Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Vladimirec opća tema

+9
iwanho 1
grabrovec
serafian
tony5
fireman.peter
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
Dubravac
Admin
13 posters

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 15.12.16 15:03

Pozdrav


[quote="vica022"] zupcenja ugla predpaljenja sa 48 kombinacija.

Zašto toliko kombinacija pred-paljenja ima.

Jedna zanimljiva fotka sa Interneta.

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 F2ae83520594223

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 15.12.16 16:42

Phuuh. Sad virujem Vici, koliko to vaga. Za ovu snagu ovakvu bočni reduktori Shocked
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 15.12.16 21:58

Stelovanje ugla se radi pomocu jednog zupcanika sa rupama u krug na koji naleze okrugla plotna sa rupama koja je uzupcena sa pumpom. Kod njih se steluje ugao na prvu kap kad potekne iz elementa pumpe i taj moment kad se nadje ubacuju se dva vijka u rupe koje se poklope sa rupama sa navojem u zupcaniku. To je toliko precizno da mm zakretanja vec je sasvim druga rupa gde ce se poklopiti. a onda ima fino stelovanje zakretanja tela pumpe. Ali identican i isti potpuno sistem je i na mnogo vecem T40 cak i pumpa se moze preraditi da radi na T25.
Jos cekam delove sa obrade ali ostali delovi su spremni za ugradnju.

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 111
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 17.12.16 23:16

Radilica ima cepove za ciscenje koji nikad nisu otvarani pa izgleda ovako.

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 211

a posle cisceja i izduvavanja svih kanala je malo drugacije.

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 311

i onda se krenulo u sklapanje delica

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 412

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 511

vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 18.12.16 22:18

Pozdrav

Radilica ima čepove  za čišćenje možeš to malo pojasniti, što je sve išlo na strojnu obradu od dijelova, i što će se  sve mijenjati hoće to biti polu generalna motora ili puna generalna motora.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 19.12.16 8:43

Ovo sto radim je takoreci puna generalna.Jedino hilzne-stubline i klipovi ostaju posto su skoro besprekorni i menjani su kod predhodnog vlasnika tako da ce samo karike standardne doci..Problem mi je bio sa pritiskom ulja koji je drasticno padao cim se ulje zagreje.
zato je radilica odneta na obradu i sad je R2 specijala. Kod vlatka idu specijale drugacije po oznakama jer ima N1 i N2 koje su takoreci poliranje a Tek oznake R1-R2-R3-R4 su specijale pravom recju. Ovde su samo podmetani novi lezajevi a niko nije radilicu obradjivao tko da je jedva i ovu specijalu prosla na dva kolena.Zato dolazi nova garnitura lezajeva R2 .
Klipnjace su isto odnete na obradu i proveru i caure u maloj pesnici se moraju zamenuti i idu nove i osovine-bolcne klipa .
Onda su i glave odnete na zamenu vodjica i ventila i obradu i poliranje ciceva-lezista na glavi. Ravnanje glave cu ja odraditi posto se to rucno radi polir pastom i namesti se na stublinu i okrece i tako se leeziste poravna. Kod njih nema dihtunga na glavi vec idu direkno .
Sve ostale caure su premerene i u dobrim su tolerancijama tako da se nece dirati. Uz ove delove menjaju se jos semerinzi radilice, svi dihtunzi, lamela ,gumice sipki ventila .
Bos pumpu i dizne sam reparirao pre 2 meseca takoreci tako da i to radi kako treba.
E sad radilica je malo drugacije uradjena od ovih standardnih kakve smo navikli videti. Imaju isto kanale za ulje ali imaju i dva kolektora za skupljanje smeca takoreci gde su cepovima zatvoreni. Pritisak iz uljne pumpe takoreci neide iz uljnovoda u bloku motora nego ide na prvi stabilni lezaj i onda kroz radilicu i ostale otvore se razvodi po bloku ostalim delovima koji se podmazuju.Zato je meni najveci problem bio taj sto je bas taj prvi stabilni lezaj nastradao od nekih opiljaka ili cega vec i tu je u startu gubio dobar deo pritiska.
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 21.12.16 8:45

