Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Vladimirec opća tema

+9
iwanho 1
grabrovec
serafian
tony5
fireman.peter
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
Dubravac
Admin
13 posters

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Krumpironja 12.12.15 23:38



Izgleda veliko ali... rendeer
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 13.12.15 17:07

Snižal si kabino. Dobro to. Al od čega je ovo kabina? Dizajner ove oriđi kabine(prije si ju ti počeo promijenjivati) trebao bi doživotno u zatvor. No znam, da jesu rusi svi upotreblivo napraveni, al svuda ga ser... kod dizajna.
Ak bi ju radijo ja , bar stranice sa strane nagnuo bi blago unutra i isto straga, prednjo malo manje. Dodao bi joj bijeli krov, koji malo viri preko rubova kabine. Kabino bi obojijo temnije boje( šasija carraro ili Zetor boja). Onda bi bila dosta ljepša. Ne sviđa mi se, ak je sve obojeno isto bojo.
No možda sam ti dao kod bojanja koju ideju, a silujem te ništa.
Ove kabine kao tvoja svejedno mi se bolje sviđaju, kao ove "zatvorene" sa malimi prozorami i ugli zatvoreni sa limovima, da mi se čini, ko da si u tenku. Ova tvoja super je pregledna van i to kod nje mi se sviđa.
Dal bi se moglo malo stražnjo stranico malo unutra nagnuti, sad kad radiš, ili, se ti to ne sviđa? No samo dajem predloge...
Poštujem tvoju odluku, kako češ napraviti, tako  ju budeš imao, neču ti  više pametovati...
No sad imaš vrijeme za ovaj posao. hehe, samo polako.

Ovo oko čupanja sa Ferarijem:
Jako je lagani onaj traktorčič Ferari. TAkav je bijo moj. Obadva jesu majstora. Nisu blokade uključili pravo vrijeme, a sad kad su sve razkopali, prekasno je. Vidijo sam stotniju klipova, ko se vućejo majstri i ni ne uključijo blokade(kotač straga stoji jedan). Pa to je nikavi posao. Ni tada, kad se počinje čupati je prekasno ju za pritisnuti! Prije jo trebaš več imati uključeno. JEr kad se proklizneš i kliziš nazad, ti naknadno uključivanje bore malo koristi. hehe. Gledao deda kod 65 godinama čupao se sa nekim likom, a tek kad počeo kliziti nazad, išao tražiti blokado Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 13.12.15 18:42

Ova kabina sto sam je uzeo po recima jednog prijatelja je sa Pobedinog rovokopaca. Malo mi je nelogicno ali mozda i jeste. Drugi kaze sa viljuskara .Tacno se nezna ali mislijm da su je nasi strucnjaci sklepali ali da je jaka to jeste. E sad bila je previse visoka ,ali na vladimircu je uopste prilicno visoka kabina jer se visoko sedi i visoko je volan postavljen. Ali ova je bila drasticno visoka tako da je dosta bilo mozganja kako i sta skratiti da ostane jaka prvenstveno i da iskoristim sto vise original stakala. Nazad nesmem da je zakosim jer sediste ide tik do stakla takoreci pa nebih bas glavom da udaram u cevi.Inace samo zadnje dve serije vladimirca sa original kabinama su donekle resene a stariji tipovi su nedaj boze nikome.Tog konstruktora bih ja obesio kad ni vrata nema nego se ulazilo od pozadi preko cevi ko u kokosinjac pa su taj tip i tako i nazvali. Jedino jos razmisljam da prednju soferku postavim kontra i veci deo da ide uspravno a na manji da ide zakosenje u vrhu. Ali to jos razmisljam.Svaki sistem sa 4 pogonom je vrlo jak a ferari ima i dobre snage pa ga to jedino vadi. Vladimirac je trom kao motor jer je dvoklipac od 2100ccm i pri 1800 rpm ima 21 kw. Ta tromost sa velikom tezinom je stavka koja ga cupa iz nemogucih situacija .Ali vozaci i umece su veoma bitni i tacke gde se kaci poluga ili lanac za nadvlacenje

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 13.12.15 19:01

Aha, sad znam. Jako straga sijediš praviš, pa treba tako biti.
A šta bi bilo, ak produžiš prednji prozor do haube. Do onog prečnika iznad haube, a onog gornjeg izbaciš. Samo ti smeta u vidnom polju. Onda od tamo odmah od haube sa manjim naklonom direktno ideš sa nosačem do krova, pa i nosač na krovu produžiš za kakve 5 d o7 cm? Imao bi veči prednji pregledan-ljepši prozor. Hebi ti upotrebivanje postoječih prozora-stakla. A znam da jesu autostakla skupa da!. Kaljenke jesu skupe. Al sigurne. Obavezno jih stavi. Nikako običnih. Ak se okreneš sa traktorom, odsekne ti glavo!!!
pa možda i stanske nosače na svakoj strani za 4 cm napraviš unutra nagnute, kad več sve razdrmaš...No neznam.
odluka je tvoja zadnja. Poštujem jo.

