Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Freze Shaktiman

3 posters

Go down

Freze Shaktiman Empty Freze Shaktiman

Postaj by reider 1 19.04.17 13:54

Jupi, dospjela nova freza. Al sad razglasijo osebni bankrot-stečaj. Zanešto vrijemena ostajem na kruhu i vodi Neutral
Radnog zahvata 152cm. Trebam jo iti traktormom preuzeti na najbližjoj prodavaoni Jagra-4 km. Sad sam se samo vozijo autom mimo, da jo uslikam:
Freze Shaktiman Fotografija-0007
http://www.shaktimanagro.com/u-series/
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by Admin 19.04.17 23:01

Pozdrav

Sretno u radu što duže da traje.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by reider 1 24.04.17 11:56

Kardan original dodan frezi. Indijci nemaju osiječanja na snago. Kardan ima vanjsko mijero krstova 115 mm, da jedva ga podigneš. Zašto tako, sumnjam, da su za sve freze jedan te isti izporučeni kardan:
Freze Shaktiman Fotografija-0009
Freza v tvorničkem originalnom izgledu. Gledajuč na traktor treba prestaviti prihvate ruk. Original su prihvati našaraufani u centar freze. Isto tako i reduktor pogonski:
Freze Shaktiman Fotografija-0010
Kutijica iz plastike za alat i uputstva sa nešto izporučenim ključevima za štelovanje:
Freze Shaktiman Fotografija-0014
Čahure za promijeno kategorije prihvata za ruke. Majstori su izporučili prolaz sa kategorije 1 na 3, umijesto sa 1 na 2. Zašto , nemam pojma:
Freze Shaktiman Fotografija-0015
Skraten kardan na 65 cm. Na svakoj strani ima 2 osigurača na opruge, da ne izpadne sa osovine. Sa svom svojom snagom nisam mogao iztovremeno namiještati i stisnuti obadvije osigurače, pa sam na svaki strani jednog demontirao. A namijestim jih nazad, kad se kanđe i sve drugo malo uteku, da bu išlo radije:
Freze Shaktiman Fotografija-0023
Krajno shvačenje- Topling mi je za 3 cm možda predugi, ali ide i tako raditi, jer malo stoji freza nazad na guzo. 6 noževa na radni tanjur i velika brzina okretanja radne osovine(245) +vratilo na 750 preklopljeno+ bolji noži: vrti na oko dosta brže, kao Pan-agra i usitnjava puno bolje zemljo. Za sad prezadovoljen. Osim nisam znao, da se od freze može prašina tako kaditi ,da ne vidiš oko sebe Rolling Eyes Radijo na okretajima 1600 motora i preklopljeno na 750 vratilo.
I još praktične mijere freze:
Katalog radna širina 152, izmijerena kod mene 148cm. Katalog ukupna širina 165, izmijerena 165, osim na vanskim mijerama, klizačima-sankama je 160. Znači viri reduktor stranski na frezi van 5 cm!. Točnost izrade i izgled zadovoljivo, osim zaščita kardana žute boje, nekve je smiješne kvalitete i izrade, i se kod deformacije ne vrača u prvotno stanje oblike. Pa jo sam trebao malo skratiti, da je vijk na vratilu ne uništi i satre cijele.
Freze Shaktiman Fotografija-0018
Hvala na željama Admin. 40ara zemlje 2 do 3 puta godišnje če izdržati bez brige.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by reider 1 06.11.17 17:21

Uslikana freza danas u  Jager prodavaoni. Imali razstavljeno frezico 1,2m radnog zahvata. Kod nje stoji i malčer 1,15m radnog zahvata.
Freze Shaktiman Img20171106134852
Freze Shaktiman Img20171106134923
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by iwanho 1 11.12.17 9:51

Sa 6 noževa sigurno bolje usitnjava nego s 4, iako ja smatram da u praksi usitnjavanje više zavisi od kvalitete zemlje i vlažnosti nego od broja noževa.
Teža je od Gramip AT20 150 za 40 kg. to može biti samo +.
Na 540E bi trebal za frezu tjerati motor na cca 1900 okretaja. No, ako dobro sitni, a tvoj traktor uvijek za nju ima viška snage i na 1600 je OK. U laganoj zemlji i ja mogu sa svojom lijepo pofrezati na tim okretajima, makar ima samo 4 noža po flanđi.

