Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 21 / 33. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 27.07.15 0:13

Pozdrav

Ručka iza sjedala je za uključi/isključi izlazno vratilo ili kardan.

Što se tiče djelatnika na tehničkom pregledu nije imao zamjerke na stege oko rukavca i varove već na sam gornji dio zaštitnoga luka da mora biti kao na Tomo Vinkoviću serije 732. Kad sam pitao nedugo u centru za homologaciju baš u vezi luka za kolegu iz Foruma kažu može sve samo da to treba ozbiljno napraviti, mada mi ni tada taj razgovor i njihov odgovor nije bio nešto siguran sve nešto pa da i tako, ja kad pitam onda pitam konstruktivno.

Srdačan pozdrav


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 27.07.15 17:17

Gornji dio je toliko očito neusklađen s propisima da u slučaju registracije takvog, postoji dokumentiran trag o nesavjesnom obavljanju posla. Kontrolor si čuva posel jer fotke ostaju u arhivi.
Uvijek se dobro informirati prije izrade i to na onoj stanici za tehnički pregled na kojoj se bude radil tehnički pregled.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 27.07.15 19:18

Ak se mene pita,ja se bi prije izrade nešto takvog razpitao i to direktno na kapiji za radit servise.To mi je palo na pamet,iako sam to nekad nešto godina nazad učinijo,jer sam se razpitivao oko propisa izpravnosti autoprikolice.Nešto nismo se sa kontrolorjem,kad mi obrazlagal razumijeli,ja napravijo kot kuče signalizacijo za prikolico kako sam ga razumijo,da jo registriram,a on kad dojdem drugiput,da se registrova,odslovi me u kapiji,ne da bih jo van išao gledati.Češ-nema papirai serijske...Pa u tome je upravo problem bijo več na početku,pa mi on kazao,da može se po time i ovim mogučnostima tak onapraviti...No ja onda odustao,jo koristim samo za traktorčiče,a kupijo novo ,koja napravena po predpisima.
Možda je to komepriporuka,da neče se zaletavati sa samoizradami i da je ponekat najbolje iti i to kupiti tamo,gdje se to radi po predpisima.Postoje radijonice,koje rade te stvari po A testima.Znam,da neko u SLO radi i ima ateste za to.Možda bi o tome najviše znao Peter.

Ovaj Ac sa adminove slike bijo je jedanput več na forumu viđen,sa njegove strane sa ovim 18 ili 20 colnimi gumami dali?Može se dobiti kakav opis od nejga-karakteristike što se tiče št brzin,godine izrade,težine,bilo česa što je na razpolagi,ili se več o tome pričalo koliko se sijetim?NEko kazao,da su bili ti AC-ji sa tih godina dosta snažnije napraveni,kao su današnji ili nešto tako sa strane štediti na materijalu.To ne kamentiram ja,več je to nek vlasnik takvog starog modela traktora kazao.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 28.07.15 8:58

Ušteda na materijalu se nije dogodila samo na traktorima AC, nego je to općenita karakteristika. Traktori koji su izrađeni prije 40+ godina još uvijek solidno obavljaju svoju namjenu. Proizvođačima takav dugački vijek eksploatacije nije po volji. Treba raditi i prodavati nove traktore. U toj politici imaju koristi i kupci. Naime ako se usporedi današnji traktor s onim proizvedenim prije 40+ godina (iste marke i jednake snage) napredak je više nego očit.  Very Happy
Nažalost i cijena je osjetno viša. Sad .

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 28.07.15 13:23

Bude ova priča i po mome držala vodu da.

Međutim,ak upravo pišem,javljam nekvi podatak,pa če možda bilokada nekoga zanimati-Na AC 5400 normal l.2005 dužina ruk hidravlike mu je 640 mm od sredine rupe,pa do druge sredine rupe.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 30.07.15 0:56

Pozdrav

Izašao je novi zakon ima dva tjedna svi traktori koji su proizvedeni do 1983.god ne moraju imati zaštitni luk i oni traktori do 600.kg težine to je staro i ostaje na istom.

Glede pitanja na tehničkom ( stanica  za tehnički ostaje anonimna ) to je sve relativno i individualno možeš pitati i napraviš i opet ne valja, ( odgovor kontrolora ) kad nešto radiš sam moraš na atest u centar za vozila hrvatske gdje to testiraju i naplate masno  možeš i na atest da  ne prođeš a moraš masno da  platiš...

