Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 7 / 16. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 10.12.16 22:57

Što budeš prilagodijo? NA frezi može se kako ti paše prihvat štelovati, a kako budeš na plugu, okretaču pauku...Ne ide svuda. No ja se ne zabrinjavam ,jer se bude proširavalo, pa če biti problem riješen.
Ove ruke isto su duge, kao kod Zetora. 82cm. Samo Zetor ima debelino 2 cm, a taj 2,5 cm scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 11.12.16 8:30

Ja sam oral sa širinom 136 cm. Može se plug zakopčati, ali se javlja drugi problem. Treba biti jako oprezan kod dubljeg oranja (30+ cm) ako njiva samo malo nagnuta prema izoranom. Vrlo lako bi se prevrnul kod ulaženja u brazdu, dok je plug u zraku.
Za to ima Krumpironja super plug koji ore sa strane traktora. Very Happy

Ja sam imal malo problema s kopčanjem malčera, bilo je granično. Zato sam, da se manje gnjavim,okrenul jedan štift kak je Krumpironja napisal. Kasnije sam proširil traktor na 145 cm, a štift je ostal okrenut. Ne smeta.

Kaj buš ti radil, a da ti treba traktor uži od 145cm? Ja bi ga, s obzirom na konfiguraciju terena kod tebe proširil na 151 cm. Mene ograničava širina postojeće freze.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 11.12.16 15:24

Virojatno si imao prikačeni onaj maleni plug jednostrani, jer ak bi bijo onaj Regent, onda stvarno bila bi umetnost ga spojiti traktoru. Pored toga nemam pojma, kako može tako maleni traktor, što je to, nositi i vučti onaj Regent hehe. Maka je veči od AC-ja 5400, svejedno je to malčič, to vidim sad, kad je postavljen pored Zetora.

Oko okretanja štifta u zahvatima saznanjen sam več sa vrijemenova upotrebe Tv 826, a svuda to ne ide, jer nema mogučnosti. KAd se bude proširijo, ne bude problemova.

U svakom spučaju prođem i ja preko granice "širine " freze, bilo za koju vrednost čem proširiti, jer i sadašnja najuža, šira je od radnog njezinog zahvata, a gledam, da prođem preko toga minimalno, a da dobijem zadovoljavajučo prečno stabilnost i da ne zašopava na blatobranima. Treba se znati, da je između blatobrana i kotača samo 4 cm zračnosti!. A što se tiče freze, pomaknuta treba biti, da pokriva desni kotač u radu i vrtiš se po njivi u isti kraj, da ne pušta tragova. TAko sam i prije AC-jem radijo.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 11.12.16 15:44

Bolje ce ti orat star nego zetor ako ne vjerujes probaj 30 ks puno znaci vise nego 500 kg težine
Ja sam ti reko kako sam ja rijesio problem sirine ja imam mozda 10 cm hoda sirine od ruku hidraulike na maxteru a mislim da sam previse i reko na ac je druga prica tamo imam lufta koliko hocu bez obzira koliko je uzak jer ima puno bolje rijeseno...
Iwanho onaj plug je zakon, ove godine sam vecinu izoro sa traktorom van brazde, udobnije za voznju i veca iskoristivost snage i gripa a dubina u mom stilu i vise nego zadovoljavajuca hehe na djelovima se naslo i 40cm
Na tvome mjestu ja bi max raširio traktor jer traktor sta je širi to bolje vuce u to sam se osobno uvjerio
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 11.12.16 15:58

Trebao si kazati 23ks razlike i 1300kg težine između tih traktora, a snaga bez teže je isto, kao teža bez snage. Treba biti premosorazmerno.

Ožji je kotač straga, i manji je, više imaju prostora ruke za razširavanje. JEr ima taj dosta šire kotače od Ac-ja, a i veče, nastane problem. A riješit čem, bez brige, samo sam bijo iznenađen. Kod Zetora može se plesati između kotača straga.

Kod nas oranje sa vožnjom vani iz brazde nitko ne prakticira, a to nešto pomeni. Da u težkim zemljama to ne dođe u poštev.

Širina ponekad ti koristi, a i stvara problemove žao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 11.12.16 20:33

Krumpi,

imaš pravo kaj se tiće vuče. Širi traktor bolje vuče (pogotovo u oranju) i udobniji je za vožnju. Ja sam se uvjeril kad sam svoga proširil na 166 cm.