Nek te dugo i dobro služi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by reider 1 11.12.17 17:01

Uspoređivati trebaš naravno iste uslove zemlje i brzino kretanja vratila i pomak traktora, ak želiš vidjeti kad je veči efekt frezanja, po broju noževa na tanjur. Više noževa nek bi više i usitnilo po logiki. A možeš kod 4 noževa nadoknaditi sa sporijim kretanjem il večim gasom motora(bržim vratilom), tako da to nije najbitnije.
Po katalogu ima traktor na 540E preklopljeni, kod 1850 okretaja motora 540 okretajeva da. A pokazalo se, da ni toliko nije potrebno, jer bila ugodna zemlja.
Ovu frezu, to što sam ja bar radijo kod sebe, možeš terati i sa 35 ks. Zimske brazde mekane su znaš, a kod primoraca, koji direktno mlevejo suho sabijeno zemljo sa još kakvim kamenom, možda je druga priča.
Hvala na željama, a bude radila, jer to što kod mene radi, joj je igra. Mogli ju bodo i moji nečaki daljne godine naprijed koristiti(ak budu željeli).
Za ove radove, što mi radimo, dobre su nam ove još previše.

Inače trebao sam i njoj nešto peraditi. Pošto sam javijo, da je topling hidravlički predugi, nosač toplinga na frezi, pomaknuo sam za jedne rupe nazad. Nije to baš predviđeno, jer tamo je manja rupica, a kad sam prebušijo na večo, mogao sam super prestaviti nosač, pa sad sve je kao treba( na sliki, gdje je prikačena traktoru, vidi se još original pozicija nosača, a mala rupica još je slobodna izza njega).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by iwanho 1 11.12.17 19:37

Sve to kaj pišeš je OK. No ja usporedbu uvijek predviđam za jednake uvjete.
Jedino kaj me kopka je zakaj nisi uzel širu frezu. Ja sam svoju kupil za Pasquallija (33 KS). Sad bi mi super došla 170 cm, ali i s ovom sve napravim.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by reider 1 11.12.17 20:19

Širiji model skuplji bijo za 400 Eur. Znači umijesto 1,5 m imala 1,8 m zahvata. Ali buče ja sadim sasvim kok se da skupaj. Ovo bila je najbolja opcija između dvih kriterija: pokrivenost širine kotača vanjske, i najmanje širine, koliko god se da dobiti za između buč. Bila je i freza, sa zahvatom točno 1,45m koliko traktor, i jako malim razmakom od noževa do klizačev-smučk, al taljanske skuplje marke, za mene neizplatljive. Nije se išlo za doslovno uštediti novac, a naravno i ta odradi posao(možda jedan hod više). NAjbolja bila bi najšira u tom razredu 2,1 m, ali zaboravi buče, skuplja je, garaža za sahraniti stroj premala itd(mogao bi sahraniti 1,8 širine najviše). No postojila je i jedna manja od moje. Mi se čini 4 veličine u razredu tih freza, ak se ne motim. Za sad sam zadovoljan, a sa prijašnjo Panagro nikako da bi mogao biti. No zanimivo, da kupac tražijo na netu upravo ovakvo Panagro...

Napravila je firma bar jedno gluparijo, koju jim zamijerim, al zanemarive vrednosti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by reider 1 12.12.17 10:52

Pronašao jedno sliko sa prolječa freze. Ovdje vidi se prešaraufavanje prihvata za ruke. Došla freza sa na dole okrenutimi, pa brze kuke ne božedu zakačiti, kao je kazao nekad Ivanhu. Dugo sam trebao, da sam shvatijo, da se jih jednostavno može zaokrenuti. Na sliki jedna je zaokrenuta, al druga još nije. Vidi se i prešaraufan nosač-prihvat toplinga za jedno rupo nazad.
Freze Shaktiman Fotografija-0001
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by iwanho 1 12.12.17 14:29

Dakle, frezanje buč je bil glavni razlog. Ja sam buće do sada sadil na različite širine, od 140 do 210 cm. Probal sam frezati traktorom, ali sam to napustil. Samo malo više vremena izgubim s mtk. Na njemu je frezica 66 cm i mogu birati širinu sadnje već od 120 do 140 cm.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Freze Shaktiman Empty Re: Freze Shaktiman

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.