Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorske kose za male traktore

+6
iwanho 1
Krumpironja
Admin
Tomo Vinković Požega
bajki
reider 1
10 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 13.10.15 7:39

Psujem več cijelo večer i danas.Kupijo da,ali nešto ovdje ne štima.Pogledaj tehnikal data za njo Rolling Eyes Njezine specifikacije.Sad mi nije ništa jasno.Ne kaži mi ,da mali fergo na start gasu i bez osijete podigava i vozi sa kosačico preko 800KG?ne može toliko vagati.No još uivjek je na prikolici i ne sanja mi se kako čem jo dole dobiti.
Ak bi toliko vagala prikollica trebala biti stisnuta do tal.Pa nije ona od drugih za 2 i pol x teža .Je snažnija kod nosača ali ne toliko.
Gledal sam nek oVikonko,al je ta možda samo za pola više teža ,al ne toliko.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 13.10.15 9:33

Čestitam i nek te dobro i dugo služi. Nemoj psovati, to ti sigurno ne bu niš pomoglo.
U katalogu su funte (pounds). To je otprilike 376 kg. Nadam se da ti jsad lakše pri srcu. No i to je jako velika težina. Pogledaj na videu zadnji desni kotač, skoro je na felgi. Moral buš biti jako oprezan u transportu. Na kosini kosa obavezno s gornje strane.
Na videu se vidi kak brzo kosi i travu ne skupi jako kao bubnjasta. Sad mi je jasno zakaj si ravnal teren, da možeš letit s kosom.

Kod kupnje rabljenoga se često događaju čudne stvari. Ima kojekakvih prodavača. Rijetko koji se hoće postaviti u kožu kupca i razmisliti o tom da ovaj koji put treba putovati neki put 200 do 300 km u jednom smjeru.
Ako ti je tvrdil da je u oglasniku slika njegove kosilice, a vidi se da nije, onda je jako bezobrazan. Mene bi jedino jako povoljna cijena zadržala da kupim takvu stvar.
Ja kod takvih prodavača postanem posebno oprezan i uvijek mi na pamet dođu crni scenariji.
Je si li je možda isprobal zavrtjeti na njegovom traktoru? Ako nisi, čim prije je probaj na svojem. Imaš barem zakonsku mogućnost povrata ako ima skriveni nedostatak.
Vjerujem da si kupil najbolje kaj si mogel za novce koje si izbrojil. Još jedanput ti želim da ti ova kupnja bude od velike pomoći i da te služi bez popravaka. Very Happy

Zaboravil sam napisati odnos eura i dolara. Trenutno jedan eur vrijedi oko 1,13 dolara, odnosno jedan dolar oko 0,885 eura.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 13.10.15 12:15

Huh.Al ovo mi se svejedno više sviđa nego 860 Razz Zanm ja što je 860 kg.Pa to ti je maleni TV bez utega.
Hvaal na napomeni,jer kako sam bij osad uzbunjen dugo ne.Pa ne može fergo 539 ljetati sa to koso ko lud i jo podisati i terati,ak bi tava bila težina.

Težina 376 odgovara potpuno isti težini bubnjarice 165,za koju prave ljudi,da je mali fergo obvladuje po ravnicima al je jako opasna za trnsport.No mogu napomenuti,da ima ova kosačica prema bubnjarici dosta bliže težino pored traktora,bar po osiječaju sodeč.

Normalno da svak oče prodati svojo robo i to najskupljije.To je svima jasno.Al budala sa ljudi praivti neznam.No kod tog lika veče su nekve špekulacije ngo samo to.
Eto oglas ali vidi ti vraga-promijenijo je sliko.Sad je na sliki ova koju sam gledao!!!E to sin ili zet preparirao ovo stvar ne taj stari čovijek,pa jo on sad samo prodava.Tako da mladi dali sliko gor i oglas,pa čovijek nije to ni znao što je na naetu.Onda nije kriv.No nema veze.kad sam išao mimo šupe pored ostael gvožđurije lježala je i "rija"-tanjur spodnji od bubnja.Tako da je ova več razšaraufana bila.Za taj novac bubnjarica 135 može se bolja dobiti u prvoj boji.No nema veze.Itak mi bilo usput,da pogledam ,skrenuo iz puta samo za 6 km ili ni to ne.Al prodavač je odmah direktno izza tvornice SIP Šempeter.Ak bi se samo zato tja vozijo,bijo bi virojatno ljut.

