Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 3 / 25. Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 23.02.15 17:27

heh istina...koliko je sad? 130cm? to je onda ko moj ac...i za prikolicu je bolje da je šire jedino kod frezanja ti ne pokriva trag onda?
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by iwanho 1 23.02.15 19:45

Pa uzme širu frezu. Da parafraziram romsku izreku. Što traktor zna što je metar i pol. Laughing Laughing
Ne zna kaj mi je danas. Samo valjam gluposti. Nadam se mi nebu nitko zamjeril.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 24.02.15 22:06

Širok 136cm, kad frezam stavim sa obe strane grabljice da ravna. Rolling Eyes cheers
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 27.02.15 19:37

Evo jedan, bio je prijatelj kod mene po drva sa svojim tv

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 2lnv8nk

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Sfi4cn
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 27.02.15 21:10

Pozdrav

Ide tebi posao dobro, dobar traktor tvog prijatelja kao i prikolica traktorska, natovarili vi to pošteno, koliko tu ima metara drva na prikolici...

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 27.02.15 21:26

10 naših "bodulskih" ili ti tri metra kubna,je je brine o svom tomi moj imenjak hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 27.02.15 21:39

Pozdrav

Hvala na odgovoru vozi Tomo pošteno...

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 27.02.15 21:54

Bilo je nekih jedva osetljivih znakova u nekim slučajevima vožnje da nešto ne valja i tako sam posumnjao da je u pitanju konusno tanjurasti par zupčanika. Sledilo je rasklapanje difa da se uvjerim ako su moje prognoze prave ili ne.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 22287522

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 22287523


Pošto sam utvrdio da je konusni oštečen sledilo je rasklapanje menjača ali pošto nemam nekih dodatnih ruka koje bi mi pomogle morao sam fiksirati rukavac i kotač nazad da sam onda lakše razdvojio traktor i onda sledilo je rastavljanje menjača.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 22287525

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 22287529

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 22287533

Inače ključ menjača u dosta dobrom stanju a to sam i znao jer traktor nikad nije izskakao iz brzine. Svejedno mislim da se bude mjenjao ključ i nosač kad sam več rastavio ali se bojim da bi nov bio lošije kvalitete naspram starom. Naravno kad se otvorilo naišao sam i na koji lager potreban promjene pored toga ošečen je i zupčanik na reduktoru, pa prirubnica koja spaja pogon na spoju menjača i sredine. Sutra još malo provjerim stanje onda sledi kupnja djelova.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 27.02.15 21:57

reider1 je napisao/la:Jaooo.Ne.Dal si cimao dreva?ovo neki rade,koji se ne žale za strojevima.Al gdje ti je tanjurati zupčanik?je sa njim sve ok.
Ej pa nije ova polosovina na onome desnom rukavcu isto oštečena sa druge slike?Nema zubova?.LP


Zadnja promjena: fireman.peter; 27.02.15 21:58; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : premještanje posta)
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 27.02.15 22:27

To se optrošilo sa vremenom, nisam ništa cimao. I da jesam ima da izdrži ako je zdrav. On je rađen da to radi. Ok netreba biti grub i stvarati neke surove sile. Ako nije zdrav onda u prafaktore rastaviti inače se to samo odgodi na neko drugo vreme.

Tanjurasti je vađen vani i on je ok. Isto desna osovina je ok samo se na sliki gore čudno vidi. Ova slika dole malo bolje pokaziva kakvo je stanje poluosovine.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 22289768

Danas sam već bio u kupnji materiala tako da mi je to več kod kuće. Sledeču sedmicu trebam polako sastaviti ako se bude našlo vremena za to.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 27.02.15 22:58

Istina, natovaren do kraja i preko  Very Happy. Samo polako po lošim putovima i sve ok i ima da vozi bez problema. Ako je prikolica takva da to dobro podnosi onda Toma još lakše Wink . A vidi se da se Ivan dobro brine za svoje strojeve, sve za 5.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by iwanho 1 28.02.15 20:45

Kao što Peter veli, samo polako po lošim putevima. Ovako visoko natovarenu prikolicu lako prevrneš na ravnom ako brzo dođeš na neravninu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by iwanho 1 28.02.15 20:49

Dobro da si na vrijeme primjetil. Ovak je šteta manja, a i po zimi je više vremena za popravak.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 01.03.15 12:21

Da u pravo vreme. U zimi mi je više vremena pored toga istina što kažeš da je sad manje štete. Ako se to ne popravi i da se još dalje upotrebljava traktor onda razvali blok, popuca. Dođe zub na zub pa razvali. Onda je tek posla. Ako se može zavariti onda još se dobro prođe ali je svejedno puno više posla jer treba sve povaditi i isprazniti da se može variti. Takva sam već imao iskustva ali ne sa mojim traktorom nego takva sam samo popravljao.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tomo522 02.03.15 15:07

Bolje da imaš iskustva sa drugim nego sa svoim
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 02.03.15 20:38

Peter sve ok.To,da si primjetijo na zvuku ,da nešto nije ok,to samo potvrđuje ,da si majstor za ove stvari.A istina je,da koj uvijek radi sa tim strojem,zna mu pravi zvuk,akad se promjeni ne trebaš dosta izkustva ,da znaš ,da nešto poderano.Al veči je problem utvrditi,gdje je problem.

