Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 4 / 25. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 04.03.15 22:23

tomo522 je napisao/la:Bolje da imaš iskustva sa drugim nego sa svoim

He he, istina bolje se naučiti na tuđim iskustvima.

Reider1
Nije da sam čuo neki zvuk i tako otkrio kvar nego je u jednoj priliki kad je stajao zadnji kraj na klizavom tlom od snijega, prednji na nešto boljem tlu, ralica podignuta i tako rasterećen zadnji kraj i tako cimnuo za sekundu ili još manje. U tom trenjtku sam imao u rikvercu i mjenjač u sporim brzinama tako da je hod bio spor pored toga išao sam u rikverc uzbrdo što je još više rasteretilo zadnji kraj i tako hoću pokazati da zadnja vuča nije vukla traktora nego samo prednja ali ta je bila opterećenja i jedan zub na konusnom zupčaniku koji je bio oštećen je preskočio. Ponovijo sam vožnju još par puta i tako simulirao iste uslove i još sam jednom uspijo postići da je cimnuo ali cimnuo je drugačije nego kad je ključ u pitanju. Tako mi je bilo jasno da ne valja nešto i posumnjao sam na konusni tanjurasti par koji je onda bio prvo provjeren kad sam ulovio vreme za šarafanje. Kad sam ga vozio u radionu da ga rasklopim još sam jednom probao rikverc uzbrdo po asfaltu ali nije se ponovilo.

Bilo je riječi o cimanju drveta i očuvanju stroja... Čuvam ja svoj stroj, to sigurno i nebi cimao na asfaltu ništa.  Na zemlji je drugačije ali opet ne sa kuplungom ili sa brzinom ... Možeš na zemlji povući pa da grebe po zemlji i ne nebu mu ništa osim ako su poluosovine već napucane (važi za seriju 400 i 500).  Ja čak čuvam mjenjač tako da kad stoji traktor i da ga šaltam u brzinu prvo samo pomalo popustim kuplung i ponovo nagazim. Tako dozvolim ključu da on uskoči u zupčanik i tek onda startam sa vožnjom. To preporučujem pogotovo u 3 brzini svim serijama traktora 700, 500, 400 i 800 a kod PE 18 koji nema federa u nosaču ključa pa je kod njega drugačije.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 05.03.15 12:50

Pa svejedno izgleda mi strokovno odkaazna diagnoza kvara.Malo ko bi se to odmah v prvo sjetijo.Mogao bi ti biti zaposlen v nekvoj takvoj tvornici ili radijoni vidim te heh.

ma ko u životu nije nešto cimao traktorom.Aj kod mene na srečo stradale su samo lanci i sajle.

Ne razumjem zašto pričaš o štedenju mjenjača stiskanjem kvačila ,da ubaci polako ključ,jer drugače i ne ide kao tako.
U usporedbi prema drugim traktorima(taljanima) shvatijo sam,da ima TV težko ubacivanje u brzino,pa maka ima oprugo za ključ.Možda je i Zetor nešto tvrd,ali mi se čini,da manje od Tv.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 05.03.15 18:43

Mojim riječima mislio sam sledeče.  Možeš ubaciti u brzinu i odmah krenuti. To pogotovo u trećoj brzini koja se brzo okrene uzrukuje udar ako ključ nije već kad smo šaltali u zupčaniku.  Ako uskoči kasnije (to mu omogućuje opruga u nosacu ključa) onda se to cuje kao udar u mjenjaču a to sigurno nije zdravo. Ne bi bilo prvi put da se ključ slomi a istina da se to rjeđe desi.

Što se tiče da me vidiš na nekom servisu, hehe, ne bi ja to. Dvovoljno mi je to povremeno šarafanje Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 05.03.15 20:06

Pa ne gre uvijek ubaciti v brzino.Dođe zub na zub.Al ponekad u treči brzini osjetijo sam nekvi udar ponekad odmah poslije kretanja-puštanja papuče kvačila.Tad ak si pogledao dobro,vidjelo se,da zavibrira poluga uključivanja brzin.To je to.
Slično radi sistem uključivanja prednje vuče na Zeotru-poluga več dugo je uključena i opruga je stisnuta izpod nje,al uključi se odmah kad dođe ugodan trenutak za spajanje zubova.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 05.03.15 20:58

E pa to je to o cemu pričam, taj udar se može izbjeći, bar nekoliko.