No po ovo koju imam vozijo sam se još uskoro do Kamnika po Tohinski dolini.I podignili jo traktorom na prikolico,usput smo jo i iztestirali.

Onda je takva kosačica 4i pol hiljade?Bogami,ovo ja ne bi mogao dati,jer se nikako ne izplati.Onda je možda istina,da sam gladao neko nijemačko firmo na sajmu AGRA,pa da je kod takve širine bila sukoro 5,7 hiljade,al sam mislijo,da naopako vidim Suspect

Nova kinezinja takve kapacitete košta na ruko u gotovini 2400 hiljade.Sam se več razpitao,jer htijo jo uzeti kod Kigora.U Rogaški slatini.

Upravo zato sam odvojijo jedanput više novaca ,kao bi jih dao za bubanj,jer mi pravljanje redova od svih mana najviše smetajo.Iamm severno lego terena,pa težko se suši,pa okretam još jedan dan poslije kositde,a da pravim još redove na tih sijenah od dreva-bogami nikad neče se osušiti Exclamation Za bubnjarico trebaš odmah krenuti sa okretačem.Predpostavljam,da ove tanjurače još naprave krače dijelove bilja,jer jih višeputa udare,kao BCS samohodna,pa je to i zbog toga još bolje od BCS.Jer kod mene su visoke trave.

No upravo dans sutra sam na njoj posružijo bolcne iz 2 kategorije na 1.Jer imam obadvije traktore sa kat 1.Inače su napraveni sa obadvojno opcijo ovi bolcni.Ostruženi su zbog toga jer bude se kačijo AC sa strane na bocne ,da dođe težina čim bolj izza njega i da vozi pored nepokošene trave,a Zetor koji je na jedni strani za 27cm širiji treba se kačiti obadvije ruke od zunaj.

Nema toliko jako veze ,gdje ti je kosa,jer kad je u radnom položaju i kosi ona lježi na tlu.oslanja se petom izpod koje je reduktor pogona tanjurov.Tako da to zadevo stabilizira.Samo nemoj tad podiči didravliko.Kosijo sam ja sa obdvima sistemoma rotacijonih,al žao dugo je od tad vrijemena.I to kosijo na uzbrdici jaki.Štore kad je išao na jako uzbrdico zaokrenuo se je naokolo oko nje,pa bila onai zpod njega,a ne podigne,jer sa petom lježi na tlu.Ni malo nisam se bojao.kad ne podižeš kosačice i se na kraju travnjaka okretaš,stvar još dodatn ousitnjava dugo bilje,ap to je još opet bulje.Jer njoj je svejedno ili trava stoji ili je odkošena.Ni važan kut smijer.Al moja stara BCS nedaj bože da vidi mali zaplat več odkošene mrve ili krtovinjank.Kosi ko da bi krava se pasla.

Ravan teren nije samo dobar zbog kosačic,več za cijelovito obrado parcele.I jako sem alergičan,kad su nekve rupe i jarki negdje,odmah ja to sredim.Da ne smetajo.No ni sakupljač ti čisto ne sakuplja i hederi samoutovark ne pobirajo dovoljno.Teren treba sa toliko zravnati,da možeš preči preko sa priključcima,al to ne znači da treba biti vaservaga,daleko od toga.


reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Krumpironja 13.10.15 12:24

Pa skines ju isto kako si je i stavio na prikolicu hehe a nek ti je sa srecom i cekamo slike naravno
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 13.10.15 12:29

Hvala.E ti čekaš slike virojatno kako budem lježao leđima na dole po uzbrdici a... Embarassed No srečo moja,da imam izkustva sa radom sa njimi.Budem vidijo i slike budedu.

Izgleda,da se kardan izporučava sa priključkom,jer je napisano made in Italy gore.No več od prije kardan imam zbog malčera.

