Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorske kose za male traktore

+6
iwanho 1
Krumpironja
Admin
Tomo Vinković Požega
bajki
reider 1
10 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 15.10.15 19:08

Dobro je. Čak je bolje nek sam pretpostavljal. Nisam znal da imaš mogućnost polako ispuštati ulje iz cilindra. Mislil sam da za to trebaš traktorski razvodnik. Znači glavni problem je da se hoće prevrnuti prema štiftima za priključiti na traktor. Ako imaš koju slobodnu gurtu, poveži ogrodje s gurtom za neki stup ili stablo voćke, greben osiguraj da ne može kliziti po prikolici. Gurta bu zamijenila barem 2 jaka čovjeka. Kak se bu ogrodje spuštalo, tak bi trebala biti manja opasnost za prevrtanje. Možda bi se moglo spuštanje izvesti lakše ako prikolicu zapeljaš na kosinu tak da ona stran gdje su štifti bude toliko viša da je kosa skoro u ravnoteži. Kad je približno na vagi, može je držati svaki čovjek, ali ja bi je ipak, za svaki slučaj, sigurnosno zavezal.
Samo polako i oprezno, kod takvog posla je najveći neprijatelj brzina. Prije svake akcije razmisliti kakve buju reakcije jer je dokazano da svaka akcija proizvede reakciju (uvjet ravnoteže).

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 15.10.15 20:11

Da,heh dola kad smo natovarali nas bilo 5 komada,pa zaista nezanm zašto smo trebal ifergota hehe.Svak i 70 kg i to je to. hehe.

Ak puštaš uz pomoč razvodnika ulje steče u traktor.Pa ja zaista neznam,kakvo bučino ulje je u tom cilindru.Budem ga izlil van.I još mi se zdi jednostavnije,da tad ne bude još traktor tamo radijo zbrke.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 15.10.15 22:31

Ma imaš potpuno prav. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by serafian 25.02.16 9:39

Bok ekipa.

Jel ima tko sliku stare konjske strižne kose?

Nisam to nikad vidio uživo a sve si nekak gruntam kako bi se to dalo preraditi za tomicu Smile

serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Admin 25.02.16 11:48


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by serafian 25.02.16 13:39

Hvala admin...

Koliko vidim po slikama mislim da bi se to dalo preraditi, samo bi trebalo negdje jednu takvu pribaviti... odmah se bacam u potragu...

Smile
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 25.02.16 23:09

Serafian, kako si si ti to zamislijo? Samo da vučeš ovo za sobom, isto ko konji il bi ti to demontirao joj kotače, pa nosijo hidravlikom?
Ja osobno bi radije potražijo bar oriđi TV kosačico, pošto se još danas pronađeju ponegdje, a po meni nisu bog zna što vrijedne. Ovo su bile na obični prstnati greben, koj se rad šopa tekom rada.

Gledao sam ja po oglasnicima, da imaju uzke dvostrižne kosačice za traktor, pa bi ti bar nešto takvo priporučijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by serafian 26.02.16 8:17

Ma ima tu kod mene u okolici takvih kosa i mislim da bi ih vlasnici dali besplatno... Maknuo bih sve i na hidrauliku stavio Samo bi onda morao riješiti neko kopčanje na kardan što mislim da nebi trebalo biti komplicirano jer se gibanje putem vratila prenosilo od kotača prema stražnjem dijelu. Ako je to vratio metalno na njega bi se jednostavno dalo namontirati kardan...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by iwanho 1 26.02.16 9:43

Vodi računa da takva kosa dobiva pogon preko kotača. Pretvaranje vučne u nošenu bude vjerojatno malo skuplje.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 26.02.16 11:14

Ak bi jo dobijo za đabe, onda nekako da. Al i još uvijek bi bilo puno posla, dok bi onda to radilo kako treba da se preradi. Ej nešto mi pravi,da je ova konjska kosačica cijela gusana i težka. Pa me zanima, kako bi mali tev to u zraku nosijo na uzbrdicama. No možda bi ti sve odšaraufao, što ti ne treba da.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by bajki 26.07.16 12:44

bajki je napisao/la:Razmišljam o kupovini male rotacione kosilice za Primu. Dali prednju ili zadnju, nemam pojma jer se dosada nisam susretao s tim strojem. Ima netko kakovg iskustva s takvim kosilicama, neki prijedlog za kupovinu?