Usput javim da je Toma sklopljen. Bila je samo na kratko proba i prvi dojmovi su da sve šljaka kako treba.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 05.03.15 23:36

Dobar video, imao si super režisera Very Happy , a traktor i prikolica ko bonbončič.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 05.03.15 23:41

Hvala fireman.peter, ja sam snimao i postavio video a stariji brat vozio ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 06.03.15 15:44

Super da radi ponovo ko treba-nadamo se.

Sjetim se naazdnje sredine ove zime,kad sam punom autoprikolicom vozijo drva u kuču i bilo je malo izpod uzbrdice.U 2 sporoj.Mijo je minus temperatura i gusto ulje pa u mjenjaču udarilo tako,da me sa svu silo bacilo nazad na sjedalo. Rolling Eyes .Možda sam prije dosta godine napravijo napako,kad sam promjenijo ključ bez opruge i je sada ovo uzrok toga.Al se ne ljutim,jer tv radi jako malo-uskoro ništa i same lahke poslove.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 06.03.15 15:52

Sve je ok Reider, danas sam malo radio sa traktorom i sve ok.
Jel cimnuo u vožnji ili u startu vožnje?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 06.03.15 15:58

Težko kažem,malo dugo toga,al se mi čini,da se pomaknuo samo kakav jedan decimetar i onda tresnilo.Nikad do sad nije to napravijo u 2 spori.Najradije dešavalo se prije popravka ključa u 2 brzi i 3 spori.Sada bilo dugo mir.Virojatno ima upliv i hladno ulje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 06.03.15 23:15

Ako je to samo jednom bilo onda ništa strašno, drugačije je ako se to ponavlja. Možda taj put ključ nije dobro uskočijo pa ga je onda izbacilo, može biti da je tako bilo. 

Tu su još slike od popravke menjača i diferencijala, što se zamjenilo, popravilo...

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 22304328

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 22304326

Na sliki ispod material, još dva ležaja su bila kasnije nabavljena pa jih nema na sliki.
 
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 22304325

Spreman da se zatvori

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 22304327

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 22304339

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 22304330

Još tata u mamu i sklopljen je  Very Happy

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 22304331



Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 22304329

Uh, jesi mi zadao posla Suspect ali na kraju zadovoljan Very Happy .
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 07.03.15 12:14

Eto sad je gotov tvoj,pa ak nemaš drugog posla,možeš iti na moga u akcijo,pa imaš opet pola godine radova hehe.Ja na njemu radim samo obavezne poslove da je izpravan al za ljepoto nema vrijemena.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 07.03.15 13:13

Peter super je to, samo nam reci koliko € su dijelovi. (Klasje ili Agrom.......)
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Dubravac 07.03.15 18:01

Sve pohvale majstoru za temeljitost i urednost.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 07.03.15 21:22

Hvala dečki na pohvalama. Djelovi su iz Agroizbire Kranj, nadam se da su kvalitetni. Imali su i ležajeve na zalihi ali nisam jih htio kupiti jer su imali kineske. Tako sam onda kupio FAG u Tinexu.Ti bi trebali mene izdurat. Djelovi su inače povoljni za tomu, da su za italijana bio bi bankrot. Svi ležajevi i djelovi koštali su 300€. Opred toga se na kraju nabavilo još ulje koje je bilo dodatni trošak. Staro je bilo potrebno promjene jer je na dnu bilo zlata Very Happy kolko hoćeš. Više bi volio da ga nema. Tako nema šanse da stavim kod novih ležajeva staro ulje. U ovoj priliki se po dnu ljepo sve počistilo i vidio sam da kad se samo ispusti ulje vani većina te zlatne piljevine ostaje unutra.

