak cu napraviti od stvari sto nadjem u garazi.LP

EDIT: Posto mi je volan blago receno u raspadnutom stanju. Lufta ima pola kruga kontam da ugradim servo. Pa sta mislite za ovaj http://www.pik.ba/artikal/11502565/servo-volan-tomo-vinkovic/, ne mora se radit inverzija pa mi je pogodan. A brine me i kako stavit pumpu za hidrauliku, pumpu za servo, i alternator na jednu remencu?
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 11.11.14 20:41

Znaci ispod 140cm nista hvala na toj informaciji Very Happy
Danas sam nesto usluzno orao nisam stigo slikat u oranju pa evo koja slika iz povratka Very Happy
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Imag0561
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Imag0563
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Imag0565
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 11.11.14 21:06

I ja bih trebao sebi orat za koji dan, dok mi susjed posudi plug. Mogu mislit kako ce to ici, sa volanom koji ima pola kruga lufta Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 11.11.14 22:27

Icice kad sam ja mogo sa krug ipo mos i ti sa krug Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 11.11.14 23:34

Dobri ste mi vi dvojica hehe-sa onim luftom u volanu huh.Malo je to veliko da.

Darko123 vidim,da si oduzeo jedno plužno tjelu dvobrazdnjaku ,kojeg si prikačio tvome traktoru.Pa si ti namjetijo na to prvo pozicijo drugo plužno tjelo ili prvo pustijo??Jer ako si pustijo gore prvo,drebaš da znašš,da na njome nema dugoga "Plaza"(dugoga kliznog metalnog lima).On ti drži smer,a od prve brazde je prekratak. a Ako si zorao,anda je išlo ,to je važno i zaboravi moj savijet.Pozdrav!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 11.11.14 23:46

A je to. Cool
reider 1, i kod mene ako vršiš uslužno oranje, vlasnik poslije druge brazde odlučuje o nastavku ili odlazku sa njive. Laughing
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 11.11.14 23:55

Ma to se ni pomalokrat ne desi znaš.Nije to malokrat.Kod mog susjeda orali su sve godine sa TV 521(nadam se da kazao pravo-žuti sa zelenom motorom).No jedne ogdine bilo vrlo opasno.Nije i nije išlo orati sa tim TV-jem.No pored njega jedno njivo ore neki lik,sad več mrtav sa 75 Torpedo TD 4x4 i krajnikom 3x14 " ili 12" neznam više.No on počinje,povuče dvije puta po njivi i vlasnik mu kazao,nek prestane i da orat če naprijed sa TV.Prva brazda bila mu pravo duboka,druga na pola,a treča išla samo toliko unutra,da glodala malo po tlu.Vlasnik nije bio zadovoljan i prekinijo rad.I onda je čisto svaku godinu orao sam sa TV,dok na mirovino nije si kupijo AC Country 3700.Imam slike od njegovog traktorčiča.A sad došli drugi problemi.Kupio drugo mašino,a sad nije odpovedala mašina(traktor)nego on.Jako je bolestan i uskoro ništa više ne radi.Nešto preuzela mladina.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 12.11.14 11:31

Kako znam Darko je slomio drugo pluzno tijelo.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 12.11.14 11:53

Pa može prešaraufati samo njegov "plaz" na ovoga sa kojim radi.A da satereš drgo plužno tjelo svaak mu čast,jer ja toga nisam kod nikoga vidijo.Uvijek se podera prvo.Svaka mu čast ak je to istina.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 12.11.14 13:37

Što se tiče lima dovoljan je i od 2.5 mm debljine samo otraga napravi lukove u obliku ralice na svakih 40 cm(ja sam ih rezao od 5 mm pločevine....i nemaš nikakvih problema

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 12.11.14 14:22

reider 1 je napisao/la:Pa može prešaraufati samo njegov "plaz" na ovoga sa kojim radi.A da satereš drgo plužno tjelo svaak mu čast,jer ja toga nisam kod nikoga vidijo.Uvijek se podera prvo.Svaka mu čast ak je to istina.
Darko ti je specijalac hehehehehe. Mozda je zapeo za zilu pa slomio.

@Tomo420 Planirao sam saviti cijevi i da stavljam na svakih 40cm, cijevi su 4x3cm.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 12.11.14 17:40

Reider1 ja sam ugradio volan od Tama,nisam slomio plaz nego ono za sta je prisarafljen zapeo otac na kamen i slomilo se pravicu to zimus novo ostale djelove imam ova sto je slomljena bila je prva pa sam ovu drugu prebacio na mjesto prve ide dobro ova brazda sto sad imam Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 12.11.14 17:46



Zadnja promjena: darko123; 12.11.14 18:11; ukupno mijenjano 1 put.
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 41 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 41 / 44. Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43, 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.