Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Same opća tema

4 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 30.03.17 16:47

Da li netko zna zašto se na SAME FALCONU ( i ostalim starijim modelima) konkretno mene zanima SAME FALCON teško uključuje kardansko vratilo, odnosno jedanput ide bez problema sa jednim prstom se može uključiti na ručici sa desne strane, a jednom se ne može nikako!! Svaki komentar dobro došao!! Gdje bi bio problem? Hvala!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 30.03.17 16:58

Da li bi moj problem mogao imati veze sa radnom lamelom?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 30.03.17 20:33

Pa ak se ide za stare modele, sa dvostepenim klasičnim kvačilom, treba se znati, da je to daleko od nekog tihog EHR uključivanja. Kad stisnemo kvačilo kardana, osovina još uvijek se vrti, i ak ne počekamo dovoljno vrijemena zaškrtaju zupčaniki, a ak počekamo dugo, da se osovine zaustave, onda nije 100%, da se zupčaniki zaustavili najugodnije, pa dođe zub na zub, i nemožeš uključiti .ZAto trebaš opet spustiti kvačilo pa pokušati ponovo sve od početka. MA to se svima događa starim mehaničkim, ne samo tebi. A ak svejedno nakon dugog pritisnutog kvačila još uvijek zakrčijo zubčaniki, možda da ne odvaja kvačilo dovoljno, pa se bi trebalo malo jo podesiti. Jedan od najtužnijih strojeva sa sličnim problemovima je kod nas jako poznati Štore-Fiat. Ma taj krči tako, da poznam vlastnike, da motor ustavijo, da možeju uključiti vratilo heh.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 30.03.17 20:42

Meni ne krči kad mi ubaci, nego jedanput ide bez problema, a nekad i po par puta moram ručicu kvačila spuštati i dizati, pa sa traktorom malo naprijed - nazad i onda mi uključi bez problema, sa jednim prstom ga mogu uključiti ( kad mogu ), ali kad nejde nejde!!!!!! Ako je to tako kod mehanike ok. ja sam mislio da nešto nije ok sa traktorom!!! Hvala na odgovoru !!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 30.03.17 20:46

Ista stvar je moguće i sa uključivanjem-isključivanjem prednjeg pogona, jedanput se može isključiti, a jedanput treba malo traktorom naprijed-nazad i onda ga iskljući!!! Znači u čistoj mehanici je problem?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 30.03.17 21:18

Pa naravno. Sve to je riješeno kod starih stroejva sa zubčanicima il kanđavim spojkama(blokada diferencijala). Kod uključivanja treba se pogoditi zub mimo zuba, da ljegneju dijelovi. Ak nisi pogodijo, trebaš sa spuštanejm kvačila pokušati "potražiti " drugo ugodno ljego zubova da uljegnejo. A ak se kvačilo brzo stisne, pa odmah pokušaš uključiti, jedan zupčanik stoji, al drugi jer se još uvijek vrti, ne može ozubiti. ZAto krči.
Kod uključivanja prednjeg pogona ista priča, pošto je tamo još dodatan problem, oko razdvajanja. Jer kad su zubovi ozubljeni, i pod pritisakom, ne možeš razdvojiti, pa zato ti sa kočenjem, il vožnjo malo natrag razteretiš pritisak na zube, pa možeš razdvojiti...
Kod EH uključivanja, tih problemova nema, al jesu druge. Sve ima + i -.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 30.03.17 21:23

Hvala Vam lijepa!!! Lijep pozdrav!! Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 30.03.17 21:38

Ak znamo, pomognemo. Al prijatelj, koje slike bili bi mi veseli. Naravno u primernoj temi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 30.03.17 21:55

Traktori Same  opća tema - Page 2 17439610
Traktori Same  opća tema - Page 2 17474510
Traktori Same  opća tema - Page 2 17474710
Traktori Same  opća tema - Page 2 17496110Traktori Same  opća tema - Page 2 17439610Traktori Same  opća tema - Page 2 17439610

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 30.03.17 21:57

Ima i viška slika ako ste mislili na te slike !! Smile Smile Wink Malo mi nejde sa kompjuterom!! Smile Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 31.03.17 12:03

Phu, nije loš taj traktorčič, pošto je ravno pravo maleni i dovoljno veliki za naše male poljoprivredbe. To nikad vidijo prije nešto ovakvog. Vidi se da je sređeni na novo. Ljepo. Kao da je veči brat Delfinota 35:scratch: Delfino mi izgleda na oko manji.

Inače hvala na slikama, al kelji jih nadalje u opču temo traktora Same, pa možda još napiši koje karakteristike od njega. Bilo kakvi podatci jesu posijetiteljima foruma zanimive Wink No nešto najvažnijeg pronašao sam u Traktordati upravo sada, pa dodavam tekstu.
http://www.tractordata.com/farm-tractors/002/4/7/2478-same-falcon-50.html
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 10.04.17 19:39

Pozdrav! Zašto mi se traktor zalijeće dok radi u leru, radi neravnomjerno? Zna li netko koji bi bio uzrok?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 10.04.17 20:09

Malo mu podigni start gas, do mijere, da izenači zvuk i ne brini oko toga. To je radijo i potpuno novi NH 70-56 kot tetaka, i ni tvornica sama nije mogla ga podesiti. Vozili pumpo u servis u garanciji i ništa. Radijo, dok ga je on imao ovako. Samo podesi gas na više i to je to, ako ti to smeta.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 10.04.17 20:31

ok, ako je to tako onda ok!! nešto sam čitao po forumima pa svašta pišu!! ne da e smeta nego bi htio da je stroj ko sat ako je to moguće!!! Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by vica022 10.04.17 20:46

