Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

Stranica 23 / 23. Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

Go down

Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur on 11.07.18 7:52

Važno je biti uporan. scratch Rolling Eyes Very Happy
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 536

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 26.08.18 10:22

Pozdrav, vjerovatno ču i ja sledeče godine početi sa pregledom motora.
A u ovogodišnjem proleču sam popravio sredinu- pregibni dio, jer je bio suviše labav (gore-dole), pa kad sam pritisnuo na kočnicu, i sa time smanjio brzinu i posle toga opet pospešio, tada je došlo sve skupa u resonancu gore-dole. To se naročito vidjelo kod pune prikolice naložene na primer sa drvetom. Mijenjao sam gornji i donji igličasti ležaj, a izmedju trna uzdužnog kretanja i okretne čahure stavio sam puše od Hitnera.
A kad sam rasturio pregibni dio sam iskoristio priliku, pa sam promjenio i ležaje u mjenjaču, pa posle toga i u zadnjem mostu, gdje sam zamjenio i konusni zupčanik. Upotrebio sam samo ležajeve FAG i SKF.
Pošto sam i ja tražio upute i fotografije, pa sam se i ja setio na druge i malo fotografisao. Nadam se ča če koja fotografija koristiti i ostalim koji vole popraviti svoje Tomiče.

sokol
član
član

Broj postova : 45

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 26.08.18 10:41

Fotografije insertiram postepeno da nebih došlo do ispada fotografija.

sokol
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 26.08.18 10:48

i sledeči sklop fotografija...

sokol
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 26.08.18 10:58

i sledeči sklop.

sokol
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 26.08.18 11:05

Dal nisi koristijo mehanika za obradu srednjeg zgloba koj se u SLO bavi sa tim dosta godina, i svima on to sređuje?. Voze mu stari iztrošeni zglob i da ti izpravnog u zamijenu...
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3039

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 26.08.18 11:45

Pozdrav, ne nisam, pošto 300€ ( po informaciji koju sam našao na forumu)mi se činilo preskupo, a i neznam šta bih dobio u toj cijeni. Tako da sam puše nabavio sam, posle toga sam našao preko nekog mog nekadašnjeg saradnika jednog čovjeka koji se bavi struženjem i kazao sam mu šta da mi uradi. I eto, on je to postružio, a ja sam posle toga nabavio i oba igličasta ležaja i zmontirao. Sad nema baš ništa lufta. Pojedini majstori uopšte ne ugrađuju puše (ova je od novilona)-zapravo sta dvije, nego pofrezaju samo onaj rub na kojeg naležu dvije pločice pričvrščene na čahuru (svaka sa 3 vijcima).
I tako jedno vreme stvarno nema lufta ali ne za dugo. Dodatno sam ugradio i dva nipla za podmazivanje, samo je šteta što mi nije uradio i utor oko trna ispod prve puše, da bi se mast za podmazivanje lakše razporedila po čahuri.
sokol
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Tomo Vinković Požega on 26.08.18 16:46

Ja sam isti posao radio prošle zime, ali nisam stavljao čauru, nego sam trn navario gusenim elektrodama i dao sve skupa na strojnu obradu. S obzirom da strojnu obradu nisam plaćao (otac odradio), a navarivanje sam obavio sam, to mi je definitivino najpovoljnija opcija s obzirom da sam potrošio 20-ak elektroda koje koštaju deset kuna po komadu. Također sam ugradio dodatna dvije mazalice na sredini zgloba jer ove postojeće nisu dovoljne. Na tokarskom stroju je otac napravio dodatni kanal za mast kroz cijelu vanjsku čauru. Promjenio O ringove, ležaje, u prodavaonici su imali dva FAG-a i ostatak nekih japanskih prvoklasnih koji su mi se na testu turpijom pokazali bolji nego FAG....40-ak kuna komad....i sve ispalo više nego odlično. Jedino što je varenje trna trajaloooo...trn se ne smije jako zagrijati jer gus počne pucati, mora se prirodno hladiti, jednu elektrodu sam na 3-4 puta (hlađenja) trošio, i tako svih dvadesetak.....tjedan dana sam vario po dvadesetak minuta par puta dnevno.
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 463

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 26.08.18 18:56

Pozdrav, čestitam da si ovim postupkom i strpljenjem uspio popraviti trn. Ja se toga nebi pristupio jer nemam prakse oko toga. Vjerujem da FAG-ovi ležaji nisu više ono što su bili i da bi znao biti neki jeftiniji, od neke manje poznate firme, čak bolji.
sokol
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 18.09.18 2:41

NEk zanimivi 732 se prodaje. Kakav mu je motor, neznam, dal ko zna?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13481349&display=Tomo%2520Vinkovi%25E8%2520732
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by sokol on 18.09.18 21:12

Pozdrav,
vidim da si ga pronašao na avto. net. Stvarno je neobičan.Ili je motor prerađen, ili to uopšte nije traktor TV 732.
sokol
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 18.09.18 22:14

Ma da. Možda riknuo original motor, pa stavili onog, koj mu bijo na dohvatu ruke...Ko zna.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 23 / 23. Previous  1 ... 13 ... 21, 22, 23

[Vrh]

- Similar topics