Onaj Vladimirac tog Ferarija razčupa, ak se duže čupajo. Bez utegova je taj Ferari lagani ko pero guske, i ima ALU blok motora. Lakši je od TV 700 i 800 serije. Sve na njemu je lakše i ličnije napraveno od TV-ja. Samo onaj vlasnik Vladimiraca očitno do sad nezna, gdje ima blokado, jer jo traži cijeli vek čupanja. A na brdima bolje je raditi sa Ferarijem da, nema tu debate. A na ravnici daj mi VTZ-ja.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 13.12.15 21:01

Nesmem do haube da pomeram kabinu jer gubim jak oslonac i rupe sa maticama za pricvrcenje kabine. Fabricki je tu ojacano mesto i predvidjeno osloncu. Najbitnije mi je da su svi stubovi na tim mestima gde su fabricka pricvrscenja za kabinu i ojacanja. Zato malo mozda je neizgledno ali je vrlo jako. Jos se dvoumim oko prednjeg stakla dal da isecem i zarotiram ram da vece staklo dodje dole a malo zakosenje gore. Na malom zakosenju ce biti ram sa staklom koji se otvara zbog letnjih vrucina tako da bih ga ostavio u funkciji samo mozda bi bilo lepse da bude gore. Pre to nisam mogao da odradim jer mi je samo taj deo i bio pocetni za rad pa se od njega sve dalje islo. Sad je ucvrscena i ima 8nosaca pricvrscenih tako da mogu da secem a da se nepomeri nigde. Inace ce doci guma ispod spojeva a i sama donja konstrukcija je na 4 gumana nosaca odvojena od transmisije tako da vibracija nema

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 14.12.15 20:10

Sad je konacno kabina ovakva.Jos sitnih detalja da se odradi i vrata da se urade. Danas se islo u nabavku cevi za ostatak radova i dodatnog materijala Sad kad stignem jos to da odradim i farbanjeTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 SscRKy9
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 14.12.15 20:47

Da e ovo se mi više sviđa. Vidim, da si odpilijo pa samo zaokrenuo prednjo stranico. Dal variš obično elektrodama? Ili sa čim boljim? No ide to variti i sa običnim, jer kabina ima debeli lim i virojatno ne radi ti problemova dali?

Neznam, dal smo se razumijeli oko ožanja kabine, jer mi si nek čudan odgovor dao. Mislijo sam,da okvir kabine, koj dođe prišaraufan na blatobran ostaje kakav je, a iznad njegovog gornjeg kraja zapiliš na unutaršnji strani i nagniješ stranici sa strane prema unutra. A znam, da je to više jednostavnije pričati ko učiniti. U tom primeru razturiš-razpiliš cijelu kabino, i tad zaista ne paše ni jedno staklo No I vrata teže bilo bi napraviti. No išlo bi. Bila bi prvo malo pola metara ravna, a onda prema unutra nagnuta. Tamo bi trebao još jedan mali profil i dvije stakla, kao kod štoreta.
NO to je jako zakomplicirano napraviti, što sam ja naumijo, al kabine takve jesu.
Ej zašto je onaj profil vodoravno straga iza sijedala ili što vidim? Cijelo dva? što je to? Vrata straga trebaju biti skroz dole do blatobrana, da se možeš nagnuti van straga i što vidjeti. Kod Zetora imaju stari modeli nekakvi bunker napraveni, a kod novijih imaju samo jedno vodoravno, a vertikalne dvije ostavili pa je još bolje kao kod starih, al je još uvijek ostao "bunker".
Pazi na pravo višino kačenja teleskopa za podizanje stražnjih vrat, jer inače če ti se prozor straga premalo otvarati i ne možeš se nagnuti van i priključek kod podizanja satrat če ti cijeli prozor.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 14.12.15 21:19