Krenulo se dalje jer su stigle klipnjace sa obrade .Ubacene nove pojacane caure i novi bolcnovi klipovaTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Wg88oglTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 BFW4Lxm
A ovako se fino ravna povrsina naleganja glave na hilznu -stublinu jer tu nema dihtunga-zaptivaca.To se radi pastom za slajfanje ventila a na glavi su nove vodjice sa ventilima i obradjenim sicevima
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Wuvh53H
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 YhQHrxK
I sklopovi su ubaceni i zavrsnni radovi su u toku
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 P5ClzfD
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 21.12.16 12:03

NE mogu vijerovati, da se tamo tak ojednostavno dođe do svih tih dijelova, pa maka traktor baš je ugodinama.Kod nas dileri iztočne strojeve sve za med prodavaju u druge države, jer tamo je i za njih dijelova i praktički oni idedu "kuči", odakle su došli. Jedan me je upravo molijo, da nek mu Zeotra prodam, jer ima vez do nekog dilerskog kupaca u mađarskoj, pa jih traže. A nije mi ni nekve najmanje cijene kazao.
Najgore je, ak se dijelova ne dobije više, samo, da jih dobi se, pa maka trebalo za nje "pošteno"platiti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 23.12.16 8:34

Ma takoreci sve zivo od delova ima samo sto nekad nema originalni deo nego kopija. Bivsi SSSR se raspao a delovi su radjeni i u drugim sadasnjim drzavama .Ali bitno je da ih ima jer ipak Ruskih traktora ima na hiljade kod nas kao i svih ostalih istocnjackih.
Vladimirec je sastavljen i radi besprekorno ali imao sam jedan problem i to banalan zbog nepaznje. Na dihtungu nije izbusena rupa kojim se vodi ulje od uljne pumpe kroz plocu i deklo do kucista filtera pa se opet moralo skinuti prednje deklo.Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 T6Umdi6
Posle intervencije je podigao pritisak u roku 2-3 sekunde samo cu ga morati malo smanjiti na sigurnosnom ventilu koji se steluje spolja.
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 NeuWVNwTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 LEFQpRg
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 23.12.16 18:23

Pozdrav

Vladimirec T 25 sa hidro volanom, dali je to bila serijska proizvodnja, ili je ovo samogradnja hidro volana.
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 27798209su


Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 27798210ad


Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 27798211me


Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 27798212ro


Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 27798213je

http://www.njuskalo.hr/traktori/vladimirec-t30-oglas-11152507

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 23.12.16 18:37

Pozdrav

Ima i kod nas u HR dijelova za Ruske traktore, nekad se išlo i u Mađarsku tamo su bili još jeftiniji dijelovi nego u HR.

https://www.gibanj.hr

http://www.jurval.hr

http://www.antos-trgovina.hr

http://www.traktor-servis.hr

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/belarus-ltz-jumz-vladimirec-oglas-2933538

Trgovine nisu tako guste kao za IMT traktore na svakom uglu, ali ima ih dovoljno.

Bravo, čestitke neka sad radi besprijekorno. Koliko vladimirec T 25 može napraviti radnih sati do generalne obnove motora, neki prosjek radnih sati.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 23.12.16 19:02

Naknadno ugrađen hidrostatski volan. Brzine kretanja ljevo i desno se ne klapaju isto, pa to nije najbolje. Al svejedno amerika, prema običnom mehaničkom. Osim, ak je riješeno to sa nekvim prigušnim ventilima za izenačenje brzine hodova.

http://t25.org/4.htm
A što je onda ovo? dal jih još dandanas rade ova firma traktore?
Dal nije Vice ovo tvoja mašina? Ima 105Nm, kod 25ks, al kod Lombardinija u AGT-ju sa 30 ks, koj ima 94Nm.
http://t25.org/3.htm
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 23.12.16 20:23