Znači zanima me nešto ovako (nemora imati ovaj pokretni dio):

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Tomo-vinkovic-kosilica-bocna-pomicna-slika-35258384

Napokon sam došao u priliku da isprobam neku malu kosilicu. Probao sam priminu RK120, ovakvu kao na slici:

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Rk120.7aa86dea4e3c840af74ffb4fb1445a39

Tomo nju vuče i radi s njom puno lakše nego s malčerom, što je bilo i za očekivati. Zadovoljan sam jer kosilica radi i u dosta velikoj travi, većoj nego što sam očekivao. Mana je što ima dva noža pa njoj zna pobjeći koja trava nepokošena na sastavu dva noža. Uglavnom za slijedeću sezonu se ide u nabavku nečeg ovakvog (samo širine 120-130 cm). dobr je stvar što imaju tri noža koji se preklapaju, pa neće moći pobjeći koja travka nepokošena:

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Roto-malcer-150-cm-garancija-slika-65235626

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/roto-malcer-150-cm-garancija-oglas-18744018

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by ssucur 26.07.16 12:55

Ne treba pretjerivati sa širinom kose.
Ja sam zadovoljan i sa 80cm ali da počisti sve iza sebe-lakše je i traktoru.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by bajki 26.07.16 13:19

Traktor je širok 120, pa je po meni ok da i kosa bude 120 i nju tjera bez problema.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by ssucur 26.07.16 13:26

Koji traktor imaš? moj 731 je širok 140 ako hvatam 100 ili 120cm super-samo da čisti i da ne crkne. Very Happy scratch
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by bajki 26.07.16 13:57

Prima 830

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 26.07.16 22:59

Kosa ak ide straga, dobro je, da uzme najmanje takvo širino kao traktor, da ne voziš 2 puta po travi, prije jo pokosiš. Jer kad povoziš samo jednom, u mekanoj podlagi ostaje trag- nepokošena trava, kamoli 2 puta.

A Sucur, kako ide ova kosa grebenasta? Dal si što radijo sa njom. Znam, da si ju nabavijo.

Bajki, al zašto bi kupovao ovakvo koso, ak želiš koso? No ak želiš malčer koso, onda razumijem. A ak želiš koso, da se bude trava upotrebivala za jelo, onda uzmi nešto takvog, kao je Gramipova bočna dvostrižna. Išlo bi kao metak. A i polovnih ima na oglasnicima dosta.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by ssucur 26.07.16 23:16

Grebenasta-IMT pokosila 5 hektara balirano spremljeno (pod streho) Wink
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 26.07.16 23:39

A kod kumiča stoji IMT-jka 165 disk u oštečenom stanju. Odustal je od sakupljanja i stoko prodao, al što če napraviti sa ovo koso neznam. Virojatno u ovakvom stanju prodao. Čovijek nije više mlad, a mladih više nema kod kuče. Otišlo nešto u grebenu, što je najštetnije. Kazao mi, da neče je ni popravljati. A isto prodaje komšija u izpravnom, al vizuelno gorem stanju. Čovijek prodaje traktorsko, i na ravnici sa 60 godinama radije trči za BCS samohodko. Crveni u lice ko da je pijan do bola. Pa dobro, ak mu je u veselje neka.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by bajki 27.07.16 7:13

reider 1 je napisao/la:

Bajki, al zašto bi kupovao ovakvo koso, ak želiš koso? No ak želiš malčer koso, onda razumijem. A ak želiš koso, da se bude trava upotrebivala za jelo, onda uzmi nešto takvog, kao je Gramipova bočna dvostrižna. Išlo bi kao metak. A i polovnih ima na oglasnicima dosta.

Ne trava se neće upotrebljavati za jelo, već samo će se kositi da bude uređeni travnjak.

Na ovu Gramipovu misliš klasična strižna kosa? Kolika bude dužina te kose za TV-a?

http://www.gramip.hr/miniunima.html

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 27.07.16 11:04

Hja, sad sam pogledao sve modele kosa u ponudbi kod njih. Na brzino, da kažem, sve kose izpod širine 1,85 jesu obične grebenaste na prste, koje baš niso bog zna nešto. Ove mini unima 1,5m super bile bi za Tv-ja tvoga!. Išlo bi bez ikakve muke. Siguran sam ,da mogao bi vučti i raditi još sa jedan rang širo!.
ovaj model dole
http://www.gramip.hr/super.html
je dvostrižna i milina prema svim ovim običnim na prste, al imaju samo širine 1,85, što neznam ,kako bi išlo, ak bi bijo teren jako brdoviti. Tako, da ovdje ne mogu nešto stručno kazati, samo znam, da je ova kosa sa ovim sistemom košenja osijetljivo skuplja, nego obična upr UNIMA.

A tebe onda itak ne zanima, jer želiš malčirati travo. Onda naravno je bolje za tebe ovo što gledaš-stražnja kosilica. Ali nekako ne mogu ti vijerovati, da ona pušta nepokošeno travo između dvih noževa, jer sumnjam, da imao si neoštre noževe il radijo si sa PRESPORIM kardanom. Ima, da odsijekne travo. Nema druge. Ovaj princip ima vrtni traktor i čisto kosi, a tako na taj sistem rade bubanjske rotacijone kose za traktore i kose. Treba iti ova Gramipova sigurno!. Samo ak uzimaš bilo što(idet trebaju obadvije modela sa 2 il 3 noževe), uzmi široko najmanje toliko da pokriva traktor!
Uzmi 1,4 metara! JA mleveo sa na pola uništenim motorom na Ferariju 26 ks u gusti travi sa roto malčerom od 1,35 metara i nije ga ugušilo. Važna je samo brzina kretanja. Ne prebrzo, ak vidi se, da se muči. TAko bude ljepo uzimalo čitavo širino traktora, il koj cm više, što je bolje.