Pozadi ima fabricka cev koja spaja dva blatobrana ako si na nju mislio jer to je dole najniza. Zadnji ram je iz 3 dela jer je takav bio na originalnoj verziji kad sam kupio samo sto je bilo vertikalno iz 3 dela i fiksno. Zbog velike duzine nisam mogao tako uklopiti nego su iskoriscena i sad idu vodoravno ali su spojeni u jedan celovit ram koji se sad otvara koliko zelim. Prikljuci se nemogu dohvatiti iz kabine da se zakace niti bilo sta drugo jer je visoko i jedino se moze prskalica ili rasipac za djubre ukljuciti ili iskljuciti tj nesto na prikljucku sto je vislje. Tako da cu imati zadnje staklo na otvaranje kao jednu celinu ali spojenu iz 3 dela. Radim sa Co2 aparatom Varstroj varmig 160/180. A imam i stari Vareks 160/180 za varenje elektrodom. Lakse mi je sa co2 posto sam radim pa nemozes zgodno i drzati cevi i variti a sa co2 je lakse

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 14.12.15 21:56

Ovo original prečni nosač od traktorskih blatobrana se vidi da.
A nad njim trebao bi direktno nad njim biti jedan fiksan od kabine, a sve ovo komplet bez nosača prozor, da je velik pregled. Tako mi je najlogičnije.
Da znam, da ak sijediš previsoko, nedohvatljivo ti je sve, osim što je na trosaču đubriva ili samoutovarki na rudu, može se dohvatiti. Sijetim se toga, kad vozijo Štore i Torpedo 55TX i samoutovarko.

Ak je Co2, onda je sve lakše zaista. Dugo vagam, ak nek kupim ili ne to stvar.

Kakvo imaš tamo dole stepenico za ulaz u kabino? Nije presnažna?Nešto takvo kao od Štoreta lagano i lično bi ja napravijo. I da je za odšaraufati. A gdje zapinješ, da se demontira i sravna i tekom demontaže kabine ona je lakša za demontirati, podigniti preko blatobrana i slično. No neznam, samo mi tako na um padne u prvome momentu.

Ak radiš sam, znam, kakve su ti muke. Ponekad nerešljive situacije i treba ti jaka želja za rad.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 14.12.15 23:17

Ima i cev nosac za kabinu iznad cevi za blatobrane samo su jedna uz drugu pa se jedva primecuje od sedista.Cev blatobrana je crvena a cev kabine iznad je sive boje. ako se zagledas primeti se. Vec je noc bila pa pod svetlom telefon lose sklike izbacuje pa cu slikati kasnije po danu kad se bolje bude videlo. Onda se primete svi detalji a sad je i haos u radionici pa se nemogu izmaci dalje za slike.Ova stepenica je fiksna a bila je montazna samo je visoka i dosta ka transmisiji pa nezgodno se penjati. Zato sam ovu zakosio malo ka van i spustio tako da je sad mnogo lakse a nesmeta nicemu niti moze zakaciti negde. Vise volim fiksnu i cvrstu ,ali uvek se lako da prepraviti jer bar je to lako.Zadnji ram sam iskoristio postojeci iz tri dela da bih smanjio troskove kupovine stakala koliko se moze tako da samo 4 bocna stakla idu za nabavku po meri.A prilicna je povrsina stakla tako da je bas pregledno na sve strane. Sve to prvo isprobam sa sedista dal treba sta pomeriti zbog sto bolje preglednosti. Prepravke su najteze a nemam finansija za kupiti originalnu i vrlo je tesko je pronaci . Ovako malo muke ali se isplati jer bar sam bezbedan , nepokisnem i nije hladno

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 15.12.15 10:28

Što je ona mala kutija izpod volana na T25? Šalter za smerokaze? Virojatno da?

Imaš pravo. Svak, koj bi se podal u to prerado kabine, pravijo bi ju drugače. Kao ti i ja. Nešto mi se čini, da bi jo bilo lakše praviti od početka sa novog materijala, kao prerado praviti. Znam, da je skuplije, al bi bilo jednostavnije(ak bi jo se radilo, kakvo sam ja predložijo). Siguran sam, da če ti služiti i sebi budeš zahvalan, da si se u to podal.
Nije to čisto jednostavno to raditi znam, jer sam jo radijo ja za TV826 pa se sijetim, kakve su bile muke pronači one kuteve vertikalnih stubova. Al sa Co2 bilo bi dosta mi lakše...

Sve je trošak-znam. A ovo je stvar, koje radiš možda jedanput samkrat u životu, pa nemoj gledati, ak ti staklo paše staro ili ne, jer češ kakvo boljko gledati cijeli život, i psovati, zašto tad nisi napravijo, što bi bilo najbolje u tim primeru.

Budeš svijetla stavijo kakva na kabino?