Reidur,

ti si ko "nevervani Tomaš" (apostol Toma). Zakaj mi ne vjeruješ kaj napišem. Sad si me napelal da idem van s metrom i baterijom. Onaj mali plužić ima širinu na štiftima za prikljućenje 86 cm, a Regent 83 cm. Izmjeri si sve priključke. Kod montaže priključka nije problem ako ruka dođe do gume, ionako se za dužinu štifta (8-10 cm) ponovno vrati prema sredini.

Veća težina pluga dobro dođe u oranju, jedino treba malo opreznije voziti uzbrdo po neravninama.

Sad imaš dva jaka traktora (uz TV-a) i pod hitno daj frezu na prodaju i kupuj barem 170 cm širine. Ako nisi nikad frezal sa frezom koja je šira 15-20 cm od traktora, nisi svjestan kolika je to prednost u težoj zemlji koja se mora pofrezati uz što manje gaženja. Meni bi također dobro došla jedna freza od 170 cm umjesto ove od 150, ali mi je malo problematično prodavati frezu koja nema ni 20 radnih sati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 11.12.16 21:46

Krumpironja je napisao/la:...ove godine sam vecinu izoro sa traktorom van brazde...

Ostao sam bez teksta, može li mi tko opisati ovaj način oranja, traktorom van brazde, pojma nemam o tome. U odgovarajućoj temi... scratch
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 12.12.16 11:54

Vučna snaga veča baš ne bi smijela po logiki biti, ali mirnije ide po brazdi, jer manji je upliv kose vuče. scratch

NA prijašnjoj stranici je pisna napaka. Širine priključaka(njihovi prihvati) su mi sve u območju između 68 i 72 cm. Ako se da sa originalno širino 136 kod Stara prikačiti i 86, onda zanimivo. Znam, da prvo kačiš jedno ruko i gurneš sve u to stran, koja je več prikačena, ap dosta dobiješ prostora za drugo. A toplink je onda več mala šala. Samo sam htijo kazati, da me to iznenađuje.

Frezu ču za taj traktor svejedno obdržati. Jer kod buč idem na jednoj strani med redi gore, a po isti redi nazad dole,da se najviše približam biljki.

I sad imam još pitanje neko: Ručka kvačila za vratilo treba biti uivjek na dole dali, da se vrti, a kad prešo zaustavim, povučem jo gore? KAd je duže ne trebam, onda izza noge ljeve unu ručko u srednji položaj stavim i ručko kvačila ponovo spustim dole?
I još jedno pitanje: Ručka izza sijedala za brzino vratila ima samo dvije položaja, il je i kod nje 3(kao za odvisno i neodvisno vrtnjo vratila), i je u sredini moguče uklljučiti slobodan tek?
I dali ide ručka podigavanja hidravlike na gore lakše za povučti, kao za spuščanje?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 13.12.16 15:59

Za lakše kopčanje umislijo sam si ove prihvatne glave:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Fotografija-0014
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Fotografija-0015
Priključke široke na zahvatu imam od 66 do 71 cm, a kao sam več kaazo, na najuži širini traktora imao sam ruke razpete na širino 63, pa sam između španera i gume imao samo 2 cm lufta. Znači, nikako nije išlo toliko za razpeti ruke, da bi kačijo 71 sa tim automatskim glavama za kačenje. Danas sam sa starim prijateljem, koj došao gledati traktor proširili kotače straga na 145 cm, a spredaj na 142 cm. KAd sam skinuo kotač pronašao sam jedan mazalni dibl, kojeg ne bi pronašao, pa sa me ko ubije, kad je kotač namiješteni. Pa ga podmazao, a vidim, da je taljan to več imao namazano pedantno sve dible.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Fotografija-0017
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Fotografija-0018
Krajno mišlenje :
Pregled na prednje kotače bolji je malo, a na blatobranima sa 4 dobijo sam 8,5 širine, što sam zadovoljen. Ruke hidravlike proširijo sam na 73cm(meni zadovoljava 71cm), pa imam između španera i gume još uvijek 2 prsta širine lufta. Prvo smo samo na dva vijka prišaraufali kotače, da sam vidijo, ak treba širiti više. A se odlučijo za ovu mijeru, jer mi zadovoljava.
No loša je stran, da traktor vani je širiji, pa ponekad širina smeta.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 22.12.16 19:53

Tek sam sad primijetil tvoj novi post. Čestitke na brzom prihvatu.
Jesi li usput i malo skratil podizne poluge (jednom si izjavil da su jako duge iza kotača)?