Skiniti jo je jak otežko,jer trebaš prikačiti hidravlično cijev,pa jo otvoriti,da se stegne na njoj,ad tad može udariti ko morski pas na suhom sa repom.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 13.10.15 15:43

Reider,
drago mi je da si je isprobal kod utovara. Bar sad ne očekuješ sa strahom jel se bu kaj dogodilo kad je pokreneš.
Budi svjestan da je mali fergo širi od AC-a i da mu je lakše transportirati tu kosu nego bu tebi s AC-om. Kad sam pisal o radu na kosini, uvijek sam mislil na dignutu kosu. Ako je na zemlji onda još dodatno stabilizira traktor.

Moje je mišljenje da buš nakon probe rada s AC-jem i s Zetorom, AC upotrebljaval samo tamo gdje Zetor nikako ne može. Ako griješim, zapamti to pa me buš iduće godine korigiral.
Kod zadnje probe oranja, oral sam da sam brazde prevrtal prema dolje na maloj poprečnoj kosini. Dok je plug bil u zemlji, sve super, ali ulazak u brazdu s dignutim plugom sam radil jako polako i oprezno.
Firma Kigor koju si spomenul prodaje puno kineskih stvari relativno povoljno. Možda su malenkost skuplji od drugih ali daju dulju garanciju. Ja sam kod njih kupil malčer i dobil 2 godine jamstva, dok su svi ostali koji su bili mrvicu jeftiniji na kineske proizvode davali jamstvo 1 godinu.
Nekoliko postova prije si spomenul kosilicu za BCS mtk. Vidjel sam na AGRI original BCS. Ustvari je to malčer. Bila je ideja da kupim samo priključak za mtk umjesto samohodne kosilice za šišanje trave u voćnjaku, ali su predstavnici BCS-a priznali da se sa samohodnom kosilicom kvalitetnije i lakše uređuje voćnjak. Ta investicija me očekuje na proljeće.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Krumpironja 13.10.15 15:48

Mislim da bi balonke rijesile problem sirine sta se tice toga jer zetor je siri ali i vislji u odnosu na ac tako da ti dode skoro na isto ili u korist ac...ne ne ja cekam slike kosllice hehe imas rol bar uvijek gore pa neka se vrti hehe glavno da tebi ne bude nista
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Admin 13.10.15 18:05

Pozdrav

Taj model traktora je Antonio Carraro  TTR 400 HST tip Allrad, u prijevodu to je komunalni traktor, hidrostatski pogon vratila i samog pogona pisali smo o njima u temi AC,  zato i kosi tako brzo, to sa svojim tako nećeš moći brzo kositi..

Tomo Vinkovići svi imaju iste hidraulične pumpe  i dižu 650.kg tereta na polugama zadnjim..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Krumpironja 13.10.15 20:01

Je na papiru možda i dižu...a mislim da u brdu nije baš ni pametno jako brzo se vozit pogotovo sa 375 kila na hidraulici
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 13.10.15 23:05

Normalno da se treba zagnati.Ak bi bijo puknot zupčanik ,samo bi počelo mleveti u njoj ali žvižga ona ko sat sam čuo.

Da fergo ima 1,6 metara,al AC 1,4.Njega počinje skretati sa smeri prvo od spredaj u desno,al AC-ja straga u ljevo.obadvima fale koja kila.Ovaj čoviejk koji prodavao na pohorju jedno kosačico,kupili su to VAlpadano 75.Ima preko 60 cm široke 18" kotače punjene vodom.TEžina 2,5 tone ukupno.Kosačica čelna na zadnjem dizalu od 2,1 metara.To je to hehe.No on je predpostavljao,da taj moj AC ima više teže kao sam mu poslije kazao.

Kako če se pokazati koji traktor u poslu sa njom budem vidijo.Težko pričati naprijed.Al ak budem vidijo,da je jednostavno mal oda ne nemoguče raditi normalno AC-jem ,budem bez brige to kosidbo ,koliko imam opravijo Zetorom,kojem neče stvarati ona nekvog problema.Al prvo ču jo prikačiti malenom,jer je okretniji,brži i ide izpod grana dreva.