Ak uzimaš za vočnjak, vrijedno bilo bi uzimati ovakvog ,za mogučnost pomicanja ljevo desno straga iza traktora. Pitaj ti samo Ivanhuuja, kako je to super, da možeš do vočk u nulo očistiti!. NE bude ti nikad žao. Vijeruj. Ma sklopi oči, kad daš peneze, al smijat češ se, kad budeš radijo. Al kupuješ to za cijeli život.
Kupiš Gramipov lagani malčer sa bočnim pomakom širine 125 cm i makneš ga u stran, da ideš sasvim između reda vočka i plakat češ od sreče.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by bajki 27.07.16 11:35

Imam ja malčer (INO TFZ 130), ali mi je presporo s njime raditi, a u višoj brzini traktor se muči s njime. Dodatno je težak za nositi, ima oko 330 kg, teška izvedba, nema šta taj neće zdrobiti, ali tomo s njim treba raditi u prvoj sporoj, eventualno u drugoj sporoj kod manje trave, ali i to nemože raditi cijelo vrijeme.

Zato trebam nešto lakše i tu mislim da mi ova kosilica riješava probleme. Cijelo vrijeme sam radio drugom sporom bez nekog osjećaja da je to traktoru opterećenje. Ova primina kosilica je imala dva noža i na sastavu ta dva noža je znala pokoja trava ostati, ništa strašno.
Ova koju ja gledam ima tri noža i tu nemože ništa ostati na sastavu jer se noževi preklapaju.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by bajki 27.07.16 13:42

Malo se išao raspitati kakve su to kosilice koju bi kupio i baš nisam sretan dobivenim odgovorima jer se radi o kineskim kosilicama. Takve renomirane (npr INO) su duplo skuplje od kineskih.

Kopajući dalje po netu naišao sam na ovakve stvari iz domaće radinosti:

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Malcer-slika-69347828

Manje više sve što se nudi kod nas ima jedan rotor na kojem se nalazi 3-4 noža. E sad neznam koliko je taj jedan rotor opterećenje za trakotro u odnosu na RK120 koji ima tri mala noža??? Ima netko nekako iskustvo po tom pitanju?
Dodatni minus je što je ovakva kosilica sa jednim rotorom dosta duža pa treba više pažnje kod okretanja i manevriranja. Dobra stvar je što je jeftinija i od ovih kineskih, a pogotovo od renomiranih kosilica.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by reider 1 27.07.16 23:08

U glavnom sve si sam več odgovorijo i dosta tu nema dodati. Problem ti radi ona Primina dedovina od TV-ja, pošto u 1 brzoj promijeni brzino vrtnje kardana, pa neupotrebljiva. Inače bila bi super, ak ostala bi brzina kardana ista.

Ovakvim ventilatorom radijo sam ja sa 26 ks Ferarijem 2 cilindra i išao je širinom 1,35. U ne baš maloj travi.

Potrebna snaga virojatno slična je na tome jednome velikom nožu il 3 malenim - pričam na pamet. Druga su priča čekičari. Ovi uzimaju na istoj širini več snage.
Moj mi je predlog, da kupi za tvoj INO "Y" noževe, koje bojda dosta se upotrebivaju u Austriji. Dobro rade u travi, sa manje odpora u radu, gledajuč na čekiče, al čekiči bolji jesu za kukuruzovino. Tako prodavač mi kazao. Možda bi u drugoj sporoj mogao uvijek INO-tom raditi i ništa drugog kupovati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Tomo Vinković Požega 29.07.16 6:16

bajki je napisao/la:...Manje više sve što se nudi kod nas ima jedan rotor na kojem se nalazi 3-4 noža. E sad neznam koliko je taj jedan rotor opterećenje za trakotro u odnosu na RK120 koji ima tri mala noža??? Ima netko nekako iskustvo po tom pitanju?...

Bajki, radio sam sa različitim kosilicama iste širine, jedna je bila sa jednim rotorom, a druga sa dva, pa pogledaj moj post na ovoj stranici

https://agro.forumhr.com/t653-malcer-rotacioni-domace-izrade
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by bajki 29.07.16 7:19

Tvoj post me i doveo u dilemu. Samo što ja bojim da je tvoj lakše tjerao malčer sa više noževa, ne iz razloga što ima više noževa pa lakše sječe, nego zato što su noževi manji pa ih je lakše vrtiti.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Traktorske kose  za male traktore - Page 3 Empty Re: Traktorske kose za male traktore

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.