Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Vladimirec opća tema

+9
iwanho 1
grabrovec
serafian
tony5
fireman.peter
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
Dubravac
Admin
13 posters

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 27.01.17 21:09

Evo zasto je nekad dobro imati brz rikverc a na ovom snimku je verovatno 4 ili 5 -ta brzina u rikverc od 6 mogucih
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 15.02.17 13:51

Malo remonta jos menjaca i reduktoraTraktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 025
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 026
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 017
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 018
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 003
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 008
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 007
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 15.02.17 18:32

Dobar si mi ti!. Kad imaš 5 minuta vrijemena, razturiš mijenjač i ideš popravljati, a meni to bilo bi nešto jako gorkog. Pa ne to zbog samog šaraufanja, nego i financijski. A što se treba, se treba.
Što mu fali, da repariraš?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 15.02.17 20:26

Kad sam ga kupio to je bila takoreci gomila gvozdja samo jer uopste nije dugo vremena odrzavan i uz to bio u kvaru i menjac i jos par delova. Onda sam uspeo nesto osnovno da odradim koliko sam finansiski mogao da izdrzim da ga stavim u upotrebu samo.
Zato sam sad skupio i odvojio nesto novaca da ga izremontujem pa prvo sa motorom a sad sa menjacem redom jedno po jedno. Problem koji sam napravio u oranju je takoreci smesna stavka ali lezajevi su bili svi u ocajnom stanju kao i semerinzi zato sto je takoreci bolo vise vode nego ulja u menjacu i reduktorima. E sad svi lezaji su menjani redom i jednu ulaznu spojnicku osovinu sa menjao. Reduktori isto komplet oprani i si lezajevi i semerinzi izmenjani . Jedan je toliko zaribao za osovinu da sam ga brusilicom morao prosecati da ga izbijem sa osovine.
Onda kocnice nije bilo uopste u zadnje vreme a i nikako cudo kad su oblivene uljem bile. I onda js jedna prerada razvodnika hidraulike kojeg sam izmestio na polozaj da je zgodan i pri ruci dok radim
Investicija od nekih 650 eur otprilike stim da rad se neracuna u to jer to je zanimancija u ovo vreme

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by reider 1 16.02.17 7:15

Sam znaš dobro, da prije prodavanja, nitko ne oddržava kao treba. A ak dugo zna, da če prodati, možda i po par godina ostavlja servise. ZAto svi kažu, da kad nešto kupiš, odmah k bađitu pribroji i cijenu servisa+ koji popravak.
I meni se činilo, da su nekve osovine i zupčanici zahrđani kod tebe, pa mi nije bilo jasno, zašto, ak su u ulju. I kako da uđe voda u mijenjač. Čuo sam za zračno vlago, al to nije u veliki mijeri.
Kočnice su ti suho radne? Vidim, da rade na principu Štore traktora na pas, ili Zetorove ručne.

Je ti trošak u ovo vrijeme, al sad znaš, što imaš. Tako isto je i meni mehanik kazao, kad mi remontovao Zetora več godina nazad. Ja se kajijo, to, ono, što kod Zetora ne valja, i mu kazao, da bi najradije kupijo nekog polovnog taljana, jer su mekaniji, ličniji. A on mi odvrnijo, samo glup bi trebao biti, da ovo učiniš. Sad ovdje znaš, što imaš, da cijeli provijeren i popravljeni, al kod ovog neznaš što bi te čekalo. Možda opet cijeli remont. A sve diejlove kod taljana dobiješ po cijeni Zetorovi x 3. Odmah me odvrnuo od razmišljanja o mijenjanju.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 21.02.17 20:43

Ima i rdje na zupcanicima ali je ulazila prljavvstina od feroda kocnica posto je semering menjaca tik do njih a propali oba skroz.Tako da je bilo pranja skoro dva dana delova koliko je to zamazano bilo.
Voda prodire kondenzacijom jednim delom ali ovde nije bilo zastitnih guma na palicama biraca brzina i reduktora i bocnih zastitnih poklopcica a nema kabinu pa je verovatno tuda godinama ulazilo a ulje nikad menjano. Staje 10L u menjac a kad sam ga kupio ispustio sam 22L svega samo ulja najmanje.Neko je bas urnisao ovaj traktor ali vratili smo ga iz mrtvih i sad srecan peva.
Kocnice su suve u obliku petlje i prilicno dobru kocnicu i jaku ima kad je nastelovano i cisto. Sad sam miran jedno duze vreme sem normalnih servisa i neceg mozda nepredvidjenog ali u principu je skoro sva mehanika pregledana i izremontovana

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Gost 01.04.17 21:28

Evo par slika sa remonta, bise ih jos

url=https://servimg.com/view/19661864/6]Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Photo015[/url]

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Photo014

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Photo011

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Photo010

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Photo013

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Photo012

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Gost 01.04.17 21:47

Dobro vece svim clanovima, ja sam nov na forumu ime mi je Marko i imam traktor Vladimirec. Poooz za sve na forumu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by ssucur 01.04.17 23:06

POZZ Marko, dobrodošao na forum i druženje.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 02.04.17 10:20

Pozdrav

Buki hvala na fotografijama.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Gost 02.04.17 13:02

Evo jos slika, kao sto sam i obecao sa remonta mog Rujkana

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2010
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2011
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2013
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2015
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2016
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2012
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2017
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2014
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2018
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2019
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Img_2020

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Gost 21.08.17 21:10

Nedavno sam kupio t25 sa kabinom i imam problem sto je kabina ustakljena sa obicnim staklom 4mm a cinimise da kabina nije oreginalna dali neko zna i od kojeg je traktora kabina da mogu da trazim stakla

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 20139610
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 20139910

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by vica022 01.11.17 19:44

Meni se cini da je to unikatno pravljena kabina ali veoma je slicna originalu samo je zakosenih povrsina dosta dok je vladkova kockasta takoreci. I u Orasju je cak radjen jedan od tipova poslednjih serija koja je slicna. Koliko vidim oblepljena su stakla folijom iznutra tako da mozes i tako voziti jer se nece rasuti staklo tek tako a mozes jedino da napravis kod specijalizovanih staklorezaca kaljeno staklo . kod nas ima u Pancevu covek koji to radi po sablonu ili uzorku stakla a najpovvoljniji je a dolazi u Rumu na vasar uvek a nisam siguran i dal u Sid dolazi.
potrazi na internetu Goran staklo i naces ga lako i toliko ti mogu pomoci. i ja nikako da uradim sablon da i meni uradi 4\stakla za moju pravljenu kabinu

_________________
Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Vladimirec

Postaj by Radet25 05.03.19 9:48

Da li moze neko da mi pojasni brzine na Vladimircu iz 1973, kupi sam ali nemam pojma da saltam, ima neku na volanu ispod  volana valjda za napred nazad  i onu levo pored volana koja ima 4 polozaja, ali koja je zasta nemam i ima li on blokirac.

Radet25
novi član
novi član

Broj postova : 2
Join date : 04.03.2019

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Admin 05.03.19 13:49

Ima na početku teme nešto o brzinama Vica pisao, pogledaj na ovom forumu postoje  da razlike ovisno o godini proizvodnje.

http://poljoprivreda.forumcroatian.com/t93p550-vtz-vladimirec

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 20170710


Zadnja promjena: Admin; 05.01.20 13:18; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Radet25 06.03.19 0:17

Hvala burazeru...

Radet25
novi član
novi član

Broj postova : 2
Join date : 04.03.2019

[Vrh] Go down

Traktori  Vladimirec  opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Vladimirec opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.