Primjer ja danas dođem na atest i prođem, za tri dana ide moj bratić i ne prođe na atestu to sa njima nikad neznaš,  to znaju i kontrolori po stanicama za tehnički pregled, njima su oduzeli ovlasti na veliko ( CVH ili ti centar za vozila hrvatske koji radi i odobrava ateste ) glede kontrole vozila raznih i napravili velikih problema baš oko atesta u STP ( stanica  za tehnički pregled vozila )..

U tom razgovoru današnjem sa kontrolorom u stanici za tehnički pregled doznao sam da taj kontrolor traži na tom zaštitnom luku za Antonio Carraro  šilt da ima sve sajedno mora na atest u CVH ili kupiti atestirani lug i namontirati gore ..

Glede rukavaca kaže da to svaki bravar koji poznaje  metale dobro zna,  koji prifil i koji čelik tu nema mudrovanja sve se zna i tu malo kada ima da ne valja i da se griješi glede stega i učvršćenja oko rukavca traktora..

Sa druge strane taj šilt nema ni Antonio Carraro, ni Goldoni, ni Tuber, ni Kubota, nema Hittner , nema Prima Commerce, nema nitko  osim Tomo Vinkovića serije 700 novijih godišta proizvodnje..

Dali je kontrolor pobrkao lončiće!!

Znam jedno a to je  provode se  svakakva pravila u CVH i u STP  nije svuda isto ili nisu educirani dovoljno sami šefovi onda nije ni djelatnik kontrolor a vrši se pritisak na njega, pa siromah griješi u radu glede davanja krivih i netočnih  informacija..

Sve polazi od samog šefa koliko je on  sam educirani, koliko je on sam  shvatio na predavanju od svojeg šefa ili nekog predavača,   i na kraju  koliko je on sam  svoje djelatnike educirao o poslu tako da posao štima ili ne štima  izmjene i dopune zakona su tjedne i dnevne i nepotrebne   lako se pogubiš ako ne pratiš dovoljno i pozorno..

Sam moj razgovor od ove zime u CVH mislim da je Kerpim pitao za zaštitni lug da bi otraga prebacio naprijed, djelovao je nesigurno i neozbiljno plus moje čekanje čovjeka od pola sata, možda malo više ali ne puno, da bi na kraju bilo sve može samo momački stegni stegama itd ima tu negdje tu taj post..

Da je u Primorju i Dalmaciji opuštenije  bogami je, zato barba i doživi stotu...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 07.08.15 21:29

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Fotografija-0003
Evo jedno sliko iz Sladkog vrha izpred trgovine Jager,kamo ja idem ponekad kupit kakvo tehničko robo.No sutra idem sa traktorom tamo.Neznam kakva je širina malčera,al sam siguran da je INo i AC je 4400 country
(.Međutim tvornica Paloma tvornica papira je izza visoke zgradbe,al ona žuta desno je OŠ Sladki vrh,gdje sam hodao u školo prije više od 22 godina).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 07.08.15 22:22

Admin je napisao/la:Pozdrav

Izašao je novi zakon ima dva tjedna svi traktori koji su proizvedeni do 1983.god ne moraju imati zaštitni luk i oni traktori do 600.kg težine to je staro i ostaje na istom........

Admine, gdje si čuo tu informaciju? Koliko sam upoznat, na snazi je "PRAVILNIK O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA" (NN broj 51/10, 84/10, 145/11, 140/13, 85/14 i 83/15), dopunjen ove godine, ali ne znam u kojim detaljima. Odredbe o tehničkim uvjetima koje moraju ispunjavati traktori su opisane u člancima 71-78, a članak 74 kaže:

Članak 74.

Na traktorima prvi put registriranim u Republici Hrvatskoj nakon 1. siječnja 1983. godine mora biti ugrađena sigurnosna kabina ili takav okvir koji štiti vozača od ozljede u slučaju prevrtanja traktora.

Evo link pravilnika

http://www.cvh.hr/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama

Još ću malo istražit, ali mislim da je to to.

