Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

+5
tomo522
fireman.peter
ssucur
reider 1
abarth
9 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Dubravac 28.10.14 21:26

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 KB3NRdv
Evo je sada u šupama nisam prije skonto temu
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 29.10.14 17:42

Moj ocena 4.Ako  izbetoniraš tlo onda bo to 5!! Very Happy Trebaš znati,da je super,da stroji stoje ravno i možeš dobro prikačiti svakoga.To sam ja skusil,kad sam prije plato za traktor straga uvijek negdje odklopil gdje bio prostor prazan.A kad sam ga jedanput odkačijo na potpuno ravnom betonu,onda su se mi uskoro suze ulile .
Razmišljam,dal nebi bilo super napraviti nekvo steno iz desk na desnoj strani,da ne puše vijetar i nosi snjeg unutra.Kad to napraviš,onda ču se i tebi od sreče uliti suze ehhehe.

Peter mislio sam,da sam več odavno stavijo slike na to temo,od mog novog podviga.No nema veze,malo kasno ali eto-učinjeno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Dubravac 29.10.14 22:37

Kod nas je sve niz brdo pa i garaže, a što se tiče snijega jako rijetka pojava. Još smo u izgradnji pošto smo imali neka loša događanja prije dvadesetak godina pa smo i kuću radili nanova.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 30.10.14 17:18

ok. i tako vidim,da se može moj predlog realizirati nekog dana kod tebe Wink
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Dubravac 30.10.14 19:47

Naravno da može prijatelju.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 29.10.16 22:33

Sutra rušim šupo, u njoj bila je sve duge godine nazad autoprikolica i voz na 4 kotače. ZAdnje godine bicikli i pileni drveni stubovi sa pilarne. Drveni nosači strunoli, i sijela je na jednoj strani dole. Stara je više nego ja. Al stvari u njoj preselit trebam zasilno u drugo. Godine čine svoje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 03.11.16 18:47

Srušijo se krov. Ove dane se ruši. Sutra če biti srušeno i pospravljeno sve, kao da nije tamo nikad ništa bilo. No, večje je pitanje, kada se če što postaviti na novo, jer rušiti je super. NEki poznanik sa grada, dao mi je drvene stubove za palbo, jer mu smetajo izpred kuče u gradu. Pa razmišljam, da sa svih tih napravim novo iste površine, samo pola nižjo. scratch Još uvijek možem jo imati za drvarno, ili ako smeta, tada srušiti i zapaliti. A krova nikada dosta. NAjveči bude sutra problem srušiti pilom suhi kostanj, koj se naginje na staro šupo. Plan je več nacrtan. A vidjet čem, ak bude po njime išlo...
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0047
Danas se praznila šupa, št oje stalo unutra, da pozimi snijeg šupe ne satre na strojeve. Ove kosilice bilo bi mi sigurno žao.
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0053
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 04.11.16 21:08

Prije smo srušili šupo, trebalo je srušiti suh kostanj. Bijo nagnut iznad šupe. KAd podpilijo ga, nagnuo se na šupo. Onda sam samo sa traktorom TV ga dole zašlajdrao.
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0054
NA kraju iztukli ruke, i izpodmaknuli vertikalne nosače na dolnjoj strani. Sijednuo je dole na zemlju, nakon oko 40 godina. Prvo je u tom dijelu bila mrva u rimfuzi sahranjena za životinje. ZAto je šupa ovako visuka.
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0055
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 19.11.16 14:26

Opet nešt ose radilo kod Reidera heh. Šupa imala prekratko ploščo-nosiono sa betona. U prvo bila to je šupa bez metalnog produžetka izpred. Bila je prekratka, pa kad se parkiral Zetor sa prešom, ona cijela van gledala. Zahvaljujoč limenom produžetku krova van gleda samo zadnji dijo kanala stiskanja, kojeg ceradom pokrivem. Jer se produžijo krov, prestala trava rasti, pa mačke to izkoristile priliko i srale u suho blato. JA onda tamo hodao, pa drek na cipelama mazao po papučama traktora. Sad sam za 1 metar ploščo produžijo. A i kad če se što saraufati, bude čisto i možeš pometati.
Slike po redu, kak ose radilo:
-prije izkopa i izkop+feršolanje za livenje sa betonom
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0005
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0006
-ovdje več se livao beton. Upotrebilo se sve živo ostataka građevinskog materiala oko šup, koje več godin lježe tamo. Od šipk metala, do debelih cijevi, dijelova satranih betonskih teraco plošč, pa se usput iznebijo i ovog naokolo. Sve miješao sa pijeskovo malto, da se lakže uljivalo:
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0008
-Danas demontirao drveno feršolongo, pospravijo sve, i oko plošče nasipao zemlje+bacijo sijeme trave:
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0011
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Fotografija-0012
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 08.03.18 10:18