Dakle traktor si proširil, zadnje kotače na mjeru kao kod mene, a prve još malo šire. Ako buš probal orati s njim, baš me zanima jel bu kod oranja smetalo ako je unutarnji razmak na prvim kotačima za 12 cm veči nego na zadnjim.

Pišeš da si pronašel jedan dibl za mazanje iza kotača. Kojeg kotača i kaj se maže s tim diblom?

Tvoje slike se ne mogu povečati, a na ovako malim se slabo može vidjeti neki detalj. Si možda ti mijenjal neke postavke u shrani.si ili je to prvi korak servisa da prestane raditi i na slovenskoj domeni? Hrvatska domena ne radi već dulje vrijeme.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 22.12.16 21:07

Zdravo kolega, nikam se ne žuri, i u danima života tijedan gore dole za koju vijest nije tako bitno, pošto se stroji sad ni ne upotrebljavaju.

Kao prvo da kažem nešto novosti. Tvoja knjiga oddržavanja motora VM(a i moja prijašnja od AC) nije ista mojoj sadašnjoj, vidim sa mojih starih slika(bar tako mi se čini). Čitao ju sada i trl mozag na ANG verziji.
Drugo što je, prodavao se Star 3050, sa tegovima i ročajima na blatobranima verzije SL, originalnih veličin kotača za 13.500EUR. Sa 550 radnim satima. Star cca 7 godina. A prodao se tako brzo, da nisam ni uspijo dovnlodati slike Shocked . No istina, nije imao dual powera. izgleda, da bila tadašnjih godina još uvijek to za doplato.

Ruke su krače za 4 cm, gledajuč na center rupa. A "šina", za vučenje trupaca(koja je u biti multifunkcijki priključak za više stvari), i vidna je uvijek na slikama crne boje na ljevoj strani šupe, bila preozka za topling kuglo. PA sam i šino trebao preraditi na standard 47mm. A snižao usput i za 4 cm. Kod Zetora i AC-ja sam uvijek pilijo kugle,da su bile ožje, kod ovog nisam više želijo. NAdam se ,da neče biti kod upotrebe zbog tih mahinacija bilo kakvog problema. Onda če biti sr...

Neče orati onaj traktor, dok je Zetor pored u šupi hehe. Trebao bi uvijek, kad bi mijenjao traktor kod orbe, raditi veča štelovanja pluga, da ni ne nabrojivam koja. Širilo se za stabilnost i da ruke kačenja možedu slobodno se štelovati između stražnjih kotača.(kod Zetora original je još veča razlika u unutaršnjoj širini među kotačima, pa mogao je orati(kotači 9,5 i 14,9)).

Kotač sam pronašao izza desnog zadnjeg kotača, sasvim blizu blatobrana. Nisam gledao, što maže, jer malo se žurilo kolegu, al izgleda, da maže okretišče pulužja papuče kočnic. NO taljani su sve dible zaista vijerno namazali, i to sa nekvu kvalitetnu maščo, da u hladnom vremenu nije ni izšla za brisati krpom. Po kvaliteti usporedljiva sa Renolit BFX crveno maščo, ali je zelene boje.

Da oko shrani.si, imaš pravo. Ni ja sam više ne vidim slik, i ne mogu ulaziti na stranico!. Vrag jo uzmi.

Mijerijo sam mu i original stavljeni antifriz. Mijerač kaže za -40 Shocked , a Zetoru kazalo -26. Sva ulja i mazanje diblova sve je za 5. Radili su pedantno. Osim kugle ruk hidravlike, koje dođu na traktor mazali su prijezvanom zelenom maščom, pa tista paš po meni ne bi došla u željeno mijesto. Pored toga i boja sprečava ulaz mašče, i ruke težko idedu za micati, jer nije ništa razradeno. Sa izkustva mogu kazati, da najsigurnije se na ovakva mijesta zavuče "keten" sprey.


reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 23.12.16 10:48

Meni još uvijek nije jasno kak si imal problema sa širenjem ruk kad je traktor bil na širini 136 cm. Unutarnja mjera je onda 72 cm kod guma, a ruke stoje na koso prema van. Možda ti pišeš o razmaku između kugli kad su ruke prikopčane. Ja sam napisal vanjske dimenzije razmaka štiftova na priključcima. No, nije bitno, glavno da ti sad sve štima.

