Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Auto limarska radionica

4 posters

Go down

Auto limarska radionica Empty Auto limarska radionica

Postaj by vica022 07.02.16 16:38

Evo malo posla kojim se bavim vec 25 god i od toga zaradjivao za zivot.Sad vecinom samo za svoje potrebe ili nekom prijateljuAuto limarska radionica SGCLsnZ  
Ovo je rucno napravljeno ili uz pomoc najpprimitivnijeg rucnog alata i povareno sa Co2 aparatom varstroj varmig 160/180
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by Tomo Vinković Požega 07.02.16 16:56

Ovo je majstorluk, napravljeno iz ravnog komada lima. U današnje vrijeme je lako biti majstor kad ima na raspolaganju svega i svačega, "majstori" sastavljaju sve od kupljenih gotovih dijelova, to mi ispada kao slaganje lego kockica. Pravi majstor od ničega napravi što god treba. Svaka pohvala!
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by vica022 07.02.16 19:59

Nemam sad slike od proslogodisnjeg posla gde sam radio Iveko kombi furgon. Toliko je bio truo da je to strasno a sve se moralo iznova napraviti i rucno. Jako tesko naci bilo koji deo limarije a skupo ko od zlata. Ali posle 2 meseca rada i 3 table od 2/1m table lima koje sam isekao i ugradio u njega.Izasao je nesmalo kao nov iz fabrike ,ali zivaca mi je pojeo jer nisam bas vise za toliko opsirne poslove i limarski i farbarski deo odraditi na tolikom poslu. Jedino sto mi je jako dobar prijatelj pa me uspeo namoliti da to odradim

_________________
Auto limarska radionica Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by vica022 21.02.17 20:32

Malo danasnjeg rada na ford tranzitu. Malo istrulio ali nije strasno sve lim od 1,5mm rucno savijen zatvori
Auto limarska radionica 008Auto limarska radionica 009
Auto limarska radionica 007
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by reider 1 22.02.17 6:35

Kakav švas aparat je bijo?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by Tomo Vinković Požega 24.02.17 17:25

To može ovako zavariti samo CO2
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by vica022 26.02.17 17:40

Sve sad vecinom sto radim radim sa Co2 aparatom Varstroj 160/180. Najlakse je a moze se i elektrolucnim kad je deblji lim ili autogenim aparatom ali to je vec mnogo nezgodnije.
evo jos jednog Ford Curier 1998 godiste u poluraspad stanju ali i to se pravi iznova sve.Auto limarska radionica 003Auto limarska radionica 004Auto limarska radionica 005Auto limarska radionica 002Auto limarska radionica 003
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by Tomo Vinković Požega 27.02.17 10:38

Za raditi limariju predobar aparat. Imao sam takav, mislim da ima i tajmer za točkasto varenje?
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by reider 1 27.02.17 10:50

EE, ovo da imam heh. Ma kao da imam Marcedes kod kuče.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by vica022 01.03.17 9:12

Sto rekli bez alata nema zanata tako da se i mora imati dar osrednji aparat kvalitetom gde i ovaj spada. Ima vremenski tajmer i  jos jednu opciju ali to se nekoristi.Evo jos malo nezgodnih delova za napraviti koji su skroz u raspad stanju bili.Auto limarska radionica 001Auto limarska radionica 002Auto limarska radionica 003
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by iwanho 1 01.03.17 9:33

Vica, ja sam se nekad davno, krajem 60-ih i početkom 70-ih bavil takvim poslom. No onda se sve radilo autogenim zavarivanjem. Čak u radionici nismo imali boce s acetilenom nego smo ga sami proizvodili. Svako jutro je bilo čišćenje razvijača od ostataka kalcijevog karbida i zatim novo punjenje.
Najgori posao u autolimariji je krpanje truleži. Na jednom mjestu pokrpaš, a za kratko vrijeme istrune pored. Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Postaj by vica022 02.03.17 8:36

Radio sam sa autogenim aparatom par godina autolimariju , ali je to nezgodno sam raditi.a drugo opasnost od pozara veoma velika i uvek protupozarni aparat je bio kraj mene.
Znam za taj sistem sa karbitom jer tako se i proizvodi acetilen ,samo sto je to veoma opasno i raditi sa takvim uredjajima u blizini .U principu postaram se da svu trulez isecem i sto bolje fleke zasticujem odmah po varenju kako spolja tako i iznutra tako da moj rad jako dugo traje.Vecinu vozila koje sam radio i pre 15-20 god se jos voze i moze negde drugo pokazati koroziju a gde sam radio ne.Radim i sa pocincanim limom tu gde je izlozeno koroziji ali samo bas sa kim sam veoma dobar i sebi jer udisati cinkova isparenja nije dobro nimalo.
Ali kad si primoran raditi ovakva vozila sta cu nego odraditi sto najbolje znam .Ziveti se mora i od neceg zaraditi ali ovaj posao nije vise ni najmanje placen koliko bi trebalo pa i izbegavam to poslednjih godina

_________________
Auto limarska radionica Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by vica022 03.04.17 21:23

Kombi je konacno ofarban ali ovu nijansu vise nikad. & slojeva sam presao da neostane sareno jer vrlo lose pokriva  flekeAuto limarska radionica 001
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Auto limarska radionica Empty Re: Auto limarska radionica

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.