Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi ljudi koji vole agrar.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Goldoni Star

Stranica 8 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Goldoni Star

Postaj by iwanho 1 on 27.12.16 16:46

Da. U originalu 2x8", a sada podešavajući 2x8,5-10". Naknadno sam još nosač zadnje brazde prepravil. Na sliki je zahvat 2x9".

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1321

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 29.12.16 21:05

Evo, čovijek zmasakrirao Goldonija. Ubojica Shocked No
http://www.subito.it/veicoli-commerciali/goldoni-star-75-energy-jonh-deere-catania-190569494.htm
Model 3 klipe 75 Ks, John Deere.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 2744

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 30.12.16 20:15

Evo još jedan fenomenalan model. Star 75 sa novo haubo. NIkad ga vidijo ovakvog. Izgleda, kao Star serije 3000, al ima oznako Star 75. Pored toga ima gumene tepihe na podu za noge, koje zadnji modeli nemaju osim Enerđi modela. Ima i blatobrane. NE znam taljanski, al napisan nekvi je broj 2012. Možda su tadašnji modeli Stara bili tako zvani. Ručka kvačila stražnjeg vratila ista kao na Enerđi modelu ili Quazarju. NEma ni proširene haube za Turbo ovdje sa desne strane. Znači pregledniji je. A koji onda ima motor. PIše motor John Deere. Ruke kačenja na hidravliko ima specijalno vinogradarske- oblika slova L, na koje onda možeš namijestit obične prihvate il brze prihvate, al osnovna L podizna ruka ostaje ista. Ove ruke jesu super, jer može traktor biti do kraja zožani, a ruke možeš širiti bez da bi se bojao da počneju brusiti gume sa španerima.

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 30.12.16 21:00

Imam dojam da taj ima visoko profilne gume.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 30.12.16 21:14

Ako pitaš mene za mišlenje, ne. Sumnjam,da su gume 360/70x24", a nizki je model, pa tako dođe.
E, sad mi nije opet nešto jasno- Kod mene 4 cm višine je od kotača do blatobrana gore. Ak bi kotač bijo veči, onda kod ovakvih kotača bi se počelo malo da ne dodiravati limu ...
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 30.12.16 21:37

Vjerojatno sam stekel krivi dojam zato kaj je niska verzija. Kod mene je puno prostora između gume i blatobrana.
Ovakvi prvi blatobrani bi meni došli ko as na desetku. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 30.12.16 21:47

Sad si terem glavo. Gledam ove Star modele 50ks do 80ks i došao do zaključka, da oni ,koji su imali dole, gdje se spraja blatobran sa podom za noge obojeno istom bojom kao blatobran, imaju ošter blatobran unutra. Oni crnim robom imajo ukoso napravenoga i isti je kao na Enerđi modelima. Oni sa ukoso obliko imaju več prostora između sijedala i blatobrana za dohvat ruke do ručk hidravlike i distributora. Ili imaju ovi najnoviji modeli(zadnjegodišnjaki) svi ovakve sa ukosim blatobranom), jer gledam,da par godina stari imaju oštre ugle na blatobranima.

Ovih blatobrana ne bi se branijo ni ja, pa maka jih ne bi upotrebivao. U slučaju,da bi se registrovao, bi jih i ja namijestijo. Za sad mi ne trebaju. Da bi imao bar sliku, kako su namiješteni...Da se jih napraviti kod kuče. Ak ne prije, na sajmu možda če imati koji model to, pa da vidim.

