Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 11 / 16. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 26.05.17 11:56

To ti je nekakav kompromis između upotrebivosti,funkcionaljnosti i izgleda. Uzko postavljen za najožje međoredovne obrade ne može imati klasičnih blatobrana predpostavljam, jer zapinje u dreve i bilja, i kazi preglednost za voznika, pa je ovo najbolje, što se za to može napraviti izgleda. Ak je to oriđi tvornički ili kučni rad, nemam pojma.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 20.06.17 22:42

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Goldoni-miran-62017
Žao, danas sam pronašao tetakovog Goldonija u Auto netu...Prodaje se. odmah sam ga prepoznao. Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 31.08.17 23:17

Slika sa sajma AGRA SLO. Goldoni Star 3050 sa osnovno opremo nizke verzije bijo je na štantu.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Img201708301100344cs
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Img20170830110122
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 16.09.17 18:33


Vožnja buč domov sa jednoosovinsko prikolico.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Img20170914143959
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 22.10.17 19:01

Reidur,
jel još uvijek tvrdiš da je komlicirano koristiti 16+8 ili si promjenil mišljenje?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 22.10.17 19:26

Prijatelj imaš jako kratko pitanje, ali ja jako dugi odgovor. Ovo ne ide ukup heh, dali?.
Po mojih dosadašnjih izkustvih, mogu odkrito kazati, da su inženiri odkrivali tu toplo vodu. Mijenjaču 16+8 naprijed, bi samo stavili reverzer sinhronizirani i to bi bilo ljetalo. A i ovako DOBRO ide voziti, kad se nekako navikneš. Više puta jednostavno se izgubiš kod manevriranja i ne veš, što več bi povukao. Danas vozijo zemljo kiblom i zasipavao nekvo malo rupo za štalo. Pa lomijo glavo i se na tebe spomnijo.
Jednostavno je problem jedno te isti i največi to: Najviše upotrebivam 2 kalano, koja nema reverzera!. 1 brza prespora, a 2 brza prebrza. Kad preklopim na 16+8 za 2 kalano, izgubim se tekom manevriranja.
KOd okretača mrve možeš se snači, da kad ideš 2 kalanom naprijed, možeš upotrebiti kao reverzer za hod nazad sa slično istom brzinom, ručko režima, ali žao ova nema sinhrona, i prije promijene trebaš dugo stajati, da se mijenjač potpuno umiri...
Lipi pozdrav
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 22.10.17 20:22

Ola, super video bounce svira Goldoni kao violina, Shocked još ljepše ide, hvala za video super je. Goldoni je king

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Huhujj11

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 22.10.17 20:44

Mah, snimijo desnom, al ljevom preklapljal, pa mi ljevom rukom radilo problemove malo. Samo sam čekao, da novi telefon padne pod kotače na asvalt Embarassed Ni ne vozim nikada po asvaltu sa tim traktorom. Ovo samo sam pravijo test za zajebancijo idoma vozijo buče. Srečom me nisu sreli policaji, jer za taj kilometar asvalta nemam vozilo registrirano, al to je ta dugi put do jedne naše parcele, kad ne idem skroz šumski put.
Gledajuči na prijašnje druge moje traktore, ide to ko blesavo, ali pije pa još više drunken
LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 23.10.17 13:35

reider 1 je napisao/la:
KOd okretača mrve možeš se snači, da kad ideš 2 kalanom naprijed, možeš upotrebiti kao reverzer za hod nazad sa slično istom brzinom, ručko režima, ali žao ova nema sinhrona, i prije promijene trebaš dugo stajati, da se mijenjač potpuno umiri...
Lipi pozdrav

Ja tu varijantu dosta često koristim ako mi puna brzina ne paše. Jedino kod oranja u 4 sporoj kalanoj koristim brzi rikverc. I to, ne za okretanje, nego ako orem samo na jednu stranu.
Sjeti se da si nakd prije tvrdil da je do 30 km/h dosta imati 8 brzina naprijed, a sad ti za neki posel ne paše ni 1. ni 2.
Slažem se s tobom da bi, za glavninu poslova, bolje rješenje bilo 16+8 s reverzerom. No, tu su 2 problema:
1. osnovni mjenjač na starijim verzijama je bil 8+8. Vjerojatno su nalim korekcijama (par zupčanika) dobili kalanje brzina.,
2. vjerojatno bi se izgubil brzi rikverc, a on kod oranja jako dobro dojde.

