Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Vladimirec opća tema

+9
iwanho 1
grabrovec
serafian
tony5
fireman.peter
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
Dubravac
Admin
13 posters

Stranica 4 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 31.01.16 9:14

Zasto nebi spadao ovde jer to je cista klasika od vladimirca t25 i serija kao moja. Moj je imao iste te blatobrane i uzu kutiju za akumulator. Razlika je samo spram mog tipa sto ovaj ima donji deo lima sastavljen sa blatobranima i jedan vrlo nezgodan tip kabine koji su svi skidali. To su forumski nazvane kokosinjac kabine jer nisu imale nijedna vrata nego samo otvor za prozor na levoj strani pa ni sam neznam kuda bi se ulazilo u takvu kabinu. Verovatno otpozadi nalajlakse.
Inace je sa dve palice menjaca kao kod mene i iste snage od 31ks po sae normi. Ti je nesto posle mojeg radjeno negde oko 1980 godine jer novitet je auspuh okrenut ka gore, mada se to moze na svakom okrenuti.
Inace ima tri tipa ove serije t25-A1-A2-A3 i vrlo su male razlike u samom traktoru nego je sama razlika u tipu dal je imao iznad platnenu nastresicu , sigurnosnu kabinu bez stakala ili potpuno zatvorenu kabinu. Ovaj na slici je imao polukabinu koja se dodavala na blatobrane jer vec je dole bio zatvoren.
Takav tip kabine svi su masovno izbacivali i prodavali veoma jeftino a niko se nije dosetio da prosece otvor samo za vrata i napravi jedan ram u koji ce uklopiti vec postojece staklo i limeni donji deo. Jedna takva kabina mi je izmakla za vrlo male novce a kompletna.samo 100Eur
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 31.01.16 18:22

Priče oko tih kabin bez vrat jednostavno su mi nevijerojatne. Ko si to izmislijo hehe. MA bolje ,da ima tamo rupo bez vrat, kao kabine od malenih zglobaša via TV, Prima I nekvi AGT-ji. PA ak da radim sa takvim traktorom ja, bože moj mi je svijedok, da sa alatom, koj imam u kabini, pa maka je to čekič il viljuškasti ključ iztučem prozor van sa strane i ručnom pilom odpilim prečni nosač u sredini, da mogu tamo izaći, kad popiz...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 01.02.16 22:56

Evo ga jedan lep primerak LTZ T40 traktora. Naime ti traktori su plave boje al da nedodje do zabune isti takav traktor crvene boje se samo radi u drugoj fabrici i to je Vladimirec ili VTZ t40 .Oznake AS su za modele sa prednjom vucom i pojacanim motorom. Inace sklopovi motora su isti kao i za malog VTZ t25. Samo sto LTZ i VTZ imaju 4 klipni motor vazduhom hladjen.    
Rec je o jednom veoma uspesnom i dosta zastupljenom modelu kako u Rusiji i istocnim zemljama tako i kod nas u Srbiji. Iako izgleda veliki traktor nije preterano jak jer je motor od 46ks pa do 50 i nesto u kasnijim serijama. Motor je isti samo je razlika u bos pumpi . Samo ima jednu veliku manu a to je vrlo skucena kabina .Prednji pogon je uradjen sa samoukljucivanjem a to radi lamelni sistem koji ukljuci pri odredjenom procentu proklizavanja zadnjih tockova ,sto je u nekim slucajevima dobro ali ima i manu
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 02.02.16 0:27

Pozdrav

Mišljenja sam da je ovo njegova original kabina ali prićekajmo rijeć ostalih članova što oni kažu. Ima takvih i sličnih traktora u Hrvatskoj puno..

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 12507210

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 12509510

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 12509910

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Vladim10

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 10400510

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 02.02.16 0:30

Ne izgleda loše. I kabina nije loša! Dobar je za one godine ,kad bijo izrađen nema šta. Traktorčič na mijestu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 02.02.16 0:31

Pozdrav

Jedna fotografija djelomičnog motora traktora VTZ 25.