Opet inovacije radim: Napravijo sam ročaj desnog blatobrana, da se mogu držati kad vozim kao na AC-ju prije. TAko sam se tamo naviknuo, pa sam trebao i ovdje tako napraviti.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 30.12.16 22:11

Kad meni treba prihvat u vožnji onda se primim za onu plastiku koju si ti skinuo. Kad se pentram na traktor onda za zaštitni luk.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 30.12.16 22:34

Ak se želiš za produžetak blatobrana držati, trebaš se snaginjati desno sigurno, jer imam i ja duge roke. KAd sam produžetke demontirao, još uvijek je rub blatobrana predaleko od mene. Ruka mi je tada do kraja stegnuta, možda i ja kakav cm u desni kraj. Htijo sam prišaraufati ročaj u rupe, gdje je bijo produžetak, al jošuvijek tamo mi se činilo predaleko, +toga, kad bi jih vratijo, oboje ne bi moglo biti namiješteno. Sad je ročaj kakvih 8 cm od unutaršnjeg roba blatobrana, visoki 5 cm. U toj liniji, gdje budeš našao ti 2 plastična čepka, jer z njima rupe su začepkane.

Kupijo sam i prekidač minus pola akomulatora još za taj traktor, naravno trebam napraviti prihvat za njega. Vidim,da ima dobar prostor na nosaču tegova sa desne strane, gdje i dođe sa akomulatora kabel minus pola. MOžda ču za praznike još to napraviti, ak ne bude jakog mraza.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 31.12.16 9:52

Upravo sam probal za stolom širine 160 cm obuhvatiti krajeve kad sjedim. Na jednoj strani sam prekratak za 10 cm.
Za rub se prihvatim samo kad traktor visi na jednu stranu ili kad si želim malo odmoriti ruku. Vanjska širina plastika je 136cm, a ispružena ruka se taman lijepo odmara na blatobranu. Čak nije onako do kraja ispružena.
Kad si već ugradil ručku na jednu, ugradi još na drugu stranu. Svaki prihvat dobro dođe.

Koliko znači taj prekidač za minus pol?
To treba biti močan prekidač, a onda ni cijena sigurno nije mala, ili se varam?

Do sada još na nijednom vozilu nisam imal problema kojih ne bi bilo kod otpojenog akumulatora? Ispričavam se, zaboravil sam jedan slučaj. Mačak je ostal sakriven u autu i navečer pritisnul polugu za uključivanje žmigavaca. Kad nema kontakta onda je to prekidač za lijeve ili desne pozicije. Te 3 male žarulje su kroz noć ipak ispraznile akumulator.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 31.12.16 12:15

Pozdrav

Akumulatorske ili baterijske sklopke, elektroinstalacija traktora.

http://agro.forumhr.com/t509-goldoni-star#14949

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3367

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 31.12.16 18:11

Da. Do kraja treba biti izpružena. A dugo tako ne možeš držati. Boli ruka. MA jaz sam to želijo imati, jer tako naviknuti. Priznajem ti, da je to samo navika, i može se bez njega. Ak nisi na to naviknut, bezpredmetan ti je i ne brini se oko njega.

Ručka-ročaj bude samo na desnom, jer samo držim desnom ga. Kod AC nikad nisam držao ljevom, jer ak bi držao ljevom, a vozijo desnom, bogami, više ne bi bijo živ heh. NE kažem, jer mi ne bi bilo ga i tamo za napraviti, al bijo bi bezveze kod mene.

Zadnja promjena: reider 1; 01.01.17 11:19; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Pravopis)
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 31.12.16 18:35

Izgleda da ja ipak imam nešto veći raspon ruku, ili si ti podigel sjedalo do kraja u vis. Meni taman paše držati za plastiku.
Volanim ili jednom ili drugom rukom, kako kad, ali malo više lijevom. Kod vožnje u rikverc prilikom oranja volanim desnom ako mi je izorano s lijeve strane, a lijevom ako je s desne strane. Kod prošlog oranja sam u rikverc vozil na retrovizor (oko 40 m) sve do ulaska u brazdu. Inače bi mi se bil vrat ukočil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 31.12.16 19:20

Pa to ti je tako, jer si se tako naviknuo. Sve odvisno je od navike. JA dosta ne mogu kazati, ker sam ovaj traktor vozijo ukupno 300 metara, kad sam ga vozijo sa autovuče kuči u dolino. Sve pokušavam kad stoji u šupi. A kolega vozijo ga je nešto izpred šupe, kad ga proširavali. Inače on ima Štore 404.