Talijani podmažu traktor s AGIP GREASE LP2. Za tu mast su predvidjeli podmazivanje svakih 50 radnih sati.

Ja sam također nedugo izmjeril antifriz i isto je pokazal -40 (skoro 3 godine star).

Originalne kugle koje su na traktoru imaju rupe za kat. I i II na priključkima. Meni se čini da su one širine kao kod kat I. Naime na frezi imam 2 flaha s rupama u koje gurnem štift. Razmak između tih flahova je taman koliko su široke kugle. Nisam siguran bi li se moja freza mogla prikopčati s automatskim priklopom. Kod pluga i malčera koji su teži bi automatski priklop jako dobro došel.

Kaj se tiče oranja, moje mišljenje je da bi trebal probati s Goldonijem. Toliko da znaš jel imaš neke poteškoće sa štelanjem pluga kod 20-ak cm užeg razmaka između zadnjih kotača.
Zetor bu jednog lijepog dana otišel isto kak je otišel AC. Uvijek si dosta hvalil AC-a, a ipak si se rastal od njega. Samo trebaš još jednog tak dobrog kupca. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 23.12.16 15:32

Onda je to druga pijesma. Ak si mijerijo vani, onda vijerujem sve. Jer ja mislijo mijero unutrašnjo između kuglama, koje vidiš stavljene u brzim zahvatama ruk!!!. I kod mijere 136, više nije se proširit dalo, nego na mijero 64, i tada bilo je između španera i kotača samo 2 prsta širine. Što znači, da kad bi malo i kod te širine popustijo španer, mogao bi teret straga zaljuljati, i zapaliti gumo. A gdje je onda mijera 71 od okretača i pluga...Ja sam mislijo, da se zajebavaš samnom, kad si pričao mijere 85, i mi kazao nevijerni Tomaž. Pa se nisam htijo svađati, i te pustijo na miru Neutral
No sad je na najširom priključku još uvijek kod kotača i španera 2 do 3 prste lufta, i zadovoljan sam.

Ova mast jako je dobra i je u rangu Renolit BFX. Samo je zelena, al BFX crveni.

TAljani se zasigurali, kad su sklapali traktor prema zamrzivanju na 100%. scratch

Imaš pravo. Ima obična ruka kuglo kominacijo rup kategorije 1 i 2, što je dobro zamišljeno, al leđa mi su loša, i kad sam sa ženom podigavao plato naložen sa pola pijeska unutra i ga želijo prikačiti traktoru ,brzo sam kaazo, da reider to više nikad neče raditi. Imao sam metalan stub, ciglo od betona i još mi uskoro prste razdrmalo, kad sam kačijo zravan, pa se odlučijo preraditi.
Možeš kačiti na automatsku sve i svašta, samo ne ide nekvi jako stari priključak, kao npr drljača od IMT i slično, jer je svornjak premalo oddaljen od nosača. A još imaš na izbiro glavo brzog kačenja 1, 2 S i 2. Najmanja je naravno 1. A sve imaju širino kugle 45, a imaju drugačije premere!!! Limovi, gdje se kače 3 točkovne ruke, svi su 100% razšireni na najmanje 47mm!. Tako, da ak če ko biti siguran, da može prikačiti, može izabrati kategorijo 1. Promijer kugle 44mm, al kategorij 2S i 2, imaju mijeru 56mm. Sa manjom kategorijom naravno cijela glava je manja(niža, ožja, krača). KAtegorija 1 može mi se čini držati samo kuglo, s luknjo 1 kategorije, al kategorija glave 2S i 2, možeju kuglo sa rupoma 1 i 2 kategorije. (Znači mijer 22 i 27, koliko imaju rupe kategorije 1 2 mm). Mene je u izbor kategorije prepričal moderator SLO foruma, jer je kugla mijere 56mm največi najrazšireniji standard kod svih, pa neče biti nikad nikakvih problemova.

MOže se kačiti freza pogotovo na brzo kačenje, samo možda trebaš zaokrenuti prihvat na dole(ak postoji mogučnost kod nje), samo možem ti kazati, da kačenje ovo, skupa je stvar Neutral ...

