Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Same opća tema

4 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Traktori Same  opća tema Empty Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 07.11.16 9:23

Kod posijete poljoprivednika u SLO prekmurju, naljetijo sam na traktor Same Altares, snage 130ks, i ga uslikao za vas. Komande na desnom blatobranu, sa ručkami mijenjača:
Traktori Same  opća tema Same-altares-130
Slika od spredaj:
Traktori Same  opća tema Same-altares-1
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Admin 07.01.17 23:21

Pozdrav

https://agro.forumhr.com/t790-traktori-same

Postoji Forum u Njemačkoj samo za Same traktor, pogledati tamo, pitati itd...

http://www.sameforum.de/forum/index.php

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 08.01.17 8:03

Na njemačkoj forum samo o Same. Heh, izgleda, da i tamo ima voljenika Same tvornice, i ne voze samo Deutzov i fenda heh. No, pošto je Same u Korporaciji uz Deutz, uzimajo ga možda za svoga. Wink

Žao ne mogu posijetiti tog foruma, jer mi poznati jezik kao kravi Mandolina, isto tako izbijegavao sam se Srbskog, zbog riječi "cirilice". Neutral

Traktori Same  opća tema Fotografija-0041
Slika več vidđena Sameta Dorado 70ks od komšije. Po meni na oko i upotrebi jedan od favoritov, kojeg bi tražijo kod kupnje, ak bi mi ovakav blomazan traktor trebao. NAjviše mi se sviđa 5 brzin mijenjača, kojeg Same tvornica često upotrebiva i ugrađuje, kojem još dodaje 3x Power shift(3 podbrzine, mijenjajuče pod obterečenjem bez kvačila). Taj traktor sa slike ima to, ali nema Power shuttle(elektro hidravlički promijena smijeri kretanja pod obterečenjem).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Admin 08.01.17 21:21


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 20.01.17 20:03

Ma na tvojoj vezi sve su slike, al upravo slika same Herkulesa nema, kojeg sam kao klinc hodao gledati usput sa puta sa MB do kuče, kad otac išao kupovati u trgovino, al izza trgovine imao je državni agrokombinat svoje traktore. Imali su tada koliko se siječam 3 marke traktora. IMT zglobaše, koji bili su u zatonu, Fiat 130 i 180ks, a i Same Herkules 160ks. Bili su mi predivni.

Pa da ja dodam sliko kojih ovih modelova. Na klip upravo Fiat 180 pomaže u neugodnoj situaciji Same herkulesu kod izvlačenja prikolice, koja zapala:

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Traktori Same mehanika traktora

Postaj by reider 1 20.01.17 20:04

No kod komšije odkazala sviječica grijanja za paljenje na Same Dorado 70 Agrošift, l 99. Originalna košta između 105, do 160 EUR.
Sam ju je onda kupijo za 35 EUr, a kad doma pokušao, zacmarilo jo je u prvom pokušaju, jer smo nakon toga shvatili, da je umijesto 12voltna, 9,5 voltna...Inače originalna za Torpedo.
Traktori Same  opća tema Fotografija-0022
Traktori Same  opća tema Fotografija-0024
Kod Sameta malo je više komplikovako, kao kod Štoreta, koja otvara i zatvara sama nafto. Kod Sameta ove funkcije sviječica nema i ima samo grijanje, nafta pa kroz nju svobodno teče. Nafto zatvara elektromagnetni ventil pored nje.
Tako smo shvatili, da možeš u hladnom stanju skroz sviječico slobodno puhnuti, što znači, da je otvorenog tipa uvijek, al otvara nafto ventil vanjski.

Sistem hlađenja motora, koji se kod Doradota g.99 hladi uljem. Motor 4 klipa, sa samostoječim ločenim cilindrima, zbog čega motor izgleda kod 4 kliova jakoo dugi i blomazan.
Traktori Same  opća tema Fotografija-0026
Blokade diferencijala, uključivanje prednjeg pogona i ulkjučivanje vratila kod ovog traktora vrši se EH.
Mijenjava ulja mijenjača na svake hiljado radnih sati, koja vlastnika košta cca 250 EUR. Menjava ulja motora i filtera motora 75 EUR.

Mijenjač mu je 3 reduktor, 5 brzin i 3xPoweršift. Inverter mehanički. Što iznosi 45+45 brzina, mi danas obrazložijo. NA ekranu tekom preklapljanja uključivaju se zeleni znači trenutno uključenog ranga shifta od 3 mogučih. Nakucao je cca 5hiljade radnih satova.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by iwanho 1 21.01.17 11:22

Ako je originalni grijač trajal 5000 rh, nije trebalo ugrađivati bilo kakvog bez detaljne provjere svega. No, svi se mi ponekad polakomimo pa na kraju duplo platimo.

Vidiš kakav mjenjač ima traktor od "samo" 70 KS. Ako se sjećaš nekad smo raspravljali o tome koliko bi bilo dobro da imaju traktori 40-50 KS. Smatral si da kod 8+4  uvijek možeš pronaći potrebnu brzinu na AC-u. Ja sam već onda smatral da to nije dovoljno i da bi trebal imati barem dvije grupe po 5 brzina.

