Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 6 / 16. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 05.12.16 18:45

Čestitke na kupnji.  cheers  Very Happy  king   Nek te dugo i dobro služi, a ti njega paziš i maziš. Very Happy

Ja sam se samo potrudil da lakše dođeš do informacija koje si tražil. Ako buš trebal još neku informaciju, pitaj bez ustručavanja, tu ili na PM.
Dakle, na prisvajam nikakvo pravo u tvojem izboru traktora, odluka i novci su bili tvoji, a sad je tvoj traktor.  Very Happy

Jedina moja sugestija je bila da smanjiš broj traktora, ali tu opet ti najbolje znaš kaj dobiješ a kaj gubiš posjedovanjem 3 traktora na knetiji kakva je tvoja.

Dakle Star 3050 niska verzija. Ako dobro vidim na sliki, kotači su montirani na najužu širinu (136 cm). Vjerujem da si kupil pri Hojniku.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 05.12.16 19:17

Hvala na čestitki. Kod sebe sumnjam,da bez tebe ( a možda i Krompija) virojatno ne bi bijo taj traktor kod kuče. Virojatno bijo bi kod mene kakav Ronin ili LAndini E2, koji je bijo u ožjem izaboru, al je nešto skuplji od Ronina. E2 je novi Mistral, al ima sad mogučnost nizke verzije(a i druge cijene). Na kraju pogledavao i na Quazarja, al kad se usijedijo na njega, mislijo sam,da sam u svemirskom brodu.

Tvoju pomoč i željno očekivam, pošto imaš ti nešto izkustava o njemu, al več u štartu imam više nejasnih pitanj, pa previše,da se sad sve spomnim.

ZA sad ostaju svi traktori kod kuče. Otac kazao, da tog "vraga" neče ni mrdnuti, a da AC je za to milina, pa da ostaje na TV-ju do kraja. MA ja se ne ljutim. Neče ništa shebati nitko, osim mene.

Imam još slik od ovog dana.

Ne. Zaista kazano nije mali "Star"...Sad sam znaš, koj je. Tako naljetela situacija. (neznam, al na moju tugu il veselje). Ali jeste nizki da. Kotači jesu takvi namiješteni na mijeru sa tvornice, pa izmijereno vanjska širina 135cm, a kotači isti kao tvoj.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 05.12.16 21:14

Kak sam i napisal u prethodnom postu, kao i do sada, na bilo koje konkretno pitanje buš dobil konkretan odgovor. Naravno u okviru mojih saznanja.

Iako je tvoj Zetor nešto jači od ovog traktora (teži, veči kotači), moje je mišljenje da bi mogel zadovoljiti sve tvoje potrebe. Jedino onda treba češće mijenjati priključke.

Prva reakcija tvog oca te ne treba brinuti. S vremenom se bu to promijenilo, a nakon kaj malo proba taj traktor, ne buš mogel doći na red za vožnju. Jel tvoj otac vozi Zetor ili nije ni pokušal?

Star je po veličini između AC5500 i tvojeg Zetora. Od AC-a je jedino viši, dulji i širi pa ne. Po tvorničkim podacima, najmanja vanjska širina zadnjih kotača s gumama 320-70-24 je 1364 mm. Na te iste felge se mogu montirati gume 360/70-24. One vjerojatno još ljepše sjednu, jer je na ovim užim "najstarija" felga pa treba biti oprezan kad se vozi uz neki visoki rubnjak bez kosine. Može se oštetiti felga.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 05.12.16 21:32

Imao sam mijere izmerene od traktora toga a i od Quazara, a ja majstor izgubijo ga. Nešto se sijetim tako. Duži je od "malenog " brata po kataložima za 14cm, što je i mijetar tako kazao. A vrag ga uzmi, ruke virijo van pola metra bezveze. Mogle bi se skratiti za bar 10 cm. A jake so zbog velike nosivosti, koje imeju mali i veči Star istu. ZAto i iste ruke.
Drugo što se sijetim, dužina Quazara je ista kao kod tog večeg Stara. Al ima Quazar večo međuosovinsko.
Širine na blatobranima su kod malog Stara, Večeg Stara i Quazara iste!. istina. Mijerijo. A zbog večih kotača, Quazar je širiji bijo u skupnoj širini.
Što sam več shvatijo, kubatura motora je kod Quazara ista, al snažniji je za 12 ks. A obadvije 4klipa Turbo.

