Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 4 / 16. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 05.10.16 8:38

Možda si ti, kaj se tiče crvene ručke u pravu. Nikad nisam posebno testiral jel ona do kraja isključi regulaciju ili samo jako poveča silu koja je potrebna za uključivanje regulacije. Kod oranja to nisam primijetil. Kad orem s Regentom koji je teški, ako je crvena ručka skroz naprijed, plug ode do Kine. Mala šala, ode dok ne dođe u položaj da je peta niža od špice lemeša.
U svakom slučaju, kad je crvena ručka naprijed teško je, ili čak nemoguće, rukom proizvesti silu koja bi uključila regulaciju. Čak ni ako bi šraufal toplink kod zablokirane kugle. Probal sam povečavati dužinu toplinka dok je plug u brazdi i nije išlo dok nisam na žutoj ručki malo podigel hidrauliku.
Zakaj misliš da ne znam kaj označavaju lampice 1 i 7?
Pa lampica 1 se upali svaki put kod štartanja hladnog motora (grijač), a 7 se kod redovite zamjene i čišćenja filtra za hidrauliku ne smije upaliti. Žute nisu kritične, treba biti oprezan s crvenima.
Do sad su bile upaljene: 1, 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 13 i 17.
Nadam se da nisam koju zaboravil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 05.10.16 20:18

Ak ja do kraja spustim plug dole sa onom velikom ručkom podigavanja dizala kod Zetora 52, onda regulacija na razšaraufavanje toplinga kod spuštenog pluga na tla ne odreagira. A kad bi išao ju podigniti samo malo, toliko, da se plug ne bi počeo od zemlje podigavati, i bi tad išao razšaraufavati topling, tad bi traktor plug sigurno malo podignuo(dovoljno da te gdje stisne). TAko je kod mene.

Ak želiš produžiti dužino toplinga u brazdi sa plugom, tad pokušaj drugi put samo višje podignuti crveno ručko. Možda če iti scratch Možda bude toliko podigavao plug, da če sa lahkočom iti vrtiti vijk toplinga. No ni rečeno, jer ti imaš odvisnost i od žute ručke...

Hehe, pa kakva 2 moja posta nazad, tugovao sam, da neznam, što je pozicija 1 i 7, pa na tvom nadalnjem postu nije bilo odgovora, pa sam mislijo, da ni ti sam neznaš. No sad opet neznam, kakva je razlika između pozicije 7 i 10... scratch Koj 7 piše air filter, a kod 10 fluid filter. Odustajem. Pretežko je to za mene heh.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 05.10.16 21:48

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 2j6a49g

Nadam se da bu sad lakše. Sorry, nisam se prije sjetil da imam na slovenskom jeziku.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.10.16 22:56

Laughing Laughing dobra je ova. A pokušavao si i sa njemačkom heh, koje ne znam ni "dobar dan".
Obrazložijo sam si sad to tako, kako sam i predpostavljao i u engleskom jeziku, da žuta znači početak zamašavanja, al crvena, da je do kraja zamašeni...

Znači uputstva jesi dobijo u engleskom, njemačkom i slovenskom jeziku. Dal si dobijo i u SRB-HR?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 07.10.16 9:40

Na slovenskom sam dobio isprintane upute, a s interneta sam skinul upute na nekoliko jezika (talijanski, engleski, španjolski, njemački itd.). Papirnate su odložene i skoro sam zaboravil da ih imam. Sad sam se sjetil da si mi već rekel da ne znaš njemački. Godine činidu svoje pa sam mislil da ti, s obzirom na blizinu Austrije, njemački nije stran. HR verzije nemam. Vjerojatno je prodavač ima jer ima i firmu za prodaju Goldonija u Plovaniji, ali nisam inzistiral na toj verziji. Dovoljno razumijem slovenski.

Postoji razlika za pritisak u gumama. Na downloadanim je 1,6 bar, a na isprintanim 2,0 bar. Izabral sam sredinu - 1,8 bar.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 07.10.16 12:01

Potreban pritisak nije striktno definirani. On se regulira gledajuč, šta bude se radilo. Ak nemaš težkih radova, onda bolje držati se mijere nizke. A išlo bi i sa 1,5 vijeruj. TAd ti je vožnja udobnija i leđa hvaležna. JA sam dugo vrijeme zaboravijo puniti kotače straga 28", pa u njih bilo 1,3 bara, a vijeruj išlo super i ugodno, al više sam napunijo, jer je počeo na vožnji popreko brda dolnja stran previše se naginjati i bojao sam se. Neugodno se osijetijo zbog toga. A traktor sa maleno snago lakše i vozi, imaš osiječanje, da motor lakše vuče, pa sam zato Zetora napunijo sad do max. No kod tebe na Staru dobro bi bilo i 1,5 kao kažem za sve poslove, al za orbo sa ovim plugom ni ok. Previše bi tada "žmikalo" gumo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 07.10.16 19:59