Sijedalo nastavil sam sasvim dole i sasvim nazad, al volan sasvim van za početak, mi tako najviše odgovara.

Dali tebi sijedalo mica izpod tebe ljevo desno za kakav centimetar il istoje čvrsto? Dal se to može gdje fiksirati? Po moje ne. scratch U zubovima za štelovanje oddaljenosti od volana ima previše zazora po mojom mišljenju. Trebam to još bolje provijeriti.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 31.12.16 22:58

Čvrsto je, provjeri da se nije nekaj otpustilo. Ja ne mogu pritisnuti pedalu kvačila do kraja ako je sjedalo skroz otraga. Prekratke su mi noge.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 06.01.17 15:42

Reidur,

ti imaš 2 para brzih spojnica. Ako ti nije teško, molim te, poslikaj gdje je namješten razvodni ventil za drugi par. Nije sila, možemo pričekati toplije vrijeme.
Jel samo našraufan na prvi i ima li dovod ulja prek ventila za prvi par spojnica ili posebno. Ja sam kod sebe gledal i ne mogu zaključiti od kud se uopće napaja uljem ventil za prvi par spojnica.

Kod mene je ovako (ručka, spojnice i ventil):

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 06.01.17 16:17

Kao sam jednom kazao nekog dana, naloženi su dodatni ventili kod Goldoni Star 3000 vrstnom redom od sijedala prema blatobranu. Osnovni ti je tvoj i prvi je izpod sijedala(tvoja prva slika). Kod mog ugradili du jednog dodatnog, koj ima ručko u srednjoj rupi, al par izvodov hidravlike isto tako ima na sliki 2 u srednjim rupama. Treči bi onda bijo sasvim kod blatobrana. Označeni jesu po bojama. Točka na ručki ima isto boju, kao poklopac ženske brze spojke straga. Znači prvi kod sijedala ima plavo točko kod mene, a poklopci imaju isto takve boje poklopce. To se vidi sa mojih postoječih slik ove teme. Dodatni ventil u sredini  ima crno boju. Tvoj osnovni je prvi izpod sijedala i je crne boje. Svaki dodatni ugrađeni ventil pomakne "crni" ventil po slikama na netu prema blatobranu. Znači, jedan dodatan kao kod mene prestavi crnoga u srednjo pozicijo, kad su ugrađeni svi 3 moguči pari ventila, onda je prvi izpod sijedala zeleni, koj prestavi plavoga u sredino, sal crnoga sasvim prema blatobranu. Kako jeto riješeno tekom dodavanja ventila u samoj unutrašnjosti bloka ventila neznam.
Eto slika svih 3 mogučih ugrađenih para ventila kod nekog Goldonija:
http://www.giacciotrattori.it/portfolio-view/goldoni-quasar-90-dt/

A na tvojoj slici izkicirao sam dodatno moje mišljenje, kako bi ti mogao si riješiti stvar, da bi bilo najbolje. Odpili se na prihvatu postoječa ručka, i navari potrebno dugi ravan dijo šipke, da se ručka pomakne u izlazno rupo za treči par ventila, a kad ona gore pogleda van isto bi bila visuka, kao sadašnja, samo je na izlazni rupi sasvim kod blatobrana. A namijestiti si bi mogao i dužo šipko po višini, kao sam želiš u svojim postima po želji. To se može napraviti, da se modificira postoječa ručka, ili napravi sasvim svoju. Bolje je napraviti novu, jer ak ne funkcioniše, možeš vratiti originalno.

Ak se koj dan izbolji vreme pokušat ču slikati kod moga u istoj smijeri pogleda, kakvog imaš ti uslikanog. A slike izlaza spojk i ručk upravljanja vidi se več sa postoječih slik ove teme i teme mehanika Goldoni Star. ZA bolji pogled, trebalo bi se skinuti lim izza papučice  stražnje blokade. TAd bi se sve vidjelo, a i ak budeš imao namijeru preraditi ručko ventila.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 06.01.17 17:17

Fala lijepa. cheers

Citat iz tvojeg odgovora:
"Svaki dodatni ugrađeni ventil pomakne "crni" ventil po slikama na netu prema blatobranu."