Ne misliš ti prave zadeve za tvoj BCS.Nisam mislijo ove jednobubanjske.Čini mi se,da se dobije dvobubanjski priključak.Ali možda sam krivo vidijo,pa vidijo to zadevo za u čelni opciji za kakvi maleni traktorčič.Jer dva bubnja za takav strojčič kao tvoj BCS bila bi jaka težina.
Pogledaj priključak sa veze Adminove od Zanona-otvori PDF i pogledaj stranico 10 ili još bolja 14,jer na toj stranici je otvoren tip,koji ne usitnjava toliko mrve!Ej da to imaš.Samo mi se čini,da je to u biti helikopter  malčer  na dva noža i ne kosilica.To bi bila milina za tebe!.Između leska itd.Znam,da budeš sa samohodno maleno kosačico,kakve se kupuju za oddržavanje dvora jače zadovoljan oko posla između malih dreva na dvorištu,al ona bude sam oto mogla raditi,al taj priključak napravijo bi tvoj BCS još više multi funkcijonalen.Razmisli malo u ovo smijer.

Siguran sam,da možedu kinezi bez problema zadovoljavati našim potrebam ,na hobi poljoprivredbi,samo nikad nisam bijo siguran,dal dijel kojeg bude mi trebao ,bude dolazijo ili bude pravi i kolike su pare zanjega.Na oko gledano ovoj kosačici nije ama ništa falilo.Pogledaj katalog zgoraj od nje,kojeg sam prikeljijo nešt ovrijemena nazad.


Zadnja promjena: reider 1; 13.10.15 23:26; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 13.10.15 23:17

Pa neč uja zbog toga kupovati još jedne felge i gume,pošto su jedne felge več u rezervi u šupi za drugo širino gum.

Admin tak obrzo ne možeš sa mehanskim mijenjačem kositi ne,al može on kositi sa 2 brzo,koji ima 9km/sat brzine,što po mome u takvom mome terenu čisto zadovoljava.Kad je gušča trava,preklopiš u 1 .Al bujim se ja nešto drugog-ovaj Ac noraml verzije ima jedno kvačilo.Kad budeš promijenjivao smer prostotečni kardan če lupati straga ko vrag.Kad preskakuju zubovi stvare lošo buko,al to če se dogoditi,odmah,kad stisneš kvačilo predpostavljam.No vidjet čem.

Hja istina-jedno je podičti,drugo nositi.A kod TV problem nošenja težkih alata je u uzbrdo zbog zgloba,koji promijenjiva točko težišča uvijek kad skreta.Normalno jače ko zasušeč volan točka težišča pomakne se prema nazad-h priključku.A kosilica ima još dodatno jako neugodno težišče na strani.Pa da onda još ti sa zglobašem sasučeš desno,onda je neugodna situacija.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Krumpironja 13.10.15 23:25

Mislim da sam naso video na kojemu je najsličnija situacija ko i kod tebe jedini problem je šta je ovo na ravnome nije u brdu, a pa prodaj felge ako ih ne koristiš ako bude mjenjo gume ja cu moje prodat a pošto ti ac koristiš za poslove di ti je svejedno koja je širina guma nema radova u zemlji, ako imaš lufta do kose nije ni to loša opcija, a ma ne moze tv dignut 650 kg ni na cilindar a kamo li na vrhovima ruku...da si reko 300 još bi ti povjerovo max 400, imo sam ga i radio sa puno njih znam šta mogu a sta ne mogu




Zadnja promjena: fireman.peter; 18.10.15 11:34; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Uređenje linka videa)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 13.10.15 23:38

FElge su za 7,5x 16 ili 8,5x 16",bez zvezde identične jesu AGT-jevim.Ne bi jih prodao,jer postoji mogučnost,da se nakon ovih uništenih,ak budem to dočekao(virojatno zbog starosti),kupe standardne,jer su 2 puta povoljnije od ovih koje su stavljene.