Čini mi se da su svi Same traktori, osim možda onih najmanjih (Solaris), profesionalno projektirani. Neki današnji modeli nemaju takav mjenjač kak je Same imal prije skoro 20 godina.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by iwanho 1 21.01.17 11:27

Mene nikad nisu jako privlačili ogromni traktori. Vjerojatno zbog terena na kojem živim pa nisam mogel pronaći njihovi primjenu.
No oduvijek sam patil za malim duplakom, veličine kao Same Delfino.

Vremena su se nekaj promijenila i sad sam si, hvala Bogu, mogel priuštiti traktor koji je samo za nijansu veći i snažniji od moje mladenačke ljubavi. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 21.01.17 13:58

Ma zaveo ga prodavač, koj mu kazao, da i ova sviječica za grijanje treba iti. KAd komšija došao nazad, mu prodavač dao toliko popusta kod originalne, da je bila njegova napaka pokrita kod kupaca(jer ga kao on zaje...).
Sviječica radila je kratak spoj. Palilo je osigurač. Zanimivo je, da elektromagnet ima svoj osigurač, pa maka sviječica ne grije, on svejedno otvara nafto, koja curi kroz nju.

Dijelovi za Same kažu svi, jesu skupi.

I kod Sameta imaš profi i hobi opcije modelova, kao kod svih! Nek te siejtim prije par godin nazad radenoga modela Tiger, koj imao je mijenjač 7+3! Danas Tiger još uvijek se radi, al vidjela je tvornica, da treba i u najjednostavniji model početi ugrađivati malo bolji mijenjač, inače kupaca neče biti. Sad ima osnovan mijenjač Tigra više brzin.

Što se tiče 5 brzin kod Sameta. JEste je to za koristnika tog stroja dobro riješenje, jer dođe do manjeg potrebnog promijenjivanja ranga menjalnika(prestavljanje reduktora, koji kod ovih malih izpod 100ks nisu u sinhronu), ali nešto ljudi se i kod novih i kod starih sametov, žali za težjim uključivnajem jedne od brzin(komšija sumnja, da ljudi misle 5 brzina. Treba više gurnuti u stran).
No taj Same može bez mrdanja reduktora birati između 15 brzina.

Komšija sam je priznao, da jedan rang reduktora nikad nije uključijo(najsporiji), što kod mene potvrđava, da onda ovoliko brzin ni nije potrebno.
Koliko ima brzin, odvisno je i od krajne brzine traktora, jer brži je, več ih treba.
Ak ima koji malo brzin, i su one pravo porazpoređene, kao treba, isto je stroj jako funkcionalan. Možda za jednostavne ljudi još više.
Naravno svaki kupi onog, kakav mu treba.

Inače večih problemov kod traktora nije bilo, osim kod kupnje kod 3hiljade radnih sata, bila uništena lamela kvačila. U najbrži brzini počela proklizavati. Spustijo uljni obroč na osovini, začepkalo spodnjo rupo na zvonu šasije, olje se napunilo i napilo lamelo.
Pošto nije bilo niša drugog oštečenog išli su u Poljčane, gdje netajo nove obloge i za 45 EUR sredili stvar. Čini mi se, da tvornici kažu "Ferodo".
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 21.01.17 14:14

MA to bilo, kad bijo diječak ja, sa osnovne škole, i sve što bilo veliko, sviđalo mi se, al ljudi mijenjaju ideale hehe. Imam i sam radije male prčiče, al veliki su mi bezpotrebna hrpa gvožđa heh. Ak bi imao dosta zemlje, opet bi promijenijo ideale.

NEznam zašto, al ovog trena sijetijo sam se na pijesmo Novih fosilov- Zbogom( zadnje diječje snove, ti mi, ti mi uzeo, zbogom, zbogom, zbogom, za nas nade nema, ostaju nam samo, sječanja i suze).

I jedan privat promo video klip posvečen Same Herkulesu(ljepa pijesma):


Zadnja promjena: reider 1; 21.01.17 14:32; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by iwanho 1 21.01.17 14:27

reider 1 je napisao/la: Zbogom( zadnje diječje snove, ti mi, ti mi uzeo, zbogom, zbogom, zbogom, za nas nade nema, ostaju nam samo, sječanja i suze).

Sorry, nije mi to bila namjera. Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 21.01.17 14:37

Ništa bilo za tebe mišljeno, hehe bez brige, više, da nema nade za ovako velikim strojem i da za ovakvim snovama mi ostaju samu siječana i suze hehe.

