Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 3 / 33. Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 23.03.14 23:17

Istina, ovaj cjepač ti je super i meni se dopada.

Hehe  Very Happy pored svega se sa traktorom po boji dobro uklapa.


Rider
Vidim da se radi u šumi. 
Jel imaš vitlo za AC ili za Zetor? AC ti dobro cjepa drvo ali čuvaj se tog cjepača.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 23.03.14 23:24

Izgleda,da više ljudi u ovim satima još uvijek ne spavaju hehe.
Da ovi kalači su dobri i varni prema svedru.Svedra se više ni ne prodaje.Prije par dana jednom je čovjeku ovdje kod mene satralo ruko dva puta(dvojni lom)ozbiljna stvar!Ali mom ocu skoro razbilo glavo u zadnjoj drvenoj akciji.
Ali ako je jedanput kod kuče-težko čovijek nešto mjenjuje i gubi sa parami...
Ne bi ga više jedanput kupovao.Kupio bi hidravličkog sigurno.Ne samo zbog sigurnosti do mene-i tako do traktora.

Nemam vitle žao!Ali ide i bez nje,jer imam jako malo šumu i izpod nje travnjak i sve padne direktno van na njega(skoro sve).Imao sam priliku kupiti polovno ko novu za dobar novac-ali sam odustao...Dovoljna bi mi bila kakva 30 m zajla i basta.Možda kakav mečak-škripec i to je to.

Na jednom video snimku na početku iz mojih povezav vidi se i TV,koji je doveo alat i piče za radnike-pogledaj malo.A Zetor imao je prikačen mlin za drveno secku(nema ga na videu)i zato ga nema u akciji ovdje.

Ali čini mi se,da je naš Krompi ipak nešto na tom Krpanu kemijal... Neutral Radi pažljivo i sretno!Ajde pišemo se!LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 24.03.14 19:32

A imam ajfon 4,a nemozeš se zabit hahah ravni redovi traktor ne šeta samo po gasu...več sam svakakav vozio kroz te redove  lol! a freza je takva jbg dok se ne kupi bolja i ova ce bit ok koliko ja sa njime frezam sasvim ok a sta se tiče cjepača zakon je sve živo cjepa i da malo sam čačko po njemu napravio sam da nema ono komande sa dve ruke nego na jednu jer mi je puno lakse
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 24.03.14 23:08

Ajfon-hehe.Ja 50 godina za novodobno tehniko neznam što to znači,ali čini mi se,da nekakvi bolji telefon-uskoro maleni računar i telefon ukupno.Pametan telefon.

Ravni su ti redovi ali stvarno ozki.Vidio sam traktor tvog kompanjona,kojeg si snimio i imao je nekve blatobrane savijene-nemoj da to učiniš tome AC-ju! Mad 

Jedan čovijek je pored mene sa AC3700 izradio po preko na brdima sa platojem-kašiko pravi put za traktor.Stvarno nezam kako mu uspelo ali dobro je napravijo.Nemam slik,jer zaboravijo telefon kod kuče.Taj čovijek ima problem,jer m use svak ogodinu put oped zasuje z zemljom sam i uvijek treba jo čistiti i proširavati nešto.

ove dane sam sa branami za travnjake čistio travnjake.Evo jedna slika:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Brana-3

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Brana-2

Dobro, ovo su slike kad je bila izrađena ta brana.Sad jo imam dve godini.Zadovoljan sam sa njom.


Zadnja promjena: fireman.peter; 25.03.14 13:49; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak veličine slike)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 31.03.14 14:08



evo kako to profesionalci rade Wink


Zadnja promjena: fireman.peter; 01.04.14 21:25; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Uređenje linka za video)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 01.04.14 0:04

Krompi ak ne budeš nabavil nešto bolji(večbrazdni)plug onda bez veze,da si kupio drugi traktor Smile 
Ovo bi vukao i tvoj prijašnji traktor.Ma zezam se.Dobro ti ide i ako malo oreš dobro je to tako.Dobra zemlja.A moj sada vozi drva kuči sa autoprikolico sa povišcima.LP!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 01.04.14 21:27

Vidim da se carraro več dobro naučijo orati. 
Ovaj čak ne treba imati utega na plugu, ide mu dobro i bez njega u zemlju.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 02.04.14 0:02

Hhehe neka neka ovaj plug u mojoj zemlji je taman za njega tako da nemoram mislit da cu moc orat ili ne,piknem plug i orem di ocu..heh peter kakav uteg kad sam plug ima svojih 80 kil =P
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 02.04.14 20:52

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 21597943
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 21597958
Ja lako ti je orati,jer imaš takvo zemlju i sve nepravilnosti,koje ima traktorist ili stroj se sakriju .Kad je težka zemlja tad se vidi razštelan,savijen ili prevelik plug i na kraju ponekada neznanje traktorista.

Ne kažem,da je bilo što nepravo kod tebe da se razumjemo,samo hoču kazati,da imaš dobro zemljo!.Pozdrav!