Iznenadila me tvoja tvrdnja da je Goldoni pijanac. Pa koliko troši (barem otprilike) da si ga nazval pijancem?
Ja za zadnje oranje od 2,5 sata nisam potrošil 5 litrov goriva. Za tu njivu sam s malim Tomekom ili Pasquallijem uvijek potrošil više od 8 litri i izgubil skoro cijeli dan na oranje.
Prosječna potrošnja zadnjih 300 radnih sati (prije nisam vodil evidencije) je ispod 2 litre. Jedino potroši dosta u malčiranju, ako je jače opterećen (gusta visoka kuruznica).
Primijetil sam kod malčiranja da se radni sati ne poklapaju s vremenskim, ali nisam ustanovil kod kojih okretaja se poklapaju.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 23.10.17 19:59

No, a ja sam to napisao što ti več znaš, kao da sam odkrio toplo vodo hehe. MA pola godine sam ja to trebao, da sam shvatijo to finto.
Ne ta sam tvrdijo, več još uvijek tvrdim! Ak bi prvo brzino ubrzili na 2 kalano, 2 brzo malo ubrzili, pa sve reduktorske 4 brzine pomalo razvukli za nianso, moglo bi se sasvim dobro raditi i sa ovakvim mijenjačem. A ak taj Goldoni ne bi sad imao 2 kalane, ista bila bi situacija kao kod AC-5400 Normal, da bi imao rupu između 1 i 2 brzine. A sa zamikom brzina, možeš to riješiti sa 8 brzinama. To ja kažem. Ne bi bilo isto, kao sad sa 16-imi, ali bilo bi zadovoljavajuče(za mene).

Koja tvornica( John Dere ili Goldoni) je osnovala ovakav mijenjač, koj je takav kakav je od 50 do 105 ks u svim Goldonijima istog principa, nemam pojma i ni zašto su se tako odlučili neznam. No je tu što je.

Da troši atmosverski motor od 48 ks od Goldoni 50ks izpod 2 litara, nisam slišao samo od tebe, več i od vlastnika AC-ja Major 5800 sa Janmar motorom 48 ks a 4 klipa, koj tvrdi isto trošenje izpod 2 litara, i to u malčiranju!??. Što znači, da se Zetorov motor 5245 na območju navora sa slično snago ponaša kod oranja, SA TOČNO JEDAN PUT VEČIM TROŠENJEM, ali istina ima za nianso veči navor. Koliko troši ovaj Goldoni 3080, nisam mijerijo, ali vijeruj ni blizu tvome podatku!. Znam samo, da ima uvijek prazan tank. A trošenje budem javijo iduče godine, jer zapisao sate i napunijo tank pa čemo vidjeti. Pored toga nije ni vidjeo velikog teranja, več samo lagano vožnjo do 1600 okretaja. Nije vidjeo malčerja il pluga.

Da se sati ne poklapaju za pravimi, o tome bilo je debate više stranica na drugih forumima, al svi imali ovakva i takva obrazloženja( mijerač na zajlo ili digitalni). Svi su si jedini kod toga, da različto mijerenje satova gledajuči na okretaje motora, značilno je za mijerače na zajlo...

Brzi rikverc mogao bi se koristiti i kod baliranja, tako da možda imaš prav. Za nešto je nešto dobro, a u drugom primeru loše.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 23.10.17 20:41

Ti si na AC-u imal isti takav atmosferski VM motor pa nema potrebe uspoređivati s Yanmarom.

Pišeš da Goldoni voziš uglavnom do 1600 okretaja i da ne radi nikakve teže poslove. turbo se vjerojatno niti ne uključuje. Zato me još više čudi da si Adminu odgovoril kak je brz, ali puno pije. scratch

Sorry kaj ne uvažavam poruke iz tvojega potpisa. Uvijek više volim istinu, ma koliko bolna možda bila u prvom trenutku. Svaka laž prije ili kasnije dojde na naplatu i to s kamatama. Jadnom izgubljeno povjerenje je jaaaaako teško povrnuti nazaj.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 23.10.17 20:55

Istog imao na AC-ju da, ali ni njega nisam točno testirao po potrošnji. Mijerio - procijenjivao sam po mome osiječanju, koliko krat tankam kojeg. A ovo lahko dostiče jako različte netočne razultate vijerujem. Upravo zato sam se odlučijo mijeriti idučo godinu. Testirao sam samo Zetora u orbi do sada i Opel Astro.

