Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 24 / 25. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 16.11.19 0:53

Pozdrav, na forum dajem još dvije slike. Na drugoj se vidi staro stanje-stari zupčanici i bez zupčanika za podmazivanje. Nisam mogao da povjerujem kako može neko sastaviti skupa mjenjač u kome fali zupčanik za podmazivanje (beli od plastike). A na prvojoj slici možete vidjeti promjenjeno stanje -dva nova zupčanika i naravno dodan zupčanik za podmazivanje- kao što treba da bude. Možda če ove slike biti kome od koristi.Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Novo_s11

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Staro_12
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

Mihajlo likes this post

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 23.11.19 0:11

Bit će od koristi svakako Very Happy sad gas Neutral i sretno sa TV hvala Lp. Like a Star @ heaven

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 12.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by hare_a 13.04.20 15:12

Pozdrav

Na frezi TV-120 mi se polomila osovina (ona sto na nju ide tanjirasti zupcnik i na nju se kace cijevi sa motikama) nadam se da sam dobro objasnio Smile
Molim za pomoc gdje u BiH nabaviti ovu osovinu?

hare_a
novi član
novi član

Broj postova : 1
Join date : 13.04.2020

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 09.05.20 19:05

Ssucur,  prošli tjedan sam odšarafio van visikotlačnu pumpu, pa sam se setio, da si imao pitanje koja je mjera O-ringa br. 60. Iako si dosad več sigurno dobio informaciju, pošto je od tada prošlo puno vremena. Ali ipak, možda če biti koristno i za koga drugog. Naime mjera je sledeča: fi vanjski je 20 mm, fi unutrašnji 14 mm, a debljina mu je 3 mm. Ja sam ga nabavio u agrocentru a koda mu je: 214685, imaju ga pod nazivom "gumica šobe jd- john de".
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Karl 08.06.20 12:42

Kolege, kako pravilno odabrati broj prstenova ispod cilindra?
Da li bi klip i cilindar trebali biti na jednoj razini?

I kako odabrati dubinu injektora. Koliko bi trebalo isticati iz glave?
TV 521 s LD820 motorom.

Smile
Eng:
Colleagues, how to choose the thickness of rings under the cylinder correctly?
Are the piston and cylinder supposed to be on one level?

And how to choose the depth for the injector. How much should it protrude from the cylinder head?
TV 521 with LD820 Engine
Karl
Karl
član
član

Broj postova : 43
Join date : 31.12.2014
Lokacija : Wroclaw -> Poljska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Karl 09.08.20 12:25

Reci mi, hoću li moći zagrijati nazubljeni prsten zamašnjaka TV521 s običnim plamenikom s LPG ?
Trebam li tražiti nekoga s acetilenskom bakljom?
Karl
Karl
član
član

Broj postova : 43
Join date : 31.12.2014
Lokacija : Wroclaw -> Poljska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 10.08.20 17:43

Kovačka vatra ili acetilen-kisik ( acetilenskom bakljom ), zagrijavanje metala do tališta.

Najtopliji plamen daje izgaranje acetilena.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 12.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Predpaljenje 731

Postaj by isalopek 14.03.21 1:26

Pozdrav svima. Pitanje. Stelam predpaljnje na tv 731. Postupak, skinuo sam iz desne dizne (na bosch pumpi) oprugu i onaj pipak s opruge i krenuo okretati zamasnjak, istovremeno sam pumpao na ac pumpu gorivo. Nastinao tako da kad su mi se poklopile prve oznake(zamasnjak i blok) da je gorivo stalo izlaziti iz pumpe. Da li je to to ili?
Hvala

isalopek
novi član
novi član

Broj postova : 2
Join date : 14.03.2021

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 16.03.21 1:09

pumpao na ac pumpu gorivo. je napisao/la:
Može se spojiti i direkt iz rezevoara na PVP dizel tada imamo dvije ruke slobodne. Kad odredimo kut ubrizgavanja mora preko AC pumpe.