Hvala lijepa.
Bilo je 1,6 pa sam prije malčiranja povečal na 1,8. Malčer ima 340 kg. Ipak su ovo gume 24" i mislim da manje od 1,6 me bi bilo preporučljivo.

U prošlom postu je poudarek bil na različitim informacijama u uputama sa neta i na pisanim dobivenim uz traktor. Podaci bi za isti traktor trebali biti jednaki, a nisu. Ipak je sve relativno. Živio Einstein.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 08.10.16 0:11

Da. katalogi, i internetne strane bogami razlikuju se jako, to sam vidijo više puta, tako, da se direktno bojiš iti nešto kuovati, jer zaista neznaš, što zaista češ dobiti. Sijetim se Bobota sa foruma, koj bijo siguran, da na kraju na IMT nije dobijo ove kabine, koju se kod prodavača pogodijo prije kupnje.
Tako pronašao sam velike razlike u reklamama za Goldoni Ronin. A kod Stara za sad sve drži, kao piše u katalogu.
Najbolje se prije naruđbe i plačila pisno zavezati, da se plačaju stvare te i te, a ak ne dođe ovakva roba, može se pogoditi baš za kakav popust zbog manjke opreme. Ak možem dodati jedan zanimiv primer, ove dane došao je predračun za nekvi traktor od SLo zastopnika za taljansko firmo, u taljanskom jeziku, a bez ikakvih dodatnih naruđb opreme, koje sam zahtijevao. NE može biti gore. Potpuno nesposoban prodavač...

Dal si radijo servis kod tvoga? Onaj, na kojem češ promijeniti filtar nafte i ulja mijenjača i motora? I koliko imaš sad napravenih radnih sati?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 08.10.16 10:15

Nisam još. Sad sam napravil malo čez 300 radnih vur. Ulje u mjenjaču ne treba još mijenjati, nego samo filter goriva i antifriz, a ulje u motoru i filter ulja za motor mijenjam na proljeće prije početka radova. Bar mi je tak ostalo u glavi, ali za svaki slučaj bum pogledal u upute za održavanje.

Kak si ti mijenjal filter za gorivo na AC-u? Kaj se mijenja, kompletan filter ili samo vložek? Kak se poslije odzrači? Ako ti nije teško daj malo opiši, naravno u temi o AC-u.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 08.10.16 19:12

Znači do sad si mijenjavao samo motorno ulje sa filtrom svake godine. Dal si za to trebao servis, il se dozvoljava, da to činiš sam?
Znači ak bude to prva posijeta servisera, to se posmatra kao prvi servis na stroju i upiše u knjigo servisnu? Na koliko radnih sati, rade se prvi servis i onda drugi?
Dal bude serviser došao onaj sa SLO, tamo sa okoline Šmarij pri jelšah?

Prijatej, žao nisam promijenjivao od tada, kad smo naručili materijale za servis mi ukupno ništa. Znači, nisam ni filter goriva mijenjao do sad nikada. U ukupnoj odrađenih loših 300 radnih sati, promijenijo se filtar ulja samo jednom, odmah na početku, kad došao kod mene, onda samo na svake 2 godine ulje motora, a mijenjana bila su ulja sva u reduktorima i mijenjaču i prednjom trapu. To je sve. Mi se čini, da sam promijenijo jednom i antifriz i izpuhao vazdušni filtar motornog usisa preventivno(nije još lampa svijetila za zaprljanost).

Tako, da filtar ulja i svo ulje za motor VM i tako i STOU za mijenjač, koji isti je kod Goldoni i AC, još je kod mene. Htijo sam to napraviti na prolječe, al prije mi popustili živci.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 08.10.16 23:30

Prvi servis je nakon uhodavanja motora na 50 rh. Njega obavezno radi ovlašteni serviser, a i kasnije treba raditi ovlašeni serviser ako nije istekla garancija (inače gubiš garanciju). Po isteku garancije se sam odlučiš tko bu delal servise.