To je Reideru naslednik mojeg modela ali lose se pokazao. Radjen je u najvecoj krizi Rusije finansiskoj i mnogo loseg kvaliteta delovi ugradjeni. Ali veoma dobro zamisljen traktor koji koristi i stari dvklipni motor i noviji troklipac od 48ks. Imaju i dosta jace verzije ali kod nas se takoreci neuvoze. Samo par komada sam video da ima ovde.
Admin ovo gore na slici je poboljsana verzija t25 i nosi oznaku T30. Ima mnogih poboljsanja spram starog samo je takoreci srce staro ostalo i pojacano jos na pumpi. Inace ima tandem hidraulicnih pumpi od kojih je jedna za hidro volan. To je originalna verzija a mnogii je sad na slican nacin kopiraju na starim modelima. Inace ima poboljsane lamelne kocnice sa diskovima , duplo kvacilo sa dve pedale , prednju vucu sa automatskim ukljucivanjem i jos par sitnica

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 23.12.16 20:30

To stvarno neznam. Sve zavisi u koje se namene koristi i kakvo je odrzavanje. Po nekima ako nelazu fabricki su isli i do preko 15000 rs ali licno neverujem . A zamenski delovi nemogu biti tog kvaliteta sigurno. E sad radilica prilicno dugo moze samo ako se ulje redovno menja i kvalitetno sipa a sklopove gore je vrlo lako takoreci zamenuti , to za dan nepun moze se zameni sve .Trebalo bi bar oko 5000 rs da uradi i ovako ali kod mene neradi takoreci lake poslove . Vreme ce reci tacno

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 23.12.16 20:58

3 klipac 48 na isti šasiji kao tvoj?
Dal su lamele suhe il hlađene uljem? Jer suhe ugrađivati su se počele i u Zeotre, napokon moje xx45 serije, kad došla serija xx40, pa moj soradnik jih u garancijskom roku popravljao jih 5 puta, i uvijek se sa oštečenim kočnicama vozijo 25 km u jedno smijer na popravak u garancijskoj dobi u MB. Nadam se, da su ovdje nešto bolje naumili. scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 23.12.16 23:46

Pozdrav

Duplo kvačilo sa dvije pedale kažeš , ima dvostepeno kvačilo ali ima i dvije pedale, svaka pedala za jedno kvačilo, pogon traktora i pogon izlaznog vratila, kao na ovom dolje linku.

https://agro.forumhr.com/t1259-traktor-ltz-55-a-opca-tema-traktora#14886

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 24.12.16 8:14

Tako se kod nas kaze duplo jer ta dva sistema sa dve pedale su razdvojena. Znaci nije klasican sistem dvostepeni da imamo u jednoj korpi kvacila jos jednu lamelu i korpu za pogon kardana nego su razdvojeni sistemi i nezavisno deluju.
Noviji modeli 2027 i 2032 i 2048 imaju drugaciju transmisiju i takoreci nista nije isto ali je veoma slicno.Ali kvalitet delova je vrlo upitan jer se desava mnogo kvarova za kratko vreme.Traktorcic koji je jako lepo zamisljen i Vrlo lepe karakteristike ima je unistio sam sebe nekvalitetom izrade. Nisam siguran dal se vise ta serija pravi jer imaju vec noviji modeli a i u ostalim sovjetskim republikama sadasnjim drzavama se prave slicni
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 24.12.16 9:50

Sve tvornice, pa bilo što rade bilokakve produkte, gledaju na smanjivanje troškova u proizvodnji. TAko se kod svega ide na minimum. Ak kod bilokakvoga dijela prištediš bar cent od EUR-a, se na čitavoj seriji jako osijeti. A ak to radi tvoja konkurenca, trebaš i ti, jer inače on zmogao bude spustiti koji % cijene končnog produkta, al ti ne, pa svi deru k njemu. ŽAo tako je i samo ponekvi kupci gledajo malo dalje, kao do same cijene.

