Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

+5
tomo522
fireman.peter
ssucur
reider 1
abarth
9 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 02.03.14 15:01

HEHEHE Tomo 522 dobar si mi ti.Baš si me nasmijao.Ali kakav ti je avatar-čuo sam da bih ga uskoro trebao promjeniti!?hehe.Aha čekaš da ga opicaniš i onda u svojom punom divoti poslikaš?.Kako sam radoznal ,dali? Cool 
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by abarth 16.03.14 15:51

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 <a href=Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 20122013587 greenshot screen capture" />Jedna iz srednje radione,koja je privremeno i za garažiranje malih strojčeka. Very Happy Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 <a href=Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 19122013578_Kopija_Kopija_2 prntscr" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by fireman.peter 16.03.14 18:25

Šta ti je ovaj stroj iz kultivatora i freze, na stolu?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Gost 16.03.14 18:55

ssucur je napisao/la:Ovo je za mene MEŠTER. king Rolling Eyes 
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 21518061

ko kaže da drveni šparet ni moguć hehehhe

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by abarth 16.03.14 19:01

Ovaj stroj je namjenjen struženju diskova i bubnjeva za aute i slično.U planu sam imo da ga preradim u malu stružnicu ali neče ič jer mehanizam za nož nije na pravom mestu.Ima i automatski pomak noža ali pozicije odgovaraju samo u onu svrhu koji je namjenjen tak da od malog struga ne bu nič. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by fireman.peter 16.03.14 20:59

Baš šteta jer strug bi dobro došel, ponekad sam več razmišljal da bi si nabavil neki mali ali ne treba mi puno puta pa... Opet zauzima nešto mjesta, traži ulaganja pa to košta... Ništa od struga za sad.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by ssucur 25.03.14 11:11

Malo se radilo na nabavki materijala za moj hobi.
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 21577874
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 21577873
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 21577875
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 25.03.14 11:38

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 21577931
Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 21577943
Evo Cukor ovo se događalo kod mog komšije prošle dane.Čovjek na sliki crni radi isti hobi kao ti i ovi trupci su zanjega i njegov hobi.Ova puna prikolica ide na pilo kad sam slikao.

Ovo prikolico složio sa nekvih djelova ovaj čovjek na hiabu sam.Radi taj uvijek samo u šumi za uslužno+ nešto vinograda.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by ssucur 25.03.14 12:19

Ovo kod mene je orah, posjekao 4 preko 80cm prečnik.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Gost 25.03.14 13:35

Da si bliže prodao bi ti ja jedan orah isto :-) prošli tjedan srušen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by ssucur 25.03.14 15:00

Hvala tomo420, imam ja toga dosta suhoga i još za posjeć. Wink 
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by tomo522 25.03.14 18:44

Kolega SSUCUR bit će još umjetnina i parenja očiju.Neka svaka čast kad ti to tako dobro ide
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by fireman.peter 25.03.14 18:46

Reider
Čini mi se da je tu bilo problema sa tovarenjem ovog trupca na prvoj sliki, jeli?

Ssucur
Neznam kad radiš stvari iz drveta? Kad imaš vremena pošto živiš u slo?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 25.03.14 21:02

Bilo je problema samo oko kačenja lanaca prema centru trupaca.Ne možeš diči ako neije centar.A kad smo spustili trupac na tlo,tad ne može se premakniti lanac-no i tako ga vozač pustijo na kotač. Wink 
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by ssucur 25.03.14 22:04

Peter.
Je treba delat, Delam kot zamor"c.
Kraj godine penzija............ Very Happy Laughing Razz
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by fireman.peter 26.03.14 21:44

Rider
Jeste kačili lanac jer ga klještama nije uspijo držati, premale su mu klješte?

Ssucur
Penzija i onda u Bih? Onda budeš užival u poslovima, malo na polju malo u radijonici.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by ssucur 26.03.14 22:09

He he, nećete me se tako lako riješit, ipak sam ja i Sloveeenac. Very Happy Rolling Eyes Wink 
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by fireman.peter 26.03.14 22:15

Znači budeš malo gore malo dole  Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by ssucur 26.03.14 22:24

Moram izjednačit, u Slo sam 38godina, a u BiH sam bio 17godina. Crying or Very sad 
Naj prije da malo dole malo gore..................... bounce 
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 27.03.14 17:29

A onda trebaš pronači nekad nešto vremena i posjetiti mene,Petra i BateKa! cheers
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 27.03.14 17:52

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Slika0642

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Slika0643

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Slika0204

Evo stroji za obrađivanje iz moje radione.Pa maka sam za sebe siguran,da sam ječ davno ove slike stavio na dforum,jih sada nisam pronašao.Ako več jesu,nek jih moderator obriše prosim.
Prva slika kaže tokalico za čelik a druga slika malo je stara slika kaže tokalico za drvo(koja se nikad nije upotrebivala).Prerađena je u brusilicu čelika na levi strani.Na desnoj je brusilica za lanac motorne pile,a u sredini sada na novo stavljena je brusilica sa vidia šajbo za točno obradu centrova svedra za bušilico.Na sliki ta nije vidna-namještena poslje toga.
Sve sam to sam napravijo.
No zadnja slika več sama priča što je mašina na sliki.LP poštovanim forumašima.


Zadnja promjena: fireman.peter; 29.03.14 8:43; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Uređivanje slika)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Gost 27.03.14 20:53

Kako s ovim brusiš unutarnji dio zuba??

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 27.03.14 21:00

Brusilni stroj okrenem za 90 stupnjeva kontra kretanju kazaljke sata.Šrauštok upotrebiva se za dodajanje u dubino.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Gost 28.03.14 7:42

Onda brusiš tanjom šajbom?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by reider 1 28.03.14 20:58

Ja.Ona brusi tada na svoji unutarnji strani,gdje je srebrne boje(stran prema motorju).Sve bi bilo ok,samo je preloš(nnetočen)onaj primež smeđe boje sa kim dodajem dubinu-pomak.Ima previše zračnosti.I premalo se zaokrene za unutarnjo stran brušenja zoba.To sam napravijo i odmah mi je zatrebao,jer sam trebao spravljati drva.I kad sam vidijo boljko(premalo se zaokrene) trebao bih jo odpraviti,pa je nisem.I tako je več dugo vreemna i samo prelažem na druga vreemna.Tako ima ploskev koja je unutarnja(tako ji ti kažeš)malo premali kot.Malo preravno zbrušen.Kad ne bom imel drugog posla možda ču ono srediti.A za ova vreemna je dobar.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati - Page 2 Empty Re: Šupe za mehanizaciju,kučne radionice i alati

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.