Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Freze ručne izrade (homemade freze)

+7
ExtermoIvan
Krumpironja
Dubravac
Admin
fireman.peter
TomoVinkovic420
Tomo Vinković Požega
11 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by ExtermoIvan 29.01.16 0:20


Probali smo je po zaledjenom, sto bas i nije pametno ali sljaka extra. Hidraulika zeza malo ali je izgleda tacno reduktor problem. Nosim kod majstora i pumpu i reduktor pa neka namestaju. Traktor se ne napreze previse a posao oradjuje.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by vica022 06.02.16 14:05

Ja sam prosle godine napravio vucni frezer za hondu F600 koja je inace motokopacica sto znaci da skidanjem tockova i montiranjem nosaca sa moticicava se vrsi priprema zemljista ili frezovanje. Ali je meni za neke potrebe da se vise usitni zemlja ustrebalo da imam vucni frezer koji je za nju originalni jako skup i polovan cak.
Zato mi je pala ideja koju sam realizovao uz pomoc jos jednog menjaca od honde G42 za koju se koriste iste moticice i prikljuci. Prenos je resen preko remena sto jos niko nije pokusao ali uz razne dorade i otklanjanje mana sam uspeo da napravim frezer koji se nestidi ni originala. Prosle godine samo je isfrezovano oko 1,5 ha i vrlo suve i sabijene zemlje cak bez ijednog kvara ili nus pojave..
ovako je se pocelo Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 2HsDFXG
Pa se onda dodala jos jedna remenica manja posto nisam imao manju remenicu za sporije brzine honde  a tako je se i na menjacu frezera dodala manja remenica da tu dodatno povecan izlaznu brzinu motika
Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 YI8gLVz
Ovo je izgled uradjenog frezera u prvom probnom radu. Zastitni limovi su tako uradjeni da se vrlo lako demontiraju da bu se mogla raditi i uskoredna obrada . Posle probnog rada su uradjene jos neke prepravke i dorade na uocenim manama
Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 I849o8x
Ovo je konacna verzija u frezovanju kukuruza gde se izrazito dobro pokazala u vrlo teskim uslovima i skoro nemogucim za frezovanje
Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 O1lTXyY
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by ExtermoIvan 11.02.16 22:46

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 23ijxx4
Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Fay97b
Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Oidh1v
Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 2mmzogk
Jos poneka slika...
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by vica022 12.02.16 14:13

Ovo izgleda kao fabricki prizvod. Sad se vidi da kad neko ima volje i znanja sve moze da napravi. Frezeri nevalja da budu preteski ali ni lagani neprave posao u tezoj zemlji. Treba naci neku zlatnu sredinu i najbitnije je da delovi koji su obrtni nisu preteski da se negubi prevelika snaga za samo njihov pogon. Za ovaj frezer sve pohvale i samo napred.
Ja treba da uradim sebi neki lakse frezer za vladimirca ali finansije nedozvoljavaju zasad to. Mada vecinom to sve i honda sad odradi jer povrsine nisu velike

_________________
Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 17.03.16 22:29

Došla na red izmjena motika na frezi, stare motike su u 7 godina puno posla napravile. I stare i nove motike su ručni rad kovača, inzistirao sam da mi ih napravi od federplate (lisnate opruge). Platio sam ih nešto malo više nego da sam kupovao u trgovini, ali kvaliteta materijala i izrade je na visokoj razini. Iskoristio sam priliku dok sam skidao motike pa sam ispravio pogrešku koju sam napravio kad sam pravio frezu te napravio sve motike u pravcu, a ne spiralno, što je na manjem broju okretaja i u tvrdoj zemlji treslo traktor. Sada sam na tokarskom stroju odrezao svaku drugu prirubnicu te ju zakrenuo za 45 stupnjeva, te sam tako dobio motike u cik-cak.

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 28jw1lw Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 1409ks1 Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 29vx9xv Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 2wcpclg Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 117h6j6 Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 15wpsj Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 B624bl
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by vica022 18.03.16 19:48

Jos bolje bi dobio da si u startu nosace motika radio u spiralu jer to je najbolji sistem za frezer i najmanje i ujednaceno opterecuje prenos i traktor. Koliko se secam svaki nosac se smice za 15-20 stepeni od predhodnog. Mada i ovako ces dobiti mnogo bolji rad od ppredhodnog. U spiralu kad se radi deli se broj nosaca sa 90 sepeni i dobijes priblizno ugao koji treba za smicanje. Najbitnije je da se iad nepoklapaju dve motike istovremeno pri ulasku u zemlju
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 18.03.16 21:24

Slažem se, kad sam ju pravio jednostavno nisam razmišljao o tome. Prethodno su se 6 motika istovremeno poklapale. To nije bio nekakav problem zbog kojeg stroj nije upotrebljiv, isfrezala je ona meni u proteklih 7 godina koliko ju koristim stvarno jako puno. Isticalo se kada idem prvi prolaz, išao sam sporijim kardanom, uglavnom u prvoj brzohodnoj sa malo gasa. Drugi prolaz je išao bez vibracija, prva brza, brzi kardan i dosta gasa. Sad mora biti bolje, isprobat ću ovih dana.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by vica022 18.03.16 23:04

Bolje ce biti to je sigurno jer ce barem mnogo manje poskakivati frezer. Imt stari frezer su teski i nisu u spiralu nosaci tako da dobro znam sta to radi u tvrdjoj zemlji. Malo malo se vijci popustaju ili spadaju koliko trese nekad a ni traktoru nije bas zgodno i dobro ga osecaju. Ali svi se ucimo na greskama tako da nista to nije novo ni tebi ni meni. Te stare motike bar naizgled su mogle jos dosta da rade. Na kakvim kod nas teraju to bi se pre reklo ko stapici
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 19.03.16 5:25

Slažem se da bi mogle, ali pretežno radim uslužno, a ljudi gledaju svaki detalj. Razmišljao sam da ih samo pokujem, pa sam se predomislio i ipak uzeo nove, bit će mi lakše raditi. Uložena invesicija brzo se vrati...
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty odlična freza jeli još u pogonu i ja bih takvu imali šamse

Postaj by berislavujevic 06.12.17 21:42

TomoVinkovic420 je napisao/la:Svaka cast za izradu, izgleda kao original. Very Happy

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by berislavujevic 28.01.18 20:34

Ozbiljno imali šema za jednu frezu samo da nije šira od 1 metra još bi najviše volio da je sa dva lanca tako da je ne lomi ono sa onim diferencijalom od lade ili staroga fijata sve jedno samo dajte ponudu a osobito ako ima neka za moj pasquali on vrti u lijevo kardan ? LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by berislavujevic 03.02.18 20:11

Jesu li još u forumu vica22 i tomo vinković iz požege da ih pitam za savjet u pravljenju freze za tomu vinkovića,ja bih htio možda yanmarevu frezu kupiti i postaviti na tomeka ili pasqvalija ako ne onda tko bi to odradio ?LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.02.18 18:04

Nisam na forumu tako često, ali s vremena na vrijeme pregledam postove. Što te konkretno zanima oko izrade freze?
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Admin 08.12.18 22:35

Jos jedan nacin kopcanja freze za traktor Tomo Vinkovic PE 18, direktno na postojecu hidrauliku na ceriri brezon vijka i  kardan za frezu  standardni.

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 9efd6210

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 A0c29910

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Freze  ručne izrade (homemade freze) - Page 2 Empty Re: Freze ručne izrade (homemade freze)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.