Oko ovih dvih pedala kvačila, mi nije baš jasno, kako možeš točno ustavljati obadvije istovremeno i onda ljepo po želji opet ponovo spuštati po potrebi. Uvijeren sam, da stražnje vratilo bolje da ima ručno polugo, nego ovu papuču dole na nogu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 25.12.16 11:33

U principu dve pedale kvacila su dobro resenje u radovima jer moes posebno zaustaviti ili kardansku osovinu ili prenos na tockove ili oboje stovremeno jer jedna pedala je kraj druge. Polugu za ukljucenje kardanskog prenosa imaju tako da ni to nije problem . E sad veci Ruski traktori su imali cak i dozator snage kojim se mogla donekle stelovati sila koja se salje kardanu. Nesto slicno sigurnosnom kardanu sa lamelama je sistem . Jer nekad je bolje da usled nekog zaglavljivanja ili kvara proklizu lamele nego dodje do loma skupljih delova. E nisam samo siguran dal i kod manjeg vladimirca ima taj sistem posto tih vladimireca ovde takoreci nema

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 30.12.16 19:58

Pozdrav

Evo ih novi traktori Vladimirci.


www.vtz-zavod.ru

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Gost 18.01.17 7:50

prijatelji,zanima me zbog cega neki put mi digne hidroulik a neki puta nece,skoro sam zamenio lezajeve i semening na pumpi,ocistio sigurnosni ventil (jel ima veze kako se on okrece jer vidim da ima nesto kao polu mesec sa gornje strane ventila).i curi mi na klipu pomalo ulje.imali mozda jos neki uzrok da sve to provrim pa da probam posle ljutu masinu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 18.01.17 9:37

Tako meni radilo na Zetoru, a o T25 nemam pojma. Meni trebalo malo sačekati, pa opet podignulo za neko vrednost, pa opet prestalo. Ak tako kome radi, zašopan je filter na usisnoj grani hidravlike. Da se mijenja na 200 sati, ovo se ne može dogoditi(uputstva kažu na 300 radnih sati). Obavezno se treba mijenjati, kad se nešto šaraufa po mijenjaču i hidravliki. Sa otvaranjem je kod mene ušlo jako dosta prljavščine. To prve radne sate povuče u filter odmah. Odkazala u par satima. TAko da prvo nek se remontuje, nalije novo ulje, pusti filter stari, da pokupi svinjarijo prve sate(bar 5 sati), i onda mijenajti obavezno i njega.

No ne kažem, da je kod tebe isti problem, al sijetijo si me na to. Izgleda, da imaš probleme u samom sistemu. Ugodno riješi situaciju.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Gost 19.01.17 8:55

moram i njega skinuti da ocistim,ili staviti nov.kad je bal nek je bal Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 19.01.17 10:49

Dule prvo se treba prestaviti u temi predvidjenoj za to a drugo recenice se pocinju velikim slovom da te neispravljamo.
E sad ako ti je traktor T25 onda mi nije jasno gde nadje te lezajeve na pumpi hidraulike kad nepostoje.Jedino u kucistu pogona pumpe a drugo nije mi jasno zamenuti semering na dotrajaloj pumpi a cela pumpa jako jeftina i vise nemislis.Nekoliko mesta mogu zezati a jedno od njih je radni ventil ,sigurnosni ventil , filter za ulje ili zacepljenje negde kod creva i ventila usporenja. Zavisi od tipa ventil usporenja ako ima sa rupicom to se nalazi na samom klipu u jednom od holendera ispod creva i to je metalna plotnica sa rupom od 2mm gde ume zapusiti.
Drugo radni ventil isto ume trunka da potpadne i zezne sistem a to je na razvodniku hidraulike odozgo ima metalna plocica sa dva vijka i ispon nje je radni ventil koji se treba polako izvaditi i ocistti leziste. Nekad je dovoljno ga izvaditi pa trun spadne u kanal dalje.
Nedostatak ulja u sistemu moze uzrokovati takvo ponasanje. Kad ukljucis hidrauliku vide li se mozda mehurici ili pena u rezervaru za ulje hidraulike. Moze se desiti i pumpa da mulja jer je pohabana pa provlaci vazduh kroz sistem.Slikaj taj ventil sto si vadio da znam o cemu je rec prvo

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.