Da taj bi mogao raditi sve, al nemam tegova. ZAnimivo je ono, da ima ugrađeni "no spin". BAr po nakucanim brojevima sumnjam na mostu, jer imaj uiste broje i Quazari. Pošto neki mi tvrdili, da imaju samo Enerđiji,a Stari više ne.

Otcu mojem nije za tu tehniku znaš. Ne da ne bi skužijo nešto, več za sve trebaš veselje. Ne opterečiva se on sa tim. Ni sijeo ni na njega. Od daleko komentirao.

Ac je bijo dug (po kataložima) 3005cm, taj 3025, al Zetor 3060. MEquosovinska je tome Staru 183cm, al Zetor 210. Za usporedbo TV 418 ima dužino cca 240cm.

Oko gum imaš prav da. A ja bum ga virojatno na bar 142 razbacijo, ili 145.

Ovdje smo nešto pregledavali čreva:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0033

NO, da neče biti pomote, postoje i Star 90 i Star 100, ali ovu jesu nekvi drugi rang obravnave potrebni i tehničko dovršeniji od tih dvih malenih brata Star 3050 i 3080. Snage ovim modelima svaki piše drugačije. Tvornica VM piše svoje, al Goldoni za svoje ugrađene piše opet svoje. Sad vijeruj kome poželiš. Inače postoje sada u tom trenu 4 Star modela, koliko sam primijetijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by fireman.peter 05.12.16 21:41

Pozdrav Reider. Došla mi vijest iz Krka da si nabavio traktor pa eto vidim istina je. Neka ti dobro služi bez kvarova i sa srećom u svim radovima. ☺
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 05.12.16 21:48

Phuh, oči mi su skoro izpale iz rupic, ko je došao, al zato mi je tvoja želja toliko više draža heh. Hvala.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by batek 05.12.16 22:18

Reider

tudi z moje strani cestitke o nakupu
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 05.12.16 22:44

Reidur,

malo me zbunjuješ s dimenzijama. Pišeš različite dimenzije pa ne znam na koji traktor se koje odnose.
Star 3050 ima dužinu 3098 mm bez prednjih utega i s podignutim podiznim rukama hidraulike. Osni razmak je 1690 mm.

Jel to tvoj traktor na slici u tvojem zadnjem postu?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.12.16 8:39

reider 1 je napisao/la:
Ac je bijo dug (po kataložima) 3005cm, taj 3023, al Zetor 3060. Međuosovinska je tome Staru 183cm, al Zetor 210. Za usporedbo TV 418 ima dužino cca 240cm.
Sve je jasno. TAj traktor 3080,kojeg kupijo ima od nosača tegova do kraja ruk cca 3023, što je cca 14 cm više od malenog modela Star. Sve drugo je na zadnjom trapu isto. Žao ima uno dodatno haubo sa strane a ima mi se čini malo drugačiji arnij od malenog.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0026
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0027
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0031
Sad čekam da se otopli vani, pa da pobacam i odšaraufam pola dole što je bezveze namiještenog gore. A ide mi na živac unaj nosač tablice registracijske, koja ne dozvolava pogleda naazd dole na kuku za kačenje prikolice.Sam osam u tami dodiravao rukama, da taj vrag ima kablove za osvijetlavanje bez konektora. Mad E bi ja to najradije odčupao. Blatobrane ču skinuti produžetke.

No na kraju sam shvatijo,da kod modela Enerđi 60 ne dobiješ elektronskog mijerača na amaturki i ima ju isto kao onaj Star. Digitalno ima samo Enerđi 80. A taj je u tom razredu razred za sebe, jer taj inače ima isti motor kao Star 3080, al ima krajno brzino 40, i elektro uključivanje pogona, izgleda da koči preko uključivanja pogona(sistem IST), jer mu obaveza zbog brzine. Svi drugi trije imaju brzino 32 i iste mijenjače.

