Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plugovi nepoznatih proizvođača

4 posters

Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 25.09.15 21:30


Ej mi je ovaj pravi majstore.Plug je kao da je doma napraven i siguran sam,da nije zaa taj traktor napraven.Sigurno si ga izposodil od kojeg sa večim traktorom.Jer ak je njegov,oduzeo bi zadnjo brazdo,i prvo brazdo zaposlil i orao bi dosta bolje-kao gospod.Ovo mi ne izgleda oranje več kod nas kažu "oralni sex".I uništiti če traktor.Prva brazda ni ne uzima ništa.A ak bi zahvatila zaustavila bi traktor.Plug ni nema kotača za dubino pa on nešt osa hidravliko gore dole cima,jer naravno nema automatike ,pa je to užas gledati.Da to vidiš,kaliko je on gvožđurije nabasal na plug da mu gura u dubino heh.Volijo bi to od blizu vidjeti.Na jaki razdalji su od kačenja tijela pluga,to pravi jake sile na traktor.E da taj plug u težki zemlji čitav  zahvati onda to se ne bi dobro zaključilo.A ni ne izgleda mi,da bi trdo zemljo taj plug mogao izdržati.Zaista mi je smiješan i za naše zemlje nikako upotrebljiv.Radije prikačim jednobrazdnjaka okretača 12" i  vozim ko lud po njivi,nego to radim.Ah ima on živce za to.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by Tomo Vinković Požega 26.09.15 21:09

Ne znam kakva je to zemlja kad malac vuče 3 brazde, mora biti jako laka, ali kvaliteta oranja je loša. Kad bi nekome došao orati za novce i ovako poorao, ne samo da nebi mogao naplatiti, nego bi čovjeku morao još dati novaca. Meni moj 731 sa dvije brazde ponekad slab za kvalitetno oranje u težoj zemlji. Pretpostavljam da bi ovdje sa normalnim plugom orao pjevajući.

Više brazdi nužno ne znači brže završen posao. Više je opterećenja za traktor što je automatski više zastoja, pa još kad ubrojiš da ore sporijom brzinom (vidio sam da ore drugom sporom), ispadne da bi manjim plugom završio vjerojatno jednako brzo kao sa ovim "skemlijama". I još treba više nafte, češći kvarovi...
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 26.09.15 23:14

istina.No virojatno si plug izposodijo,jer ga sam ni nema.
No orao sam sam sa TV 826(+utegi 60 kg naprijed na haubi+4x 50 kg u kotačima+ 100 kg kabina)i jednobrazdnim okretačem,koji je imao zahvat 12" neke godine kod nas u dolini,gdje više njive dugo godin nema.Tamo bili najteži uslovi.Na malo na nizbrdo je bilo,sa stajnjakom gore svežim masnim ,a jedva je vukao .Proklizavao i zašopali mi se blatobrani .No na kraju puknul svornjak,koj drži plug.Idem po Tv 418.Zakačim isti plug prikačim jednotočkovno ga i opet na dole,aj taj mi na dole ni 8 "više nije vukao.odustajem i idem do komšije.Taj pokušao vuči 2x10"OlT na gore.Bezuspešno.Išlo onda na dole sa jakim odporom,al mu isto zašopalo blatobrane.Užas.No poslije 2 godine opustijo sam tamo njive i nikad više jih nije tamo bilo.
Taj lik bi trebao mi doći tamo orati heh.
A zaista me zanima,zašto taj plug zbog jake dužine nema kotača za dubino.Kad zahvati vidi se,tad zaustavi traktor momentalno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by Tomo Vinković Požega 27.09.15 0:45

Koliko mi se čini nema kotač zato što je to neki "sklepani" nedovršeni plug napravljen od tri konjska. Povarili majstori nosač, zakvačili za traktor i hvale se kako oru sa tri brazde. A oranje katastrofa. Nema TV hidrauliku za kontrolirati više od jedne brazde bez kotača. Meni sa dvobražnjakom treba kotač al ga često ne koristim jer mi štopa, nisam ga dobro izveo. A i dvobražnjak rjeđe koristim, za uslužno oranje malih vrtova bolji mi je jednobražnjak.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by iwanho 1 27.09.15 8:33