Moram bi ti jedno tvoju tvrdnju kazati,da ju odsvetujem.Traktor ak je sa njim sve u redu i da nije upravo ravno panj,može što čupati,al treba zravom mozgom procijeniti,što je moguče ,što ne.
Znam opet pričo nekvog poznanika,koji je odmah poslije garancijskog roka sam otvorijo Same Argona 60ks.Odvorijo ga je,al zbog komplikovanog menjača odustao je odmah prije ga stavijo na prafaktore i zvao je povlaštenog mehanika.Odmah kad je vidijo oštečenost mjenjača,zapitao je što je radijo.pa mu poznanik kaže,da nešto želijo izčupati.Al mu mehanik odmah se zasmije i odgovori,da to več on sam zna,da bila dreva u pitanju,samo je htijo čuti priznanje vlasnika...
Al do duše,koliko te ja poznam,sam siguran,da ti nešto tako jako glupog ne bi išao raditi,pa da čuvaš strojeve i da bi ti ja sam svoje mogao posuditi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty tomo vinković 730

Postaj by Gost 02.03.15 21:13

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 View

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 03.03.15 20:12

Evo jedan novi video koji sam snimao jucer dok sam vozio drva kuci...



Uzivajte......

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 03.03.15 20:42

Tomo zakon-super bounce
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 03.03.15 22:06

Pozdrav

Eto lijepo dokumentirano prava prikolica dobro mu pristaje super sve hvala za video...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tomo522 04.03.15 16:51

Istina REIDER1 ja sa moim radim puno i razne poslove al mišta na silu.Ono što je u njegovoj mogućnosti.Peter je iskusan i pažljiv al vrijeme učini svoje.Svemu dođe kraj koliko god pazili
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 04.03.15 18:22

Jao-ja napisao cjelo diskusijo,pa mi zablokirao računar i išlo sve u p.m.

Istina tomo što kažeš.Al sa pravim oddržavanjem možeš jako produžiti vjek propada.
No mali radniki imamo vrijeme se igrati i lišpati strojeve,al veliki radniki nemajo vremena i ponekad strada stroj prije nego bi trebalo.kadsam to pisao,imao sam izpred očiju trosač đubriva,koji poslije upotrebe stoji zasran več pola mjeseca iza staje pa ga nitko ne očisti.Ponekad i duže.Pa cjeli zablokira,zahrđa i strune drveni pod.

No traktori imajo opet drugo potrebno održavanje,al svemu je bitno po moje kot prvo ,da je nad strojem krov.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by iwanho 1 04.03.15 18:52

Reider,

ako pišeš više teksta, nemoj pisati direktno na forumu. Napiši u Notpadeu ili u Wordu a onda copy-paste na forum. I meni se događalo kao i tebi, ali s obzirom na to da lako pukne veza i sve izgubim, sad pišem posebno. Još kad se izvježbam svako malo pritisnuti tipke Ctrl+S (save) onda nema straha.

Pranje zamazanog stroja ili priključka nakon rada je najveća blagodat za stroj. Ne mora biti detaljno, barem skinuti deblji sloj da ne zadržava vlagu, a pogotovo da se neutraliziraju agresivne tvari poput gnoja. Nažalost nekad to nije moguće, ali se ne smije zaboraviti i ostaviti više dana bez pranja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 04.03.15 19:05

Htijo sam kazati,da znam kakvi izgledaju ljudi,koji se utapljajo u radu i da jednostavno imaju sreču,da pronađejo vrijeme,da posložijo samog sebe,kamo,da i strojeve.Da tebe kao posjetitelja više boli srce za njegove strojeve,kao njega samoga.
Al ja mislim,da ljudi koji imamo TV-je imamo za održavanje dovoljno vrijmena heh.

No jedan moj soradnik razpitivao se kod mene ,da bi htijo kupiti TV.Jer nema traktora do sad,pa bi mu za koju malenkost zatrebao.Pa mu savjetovao,da za početak bijo bi zanjega dovoljan.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by iwanho 1 04.03.15 19:38

Drži sve kaj pišeš, samo ti koji se toliko opterete ne čine dobro ni sebi a kamoli stroju. Svaki stroj povremeno treba prekinuti u radu zbog redovitog servisiranja. Čovjeka također možemo s tehničke strane promatrati kao stroj, samo je održavanje specifično i puno učestalije nego kod mehaničkih strojeva. Tko to nema na umu i nije svjestan posljedica, teško njemu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 3 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 25. Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.