Batek, hvala, samo da če bez kvara raditi.


Zadnja promjena: reider 1; 06.12.16 17:17; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : pravopis)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.12.16 9:21

Čovječe, pa kaj nisi odmah napisal da si kupil zvijer, affraid a ne 3050. Cilindar više, turbak, 50% jači. Nisi napisal jel se na tvojem traktoru hauba podiže s prednje strane. To daje puno bolji pristup.
Normalno da je taj traktor veči.
Jedino kaj može biti malo problematično je mjenjač. Naime tu su napravili slično kao kod Torpeda, jedan mjenjač za više snaga motora. Za jače motore je mjenjač bil preslabo dimenzioniran. Nadam se da to nije slučaj kod ovog modela.
Još ako imaš no spin blokadu prvog pogona onda si king .

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.12.16 9:48

Kako? Pa napisao sam več u prvom postu, da žao nije mali model Stara i da tak oznaš koji je. A ima samo dva u rangu manjih snaga. postoje još 2 u največem rangu Star 90 i 100.

Star 3080 i Enerđi 80 isti je motor, a tim se odpiraju haube na gore. Troklipcem naprijed. ZAto mi bilo čudno, da je u kataložima prije kupnje bila naslikana hauba za podig na gore, i sam te to ja pitao kako je na tvome. Onda sam gledao Enerđija 60, pa bila naprijed. Odmah mi sve bilo jasno, kad sam vidijo ovoga. U kataložima napisano je skupno za malenog i večeg Stara, a slika od večeg. JA dobro je dolaziti zaista. Ima i drugačan filter zraka.

Gledajuč na to,da ne bude radijo težkih radova, možda če izdržati.

Prodavač o "spinu" nije baš imao pojma, pa sam ja to pregledavao i shvatijo iste broje na mostu tog Stara i Quazara pored njega. Tako da sumnjam da ima. al ne mogu dati ruku u vatru. Pogledaj, dal ti piše na desnoj strani ukucana slova KO ili KU. Težko se vidi. Sasvim prema koljevki ima ukucano, ako ima.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0029

Ako mi što ne bude jasno, uslikat ču i pitati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.12.16 10:46

Nisi bil konkretan pa sam drukčije shvatil tvoju rečenicu, citiram:
"Ne. Zaista kazano nije mali "Star"." Citat završen. Shvatil sam da Star nije mali kao AC kojeg si imal. No to nije bitno, ionak si na kocu priznal koji model si kupil. Laughing Laughing Laughing

Za kontrolu no spin blokade samo dođi s traktorom s lijevim ili desnim kotačima na led i odmah buš videl jel se vrte oba prva ili samo jedan. Sad je dosta hladno i barem za led nije problem. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.12.16 17:00

Onda izvini.
Gledao sam tablo motora:VM 754 TE3 .
Sada pošaraufao sam sve živo dole, što smeta. I nosač tablice. Mogu kazati, da super je sad pregledan.Vidim i na kuki bolcn kačenja sasvim dobro.

Majkemi, nikako nismo ga znali upaliti i uzeti ga iz autovuče. Na kraju se spustijo u leru, da mogao vozač podičti rampo.

U kutiji za alat bijo je nekvi listič maleni, kao da bi bila nekva "osebna izkaznica", za vrijeme putovanja i skladiščenja u tvornici. Piše: TR STAR 2080 40V 750 R N, data prod:28/9/16. Zravan dobijo nekvu malu mazalicu i cijevne ključeve i jedan šaraufciger. Dodan je i imbus 6, jer ga treba za odklepanje haube.
Dal si ti isto što tamo pronašao?