A što se tiče nadogradnje vozila (a montiranje luka smatra se nadogradnjom), to je regulirano Zakonom o sigurnosti prometa na cestama:

Članak 276.
(1) Motorna i priključna vozila koja se proizvode pojedinačno ili se proizvode u maloj seriji, prije prvog puštanja u promet moraju biti podvrgnuta postupku ispitivanja vozila zbog utvrđivanja tehničkih značajki vozila bitnih za sigurnost i ekološku podobnost vozila u prometu na cestama. Vozila na kojima se obavlja nadogradnja, pregradnja ili zamjena serijskog dijela ili uređaja neserijskim dijelom ili uređajem prije puštanja u promet, moraju biti podvrgnuta ispitivanju promijenjenih dijelova i uređaja i ostalih tehničkih značajki bitnih za sigurnost i ekološku podobnost vozila u prometu na cestama.

To ispitivanje se u narodu zove ATEST
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 15.08.15 21:44

Pozdrav

Traktori koji su proizvedeni do 01.01.1983. god ne moraju imati zaštitni luk da bi se registrirali, na dalje moraju imati svi traktori  da bi se registrirali.

Bilo je  tako da isti su morali imati zaštitni luk da bi se mogli registrirati bez obzira na godinu proizvodnje, no to je  promijenjeno  to mi rekao voditelj smjene u jednoj stanici za tehnički pregled vozila u Zgb ili ne čuje dobro on ili ja ne čujem dobro ili on ne zna posao..

Točno da svaka preinaka nadogradnja  i nanovo modeliranje i razne dogradnje zahtijevaju ponovni atest da bi se moglo ponovo registrirati. A i ovisi puno o kontroloru koliko zna o traktoru i koliko ima podataka o njemu  to jest što je dograđeno  što nije  ide po njegovoj procijeni dali ga šalje ili ne šalje na atest tu treba imati malo poznate nam sreće..

Mnogo puta ljude šalju na ateste i  nije bilo potrebe za tim zbog malih sitnih preinaka i koje ne ugrožavaju ništa od sigurnosti po samog vozača tako i ostale sudionike u prometu ili u radu sa tim traktorom, zakon govori jedno, praksa drugo, kontrolor drugo često bude tako..

Eto ako imaš gdje pitati pitaj meni se neda više svaki kontrolor druga priča,  imam u malom krugu šest stanica za tehnički pregled,  čitav Zgb vrag će ga znati koliko ih ima..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 31.08.15 23:06

Danas sam upalio malo ac za promjenu i nesto radio sa njime hehe

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 16kqcyo


Zadnja promjena: fireman.peter; 01.09.15 9:10; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Uređivanje slika)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 01.09.15 9:14

Dobra slika Krompi Very Happy
A bude uskoro berba pa će biti posla za AC preko glave.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 01.09.15 14:22

He, to se zove posao! Vjerujem da je taj tvoj teret puno "profitabilniji" nego npr. moji krumpiri. Koliko je teška ta barkica?
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 01.09.15 22:09

Hehe peter berba sutra starta a za moj ac tek sljedeci pon, ova barka je teska oko 30000e barem je bila pred 4-5 godina kad sam prico sa gazdom, ako me pamcenje dobro sluzi, ma ovo je kratka relacija bila samo kroz selo po ulicama jer ne moze kamion i u dvoriste inace 3,5t ima
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 02.09.15 15:15

Teret je prelijep, a vjerujem da je za tvog AC-a mačji kašalj Cool

Uživao bi provlačeći tako što traktorom po uskim ulicama
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 17.09.15 1:46

Pozdrav

Stigla prinova kod prijatelja OPG Ćuk vina. Antonio Carraro supertigre DI G 635

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 119905241494376324209742

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 120330921494376300876411

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 17.09.15 13:09

Lijepa mašina daleko bolji ozbor nego 730, a po dimenzijama bi trebali bit slični ako ne i isti, kod mene berba završila jos crno sljedeći tjedan i to je to

lijevo je ac koji vozim za vinariju desno je moj pun žlahtine heeh

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 330sc410
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 17.09.15 19:11

Admin ak znaš kakve podatke o tom AC-ju,bilo što željni smo slušati.