Ova rečenica mi je pojasnila moje nejasnoće. sunny To potvrđuje moju pretpostavku da je dovod proveden kroz ventile, ovaj moj je završni (slijepi). Čak više nema potrebe za slikama. Bilo mi je blesavo da ručku provuku kroz rupu ispod sjedala, a dvije na boljoj poziciji ostanu slobodne. Sad znam razlog.

Ručka se može provesti kak si ti predložil. Kompletna nova s onom piksom kroz koju prođe vijak je kvaliteno rješenje. Drugo moguće ali manje kvalitetno rješenje je skinuti plastiku na postojećoj ručki. Trebala bi biti na navoj. Na to mjesto privijačiti koljenasti nastavak ručke. To rješenje je možda jednostavnije za izraditi ali je pitanje jel ovako tanka ručka dovoljno kruta kad se produži.
Kod prvog rješenja, tvojeg prijedloga, se ispod blatobrana može staviti deblja šipka, a onda van kroz gumicu šipka postojeće debljine.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 06.01.17 17:32

Ovdje se vidi, da se ventili dodatni spajajo jedan ob drugoga u "BLOK". Gore vidi se izvode prema ženski brzi spojki, sa crijevama plave boje! Znači 4 crijeva za 2 para ventila. A na kraju vidi se kao nekvi zaključak bloka-kapa sa nekvim vijkom sa 6 kotno glavo, koja je namontirana na blok ventile i dava jim nekvi zaključak. Ko zna, kakva ji je funkcija. Ni vidi se ne, odakle dođe pritisak u blok i gdje ga napušta. Virojatno skroz unutaršnjost bloka. U to sam uvijeren, jer je i tako stvarana moja vanjska blok komanda ventila na Zetoru.

NO kapa bloka ventila loše se vidi, jer je izza sklopa osovine i polužja za posluževanje stražnjeg trotočkovnog dizala.

ZA aktivacijo ventila ne treba stvarati nekve jake sile, pa sumnjam,da bi izdržala bilo koja od varijant prerade ručke, vanjska jako je jednostavna. NA postoječi navoj se namijesti samo "L" dodatna poluga i fiksira jo maticama dvima, al crveno kuglo za hvatanje z rukom namijesti se na novaj dijo, i nisi originala ništa uništijo. Možeš se igrati višinama i dužinama novog produžetka ručke po mili volji.

Na sliki 2, možeš vidjeti kočnici ručk-polug upravljanja sa stražnjim dizalom. Spodaj vijki i opruge, za mekanije pomicanje obadvih ručk. JA to nisam do sad ni znao. Malo sam kad sam nešto pokušavao micati, ručke osijetijo jaki odpor, pa sam keten sprejem namazao cijelo namiještenje.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 07.01.17 17:49

reider 1 je napisao/la:
ZA aktivacijo ventila ne treba stvarati nekve jake sile, pa sumnjam,da bi izdržala bilo koja od varijant prerade ručke, vanjska jako je jednostavna. NA postoječi navoj se namijesti samo "L" dodatna poluga i fiksira jo maticama dvima, al crveno kuglo za hvatanje z rukom namijesti se na novaj dijo, i nisi originala ništa uništijo. Možeš se igrati višinama i dužinama novog produžetka ručke po mili volji.

Upravo na to sam mislil kao na najjednostavnije rješenje.
Ako bi cilindar montiral na osovinu prikolice, kontrolu uključenosti kočnice mogu dodati štop šalter. Spojim ga paralelno šalteru za ručnu kočnicu od traktora i svaki put kad je zakočeno svijetli crvena kontrolka.