A sad mi u oči palo, danije to baš nešto veliki stroj, samo se treba naviknuti. Širina je 135(mijereno na gripu!), a između blatobrana ima samo 2 prsta zraka. KAd če tu zaglaviti blato, grano il kamen, če biti havarija. Ac bijo je tamo u blatobranima isto široki, al jer imao ožje kotače, imao puno prostora, a bijo je još 140široki. No, i sad gledam ,da mi ova širina sasvim odgovara, i osiječam se max stabilno kao na AC uskoro, al svejedno bi proširijo na prvo mogučo mijeru.
JA nisam nigdje zasledijo ovih podataka u knjigi, al ti jih jesi negdje pročitao. KAazo si ,da prvo proširenje je na 142. A ja kako gledam, nema druge opcije, kao direktno iti na 145. Ova mijera, koju ima se na svakom kraju proširi za 4,5 cm!. A tada bilo bi dovoljno prostora kod blatobrana i stabilan puno, a ni preblomazan...Samo dam zvezdo sasvim u unutaršnjo stijeno kraka na felgi.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0001
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0003

E sad znam, zašto nije isti arnij kao na malenom Staru i ima višjo višino kad je podignuti! Zato jer ima dužu haubo, pa kad zatvoriš, udarijo bi u haubo. Ima bolje napraveno od AC Tigroneja, jer ima gumo na kraju i feder. Ima i kontrolno lampu kad je spušten, da te opozorava, da radiš gluposti kad voziš jer nije podignuti. Trebala bi biti crvena. Šteta samo, da ga nema bar još 5 cm dužeg taj arnij. Moglo bi se podičti haubo i, kad je arnij spuščen.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.12.16 21:31

Ne trebaš se ispričavati. U brzini se koješta dogodi. Zato, barem u početku, malo sporije s traktorom. Wink

Ja sam nacrtal položaje kotača za svih 8 mogućih širina. Na sliki su 4 položaja kad su srca na zadnjim kotačima okrenuta prema unutra. Možda ti pomogne.
U katalogu piše da je tvoj model čak niži od niske verzije 3050, 22cm ispod prvog diferencijala. Stabilnost ti ne bu problem, pogotovo ako ga raširiš na položaj 3 ili 4 na sliki.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Razmak%20kotaa%20od%20136%20do%20151%20cm_1


Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 29pdgna

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 2nur7dx

Pokušal sam staviti u 3 različite veličine, ali nije dobro. Ili je slika odrezana ili je presitno pa se ne vidi.
Šaljem ti mailom u pdf-u.


Zadnja promjena: iwanho 1; 07.12.16 9:42; ukupno mijenjano 1 put.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.12.16 21:51

NIje mi ni malo jasno, zašto bijo bi nizki mali Star višji od tog nizkog večeg Stara, pošto sve isto...
A znam sad zašto je arnij veči, zbog duge haube. Glede stabilnosti sam nekak več sada zadovoljan kad sam malo samo sijedao i se razgledavao. Neče biti problemova. Al proširijo bi, da ne zaglavi što za blatobran. Ne zbog stabilnosti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.12.16 22:16


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.12.16 22:34

Poznam taj prospekt i vidijo različte cifre, ali nije mi nikako jasno, ak je sve isto. Osim, ak nemam istog predjeg mosta kao mali Star.

Isto nije mi jasno, kako ima kod kutije za alat mali Star. Moj ima  možda najviše 15 cm od nekeve cijevi metalne crne boje kotač. Iznad ove cijevi je kutija za alat. A ak bi bijo taj traktor krači za 14 cm, kao je mali Star, onda bi kotač nasijeo na to cijev. U to cijev vode nekva crijeva??I tamo se treba nešto čistiti. Što je to?
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0002
Sad gledam, po arhiv slikama, da je ta cijev kod malenog stavljena izpod kutije za alat, pa su zato mogli smanjiti međuosovinsko.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Goldoni-3050-sejem-2012

Da na oglasu isti kao moj na šarauf heh, ali je u Njemački i to je bez PDv ,al kako se razumijem. No nema veze, ako je za 10 hiljade, je što je kod kuče...


Zadnja promjena: reider 1; 07.12.16 11:01; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Dodani tekst)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 06.12.16 22:37

Pozdrav

Sretno i što više uspjeha u radu sa traktorom. To treba Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Pjani10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Dubravac 07.12.16 9:12

Pozz

Sretno u radu kolega prava makina. Nek te dugo služi i onda da kupiš boljeg.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 07.12.16 10:24

Pozdrav

Jedan gif za Goldonaše.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Bloggi10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 07.12.16 10:50

Hvala. Dobravac, pa ovaj je več predobar za ovo što bu radijo. Inače po meni, bolje bilo bi, da uzmem Landini E2(novi Mistral koj izašao i u nizkoj verziji(i sa novom cijenom)). Ljep da te šlag.