Bez problema možem kačiti plug, samo zaokrenem gibljivi prihvat nazad na van, i plug po prečnom nosaču namijestim u sredino i to je to. MOžda bi tada još smanjijo klirens, ak bi zauvijek orao sa njim. Al ja se sa tim zaista nečem zajebavati bar za sada.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 23.12.16 19:03

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 1zmje5y

Na slici je oranje kad je traktor bil širok 136cm, između kotača 72 cm.
Kota A je ona koju sam napisal u jednom od prošlih postova. Dakle od vrha do vrha štifta na plugu je 86 cm. Kotu B procijeni sam prema širini kugle, ali sigurno nije veća od dvije debljine (širine) kugle. Unutarnju nisam mjeril ali procjenjujem na 68-70 cm.
Španer je jako blizu gume, ali nije bilo problema kod oranja jer španeri nisu bili jako otpušteni, dopuštali su njihanje pluga lijevo desno svega +- 7-8 mm.

Kad si kupil brze priklope, jesi uz njih dobil barem jedan par kugli. Dobro bi došlo da svaki priključak ima svoje kugle, ako nisu preskupe.
Smije li se znati koliko dođe ta izmjena i kaj sve dobiješ za tu cijenu? Jesi li sam navaril hitre priklope ili atestirani zavarivač?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 23.12.16 20:09

To je onda druga pijesma i to naravno drži. NA brzo bi to moglo biti između kuglama unutra isto kao kod mog pluga 71cm. (Vidim debelino kugle 45mm+pola kugle do kraja svornjaka).

Nije nekve vojničke tajne, evo vez. Kugle kupijo se kakve god želiš pored, kad naručiš. Možeš obične kao moje, a postoje i sa uhama, koje služe za vodilice ruke. Kupijo sam samo jedne, okrogle, obične. Komad 4 eur. Rupa 1 kategorija, znači 22mm. Ne trebaš jih više, jer ni svornjakov nemam toliko i ni ne trebam. Obična mi treba, jer dođe kugla jednom od zvani, na plug u primijer, al jednom između limove, kao kod tebe na frezi!. Sa uho ne dođe baš nešto u poštev kod španera naših običnih. Do izraza one dođu kod sodobnih španera na osigurač sa oprugom i rupama. Jer španeri obični ne dozvoljavaju uhama, da zgura ruki skupaj!. Kod tetaka na NH 100 to je išlo naravno, jer ibli sodobni španeri. Pošta do mene 9 EUR(plata po preuzimu). A sada računaj Embarassed
http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdarstvo/kmetijstvo-gozdarstvo-ostalo/kljuka-avtomatska-za-hidravlicne-roke-1295829156.html?aclct=1428925879

Poštovani kolega, previše sam varijo, da ovog ne bi znao zavariti Wink
Dobije se još dosta povoljnije kineski prihvati, čini mi se za 56 il 58 EUR po komadu, a ovi jesu CBM Italija, pa so zato skuplji.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 24.12.16 10:43

Hvala na informacijama.
Nemoj se odmah ljutiti ako ja ne znam ono kaj ti pretpostavljaš da bi moral znati. Nije to ni preskupo, koliko vrijedi onima koji često mijenjaju priključke.
Meni bi više trebali blatobrani na prvim kotačima da me ne špricaju kad vozim po vlažnoj cesti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.12.16 7:01

I drugi su tako kazali, da stvar vrijedi svog novca, il još više.

Koj vozi dosta po putevima sa večim brzinama(no ja više nikad ne prođem sa drugim(malim) traktorom kod kuče preko 10 na sat), priporučijo bi ti toplo!. Goldoni ima opcijo dokupnje oriđi blatobrana, al neznam ni približno njegove cijene, jer se nisam razpitavao. A možeš si ga napraviti i kod kuče. JA sam jih radijo za Zetora. A najpolovnije virojatnu jesu od AGT-ja, pošto je kotač iste veličine, osim nosač treba preraditi na zahvatu. Ovo je nužno, jer ti traktor nema kabine. A kod orbe dobro ga je demontirati. NEkvi imaju mogučnost zaokretanja na gore, da se u jarku ne satra. Ima 2 vijka prihvat, pa jednoga izvadiš, a na drugome na gore zaokreneš, pa jih ti ne treba skinuti.