Kad sam kazao Adminu ", ide to ko blesavo, ali pije pa još više", mislijo sam, da ima jako snago a i još večo trošenje i ne veliko brzino kretanja...A istina je i to, da laž i govoriti na pamet u mom primeru nije sasvim isto. Laž nema opraštanja, ali govor na pamet manji je grijeh pirat
Vidjet čemo rezultat, al kao si sam več kazao, neznamo, kakve "sate" to on prikazava...I bilo kako bilo, ne brini za sad sam prezadovoljan sa njim.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 24.10.17 14:59

Naš političar Andrija Hebrang je izjavil da on nikada ne laže, samo ponekad ne govori istinu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 24.10.17 15:47

Znači inače kazano, da se govori nešto, o čime se nema pojma. No vidjet čemo kako če test spokazati, jer se sad mijeri, ali žao ništa dugo ne bude radijo, pa budemo se načekali do rezultata.

Vlastnik AC-ja 5800 kazao je,da napravijo sa kupljenim 50 litrima( a par litara virojatno imao je novi traktor več u tanku zbog testiranja) 30 radnih sati, u večini sa malčiranjem. No a ja kažem, mogu i ja svašta kazati, a pitaj svemogučeg, dal sam se nešto zabrkljao tekom testiranja, pa se možda i on. Ali sad i ti slično kažeš, tako da može biti to to. A izkreno da kažem iznenađen sam kod ovakvih vrednosti i nikako nisam ni pomislijo, da bi mogla biti između Zetora i tog tvog Goldonija ovakva razlika, koja se kaže sa jedan put različto veličino. Lipi pozdrav.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 24.10.17 19:14

Najtočnija prosječna potrošnja se dobije zapisivanjem svakog tankiranja. To sam radil na Astri i imal prosjek oko 6 lit na cca 330 000 km. Sad to isto radim na traktoru, ali nisam počel odmah po kupnji.
Svako testiranje u kratkom periodu daje manje precizne rezultate.  Može se traktor testirati u jednoj operaciji, ako traje dovoljno dugo i izvodiš tu operaciju blizu mjesta tankiranja. Tankiranjem do vrha. Pri jednom tankanju Goldonija količina tankirane nafte može odstupati skoro za 0,5 lit, ovisno o načinu tankiranja.
Može se kontrolirati i prema kupljenom gorivu i napravljenim satima. No, to je moguće samo ako se gorivo troši samo u jednom stroju.

Nije bitno koliko neki traktor potroši goriva na sat nego koliko posla napravi s tom količinom goriva. Zato je važno imati adekvatne priključne alate. Neisplativo je traktor od 100 konja koristiti za poslove koji ne zahtjevaju više od 50 konja. Može se raditi zbog svoga zadovoljstva, a svako zadovoljstvo treba platiti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 24.10.17 21:32

Nemam potpuno ništa za dodati, imaš sve prav. Tako sam i testirao. Tank napuniš, i zapišeš kilometre- radne sate, malo prije tank prazan, precizno dotankam i izmerim količino sipane nafte unutra i preračunam. Naravno da se to mijeri kod mene miješovita potrošnja, jer ne orem, da bi potrošijo cijeli tank, ni okretao mrve. Zato je podatak kroz miješoviti posao. Kod punog tanka pola litara nekako trebaš zaboraviti i nešto dosta ne utica na točnost mijerenja- može se to zaboraviti.
Nisam ravno stručnjak, a mogu dodati nešto zadnjim 4 riječenicama tvojim. Isto tako ja kažem, i pregovor kaže, da "prazna vreča ne stoji uzpravno", tako i veči stroj više po navadi troši, jer za sebe treba energijo. A istina je i to, da mali stroj radi na maximumu, ali veči radi na izpod pol gasa, pa zato i tada malo manje troši, nego inače puno izkorišteni. Pa trošenje tu negdje blizu. Bar tako so ljudi razgovarali kod auta, pa je možda i kod traktora tako.
Ljudi kupuju ponavadi traktore presnažne za priključke, po mome, jer enostavno ne možeš kod svakog priključaka stroj izkoristiti potpuno. Gledaju,da bude vukao plug u težkoj zemlji, a okretač mrve mu je zato daleko premali. A ponekad su strojevi izposojeni, podareni, ostali od nekih starih manjih traktorčiča, pa onda je to što je i ni biranja-kači i deri!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 24.10.17 23:25

Ola, imate VM motore na traktorima, web stranica s VM motorima  ks, kw, Nm, rpm, ubrizgavanje, oznake motora.