Sad gledam, da je bilo na "Star" Goldonije namiještenih više različtih arnijev. Ovaj ima na najvišom dijelu nekva uha, kao da bi bilo mišljeno, da se mogu nekvi farovi staviti za razsvetljavanje, kao ima Krompi na Ac. A sve što je namiješteno na njega i oko njega kvari preglednost. Vidim, da je kod malenog Stara unaj arnij dosta pregledniji, a i nema une proširene haube, pa se između haube i arnija ne može vidjeti prednjeg desnog kotača. Kod Ivanhu-ja super se vidi. A pored svega, taj moj ima na mijestu gdje je prišaraufan i 4kutni profil u višino pol metara,da je još širiji i manje pregledan.
Vide se ovdje razlika:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Arnij-3080-star
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Goldoni-3050-sejem-2012
Slika Filtra ulja i filtra goriva, koji je izza nosača arnija. Izvadi se ga sa dolnje strane.:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0004
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 07.12.16 19:06

Čestitke na kupnji, znači ipak si mene poslusao i uzeo jačega da bude zamjena i za zetora hehe, vozio sam ja 3070 taj ima snage i brzine koliko hoces a tvoja je 3080 to je jos jace heh, prosiri ga na najsire sta ti odgovara i na miru si
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 07.12.16 19:29

Pozdrav kolega i hvala, dugo te nije bilo nigdje čuti, pa sam pomislijo na najloše(uzela te magla heh). A ak napomenjuješ ovog model 3070. KAkav je taj kojeg si vozijo? Sumnjam, da je stara verzija od tog 3080, jer ovaj broj modela više ne postoji. Inače ima ga moj tetak. Taj je njegov:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0007
Ali njegov ima samo jedan režim mijenjača. Drugi bijo je doplata tada. A taj njegov bijo je na zalihi, pa uz ugodan popust kupijo ga, jer mu je trgovina takorekoč kilometar izpred kuče hehe.

A što znači broj 3070? Koliko ima to snage? Čini mi se, da je to sve jedno te isto kao 3080, samo je noviji model...
Sa Batekom gledamo jedan stari prospekt tog 3070 modela, kojeg imam u arhivu. A još starijeg kao je od tetaka. Uni stariji model haube. Taj prospekt sam uzeo u trgovini, kad bijo mlađi i stajao je taj Star vani izpred izložbe, a ja se vozijo mimo sa štore 404 heh, a kod kuče imali TV-je 2 komada tada. Uvije ksam ga želijo imati Neutral
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Star-75
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 10.12.16 10:24

Stražnje hidravlično dizalo. Ruke razširene su na sliki na mijero 63 cm, a vidi vraga, več i sada španerova uha, za vrtenje z rukom dodirneju se gumama. KAmoli, da proširiš na standard prihvata priključaka, što je između 68 i 52(tu variraju, sam mijerijo). TAko,da u svakom primeru, treba proširiti. Sad je vanjska širina traktora 136, što je najmanje, a firma tako ga štela virojatno zbog lakšeg transporta do njihovih dilera po državama. KAd se bude proširijo na 145cm, onda sve če biti dosta šire i ruke možedu iti više narazen. Stavarno neznam, kako češ u tom primeru ruke namijestiti na zahvat priključaka, ak ruke nasijedavaju an gumo. Osim, ak bi bile brzo kačenje, da se ne treba razširiti kod kačenja, več samo podigniti.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Fotografija-0008
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 10.12.16 21:13

Tako je meni na maxteru, ali onda prilagodis klinove za kopcanje i riješiš problem, meni je jos uže, i imam kraće ruke od tebe a kod tebe su baš zbog toga dugacke ruke da na osnovu toga dobijes sa manjim pomakom spanera veci hod ruku
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 6 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 16. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.