Predpostavljam,da se ti bacanje blata događa samo na brzinama večim od 2 brze...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 25.12.16 9:49

Moral bi malo proštudirati kak prišrafiti nosač da se okreće zajedno s kotačem. Vjerojatno na dva postoječa vijka ako su dovoljni dugi ili ih zamijeniti duljim. Hval kaj si me podsjetil na probleme kod oranja.

Problem je samo kod vožnje po asfaltiranim cestama, a ja ih ne mogu izbjeći. Na bilo koju njivu ili šumu idem, osim doma uz kuću.

Postoji i druga opcija. To su dodatne veće prozirne plastike uz postojeće s lijeve i desne strane. One ne bi smetale kod oranja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.12.16 12:08

MA nisu baš one nekvo pametno riješenje. Blato baca znam sam sa vrijemena TV-ja, kad voziš, u grudi i naručje, ako punim kotačima blata do kraja povučeš gas. JA sam riješavao tako, da sam neko kratko vrijeme vozijo na 1/4 gasa, pa ko se očistilo, polako povečavao gas Neutral
RAzpitaj se za blatobrane, možda nisu skuplji. A istovrijemeno razpitaj se i za AGT plastične blatobrane i nosače, kakve ima naš Pero na TV. Prerada ti bu lakša, nego sklapanje na novo.

Dal imaš i ti sada prednje kotače na 142 kao ja i il njih mijenjuješ kao zadnje? JEl si traktor več na jesen zužijo nazad na 145, il je još na 165)

ZAšto imaš nekvi drugi topling na zadnjoj dodani sliki i gdje si ga dobijo? Zbog dužine virojatno?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 25.12.16 14:14

Blata s kotača se i ja riješavam postupno. Problem je mokri asfalt poslije kiše. Kad sam bil na prvoj registraciji u Krapini na povratku me uhvatila kiša. Sklonil sam se pod jedan nadvožnjak dok nije prestala. Nakon toga je bil problem voziti 10 km upravo zbog vlažnog asfalta. Došel sam doma zmazan ko svinja jer nisam htel riskirati da kiša ponovno počne padati prije nek dođem doma.

Plastike bi morale biti montirane tako da je gornja strana nagnuta prema naprijed. Ipak, priznam da su blatobrani bolja zaštita.

Nije mi se dalo odvajati srce od felge pa sam samo zamijenil lijevu i desnu stranu. Na taj način sam zadnje vratil na širinu 145, a prve na 136 cm. Za širinu zadnjih od 145 (položaj 3) bi odgovarajuća širina za prve bila 139, ali ta 3 cm niš ne znače.

Ovo je slika prvog dana oranja s Goldonijem, pa mi se činilo da bu moj toplink za taj plužić predugačak. Dulji je nekoliko cm od onog na Pasqualliju. Zato sam prvo probal s kraćim. Pokazalo se da bu i moj dobar, jer je ovaj, kak se vidi na sliki, ipak malo rastegnut.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.12.16 15:17

Isti problemi kao na motoru, tako da razumijem, kako ti bilo...

Ovako, kako kažeš, da bi imao plastike, ima napraveno original Quazar, al žao izgubiš preglednost na prednje kotače, što meni dosta znače. Moj ima zbog dodatne haube sa desne strane i širijeg arnija loši pogled na prednje kotače, i ljutim se. I još kotač je dalje naprijed.
Radije namijesti plastične crne blatobrane, nek imaju za regulirati višino obavezno. NEčeš požaliti. KAd voziš cestom sasvim jih prema podu okreni, al kod orbe skini jih il okreni sasvim gore.

To znači, da si imao i prednje kotače međusobno mijenjane, bez montaže zvezde(kao su bile original)? Zanima me, koliko su imale onda širino u prošireni veriji? Jer zanima me, koliko bi bilo, ak ja u moji opciji 142 spredaj mijenjam kotače(neču jih, samo sam radoznal).

Sviđaju mi se španeri, jer sumnjam,da se ovaj sistem ne može sam odšraufavati, pošto matica ima težišče u jedno smijer, a i topling je dobar, sa sigurnostno matico i dvima kategorijama rup.