650 kg virojatno je tvornički podatak za silo koju pravi stražnji sistem polug na kraju ,gdje se kače svornjak priključaka.A to sa svakim decimetrom dužine nazad premosorazmerno pada,tako da...
Ovo o čime pričamo testirao je Sucur naš član,koji je i sliko stavijo tog testa.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by tony5 13.10.15 23:58

tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 14.10.15 0:21

Da poplava tih strojeva iz svih zemalja je kod nas,da ne znaš koju izabrati.da to je to.Bubnjarice za velike i malene traktorčiče.No slikana je bez poklopca zaštitnog.Itak so sve te rotacijone malene pravene enkako po istom sistemu,bar u glavnom.Vrlo slična je ova sa veze Sipovim.Poljaki sad nas jako zalagajo sa njima.Mi se čini.Ponuda je ogromna,samo ak je novac,pa drugo nema problema. Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 14.10.15 10:22

Jedna od opcija je tekučina u gume AC-a. S tim bi puno pridobil, a ne bi traktor dodatno opteretil. Naravno ako ga ne trebaš za neke poslove gdje ti taži traktor nije povoljan (frezanje, sjetva i sl). Ja sam također razmišljal o toj opciji kod sebe (zbog pluga), ali mi ne odgovara kod frezanja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 14.10.15 11:19

Ak predpostavljam u gume straga ne bi išlo više nego 2x 20 litara u svako gumo.Možda ni to ne,jer do kraja puna ne smije biti.utegi su straga od TV 50 kg,spredaj ništa.
Nekad sam razmišljao,da bi dau plazemsko isto kao nekada za moto kosačico samohodno BCS napraviti tanjuriče debele,koje bi stavilo se u postoječ namontiran uteg TV ja.Predpostavljam,da bi mogao uteg takav biti još 40 kg težek.Jer pogledaj na sliki spodaj kako je duboka rupa u sredini utega.pa najmanje je 20 cm i premer ak se pogleda,može se izračunati težina valja.No zadnji tanjur,kojeg bi se stavijo bijo bi veči,da bi točno pasal u "falc"-rob na zunanji ploščini utega.nadam se ,da znaš što pričam.Al to bi se moglo onda jednostavno pritvrditi taj uteg na več obstoječega TV-jevega sa 4 vijkoma na TV uteg u kojeg bi urezal navoje M10.!Predpostavljam pa,da bi tekvi utegi koštali negdje ukupno 150 eur sigurno:(Što nije malo,a ak se preokreneš,pa je to zanemarivo.Zaenkrat budem pokušao kar tako jedanput pokositi pa budem vidijo.Al možda se to nekad napravi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Admin 14.10.15 18:54

Pozdrav

Zakvači za traktor i probaj dizati i spuštati sa hidraulikom, kako se traktor ponaša, povezi se po putu gdje malo visi, imati ćeš jasniju fotku ne stvarnu kao na livadi ali odokativna informacija koja nešto vrijedi..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 14.10.15 19:11

Pozdrav

Admine, meni se čini da je još na prikolici. Ili se varam?
Reider, kad je skineš malo se provozaj po dvorištu. Sad ti bu lakše u miru simulirati situaciju koja se može javiti u košnji, nego onda kad buš moral kositi. Onda je obično žurba, a bilo bi šteta da se nedaj Bože dogodi nekaj slaboga.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Admin 14.10.15 19:19

Pozdrav

Upravo tako probati i onda imaš fotku jasnu, gdje je ili bi mogao biti problem, sad je vrijeme samo za probu simulacije košnje, kad dođe stvarna košnja onda je žurba i trka i previde se neke situacije..

Srdačan pozdrav


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 14.10.15 21:02

Još na prikolici
 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Fotografija-0017
U toj legi drži jo cilindar,koji je zatvoren.djel za prikačenje je u zraku vidiš.Ak ji priklopiš hidravliko,onda jo treba polako otvarati,da se raztegne i svornjaki kačenja dođu za prikolico.Tad bi trebalo namijestiti zljepa ili grda poluge traktorja.malo jo podičti i autopikolico izvuči van izpod.Takav suprotni način natovaranja je bijo.Kad se bude rautovaralo,budem autoprikolico prikačeno imao autu,da jo drži,inače bude pikolica pala naazd na tlo i adijo prikolica i kosilica i moje noge.

Ma da odmah jo skužiš gdje ji je granica,akd se mal ozavozikaš naokolo po parceli.A sad ak budem sretno jo uzeo sa prikolice itak budem ubijen sa strane moje stare mame,akd vidi što ima mu garaži Embarassed Ona ne voli nikakvih mojih investicija:(
Jo nisam počeo sa radovima,jesam več razmišljao o inovaci ji na njoj heh.Trebala bi joj dodatna klizna peta izpod nosača,jer kad zaobraviš,da je zatovrena na gore i jo spusštaš,onda ona sijedne ne na kakve noge ili nosač,več na zaštito remenja Suspect Ovo nije dobro.Sreča da ima zaštite debele od 3 mm tamo,no zato i toliko vaga.
Inače treba prvo jo otvoriti i onda spustiti,da sjedne na klizno površino izpod tanjuriča.A zatvorena siejne drugje.No oduzimam naazd.Možda nisam to dobro pogledao.Budem vidijo,kad jo uzamem dole.Možda naopako gledao.