Filter za zrak se ispuhuje svakih 10-15 rh, ovisno u kakvim uvjetima traktor radi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 09.10.16 13:33

A kada je drugi servis? Znam da, za gubitak garancije. To je svuda isto.

Pa gledao sam, a nije bijo prljavi nikad. A ni ne možeš sa njim dirktno uništiti motora, ak je zaprljan, samo nema snage, a itak bi javljala lampica, da nešto ne bi bilo ok, ak bi bilo tako gore.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 09.10.16 15:58

Varaš se za filter. Kad se zapuni, dio sitnih čestica ipak prođe i završi nao polir pasta u cilindru. Pogledaj na usisavaču. Kod nove vrečice i filtera, iza izlazi čisti topli zrak, a kad je vrečica puna, osjeti se prašina. Ne bu to uništilo motor, ali bu mu skratilo radni vijek.

Drugi servis je kad se ispune određeni uvjeti, broj rh ili vrijeme.
Meni je drugi bil kad sam ponovno mijenjal ulje i filter u motoru.

Prije nekog vremena sam ti krivo odgovoril za podešavanje sjedala po visini. Ipak postoji. Ima 2 vijka, jedan za visinu, a drugi za mekoću. To sam podesil na početku i zaboravil sam da to uopće postoji.  

Evo ti tabele za održavanje (eng i slo). Dosta se interesiraš, izgleda da još razmišljaš o kupnji Goldonija.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 9rn250
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 2lausm
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 90yv11

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 12.10.16 21:24

https://www.youtube.com/watch?v=M3Td6FoS3qA
Evo vez prezentacije novog srečnog vlastnika Goldoni Star 3050 nizki model heh. Ljepi je nemaš što. Za 5. Ovdje se vide ručke hidravlike!

Znači ulje za hidravliko vuče sa mijenjača? Nema svog tanka za ulje? I tamo sipaš ovo "stou" ulje?

Tenšn belt izgleda znači klinasti jermen. Vsake 150 sati provijeriti, i na hiljado mijenjati...

Ludo mi se čini, da piše, da treba provijeriti pritisak injektorov. Virojatno misle dize...Ma ko to provijeriva svake 500 sati... Razz

Mogučnost podešavanja po višini super je stvar, ako ga ima ,jer do sad ni jedan traktor, kojeg sam ja imao, nije ovog imao scratch

Da se razpitivam? Ak mi se ne bi sviđao, ja ti ga ne bi ni priporučijo znaš Laughing A ima i značajke sve najviše blizu mojim željama, druge tvornice nemaju ovakve srednje opcije modela traktora. JEdnog imaju jako malenog, al drugi je onda dosta veči. A što, ak mi ga kao da ne žele prodati hehe. Kod čekanja na predračune se zakomplicira. Dobijo sam večino predračuna od prodavača, a jer dao dodatno razpitivanje za novi predračun, čekam duplo. A ni ne žuri se. Bar do prolječa ne...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 13.10.16 13:55

Malo igranja s kotačima, zamjena mjesta lijevo-desno.

Prije - vanjska širina 145 cm
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 13

Sada - vanjska širina 166 cm
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 152ex5j
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 1zbctfp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 13.10.16 18:40

Zašto to? Vidim da isto i spredaj proširen. A za orbo trebalo ga bude još opet nazad vratiti, jer inače budedu nastajale jake zaokretne sile

Gledam, da ima i tvoj one prozorčiče izpred nogama. Mislijo sam, da jih imaju samo ovi zadnji letniki(možda jednu al max dvije godine nazad).

dal ima taj tvoj oko papučic kočenja nekve gumene podloge. Ak pogledaš nazad onu moju vez do videa na zadnjem dodanom postu, ni onaj je nema. A video dodan ove godine. No možda je video star, al još ove godine dodan. Pogledaj, taj Enerđi izpred prodavača Hojnika ju ima sa prve slike. A sad me zanima, dal jo ima još na drugom podu izpod ljeve noge, ili samo na desni :scratch. Jer na jednom od predračuna nešto se omenjalo ovo, a na razstavnom exponatu iz Gornje radgone nije jih bilo study :
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Fotografija-0008
Onaj je nizki Star sa ove godine sa Gornje radgone. Na ljevom podu je nema:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Fotografija-0018
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 13.10.16 19:27

Za bolju stabilnost kod malčiranja na nagibima. Prošle godine me jedan kolega prosil za malčiranje pa sam na dijelu njive moral malčirati poprek. Niz brijeg sam malčiral, a u rikverc se vračal na brijeg. Sad je odnos visine težišta i širine kotača povoljniji nek je bil na tvojem AC-u. Nije tak veliki posel, po 8 vijaka na zadnjim i po 5 na prednjim kotačima.