Krompi ovaj tvoj drug sa lijeve ima namiještene druge gume.Izgledajo ko nove.kakva jim dimenzija?LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 17.09.15 21:55

Pozdrav

Bit će podaci kad pitam po netu ima i LDA 672 motor.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 01010110

Ima ovdje fotografija Talijanski forum.

http://www.forum-macchine.it/showthread.php?t=7959

Srdačan pozdrav



_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 18.09.15 1:08

I ja bi volio cut nesto o njemu, prodaje se takav na njuskalu, jes nove gume su ako se ne varam 250 80 18 takve bi ja stavio na moga osjeti se dosta razlika u brzini i u visini, nešto sire su od mojih znači i bolji grip, i ulazi uteg od tv od 50 kila u felgu kompletan tako da mi mogo na moga onda stavit 100 kila po kotacu ( 50 tv + 50 sta imam sad utegove na vide)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 18.09.15 11:33

(tako da mi mogo na moga onda stavit 100 kila po kotacu ( 50 tv + 50 sta imam sad utegove na vide)
Kaj to znači?Utegove na vide?Misliš uteg na jedan kotač + vodo u gumo ili što misliš?Žasto za vraga želiš takvo težino?Težina nije uvijek dobrodošla,pogotovo kad radiš na polju,da ne zabiješ zemlje!.I ti ne rabiš takviš težkih poslov sa njime,da bi to trebal.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 18.09.15 13:23

Za oranje bi mi dobro doslo sada gledam jedan plug 16 cola preokretac da bi kupio za njega,ali morat cu stavit vece gume jer mi kod oranja zapinje jer je dosta nizak to me jedino smeta al sve se to da rijesit...kad uzmem vece gume cu stavit sigurno 50kg po kolu jer ako bi sad stavio utegove malo bi strsili van
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 18.09.15 23:50

Za normalno oranje dovoljno je 16" i ne smije šlajdrat po tlu viruj.Do 25 cm nema šanse da se to događa,al svi smo ti več kazali,da ti preduboko oreš.A dobro je imeti 18"kotače normalno-bollje je.U večini primerov.Osim kod cijene večih gum i prejšnjem prevrtanju na bregovima zbog višeg težišta.

Na mome se vidi,koliko ti bi stajale van tebi.Isto bi bilo.A pitati bi trebao Petra ili Admina,virujatno znajo-i 50 kg utegi niso svi isti.Mi se čini,da između serije 400 i 700 bila je razlika u odlitku.JOEKIKI je o tome nešto pričao jedanput.I jedne se u felge lepše sakrijejo.No ja imam od serije 400 pa vidi na mojim slikama.

No ak utega kod kuče več imaš onda ok,al da bi ti išao u to investicijo,po moje bilo bi za kupnjo bezveze.Ili možda samo straga.Zadaj je lakši nego spredaj,pa tamo ponekad dobro dojdejo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Dubravac 19.09.15 13:25

Pozz

Very Happy Krompi tvoj bi na osamneskama išao 60 km/h.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 19.09.15 21:17

To je investicija koja ce bit u daljnjoj budućnosti hehe al ce bit, a nebi ne isti mjenjači su na 5500 i 5000 al osjeti se razlika u brzini ii čak mi više odgovaraju onda brzine nego sad sa gledista snage i motora
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 20.09.15 0:32

Potroši ove gume do kraja,da se ti onda vrijedi promijeniti sve ukupno(felge 18 i gume) ak upravo to glavom bez obzira želiš.Moj poznanik jih ima da na 5500-lepo izgledajo da.A ak budeš imao uništene ove gume što jih sad imaš,itak trebao bi kupiti nove,pa pač tada još kupiš felge 18" pa se tome kaže dobiti dvije muhe kod jednog udara...

Meni ne bi odgovarao,da stavim veče gume,jer dosta ili povečini vozim u 2 brzi,pa mi je več sad prebrza.pa bi tada bila još brža i trebao bi voziti u 1,a ona je jako prespora i ak imao bi 18".E i ovdje se vidijo RUPE između brzina .No je...se meni,jer radim jako malo,a koji radi puno,sigurno treba razmisliti o konkretnijem mijenjaču i ne takvom,akkav je taj 8+4.A istina je,da poznajem poljoprivrednike,koji su sa 6+2 ili 8+2 mijenjači u jednoj godini napraivli toliko,da jih ja u 10 godinama ne i sve bilo napraveno i kako treba.Samo treba imati strpljenje...

No nekvi čovijek kazao je ,da ne promijeni veličina kotača toliko brzine kao mi predpostavljamo.No ja ne možem kazati,jer nisam testirao,no može se izračunati uz pomoč obodne dužine kotača,kolikva bila bi razlika,al jako sam loš u matematiki.Pa ni dosta ne pridobiješ kod višine sa to jedno colo od 25 mm na polmeru kotača.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 21 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 33. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.