Da kad je prava košnja,onda se uvijek žuri da!!

No aznimo je i to kod prodavača,da stave slike koje su stare nešto godina.A kad se strojevi podaju,onda več nije u istom izgledu.Tak osam gledao u okolini MB isto takvo kosačico.I mi bila 3 puta bliže ovoj.No lik je dao slike kosidbe.na njoj još uvijek ima namiješten deklo za odguravanje trave,na kojoj je duga cijev šipka,koja dodatno odgurava travo,da je nakon naslednje rede ne zahvatiš.No lik kazao,da je nije bilo.A ja ga pitao,zašto je na slikama.Normalno lik jo satrao i odbacijo.Imao dvije kosilice.druga bila lagani model,firme BCS 404 iste kapacitete.Prvo koju prodavao dobijo u zamijeno za seno kazao nakon kupnje BCS(ak je istina).Ljetnik koje se prodaje 2002.nosač noge odtren ali zavaren naazd loše.Zaštite remenja posavijeno,nosači ko novi,nosači oko mijesta prikačenja traktoru malo boja izglodana ali bez oštete.radna tijela ko novo normalno odpadne boja ali sljedi dogotrajnog kliaznja nije bilo.Malo rađena.Izgubljena daska koju napomenuo prije.Nisam pa znao,zašto su otvarali kučište pogona zupčanika za pogon tanjuriča.Bila otvorena i zabrtvna crvenim silikonom.Poslije brtvljenja nije radila,jer silikon bijo na mijestima klizanja kod radova.Nije imao ni gornjeg svornjaka za prikačenje ne oriđi kardana,koji se izdaje uz kosačico,tako sam skužijo.Imala je i jedan pogonski remen natrgan.
Ova moja bila je jako daleko prema prvoj,2 godine mlađa,potpuno isti model zaštite nisu pozvijene.reemni bezhibni.savijena je samo malo ona ista daska ,koja falila prvome na kojoj je ona cijev ,da odgurava mrvo.Ima sve svornjake sa osigurači,dodao je kardan.Radila nešto isto ko prva.Ni povarena nigdje.kosioni greben normalno bez oriđi crne boje,jer to trava odmah odkine,i izletajuči kameni,al radna tijela bezhibna malo poklizana,tako da nije dosta radila.boja na nosačima,kdje se kači na traktor malo poderana od polug traktora kad se približava,isto kao kod prve al možda ču nabaviti sprej na prolječe i malo točkovno prebojiti taj nosač.Budem vidijo.Kosioni greben bez veze bojiti!.Po moje budem,jer sam točan u tim stvarima,pa bude se to sredilo virojatno.Neznam.Imala je moja i bolju cerado kao prva.Al cijena za obadvije kosilice ista negdje 1/3 ciejne nove koliko gledam,pošto mojoj je vlasnik dodao i kardan,kod prve ne.
Hitj osam kupiti bez kardana u dobrobit nižoj cijeni,al kaazo vlasnik,da prodaje sve strojeve i mu taj ne bude trbao.Pošto je oriđi nek ide uz kosačico.Kardan več imam,al mi se čini,da mi bude trebao,jer taj je kraći,al moj kojeg imam je dugi,koj mi treba za malčer i Zetor.Kad bi kažijo malčer na AC bi mi trebao krači,pa bi mojeg trebao odpiliti.Tako da možda sad ovaj od kosačice bi pasal.No sa AC nisam nikad malčirao.Pa neznam.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 15.10.15 10:17

Čini mi se da imaš flašencug (lančana dizalica). Zaveži za dio kosilice koji je u zraku i za neku gredu na objektu ili za jaču granu na kojoj voćki i onda spoji hidrauliku. Mislim da te bu onda lijepo slušala i ne bu ljuta da te ošine repom. Very Happy
Znači isplatil ti se je put. Kak ti voliš sve strojeve dotjerati, ne bi me iznenadilo da je za koju godinu rastaviš kak si ove godine balirku. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 15.10.15 13:16