Ti oreš sa Zetorom. Koliki je unutarnji razmak između zadnjih kotača na Zetoru? Pretpostavljam da je između 105 i 115 cm. Jel te jako vuče na stranu? Veći problem mi predstavlja kaj bu na kraju ostalo za 10 cm više neizoranoga uz među. Vjerojatno bum probal tak orati, baš me zanima kak bu išlo.

Prije nešto više od 3 godine su crne plastike zamijenili prozirnima.

Kaj se dobi s tom gumom po aluminijskom rebrastom limu?


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 13.10.16 20:22

Čuj, pa neznam, kako baš bi se moglo izračunati točko težišča, jer ne gleda se ona kod prevrtanja samo na nekakav trokut izpod tvog traktora i točko, koja se pomica u njemu, (na AC-ju na dva trokuta), jer točka težišča ne smije iz tog trokuta izačti, tad se preokreneš, več je važna i oddaljenost od poda, gdje se sva težina sakupi na jednoj točki. Izvini, neznam objasniti. Al nije važno, ak si visoki 20 cm ili 1 metar na primer. A više ko visiš na stran, i viša ko je ova točka, prije padneš. A putimo sat ovo, vijerujem, da mogao bi se tako ja voziti bilo, bilo gdje kod mene bi mi trebalo sigurno.
Sada ti je široki kao Štore original, al je dosta nižji.

PA nije znaš veliki posao vijerujem, pogotovo, kad se navikneš. Možeš sam to raditi. Podloge sahraniš, koje izmerene su za to, i upotrebiš iste drugi put. Samo nadam se da nemaš nekvih podlošk za osiguranja stavljenih, jer u večim pritegovanjima one pojedu rupe van i matice unište. Malo vijke i namaži, da ne uništiš navojev i nema bojazni.

Znači plastike bile su iste oblike, samo skroz ni se vidjelo?
No nadam se, da nečeš sa njima gdje zaglaviti i satrati.

Ne razumijem zadnje riječenice...Inače vidi se na slici, da je na tvoj pod samo stavljena debela guma ,koja sprečava klizanje cipela. No neznam, ak obavlja kakav važan posao, ali ovu so dodali.

Nešto odgovorijo sam u temi oranje.

Pogledaj onog Enerđija. NA sredini, gdje imaš ravno, ima neko gubo-izboklino. Što bi to bilo. TAmo ti imaš ravno i naljepko gore. On je nema, a ima nekvo gubo iz plastike.

Video tvornice:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 13.10.16 22:07

Neovisno o širini traktora, pojedini modeli uvijek imaju točku težišta na istoj visini. Na koncu ti si na TV-u stavil na svaku stranu 2 podaljška za proširenje širine. Vjerojatno zbog poboljšanja stabilnosti.

Energy 80 je ipak malo drukčiji traktor. Nije mi poznato kaj se nalazi na skritim mjestima.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 13.10.16 22:36

Točka težišča, kod tvog modela kod iste širine, i točka kod nizkog modela nije ista, pa maka imaju izpod sebe isto veliki "težiščni trokut", u kojem se točka treba uvijek nalaziti i ne smije van. A kad tvome zbog proširivanja proširiš onaj namišljeni težiščni trokut, ima isto stabilnost kao nizek znaš. Koliko gubiš lošega na višini, onda trebaš nadomestiti u širini, da si na istome. AC ima točko niže kao ti, zbog Actio zgloba, i još ima 2 težiščna trokuta. A to možemo samo teoretski debatirati. Izmijeriti je nemoguče ili težko. scratch

Inače nek bi bijo Enerđi 60 slični tvome po svemu, a ima samo on mogučnost "no spina", a Star više ne(nekad nazad je imao). Enerđi ima i drugčijo "sailent lock" platformo izpod vozača(bolju). Za razliko od tvoga ima on i turbo punjač, jer mu je snaga za 10 konja veča kod iste radne zapremine motora. Model 80 pa je druga priča da. ZA Enerđi modele nemam pojma koliko koštaju. Zaboravijo sam pitati na sajmu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 14.10.16 11:18

Postoje tri modela s istim osnovnim VM motorom. Čisti saug (49 KS), turbo (56 ili 58 KS?) i turbo+intercooler (66 KS). Ostatak traktora je jednaki na sva 3 modela. Barem je tako bilo prije 3 godine kad sam ja kupoval traktor. Kako su tvorničke promjene dosta česte, sada je možda stanje na tržištu drukčije. Jedna od stvari koja je utjecala na odluku je bila upravo ta da je traktor projektiran za snagu od 66 KS. To znači da bi kod korištenja manje snage trebala biti povećana trajnost.