Poluga gasa do kraja Full cijelo vrijeme.

skinuo sam iz desne dizne je napisao/la:
Ako je prvi redni klip za startanje motora.

prve oznake je napisao/la:
Imaju tri oznake.

gorivo stalo izlaziti iz pumpe je napisao/la:
Taj ciklus mora da bude u netom prije GMT


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 12.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by isalopek 16.03.21 1:31

Okz hvala na informaciji
To.sam.danas.ipak uspio.rijesiti. Gorivo krene kapat iz dizne na poklapanju prve tocke na remenici i na bloku i prestane tocno kad se poklopinl druga oznaka
Naime problem je u sljesecem
Tesko je prvo paljenje. Ako je imalo hladnije vergla vergla vergla inizbacuje bijeli dim
Ventili su nastelani na 0.2
Predpaljenje je nastelano
Ulosci dizna su novi i nastelani na 210
Elementi bosch pumpe au novi
Novi filter nafte
Novo ulje motora
Cim upali prvi put, svako sljedece paljenje je doslovno na ...zub
Kompresija je mjerena prije 3 godine i bila je 24/25 po cilindru.
Motor u radu dosta dimi bijelo/sivi dim
Ima tko kakav prijedlog ili ideju?
Hvala

isalopek
novi član
novi član

Broj postova : 2
Join date : 14.03.2021

Admin likes this post

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sasazagi 21.03.21 15:01

Poštovani
Na TV732 dali se može uključiti kardan da vrti dok traktor stoji?

Sasazagi
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 21.03.2021

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 21.03.21 15:17

Iako imam tV731 več nekoliko godina nisam imao potrebe, da upotrebim kardan, jer i nemam takvih priključaka da bih ga trebao. Ali isprobao sam ga i tada kad se traktor nije pokretao i sve je bilo u redu.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sasazagi 21.03.21 15:48

Kako ga uključiti?

Sasazagi
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 21.03.2021

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 21.03.21 16:20

Na lijevoj strani traktora (Upute za TV 731 slika 3), se nalazi poluga za uključivanje donjeg kardanskog vratila. To je prva poluga od volana napred, a druga ti je za blokadu diferencijala.
Preporučujem ti da na forumu ili na internetu nađeš "Upute za TV 731", jer unutra ima i ostalih informacija koje če ti zatrebati.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sasazagi 21.03.21 16:42

To znam i ispod sjedala je poluga za brzinu vrtnje vratila ali radi samo kad je traktor u pokretu

Sasazagi
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 21.03.2021

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 21.03.21 20:05

Pošto nisam imao posla sa kardanom i neznam tačno princip povezivanja sa pogonom kad je u pokretu i kad nije, teško ti kažem gdje je greška. Ali svakako mora da radi i kad nije u pogonu, jer kad radiš na primer vitlom traktor stoji, a kardan se okreče. Možda če ti pomoči neko ko je imao problema sa kardanom, ili pitaj nekog mehaničara. Ako imaš volje, da to središ sam možda če ti pomoči donji link:

https://agro.forumhr.com/t273-traktori-tomo-vinkovic
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tale_123 22.03.21 2:14

veliki pozdrav ja sam novi na forumu imam jedno pitanje za vas zelio bi uzeti tomu vinkovica 732 i za njega napraviti kardansku prikolicu da imam 6x6 dali se moze i jos jedno jer imam puno kositi trave dali se moze staviti tri ili cetri prosirivaca na tockove samo dok se kosi a skido bi in prilikom tereta

tale_123
novi član
novi član

Broj postova : 9
Join date : 22.03.2021

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 22.03.21 17:53

Pozdrav,
da imam 6x6 dali se moze je napisao/la:
može ima na YouTubu videozapisa o tome,
dali se moze staviti tri ili cetri prosirivaca na tockove je napisao/la:
traktor ima dovoljnu stabilnost u radu pravilnim korištenjem, može se staviti šira i niža guma 15 coli felga to je tako tvornički, te gume se koriste u košnji parkova i nogometnih igrališta niže i šire dodatna stabilnost traktora, može se postojeća felga po sredini razrezati navariti ravna ploče vina tako proširiš felgu pa staviš širu gumu koliko i kako pitati vulkanizera, za tu opciju baš nisam siguran nemam iskustva sa time ,više sam za opciju felge 15 cola pogonske šire gume sa ripnama / kramponima i što niži profil gume da je traktoš širi i niži u kojem kraju živiš da imaš takvu stranu/strminu/kosinu da ti treba dodatno proširenje traktora.