Preradijo sam papučo gasa nožnoga. Uno nazubljeno, narančaste boje sam zamijenjao sa otokareno kod kuče sa aluminija. A to zbog boljeg klizanja izpod cipela. Papučica treba ljepo proklizavati izpod cipela, inače kod vožnje sa gasom trzam(bar ja).
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Fotografija-0006
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.12.16 17:29

Evo ovdje sam uz pomoč kolega BAteka pronašao 2 tipa blatobrana. Prvi nek bi bijo od Prime. Napraven je potpuno slično kao od NH-ja tetakovog, samo da je blatobran tamo 3 puta veči. Vidiš na nosaču 3 il 4 rupe. Dolnja je okretišče vertikalnog nosača, a gornji šarauf ima 3 pozicije(na sliki samo 2. 3 pozicije imao NH):
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Prima-blatobrani
Ovaj je fiksan i napraven na 2 nosača, kakvog imam isto napraveno ja na Zetoru. Samo da ja imam jedno konzolo za prišaraufanje na izpod glavčine okretanja kotača. TAj fiksan drugi stabiljniji je puno, jednokonzolni vibrira tekom vožnje i rada ponekad. A ima i loše strane, da se može satrati kod orbe i u šumi:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Prednji-blatobrani
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 25.12.16 19:38

Mislil sam na plastiku, prozirnu kak je ova iznad kutije za alat. Ne smeta za preglednost i može biti fiksna. Donji rub u visini dna kutije za alat. Nema potrebe za premještanjem.

Tvoje slike se opet mogu povečati. Vidim da si dosta toga poskidal s traktora. Ko u formuli 1. Laughing

Ne sjećam se više na kojoj širini prvih kotača je bil traktor isporučen, ali vjerojatno kao i tvoj. Znam da sam sve kompletno rastavil i složil na mjeru koja mi se činila dobrom za moje potrebe.
Uglavnom prva promjena širine je izvršena na širinu koja je i trenutno 145/136 cm. To mi je neka optimalna mjera zadnjih, a prednji pašu kod oranja jer su unutarnje 82 zadnje/87prve.

Unatoč nekim prednostima kod veće širine, postoje i nedostaci koji su za moje potrebe veći nego prednosti. Možda bi mogel probati sa širinom 151 cm ali samo zbog freze ne bum. Kad sam frezal sa širinom 136 trebal sam manje paziti kuda vozim nego sada, a kod 151 cm širine bi moral voziti po špagi.

Meni se cukanje dogodi samo ponekad kad se spuštam niz brijeg bez gasa i onda pri kraju nizbrdice trebam dodati gas. I to samo na asfaltu kod većih brzina.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.12.16 20:08

Znam ja što si mislijo, al kad bi napravijo kao kažeš, ličilo bi na Quazarja. A blatobran iznad kotača, kakvi su standard, bolji su, jer uvijek love blato i vodo. I u zavoju. A kod fiksnoga, kao kod Quazara, pere blato i vodo po motoru. Pored toga mogu se skidati, a kod Quazara gledao sam, da uskoro nemoguče.

Zaista mi te skinute stvari ne trebaju. BAr za sada, kad nije za na cesto. Ak bi išao na cesto, druge bi bile priče.

Izporučen je obadvoje na 136(grip 135 obojedvoje).

Cuka, jer cipel ne klizi po papuči. Grip na cipelama zaglavi u grip na papuči, jer ima ta originalna jake zubove, pa ti tada treba prokliznuti peta cipela po podu traktora. TAj prelaz se osijeti kao cimanje gasa. Provijereno ne samo jedanput. Nekako možeš momentalno riješiti situacijo sa gladkim cipelama...
Vidim ja kod drugih strojeva, da cipela ljepo klizi, al ovdje nije nikako. Ac ima ljepo gladko papučico, al trzao mi je, jer bijo uništeni budžir sajle. Nije pomagalo mazanje, ravnanje puta budžira skroz cijelo dužino, ništa. Ovo me jako nerviralo. Sad na toj ALU papuči osijetliva je odmah razlika! Nisam baš pokušavao voziti još uvijek ga ništa ,al testiral sam na mijestu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 25.12.16 20:29

Ako su bile obje 136 cm onda su prve i sad na originalnoj mjeri.

Kak sam prije napisal, najbolji su original blatobrani. No, ja nisam tak jako zahtjevan i meni bi puno moglo da su samo postojeće plastike duplo više. Ne treba se po mokrom voziti najvećom brzinom ali da mogu u 4. barem do 1800 okretaja.
Ako pošprica traktor (motor) to nije problem. Opere se.


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 7 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 16. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.