Ma uvijek je loše vrijeme, pa sam prestao ja sa svojim radovima. Alati jesu pospravljeni. Malo odmora mi ne šteti. Osijetljiv sam na hladnoče, pa bude prilike drugo godino na prolječe za kakav projekt.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by fireman.peter 15.12.15 17:16

Puno je bolji izgled da je malo staklo ukoso a ne veliko. Prije je to jako čudno bilo. Sad to nekako izgleda, ko na bagerima ili viličari imaju na krovu staklo. Ali to staklo koje je ukoso ja bi zaštitio sa željezom. Napravio bi neku rešetku od plosnatog željeza pa da štiti od grana inače teško da ete izdrži dugo.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 15.12.15 17:23

Pozdrav

Malo po malo i dobila se prilagođena kabina za traktor,  dalo bi se izvesti puno toga, ali  postaje pitanje računa i novaca plus rad, pa kad se usporedi i zbroji trošak došlo bi se do vrijednosti  originalne kabine već gotove polovne,  ovako malo nužnih radova koji zadovoljavaju i to je u redu kabina se dobila na poklon to je vrlo  veliki plus, malo dodatne  dorade  nužne i imaš kabinu gratis ne pada kiša po tebi, ne puše vjetar po tebi, sigurnost veća mada Vica živi u ravnici kao aerodrom svejedno riješio je tri pozitivne stavke.  To ti je majstorluk ono što dobiješ i ono malo  što imaš, od toga nešto napraviš..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 15.12.15 21:45

Otprilike je bas tako kako kazete. Ali kabina je prvenstveno radi bezbednosti a sad je vec uvedeno da se bez nje ili rol -bara nemoze registrovati. Jeste ovde ravnica ali opet se cuda desavaju ali kad vetar dune probija do kostiju a ako se pokisne jos bolnica negine. Zato je hocu jer se nikad nezna kako ce vreme biti i sta te moze zadesiti a ova kabina sa svim troskovima nece preci 200 eur. Rad se kod nas nikad neracuna jer kako je pocelo vise se i neisplati raditi he he. Ali sta cemo valjda ce doci svima bolje i lepse vreme a sad moramo u korak sa ovakvim raditi i snalaziti se. Vise finansija nebih mogao da odvojim a ovako imacu krov nad glavom. Ona kutijica ispod volana ima zupcanicki par i mislim da je nesto za pomeranje ugla volana ili sl. Davno sam nesto procitao o tome pa se i zaboravilo. Na tu kutiju se kaci rucni gas sa desne strane i fabricki sa prednje strane dolazi jos jedna kutija od bakelita na kojoj je stajala kontakt brava paljenja , pokazivaca pravca ,svetala i sirena. Ali ja je nisam dobio pa je to sve na istrument tabli kod mene. A ta kutija i prilicno smeta pri saltanju menjaca

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 15.12.15 22:54

Peter, a meni liči ovo nagnuto staklo na ovo novo kabino od vinogradarskih traktora AC ili Goldonija, koja izgleda ko raketa. I isto imaju oni straga ravno zadnjo stranico.
http://www.antoniocarraro.it/en/products/TGF_ERGIT_100~4933
Upravo je tako, kako kažete. Traktor bude sa kabinom ljepši nego prije bez nje. To je sigurno.

Kako ima riješen kardan taj T25? Brzino vrtnje i dal ima možda 2 brzini okretaja? Može se uklučiti preko mijenjača kao kod Zetora?

Ne bi rekel, da bi se moglo staklo kakvo deblije tamo tako brzo satrati, jer jake udare prenese kakvo od 5mm debeline, tako da nema brige. Samo možda bude problem negdje drugje. I to je sunce!. Tamo trebalo bi si na pante nešto za zastir namontirati, kao imaju auti izpod krova. U to sam uskoro siguran.

Sa nečim si zagrij radijono, da mi nečeš postati bolestan Wink i LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 16.12.15 7:59

Prenos kardana je direktan i ima jednu brzinu .Znaci ukljuci i iskljuci , a brzina mu je 540rpm pri 1750 rpm motora sto je takoreci pun gas kod mene jer motor radi do 1800 rpm. Za gornje malo staklo se jos razmisljam sta staviti i mozda dodje onaj Leksan ili plasticno komorno staklo ali zatamnjeno. Zbog samog sunca da nesmeta ocima a mozda i samo lim ugradim. Za to je najmanji problem i mogu menjati kako hocu.Ram cu uraditi da se otvara taj mali zakoseni da bi leti bilo prijatnije u kabini.