Zadnja promjena: reider 1; 02.04.14 21:27; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 02.04.14 21:25

Pa da, sad imaš težak plug. Na tomi je bijo laganiji i ako se dobro sječam imao si uteg. Normalo sad ti ne treba  Smile
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 02.04.14 21:30

Da ali na težki zemlji 80 kg plug je lahek.Poznajem kako bilo orati sa OLT 2x10" u težkoj zemlji.Nešto je pomognilo,kad si išao nešto sporije i da si imao dobre lemeže.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 23.04.14 19:11

Heh da oživimo malo temu jedan videić od mene Very Happy



Zadnja promjena: fireman.peter; 23.04.14 22:15; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak YT linka)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 23.04.14 19:53

Hvala za video.
Ali čuvaj mi se ove cirkularke!opasna je.Dosta ljudi nema zbog nje prstov i moj otac ne.

Sa kojim vratilom poganjaš žago?Sa gornjim?Jer vidim,kako se brzo okreta i smer vrtnje kaže na naopako-levo smer vrtnje.Jer gornjo vratilo ima naopako smer vrtnje i prenos direktno istom brzinom kao radilica motora.

Pozdrav!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 23.04.14 20:08

Da, na gornji kačim baš se potrefilo da mi pašu okretaji pa sam samo šajbu okrenuo,super radi,hehe ma ne brini i moj dedo ima dva prsta od cirkulara zacvikana ja se nadam da necu njegovim stopama heh ali ako ti je suđeno jbg
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 23.04.14 20:36

ehehe-vidiš čitam te ko otvoreno knjigu.Hvala bogu,da možeš upotrebiti ovo gornje vratilo,ako več jednom je na traktorju.Loša strana tih AC normal verzije je,da nemajo mogučnost spreminjati okretaje vratila.No sa tome si se ti sada vdim znašel dobro.

Ej Ne možeš ti samo tak ookreniti šajbe,jer imaš navoj na osovini cirkulara,koji samozateguje matico na njime.Da ti ne bo odtegnilo šajbe i imaš maloro odmah!!!Provjeri šta ti kažem.Ako u ovom primeru imaš desni navoj je ok,onda je sve ok.
Pozdrav!!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 23.04.14 22:20

Dobro slušaj šta ti je Rider rekao sa tim navojem. To mora biti tako da se u vrtnji cirkulara to samo od sebe dotegne- zašarafi. Ako ti to goniš kontra onda se sam od sebe može odšarafit a znaš sam kakva ludnica može onda biti.
Nema sa cirkularom zajebancije, on ne odpušta grijehove.

Inače vidim da se radi, materiala za pilenje si napravil dosta. Još da to napiliš posložiš... radiš ti, dobar si.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 24.04.14 17:50

Hheheh jooa istina je da imam evo dns točno 18 ali ipak imam nekog iskustva hehe nakon sta sam zatego maticu sam probušio 5 mm rubu proz maticu i osovinu i stavio čelični čaval i na jednu stranu ga puntiro sa varom tako da decki nemate brige heheh sve ja to sredim peter mislim da je stranu iza video cjepanja ako nema stavit cu jer imam video Wink
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 24.04.14 22:07

Binemo mi za tebe, da se nebi desilo nešto. Sve je to dobronamjerno.

Pogledal sam video o cjepaču, hvala. Ide ti dobro, nema frke. 
Budem i ja stavijo u forum Šumarstvo neki video o tom poslu jer sam upravo kod tih radova.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 24.04.14 23:42

No ako si jo tak ozasiguro ona ok,ali može se ti dogoditi,da popuste matica samo toliko,da se nasloni na taj čaval,jeste,ona se neče više odviti,ali šajba če ti proklizavat početi.To je jedino možno.No barem tebi neče se dogoditi ništa.

Ja sam sa cirkularjem još uvijek na struji hehe.Radi bez zvuka i dima i ne smeta mi traktor u bližini.A struju imam dobro ,tako da...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 25.04.14 23:56

heh ali ja struju mrzim iz dna duše oćenito kad o nečemu ovisim,ovako znam koliko dugo mogu pilit i mogu pilit di oću,nema kabela nema struje može se smočit,milina
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 30.04.14 23:38

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 2pr9yzl


Zadnja promjena: fireman.peter; 22.05.14 23:09; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak slike)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 01.05.14 12:42

Ah sa strujom možeš raditi isto dugo kao traktorom hehe,samo ti treba pravi motor.Kod nas u tvornici valj od čelika težine 100 ton elektromotorji gonijo 24 sati na dan!I ne pregrijava se hehe.

A nemoj da si ti stvarno mislijo,da možeš preorati ribnik.Ovakav posao ti odsvatujem,da ne saviješ plošč,kdje su papuče,kdje ti imaš noge. Ja jedanput povozijo veliko trdo kuglo blata. Onda se mi postavila u luft i mi malo savila ploščo.No trebao sam jo izravnati natrag!!!

Kod mene je oko mašinerije sve mirno,jer svaki dan kiša pada i blato je tako ko na tvojoj sliki.Sada radim unutarnje poslove(reparacija starega hleva ).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Gost 01.05.14 18:00

Ivek, dobro ti je ušo  Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 01.05.14 20:07

Eh kaD bi tako svagdje =P
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 22.05.14 22:35



Kad hočeš staviti link od videa u svoj post onda prvo klik na ikonu od YouTube, pojavi se prozorčič u kojeg onda umetneš link iz YT. Sličan postupak ko za stavljenje slika.
Nadam se da sam bio razumljiv, pokušaj neki put, sasvim je jednostavno.
Pozdrav!
Moderator Fireman.peter


Zadnja promjena: fireman.peter; 22.05.14 23:18; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak YT linka)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 33. Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.