Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 43 / 44. Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 18.11.14 23:51

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 22081585

Stigla ova dva u servis  Wink, a ko če da poservisira zna se.
Bude još slika od AGT za koji dan pa ču tamo reči što on radi da ne prljamo teme.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 23.11.14 17:11

Tomo i za ovo sluzi, mada je mogao i zakacit sajlom naprijed.

TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by iwanho 1 23.11.14 17:52

Da ga je zakačil sajlom, ne bi mu ovaj mogel zbrisati a da ni hvala ne veli. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 23.11.14 18:07

Hvala? Pa nema se šta zahvaliti,pošto mu je na autu sigurno napravijo toliko štete,kao koristi hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 23.11.14 18:42

Evo ga jedan sa drvima Very Happy


darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 23.11.14 19:20

Dobar PE-18. Wink
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 23.11.14 20:09

reider 1 je napisao/la:Hvala? Pa nema se šta zahvaliti,pošto mu je na autu sigurno napravijo toliko štete,kao koristi hehe.
Imao mi je otac ovakvu istu ladu prije jedno 10g. To je bio tenk. Moj brat se na njoj ucio voziti i slleti u veliki kanal. Ladi nista nije bilo, tako da sumnjam da je napravio puno stete na auto, samo nekoliko ogrebotina.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 23.11.14 20:58

I sam je imao šreču,da nije nabijo radilico u mjenjač hehe,jer kod tih malenih traktorčiča TV-ja svaki udar u haubo spredaj velika je opasnost za motor.Obični traktori imajo nosač utega i ak ne barem koljevko,a tu imamo samo jedan savijen lim(nosač haube) ublike slova U.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 25.11.14 19:41

Pozdrav, posto nisam skoro 3 sedmice palio tomu, rijesio danas da idem malo u sumu. Slika iz sume nema jer taman kad sam htio da slikam poceo je da pada snijeg Very Happy
Uspijesno izasao iz sume, dosao kuci i ne moze dalje. Odtovario sam pola, ali opet je islo tesko. Uz pomoc piljevine sam nekako uspio izvuci.
Uzrok toga je 99% prikolica, tj. osovina na prikolici kojba je na sredini, pa se prikolica vrati i razdize zadnji dio traktora i nema grip. 1% je mokro tlo

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 CwywEq4

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 CDC0a3s
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 25.11.14 20:12

Ma svejedno mi se ne čini da bi bilo tako dosta natovarano i pored toga nije put razoran prije tebe-lepo trava raste,tak oda neznam kako da ne ide-no vidim,da imaš lagane utege.

Pa možeš premaknuti osovino prikolice nazad.Tako sam napravijo ja i kao sam znaš pomogne dosta.No ja sam jo poamknuo i zbog toga ,jer mi dopizdlo,da svaki put ,kad stopim na prikolico,mi jo spredaj digne-inače,da je uvijek na vagi.Sad mi je ok.Imam slike prikolice negdje,pa neznam,gdje jih stavijo.Inače nisam je maknuo za punodosta-možda samo kakvih 15 cm,ali bogami razlika se osjeti.Lp i hvala za sliko.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 25.11.14 22:00

Obavijest!
Pošto je ova tema najčitanija stavljam tu privremeno obavijest koja če biti kasnije pobrisana.


Na početnoj stranici foruma, na donjoj strani stranice se na novo nalazi  chatbox. Možete ga koristiti za online razgovore o bilo čemu.


Nemojte odgovarati i voditi razgovore tu o ovoj obavjesti jer če biti uskoro pobrisana.
Vodstvo foruma vam želi ugodno druženje u chatboxu.


Pozdrav!
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 26.11.14 21:13

Evo jedan video od vikenda Very Happy

I evo jos jedan od ljetos kad me pogurala prikolica affraid
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 26.11.14 23:11

Opasno ovo na drugom snimku.Razmišljam,da bi isto tako proguralo i još kojeg težjeg traktor kao je tvoj u takvom slučaju.Pa misliš,dal je možno na taak način satrati polosovino zadaj na levem kotaču?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 27.11.14 11:08

Baš super dokomentirano i super da si podjelil sa nama ovaj video, ovu neugodnu situaciju. Puno puta je več bilo rečeno kako može prikolica pogurati traktor pa zaokrenuti i na kraju prevrtati. Srečom tu se nije desilo ovo zadnje napisano ali da je još malo nizbrdice... Sto naših riječi ne može ovako dobro prikazati opasnosti koje prijete. Mala nedužna nizbrdica a več može napraviti havariju. 
Tu se vidi da su samonosne prikolice opasne ako se ne koče sa svojim kočnicama več na tako relativno malim nizbrdicama. Istina da je tu još mokro bilo pa i to utjiče plus dosta težak teret... A uvijek mora biti za događaj niz nekih neugodnih okolnosti pa sve to zajedno donese ono što si najmanje želimo. Hvala za video.
Ljek za ovo je samo kočiti prikolicu i više tereta tovariti na prednji dio prikolice.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 27.11.14 16:49

Ma nista Fireman.peter ja sam to htio sa vama podijeliti,poguralo me zato sto mi se okinulo crijevo na prikolici moram ga zamijeniti ovako bez kocnica je vrlo opasni No
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 27.11.14 23:44

Jesam za vas htijo nešto napraviti.Inače sada se je u mome selu poslovil još jedan od zadnjijih članov PE-18!.Duge godine ga imao moj susjed i onda ga prodao njegovom bratiču na drugom kraju sela,koji je duge godine još uvijek radijo sa njim,al danas skužijo da ga više nema.Prodao i kupijo 730 plavoga!.Dans sam ga sa tim novim prviput vidijo.Slikal sem ga iz vožnje iz auta,a slika sije uspela,tako da žal mi je...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 28.11.14 22:47

Evo jedne slike vidite kakav teg ima naprijed slika je sa neta Very Happy
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Tomo-vinkovic-21-ks-slik
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 28.11.14 22:58

da je moj vec bi bio dole..napravit uteg koji stoji na vidama od motora tj na motoru je ludost na granici sa gluposti
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 28.11.14 23:10

He he, nisam siguran dali je iza more ili plavo nebo. Crying or Very sad
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 29.11.14 0:59

Bolje da je stavio utege od 50 kg na tockove, nego ovako da trpi motor.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 29.11.14 6:50

TV 420 -se slažem.Tak obi trebal napravit,kao je napravil naš Pero...Ud znotraj po 25 na vsak kotač ak obavezno treba.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 29.11.14 12:14

I ja se sa tobom slazem reider 1 onoko sto je Pero napravio je bas super Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 29.11.14 12:45

Ma na tak način je uteg dobro skriven za kotačem,da ga ne ni vidiš,ali opet postoji nekva sitnica-iza utega se sakuplja zemlja.Rupo između felne i utega bi trebalo zatvoriti.Razmišljal sem,da bi tam moglo se napravit prije montaže utega na njega lim našaraufan na uteg z vijcima sa ugreznom glavo,a notranji premer rupe u limu budei sasvim čim točniji ,da još ide na rukavac(trubo).Kotač sa svim rekvizitama(omenjenim djelovima)se sestavi prije i onda se sve samo gurne na rukavac.
A ak češ imati PANCER tomo,moguče je sa zunanje strane u uteg sa strugom napraviti čep,koji se stavi u uteg zunaj poslje prišraufanja kotača.O tem čepu sam razmišljao nekad i ja i odustao iz finnancnijskog razloga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 29.11.14 13:44

He he, a u gumama samo zrak.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 29.11.14 13:57

Ova bi balirka bila prava za toma Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 43 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 43 / 44. Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.