Reider
Teško da se pripravim na još neki takav posao. Da mi nebi nesto sljakalo kako treba neznam kako bi se naslo volje za ponovnu rasklapanje.Proljeće je tu pa imam puno drugih briga i zabave.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 08.03.15 19:51

Dobra odluka,da uzeo kvalitetnije lagere,al znam da možedu biti i jedanput skuplji.
Al o talugu imaš pravo.Pronađeju se i djelovi zubova i samlevene neke bronzaste podložke za koje ni mehaničar nije znao,od kude bi bile kod mene kad otvarali mjenjač Zetora.Sumnjali smo ,da bil podložen diferencijal,da nije imao lufta na konosno tanjurastem paru.Al na zubčanikima nikakvog kvara idruge griješke.Očistili smo van sve i idemo dalje...

istina konosno tanjurasti par za taljane košta po 300 eur,al ti kupijo pola mjenjača sa isti novac heh.Isto smo za 250 eura promjenili puno stvari na Zetoru,koj ima povoljne djelove prije kakvih 8 godina.Trebao bi doplatiti još jedanput toliko i ugradili bi osovine sa sinhronima na 4 i 5,pa nije imao trgovec sve djelove za prerado i sam odustao.

Tako je bolje da ideš na izlet ,al Tv možeš razkapati pozno na jeseni il pozimi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 09.03.15 1:16

Pozdrav

TV 730 pokušaj ponovo postavit fotku, ako trebaš dodatna nešto oko postavljanja fotki slobodno se javiš na mail tu preko Foruma ( privatne poruke ). U alatnoj traci Foruma opcija članstvo ili poruke privatne...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 13.03.15 12:37


Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Okbbxl

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 13.03.15 23:22

Vidim da se pomalo obnavlja Toma. Već samo ofarbana limarija ljepo poživi traktor. Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 15.03.15 11:26

Imam problem za brzinama freze/kopačice ukljucim kardan, i brza brzina freze nece da radi pomallo samo prenosi i unutra se cuje neko cegrtanje vec druga spora dobro radi bez problema, i ponekad kad pustam kvacilo pocne da zagusuje traktor u toj brzini freze, sta mislite sta bi moglo da bude..  ??

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 15.03.15 13:56

Gdje se čuje čegrtanje? U mjenjaču ili pozadi kod difa? Gdje uključuješ, koja poluga? Malo više podataka i okolnosti, ovako se ne može ništa zaključiti.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 15.03.15 15:03

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 4lhkht

Na zadnjem dijelu traktora poluga mjenjaca, Cuje se pozadi neko cegrtanje, kardan ukljucim normalno on se uvijek okrece, i spora brzina  radi, al kad ubacim u brzi rad . nece da se okrece zadnje vratilo

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 2iu8eh4

, tad pocne da cegrta i probam ponova da ustimam, onda zagusi traktor oce da ga ugasi....  To se sve odvija u zadnjem dijelu traktora...


Zadnja promjena: fireman.peter; 15.03.15 23:01; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje posta)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 15.03.15 20:10

Nemoj ti više testirati i uključivati,da ne satre još što dodatno.

Svaki savijet je zamalo od nas-trebao boš razstaviti zadnji kraj(predpostavljam onaj veliki deklo od predaj,gdje je našaraufan zglob na zadnji dijo i vidijo budeš odmah sam.

A ak daš ovo ručko od straga na sliki u sredino u nevtralan položaj i uključiš spredaj kardan,on se lepo okreče bez kakih buka i trzaja?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 15.03.15 21:07

Kad i neutralne pozicije rucicu gurnem naprijed, tad pocinje cegrtanje unutar dekla, probao sam jos jednom i ugasilo mi traktor... Ovih dana cu rasklopit pa vidit sta bi moglo biti..

reider 1 Hvala na odgovoru.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Tomo vinković 700 serija

Postaj by tomotraktor 15.03.15 21:14

Pozdrav Hax, kao što ti Reider 1 rekao NE TESTIRAJ VIŠE NIŠTA, otvori zadnji diferencijal i budeš sve dobro vidio u čemu je problem.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 25. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.