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 10400511

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 02.02.16 0:42

Ovo je kabina od poslednjeg modela .Na slici je otprilike oko 90-tog godista jer je poslednja serija sa biracem brzina sa jednom palicom i dodatnom malom ispred. Od negde 84-5 otprilike je ovaj zadnji tip i najbolje kabine radjen

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 02.02.16 1:40


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 03.02.16 11:33

LTZ T40 traktor je potpuno isti model kao i VTZ T40 traktor .Jednostavno neki modeli se rade u dve razlicite fabrike kao sto je ovo slucaj a rec je o identicnom traktoru samo plave boje posto su LTZ traktori vecinom svi plave boje

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by serafian 04.02.16 16:44

Pozdrav svima,

Čitam tako ovdje i ništa mi nije jasno, dok nisam skužio da ja imam onu jako staru seriju (onu koja je čistila na jednoj slici) a vi pričate o ovim novijima.

Čitam tu netko kaže da je traktor dosta spor... ja se nebi složio, pa to je jedan od bržih traktora prestižem sve u svom kraju Smile
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 04.02.16 16:52

Najstarija serija je sa onom poluoblom haubom napred i filterom vazduha sa leve strane. Prvi su imali oznaku HTZ T25 i proizvodjeni u fabrici u Harkovu pa je pogon tog modela prebacen oko 1973 godine u VTZ fabriku i prvi VTZ T25 model je bio identican ali kratko vremena jos radjen. To su modeli sa 3 palice menjaca.
Da je bas brz nebih rekao jer maksimalna brzina mu je 22km /cas ali mi montiramo 11,2-28 pogonske gume koje su vece obimom pa je malo brzi od podatka. Fabricke gume su 9,5-28

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by serafian 04.02.16 17:31

Da moj ima tri ručice mjenjača, tj 1 je za naprijed - natrag, jednom ubacujete u 1-2 spora, 1-3, 2-5, 4-6 (to sam napamet) a trećom onda birate koju ćete od te dvije...

mjenjači su katastrofa, ali kočnice su još gore... nisu bubanj kočnice nego je pakna okolo naokolo osovine te kad stisneš kočnicu to se povuče prema gore i stisne okolo. Potroši se kad stisneš jednom kočnicu a da bi se promijenilo treba raskopati pola traktora.

Navodno da se da promjeniti kroz jednu rupu kraj sjedala ali ja to nisam uspio...

Brži je od IMT533...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 04.02.16 20:23

Brzina zavisi od dozvoljenih najvisih obrtaja i kad se rasteluje moze ici ko djavo. Za tvoj model je nazivna snaga najveca na 1600 obrtaja motora i nebi smeo ici vise od toga. Za moj model sa pojacanom pumpom je snaga na 1800 obrtaja dok ima zadnjih modela gde ide do 2000 obrtaja. Prema tome ako ti ide vise od 1600 obrtaja onda je mozda brzi od 533 ,inace im je obojici slicna brzina kretanja.
Kod 533 kad se rasteluje pumpa moze ici i do 30km /cas jer sam vozio jedan takav ,ma ide ko metak jer mu igla obrtomera ide skroz do pocetka , ali to po motor i pumpu nije dobro. Kad mi treba brze ja uzmem automobil

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by grabrovec 04.02.16 20:39

Zanima me da li je snaga od 31ks dosta da se rade svi radovi na poljoprivredi i šumi? Kolika im je potrošnja?

grabrovec
član
član

Broj postova : 71
Join date : 29.08.2015
Lokacija : Trakošćan

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 04.02.16 20:49

Prvi tipovi kao kod kolege su 25 ks a moja serija se vodi pod 31 i ima serija posle moje od 34ks. U principu je dovolj no za vecinu poslova ali uz odgovarajuce prikljucke. Kao tegljac je vrlo jak za svoju snagu jer ima tezinu veliku. Potrosnja je takoreci smesna u normalnim poslovima ako je motor kako treba. U dubokom oranju je jedino malo veci potrosac jer ako ces pravo oranje na 30-35cm onda jednobrazni plug mora , bar kod mene.Ali opet nepotrosi mnogo. Rezervoar kad bih nasuo zaboravio bih kad sam sipao. 60L
Vozio sam mnogo 533-539 modela i moj vlatko otprilike za isti posao potrosi od 20-30% manje a mozda i jos vise. U laganim poslovima ako se neforsira do kraja smesna potrosnja
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by serafian 04.02.16 21:01

Moja serija je malo slaba. Za šumu je super, prvo visok je, drugo težak je, treće malo troši...