10.0 /75-15.3 original tvornički za Tomo Vinković svi modeli i Hittner traktori ..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 12.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 22.03.21 17:57

Sasazagi je napisao/la:Kako ga uključiti?
Objasni redoslijed kojim si išao do sada sa uklječenjem izlaznog vratila traktora.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 12.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tale_123 22.03.21 23:34

admin je napisao/la:u kojem kraju živiš da imaš takvu stranu/strminu/kosinu da ti treba dodatno proširenje traktora.
zivim u tuzli pa bi da je siri jer u palnu sam uzeti ga jer ima strana

tale_123
novi član
novi član

Broj postova : 9
Join date : 22.03.2021

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 23.03.21 1:47

Od manjih samoutovarnih  prikolice za sijeno  felga i 10.0/80- R 12 ( 12 cola ).  ide na Tomo Vinković traktor još niži i stabilniji..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 12.12.2013

https://agro.forumhr.com

tale_123 likes this post

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tale_123 25.03.21 23:35

pozz koja je razlika između tome 730.731 i 732 kad je isti motor 30 ks

tale_123
novi član
novi član

Broj postova : 9
Join date : 22.03.2021

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 28.03.21 5:34

zelio bi uzeti tomu vinkovica 732 je napisao/la:
Zar nije već pala odluka

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 12.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tale_123 28.03.21 13:30

Admin je napisao/la:Zar nije već pala odluka
pala je 732 ali damije nacii ocuvan dobar jer nema njoh pa me znimaju koja je razlika između 732.731.730

tale_123
novi član
novi član

Broj postova : 9
Join date : 22.03.2021

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 29.03.21 2:36

Znaći nema dobrih  TV 732 sve razdrndano, ako ih ima onda  su  preskupi naravno,   razlike  u modelima eh kako tko to gleda, kako gleda,  iz kojeg  stanovišta to gleda, za običnog seljaka koji radi zemlju razlike baš nema neke velike, dali je pokazivač smjera ovog ili inoga  oblika  ne utječe na kvalitetu obrade zemlje,

Da je sad tu dvostepeno kvačilo, izlazno vralito sinhronizirano sa brzinama traktora, hidro volan prednja hidraulika prednje izlazno vratilo fina hidraulika led svjetla, radna svjetla, barem H 4  i tako dalje i tako dalje,  pa sad jedan model ima ovo nema ono ili ima a onaj nema ono to su razlike bitne za seljaka i obradu zemlje.

Tv 730 ima jednu tvorničku manu sa kočnicama to ljudi sami riješe i bude sve normalo dalje, ostali 731 i 732 nemaju tih problema,  motori su svima isti Lincencirani Lombardini made in Italy kojeg je proizvodila tvornica DMB 21 Maj Rakovica Beograd Srbija, ili popularno  fabrika malolitražnih motora 21 Maj Beograd.

Taj motor je vrhunske kvalitete  i daje cijenu traktoru, ako postoji i očuvan TV 730 u izvornom stanju i on je ok, zašto da ne uzimaj mada treba gledati 731 i 732  tvornički je bolje riješeno kočenje ako su očuvani, ako su pohabani sama oznaka ništa ne znači,  svi su oni istih dimenzija širine, visine, isti mjenjači, isti središnji zglob, iste boljke  sa ključem mjenjača,  tebi treba traktor za rad  za polje, za livadu, za šumu tako da gledaj da je što više originalan bez onih raznih jeftinih dogradnji, ako su to već profi nadogradnje na traktor to povisuje cijenu traktora i dobro došle su naravno.

Ako si se odlučio za TV 700 koji uzmeš nema greške samo da je ok, prodavci to sve zamaskiraju pa kod tebe se samo pokazuju mane i nedostaci treba puno opreza i sve gledati i probati  i sad ono što mnogima nije jasno motor nije sastavni dio traktora, kad skineš motor sa traktora ono što je ostalo to je traktor.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 12.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 24 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 24 / 25. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.