Po glavi mi se vrtjela još jedna, malo složenija varijanta, koja bi relativno jeftino omogučila upravljane tim ventilom preko nožne kočnice traktora. Sajla u bužiru od pedale nožne kočnice do ručke. Dodatna opruga koja bi ručku vraćala kad se pedala otpusti i graničnik da se može vratiti samo do položaja kada je omogućen povrat ulja.
Podesiti tako da prvo zakoči prikolicu, a zatim traktor. Mana je da bi niz brijeg trebal impulsno pritiskati na pedalu kočnice (kao ABS ventili). Čim okretaji motora malo porastu treba piknuti na pedalu kočnice, a tako i sad, bez kočnice na prikolici pomažem kočiti motoru.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 07.01.17 20:03

BIlo bi to dobro riješenje vezanje na lampico ručne kočnice, bez ikakvog kompliciranja, gdje je cilindar, da se može viditi, i gledati nazad, a ni taj pogled nazad nije problem nam, koji jako malo vozimo.
Onaj šalter trebao bi uzeti, od TV 418 za uključenje lampe kočenja!!!On je u krajnoj ljegi, kad je papučica slobodna pritisnuti, a malo se dodirneš papučice nogom, on oslobodi se i poveže tokokrug. Reagira odmah i sigurno. Znači, kad bi cilindar krenuo svoju put na prikolici, zapalijo bi lampu, jer šalter ne bi bijo pritisnuti. A ak ne bi se postavijo u svoju potrebno ljego(da ne koči), inače, da si ti premalo vrijemena držao ventil hidravlike, da se odzrači, još uvijek bi lampa gorjela. Ovakvo stikalo ima i kočnica na traktoru, koliko znam. Znači, obadvije kabla + trebalo bi se vezati uzporedno u vezavo "ali-ali" i koj šalter spusti, nema veze koji, lampica svijeti.

Izrada tvoje verzije na oriđi nožno papučico jako je zanimiva hehe, al rada je ovdje jakooo dosta.
Možda bi bilo lakše i najpovoljnije napraviti nešto mehaničkog, ak ti je zanimiva opcija kočenja na original papučo kvačila, jeste sistem kaubojski, ali zanimivi je:

1-opruga na razvučenje, koja mogla bi biti toliko snažna, da može povratiti kompletan sistem mehaničkog kočenja nazad i popustiti kočenje prikolice, kad popustiš nožno papučico kočenja na traktoru
2-nepotrebna na oko, ali ovo je snažnija opruga, koja bi bila za zaštito prema preobteretu i dozvoljavala, da možeš kod traktora papučo sasvim do kraja pritisnuti, i da se ne bi dogodilo, da bi ti na novo ugrađen sistem kočenja prikolice sprečijo rad kočenja traktora i tako i kakvo nezgodo(da ne spreči dokrajni hod papučice kod potrebnog jakog kočenja postoječeg sistema samog traktora).
3-šipka obična bez buđira
4-poluga, na koju zahaklaš uho napraveno sa sajle
5-prihvat budžira sajle, koj dođe sa traktora. Imao bi ljego za buđir, kojeg b itekom prikačenja prikolice samo stavijo u vodoravno ljego prihvata napokon zahaklanja uhe sajle, i namijestijo ploščico preko budžira i fiksirao sa dvim krilnim maticama, da ne izpadne.

Sajlo sa budžir ugradiš na papučico kočenja traktora. TO bi onda taj dijo sajle sa budžirom, cca 1 metar il 1,3m ostao zauvijek na traktoru, i smotao bi ga i nekamo obesijo straga, gdje ne smeta. Problem je sad na postoječ sistem traktora to spodaj negdje namontirati, i da ima dovoljni hod, koj bi mogao povučti sve to. JEr zna se, da jako velikog hoda sistem papučice izpod traktora nema.
Ništa ne košta, ak predložim moju zamisao, al palo mi na pamet, kad si napomenuo namiještenje na oriđi papučico traktora.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 07.01.17 21:15