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 16.12.15 9:16

Ovaj mali prozor spredaj dobro bi bilo za otvarati da! Ponti odzgoraj izpod krova. Sa krovom idi kakve max 10 cm naprijed tamo, da ne vuče vode unutra. I straga 5 cm. Tako imaju nekve kabine napraveno. I bi bilo super.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 16.12.15 17:29

Jos jedna prepravka odradjena danas a to je okretanje auspuha ka gore i dodat jos jedan prigusni lonac. To da kupujem me kosta preko 70 eur i nije kvalitet ni blizu lonca izduvnog. Ovako iako svi kazu da nemoze ipak kod mene moze.Sad je tisi bar 30-40 % a izduv je dobar jer su cevi veceg precnika i obican prigusni lonac bez komora je dodatTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 G35YMYn Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 ICHzWdk
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 16.12.15 23:33

sad si me sijetijo, da ču ja moga uskoro izgubiti- taj izpuh lonac kod starog mog Zetora. Je originalan još gore od godine 88 al sporo počinje odkazivati...

Zašto si se odlučijo to napraviti? Da dim odvaja više ili da tiši postane? Dobro je, ak puše čim više da!. Sve niže kod vožnje može puhati ti u nos(ak se sijetim TV 826 kod orbe Rolling Eyes Razz . Odmah smo zaokrenuli cijev).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 17.12.15 8:30

Odvojio sam ga gore prvenstveno zbog buke jer taj mali lonac ima lose prigusenje pa malo duzim rado, pocinje buka smetati.Drugo kod vazdusara se ponekad javljaju iskre -varnice pa moze doci i do pozara , a trece dosta mi i smeta dole ako se sta radi. Ovako mesta ima za jos jedan prigusivac i vecom duzinom cevi i krivina je dosta dobio na zvuku i prigusenju

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 18.12.15 7:53

Evo i vrata su napravljena i malo slika napolju. Sad trenutno se nema vremena za dalje pa ide u garazu .Ugradjeno je i novo sediste tako da ce sad biti i voznja udobnija Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 PPFiL0i Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 KOUZpsDTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 OOHrgniTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 41zVjTb
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 18.12.15 11:27

Pa zaista sada ovo ne izgleda loše!

Zašto je toliko rup u armaturki. Dal tamo nešto fali, ili je to mijesto, za kakvo dodatno opremo. Možda barometer za kompresor i slično. Jel si tamo ti što izbacijo?
Dal mi napišeš dimenzijo col prednjeg kotača?

(phuh, zaista je oko zgradb sve ravno ko aerodrom, kao Admin veli Laughing . Ovo je kod nas tako težko vidjeti, kao lježati zlato na tlima hehe).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 18.12.15 12:08

U instrumen tabli fali ampermetar ali dok je dinama original bila. Sad je alternator a ampermetar neispravan tako da sam ga izbacio. Druga rupa je manometar za pritisak ulja ali je totalno nepregledan pa je dobio mesto skroz levo samo sto se nevidi. Resenje im je skroz lose tako da ce i tu biti manja prerada da instrumentalku malo zakosim tj podignem sa zadnje strane da bude preglednije . Ovako se moram nagnuti da bih video u instrumente a to mi je navika da pratim. Inace ima i obrtomer i sat za temperaturu ulja i dodatne lapice i prekidace za ukljucenje .
Fabricke gume su 6,50-16 col.Kod mene su razlicite i leva je sira ali nema se za sve.U planu su makar polovne C gume ali iste dimenzije ali videcemo , korak po korak

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 18.12.15 13:20

Heh što sve on nije imao...NEvijerojatno. A zašto sad ovi noviji toga ništa više nemaju. Samo kakva lampica za kontrolo posamičnih komponenta stroja i kraj priče...Samo, da prođeju povoljnije skroz izradu naravno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 22.12.15 9:56

Neznam za najnovije serije ali VTZ je uvek imao dosta mernih instrumenata. Kod MTz je toliko da se nemozes takoreci ni snaci samo su dosta neprecizni koliko cujem. Meni bi falio jos jedan za temperaturu na stublinama jer mi je tu cak bitnije ali je vrlo tesko pronaci senzor i sat koji meri do 200stepeni jer temperature vazdusara cak i dotle stizu.Ali nacice se nesto i za to .Pokazatelj temperature ulja je dobra stvar jer se bar priblizno moze odrediti dal je kriticno za rad ili ne mada vladimirci uopsteno se vrlo tesko pregrevaju. To se jedino desava ako su stubline zaprljane ili labav remen , a to sam mnogo puta viddeo da su izgoreli motori upravo sto je bilo tesko da se ociste i operu stubline. Par njih sam video koje su skoro skroz bile zatvorene i opet je radio ali su mu skratili vek mnogo.A to je celih par minuta posla u 2-3 godine jer se vrlo lako demontira usmerivac vazduha i ocisti

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.