Heh.Ni sve tako.
Imam falčencuk na čelično uže-sajlo.Nije kakve specijalne kakovosti.Kad sam podigavao dole na isti sistem seckalico (380 kg,što je kakav kg više od ove kosilice),se ručka savila,da visjelo u zraku,pa nije uskoro išlo više ne gore ne dole.Trebao bi biti više kakovostan ili najbolje ovaj na lance.Ima ga moj kolega 3 sela naprijed.Al trebaš prihvat.VOčno drevo hehe ovo ja radije nebi.Gdje ti je tavo visoka i tako jaka grana neznam.Kod mene ne.Zato sam se prije dolazka kuči ustaivjo 3 kuče prije gdje je malo veči kmet-prijatelj poljoprivrednik koj ima velike betonske zgradbe i to tamo bi se moglo.A kiša svaki dan,pa sam išao prikolicom kuči i gurnuo jo izpod krova,gdje je sada.
Budem radijo po redosledu kao sam post prije kazao.Tako kak išla gore.Samo trebam počekati na svaka,koji je malo snažniji,pa če mi pomogniti,da jo drži za rep da ne udari morski pas previše.
Flač cug nije priporočljiv po meni,jer kad  bi se sputilo do tla cijela težina ide na limove zaštite remenov,pa da ni kakvog sranja onda.Ponekad se kod dizanja zbog neznane točke težišča stvar zaokrene i opet pravi probleme(čitaj udari po stranici prikolice i tvoji nogi).

zadovoljan sam sa stanjem  stroja da,al malo mi smeta težina prema drugi konkurenciji u istom rangu zahvata.Zašto je toliko teža(od najlakše uskoro za 100kg),odmah ti je jasno,kad je skupaj stajala sa BCS,koja valja za jako lagano i je jako indentična SIP-ovi.Nisam mogao virovati,da je tako slična.Jer sam gledao i BCS i SIP.Sip moglo bi se dobiti jako povoljno,al čovijek radijo na brdima,nije gledao nazad,zaglavijo grebenom i odčupao kompletni sigurnostni sistem kosilice.Tako je to išao zavariti nazad,al nedaj bože nema pojma o varenju.Bila je drugo inače kompletna,ali tanjuriči lufta u lagerima da plesali po grebenu,kad jih zamajal rukoma.

Gdje nalegne kosilca na zaštito remnja,ak jo otvoreno sputiš na tlo kaže na dolnjoj sliki strelica na gore.

No ak upoređivam opet ovo Galfre i SIP-ovko,ima moja nosač cerade jednostrano upet gledj sliko dole.Taj je jako snažan i opet dadaja velik idijo teže.Sipovka ima dosti manjega i ima dvostrano upetog,što ja na uzimam za dobro lastnost.Drugi dijo nosača je upet iznad strelice koja kaže ljevo.Tamo gdje je daska za odguravanje mrve i koju sam kaazo,da jo trebam sravnati.Al ovaj nosač kod tetaka kad radij sa njo,varili smo bože nedaj par puta.Nosač napraven od 3/4 cole debljostene cijevi i to odpukne tekom dugotrajne upotreba i velike trave koja ne može proči skroz radni prostor kosilice.Ah da se sijetim gdje sm okosili i kakvo travo ne čudim se tome.No ova ima slobodno pot tamo skroz veči travi,pa je po mme bolje riješeno to.

Zašto bi jo do kraja rastavijo,ak je još dobra.Balirka pa stara ko biblija, kod nje je trebal oto.Virojatno budem točkovno sprejem obojijo al druge dijelove tad pokrijo folijom.Budem vidijo.

Pada napraivm još večo diskusijo o kosilicama:sip i BCS imaju prenost pred ovo jer imajo uz kosačico dodan svoj toplink,koji je jako lagani-tanki.Ova moja treba običnog.Zanimiv je pri prvoomenjenima sistem podigavanja.Cilindar upetja je upet na drugome mijestu ,al zato jima treba jako maleni cilindar,pošto ima ova moja jako dugog(čitaj težeg).