Upravo to Tomo. Na malim površinama je najbolji jednobraznjak. Najmanje ostane neizoranoga.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 27.09.15 9:47

Jednotočkovni prihvat pluga dobar je po mome samo za jednobrazdo,jer taj sistem nikako ne "pliva"iza traktora.Plug treba se podigovati kod večih brazda vodoravno gore usporedno sa tlom.No taj ima prihvat vidim 3 točkovno napraven,al nedaj bože kako.Dolnje poteznice vidjeti su ok,al topling kako je on zakačen nevijerojatno.Uzdužni nosač cijelog pluga sa toplingom se sve nekako savija i nema mira.Trebao bi biti više pripet i napravena bi trebala biti još jedna poluga od toplinga naazd do krajne točke pluga,da je stabilan.+ kotač,pa onda bi bilo nešto bolje.
Ak bi dodao jedno brazdo-eto onda bi se dogodilo ovo(4 slika od zgoraj dole):
http://traktor.mojforum.si/traktor-post-29629.html

Da i ja sam bijo oduševljen sa okretačem jednobrazdnjakom,dok mi je išao i nije bijo savijen,jer si možeš zadati bilokakvo lego za orbo i na kratki njivi ak uspoređuješ prema jednostranem dvobrazdnjaku si svejedno dovoljno brz,jer ti oreš nazad,al on treba hodati na prazno nazad po novo.

Vidijo sam više takvih sličnih plugova kao je ovaj sa videa.več manjih ozkih brazd.Nekvi vele,da je več malenih bolje od jednog velikog,jer bolje sve preorano.Al t omi se čini ne valja za taj primer,jer itak manje od 8 cola ne hvata jedna daska,tak oda bi mogao jednobrazdnjakom isto hvatati ili 10"barem.

Evo ovo je plug moga poznanika iz Doboja.Htijo sam pokazati,kako ima od toplinga napraveno polugo za fiksiranje nazad.Vidi se i kako dobro ima za svako brazdo smer da se naštela.To je dobro,ak se dogodi,da koju malo saviješ i možeš jo nazad nastaviti,bez da ravnaš bilošto.No tako se njemu dogodilo-zaglavijo za panj i prva daska puknula+ se savila.Ima i kotač.Ne znamo proizvođača.je 3x14"
Plugovi nepoznatih proizvođača Fotografija-0028
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by iwanho 1 27.09.15 17:47

Ovaj Reiderov link ni je dal ideju da i ja probam otraga pritisnuti plug kad je traktor zaustavljen na usponu. Ako se prvi kraj ne bu podizal pod mojom težinom, onda trebam još kojeg medvjeda ili neku polugu za da produžim krak. Laughing

Da ja nisam na svoj mali Batuje plugec dodal tavu sličnu vezu, prošle godine bi ga s njive sigurno vozil na prikolici, a ne prikopčanog za hidrauliku.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 27.09.15 23:31

Ivanhoo ovaj tvoj mali plug ne sviđa mi se zaista-ima ravne daske.Za lagane zemlje možda ok.A masno težko ne.
Ak stopiš na Regent na zadnjo peto po moje more se podičt traktor predpostavljam.

Gledam sad,da ovaj plug sa moje dodane slike sa Doboja nema nikakve pete,al bojda dobro ore.Izgleda,da kotač radi svoje.A peta ne određuje samo dubino,več drži ga v smeri,da te ne vuče spredaj kotače v desno.Kliza od stino brazde i drži smer.Nisam ga vidijo v orbi,pa maka sam htijo,al je plan dneva tamo dole drugače nanesel.Pa sam si samo toliko uzeo vrijemena,da uslikam mašinerijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by iwanho 1 28.09.15 13:50

Onaj dio koji se osloni na zid brazde zovemo plaz, a peta bi trebal biti onaj dodatak koji naliježe na dno brazde. Okretač od TV ima to i komadu o dostraga gledano izgleda kao vinkl.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 28.09.15 19:46