Više imaš, više problema. Debeli snijeg može ovakvo satrati koju šupu Sad Slika kod otaca od jučer:
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Img20180308090856
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by iwanho 1 08.03.18 17:53

To je, nažalost, bilo projektirano za Primorsku, ne pa za Štajersku. Smile
Kod nas u Zagorju se uzima u račun krovno opterećenje od 1,5 kN/m² (150 kg/m² ili više od 1,5 m mokroga snijega). Pri vama bi trebalo sigurno još više.
Sad buš imal posla s ravnanjem i ojačanjem. Smile

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 08.03.18 18:29

Zezao si se ti, ali meni se čini, da je firma bila upravo sa primorske!Sad

Ak se optereči zgradbe kod nas po tvome izračunu, palo bi još šta više, nego osim ove garaže. Ma vidiš, kako je projektiran, da bole oči.Sad Po meni nismo mi štajerci prema zagorcima ništa više ogroženi, jer opasnost moguča je samo u gorama veča, a Štajerska, Prekmurje, dolenska i primorje nisu u ovakvoj opasnosti, osim na štajerskom kuče na Pohorju. Predpostavljam tako.

Garaža je od otaca. Mogu mu pomoči naravno, no vidjet čemo, a treba se sve okolo osušiti, da se bar hodati može. A pojačati treba i maleni otvoreni krov iznad životinja vani, koji se počeo pomalo nagibati, samo sam tamo pravo vrijemeno vidijo, pa očistijo lopatom dole. Inače...Sredit čemo do druge zime!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by iwanho 1 09.03.18 9:05

Kod mojeg susjeda se, nažalost, dogodila veća nesreća. Imal je drvenu jednostrešnu nadstrešnicu po koju je parkiral auto. Znači, samo krov na jednu vodu i 4 stupa. Izgleda da nije bila dobro spregnuta i cijeli krov se urušil na auto (>20 godina stari Megane). Na autu je ostal neoštećen samo prvi kraj i oboja zadnja vrata. Zato je puno bitnija stabilnost konstrukcije nego krutost pojedinih nosača. Nosač se kod preopterećenja savine i tak ostane, a kad se naruši stabilnost, sruše se i najjači nosači.

Nekad su se i kod nas uzimala manja opterećenja u proračun, ali je to povečano pred 20-ak godina, kad su preuzete euro norme za izračun nosivih konstrukcija.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 09.03.18 19:55

Phuh. No nije mi kod toga snijega sve jasno, ali priroda kaže sliku-situaciju kakva je. Jer kad bijo suh snijeg, sve šupe držale. Napokon toga nije dodatno išao, ali snijeg postao vodeni...I tad se počelo rušiti tome onome. Kako ? Ma može se kazati ,da volumetrično nije se promijenila količina snijega. A kako se povečala mu težina? Može se samo, ak bi padala kiša, ili je suhi snijeg "hidroskopen". To znači slično kao apno, da sa zraka usisava nasebe vlago i pridobiva na težini.
Neviejrojatno je i to,da garaža tako dugo izdržala, a sad ne, pa ponekad bile i isto tako jake gore zime.

Kod mog prijatelja počelo gurati narazen uskoro novo jako dobro napraveno drveno šupu pored kuče. Divanijo sam se, kako je ljepa i snažna. A naša štala izdržala godišnjakinja 68, al njo počelo gurati narazen. Ni se srušila, jer vidijo vlastnik, da izbacilo uzubljanje nosača van. Pa riješijo to sa gurtnama od tovornjaka. Nije je vratijo u prvobitno ljego, ali sprečijo nadalnje guranje.

Dragi moj, kakve norme, mi mali ljudi koji još sa starih materijala nešto sami postavimo šupo, a usrijed šupe još smeta dodatan vertikalni nosač, pa još i toga se ne da unutra...Tako mi napravili, al gornji nosač počelo savijati dole. Bila mi obaveza, da namijestim tanki metalan deblostenski vertikalni nosač, koj stvar riješijo. Ali...čini mi se da uvijek smeta(jednom ga i prestavijo na drugo mijesto).
Ak ne bih prije 2 godine srušijo dvih šupa pored šume, sad bi se sigurno one same srušile, jer jedva su same stajale hehe. PA sam ubrao tvoju verzijo-što ti netreba odbaci ili prodaj, a drugo malo bolje pospravi po postoječim šupama i to je to. Vidiš, brzo se učim.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 4 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.