Do kvalitetnih informacija nije lako doći. Netko ih zna, ali ih ne daje drugima, a oni koji bi je dali drugima je često nemaju, ili kaj je još gore, imaju krivu.
Ako se ne varam ti si kolega, a možda i prijatelj od Hojnika. Ako je pravi kolega (prijatelj), a sigurno ima dosta saznanja o tim traktorima, sigurno te bu pravilno savjetoval.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 14.10.16 11:56

Neznam kako bilo 3 godina nazad, al sada se promijenilo, jer nema taj maleni Star opcije "no spina" više. Isto tako ima samo jedan motor. Prije više godina, imao je opciju izgleda različnog motora i "no spina". Ima ga sada model Energy. A i on samo opcijski, znači za doplato. Tako kaže katalog pdf i isto i prodavač. Možda su modele sa snažnijim motorom sada poimenovali Enerđi. Jr su isti na oko, al oprema dodatna, bolja i imaš veče biranje. Jedinstvenost modela star 3050, da nešto dosta opcij nema za naručiti, opraštava prodavač, kao mi kazao, da možedo raditi veliko serijo istog modela, a s tim kupcima možedu ponuditi nižjo cijeno, jer u masi je korist.

Hojnikov sam poznanik, več sa vrijemena diječjih godina, kad sam hodao za unaca po dijelove za BCS.  Dobijo bi informacije opreme i karakteristike, al jih sada več sam znam, ali cijenike ima on od Arkon Koper, naravno ne drugih ponudnikov. A cijenike (predračun) več čekam da stižejo poštom od Arcona. Zato bez smisla je 2 puta jih isto pitati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 14.10.16 14:50

Imam jedan stari katalog iz 2008. Tamo je 3050 imal no spin kao standardnu opremu. U 2012. g. više nema ni kao dodatnu opciju. Potpuno izbačeno.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 14.10.16 22:42

Da. Bile su kod malog stara neke mučke oko tog "no spina" skroz godine. Jednu godinu prije tvoje kupnje, izbacili su tu opciju. Čekaj, siguran sam, da nisu na mostu prednjem ništa promijenili. Ovu je samo marketinška poteza tvornice. Mora imati još uvijek mogučnost ugrađivanja, isti jim je virojatno most, samo žele oni, da kupiš skuplji jedan rang bolji(skuplji) model. Zato se rodijo onaj "Enerđi".

Sad sam gledao, imam i ja od Goldonija stare prospekte, ko zna, gdje jih dobijo. Sviđali mi se uvijek, ali bili zame nedohvatljivi. Pogotovo Star 75, koj bijo za mene uvijek najljepiši. Kod Hojnika gledao sam jih toliko puta, da bi mi taj človek uskoro ga želijo dati u dar heh. Možda tamo dobijo prospekte ili na kakvom sajmu. A prospekti samo so od modelova, slični modelu RS 45, malemu Boxteru, a jedan katalog je od Star 75, kojeg više danas se ne rade. Pregledao sam taj Star 75, a kod njega nisam razumijo nikako riječenice oko blokade diferencijala. Piše o nekvom "pedalu" sa elektro hidravlično kontrolo, koja se sama izključi(ak prav razumijem). Prednja blokada je kao opcija bila..Nitko nema takvog traktora tod okolo. Evo sliki iz kataloga. Dal nije ljepi?:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Star-75
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Star-75-2
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 15.10.16 9:34

Strašan traktor. Jako brzi, kočnice na obje osovine, mogućnost večih guma. Jedino šteta kaj motor nije 4 cilindra. Ipak je 75 KS dosta velika snaga za 3 cilindra.

Nažalost, tvornice se ne trude raditi ono kaj je najbolje za kupca, nego ono na čemu najviše zarade. Sad

Kad sam kupoval traktor videl sam kod servisera u Vranskom Star 3050 nisku verziju s gumama 360/70-24 i 260/70-16. Izgledal je puno močnije. Felge su iste tak da bi se, kad bi bilo novaca, moglo staviti šire gume i na postojeće felge.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 4 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 16. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.