Datako je.Samo mi izgleda,da se obadvije komada poderaju istovremeno i se promijeniju obadva .Nekvim jih pojede na pijesku,da jih ni ne prepoznaješ.Pogledaj mojo staro sliko od Posavca  kako je pojedeno.Peta uskoro da je nema više.Al vidiš kako je taj "plaz"dugi na njemu.Dobro drži smer.Edino malo je sad več pojeden,pa ak držim na tvrdi zemlji malo dubino ga izbaci prema sredi traktora.Po meni se čini,da na taj moj plug pašejo djelovi od IMT i onih Leskovac plugova(slike u temi Leskovac plugi),koje sam u Doboju gledao,jer so to svi sa jedno rodbine ovi plugovi bivše juge.
Samo ne misli,da sam ga ja tak opojeo taj Posavac kod nas,jer kod unaca preorao je u jedni godini toliko,kako kod mene u čitavom životu hehe.Od je sad kod mene na mirovini hehe.Bočno stranico prve brazde ne glej,jer sam tamo ja kemijao nešto,jer bilo svinuto.Zaglavilo plužno tijelo za kalo jesena kod unaca.Bijo u oglasnicima,pa nitko nije zvao nešto vremena za kupnjo i mi ga dao u poklon.Težak je imao on život kod unaca heh.A radijo sa njim svaki koj došao kuči i zano sjedniti za volan,samo vlasnik ne heh.No sad dobro radi zaista.
http://www.mojalbum.com/reider/zetor/foto/21218107
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 25.11.15 14:49

http://pretex.si/plugi.html

Zastopnik za nekve uvožene plugove iz iztoka. Po meni dobri plugiči za male traktorčiče.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 01.09.16 20:33

Plugovi nepoznatih proizvođača Fotografija-0014
Blizu mene 17 kilometara prodavač je poljuprivredne mehanizacije Agroremont KM. Izpred prodavaone stajao je malo upotrebljeni plugič sambog zna kojeg proizvođaća, al sijetim se, da je bilo ime talijansko!. Plugič ima težini ni ne cijelih 80 kg, i jak oje maleni. Širina zahvata jednog plužnog tijela mogao bi kazati, da je prije 6" nego 8". Uskoro nije ništa radijo. Boja je još uvijek na daskama.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by darko123 01.09.16 22:28

Ja sam pronasao i ovaj snimak ovaj plug fino slaze vidi se da je plug rucni rad.
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 02.09.16 20:38

No bar ja to ne bih radijo. Priključak bi uzeo ovakav, koj je prikladen stroju, jer se i ja manje mučim, i isto tako i traktor.

Znam, da jesu ljudi pravili cijela čuda tehnike-kod kuči pravljenih plugova. I kod nas možeš vidjeti sve i svašta. Imaju ljudi veselje, pa prave sami. Jedan napravijo u tvornici sa plinom izpilene vertikalne nosače plužnih tijela, al se ne sijetim, zbog čega. Drugi zašaraufao je dvije IMT 12" jednostrane ukupno, pa onda imao 3 brazdnjaka, al jedno tijelo u rezervi. Vukao ga po najtežim zemljama Zetorom 7245 i na nos nabacao mu svo gvožđurijo, koju imao kod kuče, da nije proklizavao. Jedan sa Ursosom C-360, IMT-jevom plugu 2x12" odšaraufao stražnjo dasko, da mogao po ravnici ga vučti...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 09.05.17 20:54

Plugovi nepoznatih proizvođača 4
Zanimiv plugič na prvi pogled.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by reider 1 31.08.17 23:12

Plugič za najmanje traktorčiče, jednostrani jednobrazdnjak. 8 il 10 cola. Po mome iztočne proizvodnje, al ne tvrdim sigurno.
Cijena 290 EUR.
Plugovi nepoznatih proizvođača Img20170830102307
Plugovi nepoznatih proizvođača Img20170830102320
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi nepoznatih proizvođača Empty Re: Plugovi nepoznatih proizvođača

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.