http://www.vmmotori.com/off-road/industriali-2/off-road-2.html

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.10.17 6:53

Da, Goldoni drži se ove marke motora, ali drugi ubacavajo, koliko vidim, sve, što jim dođe izpod ruk. Ko bi znal. A logično mi se čini, da ak se držiš jedne firme, koja dobavlja tebi za sve modelove agregate, možeš se sa njimi pogoditi za dobro cijeno...A sa drugog ugla gledano opet netko možda ima nešto prema ovim motorima, pa tebi traktor neče samo zbog toga uzeti. A odmah, kad ima biranje između bar dvih, opet če se kupac vratiti. Nekad se izpred par godina birati moglo između John Dere i VM, dok je tvornica još bila pod omenjajučo korporacijo.
Zanimivo, kako oprema motora kod istog motora podigne snago, gledajuči na osnovni model iste zapremine. A koliko može se vidjeti laički, turbo bez interkulerja nema tako osjetljive veljave. Turbo može biti ugrađeni bez interkulerja u nekvom modelu, a ak je interkuler, naravno ima taj i turbo. Interkuler osjetljivo dosta podigava i navor. Običan SE3 motor ima bruto 70 ks, uz turbo 81, a uz interkuler 95ks. Sa promijeno ubrizgavanja comon rail ima več 100ks. Podignuo je snago za nianso, ali navor ostaje isti. Bar tako kaže tabela. A za neto snage treba odbiti cca 6 do 7 ks.

Modeli sa "stage 3a" standardom emisije, koje imamo ugrađene mi, zadovoljavajo dosadašnjim normama, koji idučih godina više ne bude se smijelo prodavati u našim zemljama. Zato tvornica počela raditi "stage 3b" koji imaju sve ružno i tužno na sebi(egr,pdf...)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 25.10.17 10:04

Admine,
na više VM-ovih stranica se mogu naći podaci za VM motore. Nažalost oni za isti model motora nisu svugdje jednaki. Sad
Npr. podatak za moment.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 D_703_10
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 D_703_11

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 25.10.17 15:52

Pozdrav, to je u redu isti model motora ima različite namjene i ugradnju  tako idu i  okretni / obrtni momenti motora. Na primjer kamion juri cestom, vozimo s  1500 okretaja  kamion  to je jednako   80 km na sat  brzina kamiona, ukupna masa teret-noga  vozila 40 tona, hmmm koliki je to teret s malim okretajima motora,  što je tu ključno okretni /obrtni moment koljena-stoga vratila ( radilica ).

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 29.10.17 13:34

Pozdrav, VM motori podaci.

http://engine.od.ua/ufiles/VM-Motori-R750-Manual-en.pdf

Fermon d.o.o. firma ovlašteni servis, prodaja, rezervni dijelovi za VM motore SpA / A Detroit Diesel . CO . Jušići, 51213, Jurdani, Primorsko-goranska županija Hrvatska.

http://www.fermon.hr/

MRS Servis d.0.0. VM motori prodaja, servis rezervni dijelovi. Poljička cesta 166 C 21312 Podstrana.

http://www.mrs-servis.hr/

Goldoni Star 3080 Low Australia.

http://chmt.com.au/tractors/goldoni-tractors/goldoni-star-3080-low/

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 29.10.17 16:44

Admine,

hvala na korisnim linkovima.
Čini mi se da se ovaj zadnji link na Star 3080 odnosi na reidurov traktor.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 29.10.17 19:35

Prvi link mi s čini su motori, koji su napraveni za nove EU standarde predpostavljam, jer do sad bili su ugrađeni sve E3((krajna 2 slova)i to predpostavljam da ova slova kažedu emisijski standard).

Ivanhu, imaju i za 50-ko prezentacijski list. Otvori zadnji link i izbriši 80 i upiši 50!. I ovi linkovi potvrđavaju tvojo mišlenje, da na svih listima specifikacij motora nisu isti podatci. Ako pogledaš link tvornice kakvih 7 postova nazad od Admina, vidjeti češ snago motora od 3080, al kad je več ugrađeni u traktor, snaga mu odbijena isto tako i navor. A kod 3050 iste su vrednosti svuda...Zašto do toga došlo neznam. A da je mijera puna, i na ploščici motora upisana je snaga kako piše u prezantacijskom listu Goldoni traktora(zanči nižja). Zašto onda VM tvornica piše veču snagu za ovi motor u prospektima pojma nemam, i i ti sam velijo si razlike u pisanju u prospektima tvornice...U glavnom zbrka prava heh.