Dal tebe nezeza Ac pumppica za naftu. Cini mi se predhodno da si resavao nesto sa nepovratnim ventilom a to nije potrebno ako su ventilici na pumpi ispravni.
Rotacione pumpe su osetljive na manji pritisak koji ac pumpica isporucuje a pri malom gasu je to moguce jos vise.
Linijske pumpe vecinom imaju podmazivanje regulatora obrtaja uljem ali vremenom tu dospe i nafte pa regulator pocne blesaviti. Obicno je dovoljno nasuti samo ulja a na preliv izadje nafta vecinom kao visak. E sad tacan uzrok neznam jer to mora se dobro poznavati traktor da se tacno zna a njih kod mene jednostavno nema ni na daleko. Moras skinuti neko upustvo za odrzavanje da bi znao sta se sve i gde odrzava

_________________
Traktori Same  opća tema - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 10.04.17 21:02

ac pumpa nova, nema uputstva za SAME FALCON na jeziku koji bi ja razumio!!! Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 10.04.17 21:24

Da li bi možda imalo veze što je dosta gareži na ispušnoj grani? Samo pitam!!   Shocked

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 11.04.17 13:37

garež nakazivat bi mogao na nepravo izpaljivanje. Kod mene se to na malenom Ferariju događalo, kad nije bilo više na jednom klipu kompresije dovoljno, pa na taj klip duvao dim, i na toj izlazni grani se više gareža sakupljalo. Izklizan bijo klip-stublina par. Al biti može i od nepravog pršenja dize, predpalba, štelovanje ventila, na kratko nepravo izgaravanje nafte...
Nije popravak motora posao za svakoga i za 5 minuta, pa se ja toga na veliko izbijegavam i koristim pomoč mehanika.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 19.04.17 15:17

evo opet mene i mojih pitanja!!! Same falcon kad je uključen prvi pogon, kad gledam traktor kako se uspinje u brijeg, desni kotač se ponaša ko da ima lufta, odnosno ide lijevo-desno! ponavljam samo kad je prvi pogon uključen! Kako bi se moglo riješiti taj problem, i naravno gdje nastaje problem ako itko zna!! Krajnici nemaju lufta, provjereno već!!!! Hvala!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 19.04.17 18:58

Pa ima negdje sigurno lufta. A to se pokaže, kad počinje kotač grebsti-inče kad je pogon uključen. Za mali tren i ja sam kod Zetora ponekad to zapazijo. Velika sila izkoristi sve zračnosti u sistemu i cima kotač. Slobodno ti možda ne osijetiš zračnosti, jer nemaš toliko snage to pokušati?. A zrak je možda i u vertikalnim konusnim ležajima glavčine zakretanja kotača. Najviše njih ošteti prednji utovarivač!. Ak podigneš prednji most dizalicom, pokušaj cimati na sve strane kotač.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Gost 12.06.17 22:17

Evo opet mene!! Smile Moje pitanje glasi koja hidraulična pumpa odgovara za traktor Same Falcon, jer njegova original je puuuuno skupa cca 4000 kn! Stavio bi hidraulični volan, no međutim odmah zapeo na prvoj stepenici!!! Možda odgovara pumpa od kakvog Fiata ili IMT-a?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 28.06.17 22:57

Posijeta prijatelja, koj si tekom odlazka u mirovino kupijo Same Argon 70. Mijenjač 15+15, sve mehanički. Radi bez kvarova sve godine, čovijek prezadovoljan. Nabavijo je nizki model. Straga 28 col kotači420 širine, al spredaj kotač od 20 cola. Drugih podataka o stroju neznam.
Traktori Same  opća tema - Page 2 Fotografija-0006
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 28.09.18 20:14

Eto opet šaraufalo se Same Dorado Agroshift godišnjak 1999, kod komšije. Slučajno išao mimo kuče a on maščem zamazan do bola:(. Odkazala prednja ljeva kočnica. Počela se grijati več drugi put. Sistem noramlno zakoči, a onda se kočioni cilindar ne vrati u izvorni položaj. Zado proklizava lamelu i jo zapali do metala. Vidi se na slici:
Traktori Same  opća tema - Page 2 Img20180908171651
Traktori Same  opća tema - Page 2 Img20180908171907
Traktori Same  opća tema - Page 2 Img20180908171922
Zatvarni ventil izpod kabine, kojim može se zatvoriti sistem prednjeg kočenja:
Traktori Same  opća tema - Page 2 Img20180908172844
Traktori Same  opća tema - Page 2 Img20180908173143
Traktori Same  opća tema - Page 2 Img20180908173427
Traktori Same  opća tema - Page 2 Img20180908181907
Traktori Same  opća tema - Page 2 Img20180908184149
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Admin 30.09.18 14:40

Koji je bio uzrok ili kvar  da se koči oni cilindar nije vratio u početni položaj.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by reider 1 30.09.18 19:24

To se dogodilo več drugi put. Zagrije se do ove mijere, da počinje ulje vrelo izbacivati kroz oddušak, viđen na zadnjoj sliki. No prvi put zapalilo lamelu, a svatili su kvar več, kad kočnica nije radila na bregu. Otovrili, stavili novu lamelu i opet počelo grijati. Točnog uzroka nismo pronašli, samo mogli smo predpostavljati. Kako se na kraju riješilo, neznam, jer ga nisam sreo, da ga pitam. Kazao mi tad, da če imati pasko tekom upotrebe, i ak ne bude bolje, promijenit če brtvila. Činilo mi se glupo, da to nije nabavijo več, kad promijenjivao lamelu... Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Same  opća tema - Page 2 Empty Re: Traktori Same opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.