Dago mi je, da su se uresničili tvoji snovi-želje, ma nema veze u kojem životnem obdobju. Kod nas kažemo:" Nema veze gdaj, samo da so se uresničile." cheers
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by iwanho 1 21.01.17 14:38

Kad ima toliko brzina, onda za uobičajene posle najsporija grupa obično nije potrebna. Ni mi je nismo upotrebljavali na Pasqualliju koji ima 3 x 3 brzine naprijed.
Ako si malo isprobaval svoj Star vjerojatno si već zaključil koliko vrijedi moguća promjena 8 brzina bez zaustavljanja. Kad bi ih umjesto 4 imal 5 brzina u grupi kak ima taj Same, vjerojatno bi i s polovičkami zadovoljile i do 40 km/h krajnje brzine, a kamoli da ima trećinke.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 07.03.17 19:49

Trebam pomoć!! Zašto traktor Same Falcon teško upali prvi put dok stoji malo duže( cca preko noći) bez obzira da li je hladno ili nije! Kad potegnem onaj gumb ispod bosch pumpe onda upali bez problema i dalje pali ok!!! Zna li netko?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 07.03.17 23:38

Sumnjam, da sa tim gumbom dodaš mu kod palbe večo količino nafte. Kao, da ti padne nafta. Predpostavljam, jer to je boljka od Zetorov starijih modelova. Pogotovo je to moguče i kod tebe, ak ima isto tank goriva izpod višine Bosch pumpe kao naš Zetor. Al zašto se padec nafte dogodi, o tome piše na forumima cijele študije od članova. Sistem dovoda nafte do PVP pumpe negdje pušta zrak unutra, oštečena nizkotlačna pumpa, a Zetor ima maleni nepovratan ventil na PVP straga, pa ak zablokira, to se događa. Vidiš, puno je mogučnosti...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 08.03.17 0:26

Rezervoar mi iznad razine Bosch pumpe,da negdje vuče zrak puštalo bi i gorivo!! Ac pumpa skinuta i očišćena( bilo smeća u njoj) e sad u kakvom je stanju membrana neznam,u globalu je čitava!! očišćeni konektori na anlaseru četkice na pola istrošene nisam ih zamjenio također očišćen cijeli anlaser,nisam dobio ništa sa učinjenim!! Što dalje?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 08.03.17 0:38

Ap pumpa radila nam probleme kod Štore 404. U njoj su dva ventila suprotno stran okrenuta. Ak odkažeju oprugice na njih, il smiječe izpod ventila stoji, onda ne ide. A kad je zaista jako oštečena, onda počinje se traktor tekom rada gašavati, al zapaliti ga je jako težko.
Ak napomenjaš anlaser, ak je loši akomulator, al motor isto iztrošeni, onda opet su problemovi. Ak ti se čini, da jako sporo vrti kad anlasuješ, onda izposudi nekvi jaki akomulator izpravan, pa pokušaj. Ovo je najpovoljnije. A ak možeš zapaliti, uz pomoč ovog dugmiča, onda ne stvaraj problemova, gdje jih nema. Ak ni to ne bude pomognilo, onda budedu problemovi. 10 godina rukom sam pumpao nafto na AC pumpi Zeotra, prije sam pronašao kvar, pa sam još živ heh. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by vica022 08.03.17 7:20

Taj gumb na bos pumpi je za pojacano punjenje tokom startovanja tj, daje vise nafte na dizne da bi lakse upalio.Tako je ppredvidjen i ako sa tim normalno upali nevidim problem.

_________________
Traktori Same  opća tema Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 08.03.17 7:34

U pravu ste,mislio sam ako se može nešto riješiti zašto ne bi!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by vica022 08.03.17 7:41

Moze da resi bosista i taj problem jer mu zada vecu vrednost protoka nafte pa ti takoreci taj gumb nebi trebao sem izuzetno ali to bi podiglo potrosnju goriva spram ove sad za najmanje 20-30% .zato neke pumpe imaju taj gumb koji daje vecu kolicinu samo u toku startovanja a kod nekih je direktno reseno. Ja problem trazim kad osetim da masina neradi kako je radila da gubi snagu ili bilo koji drugi problem se javio a ako nesto normalno jos uvek radi onda nemam sta pipati sem redovnog servisa.Povremeno treba ocistiti rezervoar i grubo sito ako ima , ac pumpu proveriti i ocistiti i filtere zamenuti.Neke pumpe imaju i filttercic fini na ulasku dovoda nafte u pumpu ali to bi trebalo strucno lice vec da ocisti jer ima ventilcic nepovratni tu obicno

_________________
Traktori Same  opća tema Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 08.03.17 8:31

Hvala na odgovorima! Lp!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 08.03.17 11:48

Znači, sa drugim riječima, kako kod nas kažemo ponekad u SRB-HR jeziku- Ne diraj Lava dok spava.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Admin 08.03.17 17:25

Pozdrav

Što kaže majstor ili serviser PVP.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 23.03.17 8:56

Riješen problem sa ugradnjom nepovratnog ventila između filtera goriva i PVP ( Bosch pumpe)!!! Investicija cca 70-ak kuna!! Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Admin 23.03.17 9:16

Pozdrav

Zašto traktor Same Falcon teško upali prvi put dok stoji malo duže je napisao/la:

Obično se to odnosi na nepovratne ventile / ventil u PVP ne drži konstantan bar nego popusti u visokotlačnim crijevima, dizni itd..., ovo solucija je za sada jeftino riješenje.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.