A sad jedno pitanje za tebe: dal si skidavaš ikad tegove il jih uvijek imaš namiještene? Ima skidavanje kakav smisao, gledajuči,da ti ne voziš dosta po asvaltu? Dal se pozna što pri zabijavanju zemlje na njivi il je to zanemarivo? Jer razmišljam nešto,da bi napravijo na mog po vlastitim željama tegove, a to ovakve,da bi se kompletna dužina stroja ništa ne produžila(ostala ista), a nije meni onda to za bacati gore,dole...U glavnome mi ni ne trebaju, al košnja uzbrdo malo ga vuče u stran, a mišljenja sam i,da manji je krog okretanja sa tegovima, jer mi se čini da kotači kod jakog zakretanja za nekvi odstotak proklizne i poveča okretni krug. KAko bi to komentirao? LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 30.10.17 20:44

Skidal sam ih par puta. No, za oranje, malčiranje i vožnju drva jako dobro dojdeju. Kod vožnje drva ponekad lokalno dodam još i živi uteg na njih. Ne trebam ih kod frezanja i traktor je malo duži. Jel se prve gume više troše s njima ili bez njih? S njima je veći pritisak na prve kotače, a bez njih je veće proklizavanje prvih kotača. Kad je manja šteta?
Ako ti kod okretanja prvi kraj proklizava prema van, razdvoji bremze i okrenul se buš na pol manjem krugu.

Tvoj ima no spin blokadu prvog difa. Kak ti se to pokazalo u praksi?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 30.10.17 22:45

Neznam, zašto bi trebao za malčiranje. E vidi ti problem, i onda dođe samo jedan posao(frezanje), kod kojeg nije pametno, da su gore, pa ne da se čovijeku poskidavati toga i ostaju gore uvijek. Oriđi tegovi gledam jako oduzimajo prostor, za sahrambo traktora u garažo. Sve ima nekvi plus i minus. ZAto bi jaz napravijo(ako budem)samogradne, za ispod postoječeg nosača, gdje mu je kuka za vučenje...
A sad moja izkustva, ma dal su prava il nisu procijeni sam. Tegovi na zemljini, kakva god bila ne bi kazao, da bilo što ubrzavajo trošenje guma! Na asvaltu da, gdje ti jako malo voziš. A ja nikada sa tim Goldonijem. Kod jedne vožnje po asvaltu nečedu tegovi pojesti gum i to ti se po mome ne izplati za to vožnjo jih skidavati. Više muke nego koristi. Šteta je po meni samo sabijavati njivo sa njima, ak jih kod frezanja ne treba. A za trošenje guma, ja bi se ne brinuo ništa. Drugo bilo je kod mog tetaka. Kod Torpeda 55tx, sve godine od novog, nitko nije nikad skidao tegova spredaj ni u kotačima. A kotače 8,3/20 često mijenjavali svake 3 do 5 godine. Vozilo se po 50 trosača đubriva na prolječe i na jesen 50, pa 2 silosa materiajla voziti a i sijenažo u največoj vručini voziti, pa gume jelo kao da bi jih bacijo u strug. Došao novi zet, i pitao, dal ima tast previše novaca i prvi mijesec poskidao tegove prednje.

Gume prije čejo ti izpucati, nego se potrošiti zbog tegova. Razpitaj se, koliko izdrže radijalke na samo zemljitoj stazi radnih sati.

Znam za okretanje sa komandama, ali to nikad ne radim. I uništava podlago nešto. No ak sam iskren, zaista mi tegovi ne trebajo da. Ide i tako za sad ono što radi.

No spin-težko pitanje. Ak predpostavljam, najbolje uključivanje je EHR istovremeno na obadvije osovine. Jer to uključiš tad, kad zaista treba, al ovaj "no spin" se uključuje uvijek i ponekad osijetiš i čuješ, kad jo izključi, kad kotač dođe u določeni kot. Znači rade se uvijek nekve sile na osovino, kad i to nije potrebno. Znači, večje trošenje po nepotrebnom svega i zato virojatno to prije odkaže, nego EHR. Ali istina nemaš brige zanjo i na njo zaboraviš i posao ona obavlja kao treba. Osim, kao sam kazao blago ponekad u nekvih uvijetima cimne kod izključenja, kad je izgleda pogon obtereten, a kut kotača počinje jo izključivati. Poraja se pitanje, kako bi bilo, ak je namiješten još prednji utovarač, il bilo što na osovino-dal cimne i obterečuje to još gore...No za sad, ja sam naravno zadovoljan, jer manje se po mome uništava travinjo, jer je i manje proklizavanja.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 11 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 16. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.