Za oranje je katastrofa jer nema šperu... da ima šperu bio bi savršen, ovak ja lakše orem sa tomicom pe15...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 04.02.16 21:33

Da taj model nema speru kao i neki cak u sledecoj seriji kao moja. Ali dobra je stvar sto se moze dograditi a i mnogo znaci jer sa sperom je stvarno jak i vredi svake pare

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by serafian 04.02.16 22:27

Na koji se način može dograditi spera? Može li se to na moju seriju?
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 05.02.16 9:55

Moze se dograditi samo sto je najveci izdatak kuciste menjaca da se mora zamenuti, zbog jednog nosaca kojeg nema u odlivku. Treba srce diferencijala drugo zbog zupcanika spere sa nosacem koje se srafi na srce. zatim spojnica spere , leva poluosovina i komplet mehanizam za ukljucenje. Tako da je pitanje isplativosti posto je ovo jeftin traktor. Mozda je lakse naci neki rashodovan noviji tip pa prebaciti ceo trup .Ovako izadje da se kupuje polovno kod nas preko 200 eur

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by serafian 05.02.16 12:20

Hm... sad nisam sve bas shvatio.

Kako mogu prebaciti trup kad noviji tip ima drugačiji volan i drugačije mjenjače? Onda moram ustvari i volan mjenjati što znači skoro cijeli zadnji kraj...

Cak ako dobro vidim nebi pasao ni prvi kraj staroga, na zadnji kraj novijega zbog ručica. Sve bi morao predelavati...

Sto je polovno 200 eur? Trup? Kod nas je skuplji... cca 2500 kn..
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 05.02.16 13:12

Mislio sam prvenstveno na sledecu seriju koja nema blokadu i menjac sa 2 palice. I kod tebe se moze ali kazem neisplativo jer dosta stvari treba promenuti . Zato ili ga voziti tako pa kad ustreba kocnicom taj tocak koji proklizava malo usporiti ili kupiti neki rashodovan pa napakovati motor i prednji kraj. Ima razlika i to se da odraditi vecina ali kod vas to kosta poprilicno. Kod nas rashodovan ceo se moze naci nekad za 300-500 eur. Ja sam mojeg platio 600 eur u skoro ispravnom stanju.Dodatno dal sam ulozio ukupno 300 eur sve dosad ali skoro ceo je pretresen

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 09.02.16 17:37

Moj vladimirec u danasnjoj akciji oranja kod drugara male baste .Hoce da nauci brzine na vladimircu pa sam ga upecao mobitelom . Posle je bilo kod mene prehranjivanje psenice sa Ureom 46 % azota (N).Eto sta je ravnicaTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 LabkzMZ Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 1GXoFER

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 13.02.16 12:39

Ovo su pravi ruski alnaseri koji pale traktor na bilo kojem minusu. Inace ih vecina ruskih traktora ima mogucnost ugradnje ko zeli
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 13.02.16 19:10

Nevijerojatno. Nikad čuo ni vidijo nešto takvog. Ti si kao nekvi histornik sa bezkrajnim sadržajem znanja. Ko drugi zna riješiti ovakve probleme najbolje nego rus.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 13.02.16 21:11

Ti alnaseri na mali dvotaktni motor su isporucivani kao dodatna oprema ko zeli. Inace palo mi je na pamet da to napravim jer imam motor od tomosa i stari alnaser koji je izgoreo i malo je falilo da ga pocnem praviti ali uvek ima vremena za to. Sad mi je nov brzi planetarni alnaser i pali traktor kao benzinca.
Inace ima kod rusa jos jedan patent koji se isto isporucivao za veoma hladne zime i poslikacu taj sistem. To je neka preteca start spreja samo sto ovo funkcionise nekih par minuta dok se motoru ne stabilizuje rad.
Sta reci za te masine nego da su radjene za najsurovije moguce uslove. Neki traktori kao i vladimirec cak mogu u nedostatku nafte kao goriva koristiti 50% motornog ulja - 50% benzina bez ikakvih problema.Jeste da su ruzni i nezgrapni ali jako zahvalni traktorcici
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.