Zauzel sem se ,da je razlika i to,da ima BCS i SIP čini mi se 3  remene za pogon,stara Vikonka 2 al ova moja 4 .Zna se da remenice su livenog čelika,pa da za več remenov treba i veča remenica(beri teža).No zašto takve odluke tvornice-bože zna.Da ne pričamo o debelinah zaštit,prosijekov debeline nosača itd.Odmah se vidi prevelika težina.

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Galfre-165-hydraulic-lif

No i na kraju BCS 404
http://agrometal.si/bcs-404.html

Pa još SIP-ovdje se vidi nosač na grebenu straga ljevo,koji nosi ceradni nosač.
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/sip-britnev-disk-165-oglas-5498818

Pronašao zastopstvo za to firmo u Slo.Mislijo sam,da je Lah Komenda,ali nije ili je odustao od toga,no zastopstvo je u Kopru.Pored toga ovaj zastopnik priča opet od drugi težini stroja,kojeg sam nabavijo.Taj piše,da jih ima 340.Inače 30 manje,kao to kaže drugi dobavljač tog stroja.
Jer ima ovaj drugi dobavljač brošuro,da do njega dojde kosa složena u drvenoj kutiji ,da bi bila manja za transport,predpostavljam,da je to težina sa drveno kutijo,kakva ona zaista dođe iz tvornice.No eti link:
http://www.trgoagro.si/prodaja/galfre/kosa-frd/
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 15.10.15 17:31

Izgleda da se nismo razumjeli.
Iz dosadašnjeg pisanja sam shvatil da ste ju na prikolicu stavili s traktorom i naknadno podigli nosač koji se kopča na traktor. Na znam kaj ga sad drži u zraku. Ili ste ga tak svezali ili da drži cilindar. Ja sam shvatio da je drži cilindar i da je ulje pod pritiskom.

Nisam mislil da je flašencugom digneš s prikolice i onda spustiš na zemlju, nego da ti flašencug posluži da je na prikolici polako dobiješ u otvoreni pložaj, odnosno da je zadrži u tom položaju kad oslobodiš pritisak ulja. Kad prikopčaš hidraulično crijevo iponovno aktiviraš pritisak, trebal bi moći s hidraulikom polako spuštati ogrodje. Kad su štiftovi za kopćanje hidrauličnih ruka u horizontalnom položaju onda prikopčaš na Zetora.

Nadam se da sam dobro pojasnil svoju ideju. Ako sam krenul od krivih pretpostavki, možda moja ideja nije primjenjiva.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 15.10.15 18:04

jako si blizu.

Cilindar je drži da.na kraju kad je bila odkačena od poluga,bila je pored samo cev ulja,da smo jo sa traktorom zatvorili i nosači su se podignuli u zrak.To je tako dao idejo sin prodavača,sa kojim sam ja bijo u kontaktu.jer ak bi bila otvorena van bi gledala tričetrt metara najmanje.No moglo bi se tako tovariti doma al sad smo napravili bolje sa sigurnoščom.
Cilindar kose je jednosmeran,što se vidi sa slike po broju crijeva.inače kazano zatvori jo pritisak,al otvori se u pomoč vlastite težine grebena .A pogoj za to je,da se sproti ventil hidravlike,da može ulje proči nazad v traktor.
Tak osam se odlučijo ,da jo spustim bez pomoči traktora,i to tako,da uzmem bocu i vanjo spuštam ulje sporo,da se nosači spuste u vodoravan položaj,pa može se tada sa strane jo prikačiti na traktor,koji jo treba onda podičti samo bar za 10 cm,da možemo izvučt prikolico.

Možda bo največi problem jo sputiti u vodoravan položaj,pošto sad ona želi se sa jako silo preokrenuti na stran svornjaka za prikačenje.Tako bude trebalo imati najmanje 2 malo jača čovijeka za pomoč.
Zbog bezglavog rada uskoro mi pada sa prikolice na zid i stranico,jer sam mozak htijo odvezati sve gvurtne.Sreča ,da ima gvurtna samokočenje i se kad jo spustijo zakočila Razz Embarassed Rolling Eyes No tak oje sad to ostalo gore.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 2 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.