Moglo bi i tako, ali mislim da jednostavna hidraulična verzija ima prednost. Može se izvesti u dvije faze.
1. kočenje rukom preko produljene poluge,
2. dodatna ugradnja sajle od pedale do ručke. Kod te verzije nije toliko važno uskladiti hod pedale i poluge jer bu cilindar reagiral odmah, a jačim pritiskom (dužim hodom) budu proradile i kočnice na traktoru. Nema dodatne sile povlaćenja opruge koju treba nogom svladati kod verzije koju predlažeš. Sajla može biti tanka npr. gas sajla.
Dakle, ako se prilikom ispitivanja pojave bilo kakvi problemi kod kočenja nogom, može se koristiti faza 1.
Zatim, ako se slučajno prikolica otkopča, bez problema se bu isčupalo crijevo iz brze spojnice, a kod veze sa sajlom u bužiru na prikolicu, nekaj se mora potrgati. affraid

Prema propisima bi se kod otkopčavanja prikolica trebala sama zakočiti (to nije loše, neovisno o propisima). To je moguće postići onom jakom oprugom koju si predložil i okretanjem kočionog cilindra. Opruga zakoči, cilindar otkoči. No onda bi trebalo riješiti problem blokade opruge kod ručnog pomicanja prikolice.

Svaka varijanta ima nekaj dobroga i nekaj problematičnoga. Tvornička vezija ima sve to riješeno uz samo jednu manu - puno košta. Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 09.01.17 20:57

http://goweb.goldoni.com/goweb/app/assembler/Model.go?action=print&vr=2&mod=11
Ivanhu, pogledaj onaj Prospekt tovrnice Goldoni. I pogledaj, što piše za hidravlic sistem! Svašta, da svi 3 pari hidravličkih spojka nemaju istoga rada Shocked Samo malo mi je problem to prevesti.
Goggle translate prevede još loše, nego ja sam u svojoj glavi po svojoj presudi:
(Vrsta Otvoreni centar
Protok pumpe 39 litara u minuti
--------------------------------------
Prvo straga hidraulični SCV Povratak na pojedinačne i dvaput
djelujući ventil
-----------------------------------------
Drugo straga hidraulični SCV
Jedan djelujući sa povezivanjem na
plutajući položaj; ili dvaput
djelujući sa spojnim polugama; ili
dvostruko djelovanje u oporavku; ili
dvostruko djelovanje s 4. plutanja
položaj
-------------------------------------------
Treći stražnji hidraulički SCV
Jedan djelujući sa povezivanjem na
plutajući položaj; ili dvaput
djelujući sa spojnim polugama; ili
dvostruko djelovanje u oporavku; ili
dvostruko djelovanje s 4. plutanja
položaj).

Za Star 3050 piše sve isto kao za 3080, jer to je isti traktor.
Ak ideš sasvim dole, vidiš cijene pojedinične opreme Shocked A ventilov može biti 4 različtih varijanta scratch A sad pitaj svemogučeg, koje imamo mi ugrađene. Ne preostaje drugoga, da se pokuša.
Zadnja opcija sigurno nije ugrađena, jer to bi onda imao ventil 4 pozicijskih mogučih stanja, kad ga pokušaš preklopiti. A imaju samo 3. A 4 pozicijski ventil ima plivanje dvoradnog cilindara, koliko razumijem angleski.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 09.01.17 21:51

Switching to single and double acting valve = prespajanje na jednostruko i dvostruko djelovanje ventila.

Ovo je moj slobodni prijevod uz pomoć strica Googla. To bi po meni značilo da se može koristiti za jednoradne i dvoradne cilindre. Na koji način to djeluje, pojma nemam. Također pojma nemam za 2. i 3.. Jedino mi se čini da kod tih dodatnih postoji opcija izbora koje funkcije buju imali.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 10.01.17 5:08

Tako je. A po mome tekom naruđbe traktora treba se razjasniti, kakva opcija ti treba, pa oni, kao sam več jednom kazao, naštelajo rad ventila. A to se vrši sa promijeno ili samo klipa ventila, il možda cijelog ventila.
No, ako si več gledao tu stranico, virojatno si vidijo cijene opreme, pa vidiš, da imaš opcijo naručiti i kočioni ventil(sistem) hehe za 663 EUR, blatobrane za 400Eur...Hiljado i imaš sve Wink
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 8 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics