Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 8 / 16. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by batek 27.12.16 16:10

iwanho 1 je napisao/la:Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 1zmje5y

Plug je proizvajalec Batuje?
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 27.12.16 16:46

Da. U originalu 2x8", a sada podešavajući 2x8,5-10". Naknadno sam još nosač zadnje brazde prepravil. Na sliki je zahvat 2x9".

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 29.12.16 21:05

Evo, čovijek zmasakrirao Goldonija. Ubojica Shocked No
http://www.subito.it/veicoli-commerciali/goldoni-star-75-energy-jonh-deere-catania-190569494.htm
Model 3 klipe 75 Ks, John Deere.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 30.12.16 20:15

Evo još jedan fenomenalan model. Star 75 sa novo haubo. NIkad ga vidijo ovakvog. Izgleda, kao Star serije 3000, al ima oznako Star 75. Pored toga ima gumene tepihe na podu za noge, koje zadnji modeli nemaju osim Enerđi modela. Ima i blatobrane. NE znam taljanski, al napisan nekvi je broj 2012. Možda su tadašnji modeli Stara bili tako zvani. Ručka kvačila stražnjeg vratila ista kao na Enerđi modelu ili Quazarju. NEma ni proširene haube za Turbo ovdje sa desne strane. Znači pregledniji je. A koji onda ima motor. PIše motor John Deere. Ruke kačenja na hidravliko ima specijalno vinogradarske- oblika slova L, na koje onda možeš namijestit obične prihvate il brze prihvate, al osnovna L podizna ruka ostaje ista. Ove ruke jesu super, jer može traktor biti do kraja zožani, a ruke možeš širiti bez da bi se bojao da počneju brusiti gume sa španerima.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Novi-star-75
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Star-75-novi-model-haube
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 30.12.16 21:00

Imam dojam da taj ima visoko profilne gume.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 30.12.16 21:14

Ako pitaš mene za mišlenje, ne. Sumnjam,da su gume 360/70x24", a nizki je model, pa tako dođe.
E, sad mi nije opet nešto jasno- Kod mene 4 cm višine je od kotača do blatobrana gore. Ak bi kotač bijo veči, onda kod ovakvih kotača bi se počelo malo da ne dodiravati limu ...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 30.12.16 21:37

Vjerojatno sam stekel krivi dojam zato kaj je niska verzija. Kod mene je puno prostora između gume i blatobrana.
Ovakvi prvi blatobrani bi meni došli ko as na desetku. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 30.12.16 21:47

Sad si terem glavo. Gledam ove Star modele 50ks do 80ks i došao do zaključka, da oni ,koji su imali dole, gdje se spraja blatobran sa podom za noge obojeno istom bojom kao blatobran, imaju ošter blatobran unutra. Oni crnim robom imajo ukoso napravenoga i isti je kao na Enerđi modelima. Oni sa ukoso obliko imaju več prostora između sijedala i blatobrana za dohvat ruke do ručk hidravlike i distributora. Ili imaju ovi najnoviji modeli(zadnjegodišnjaki) svi ovakve sa ukosim blatobranom), jer gledam,da par godina stari imaju oštre ugle na blatobranima.

Ovih blatobrana ne bi se branijo ni ja, pa maka jih ne bi upotrebivao. U slučaju,da bi se registrovao, bi jih i ja namijestijo. Za sad mi ne trebaju. Da bi imao bar sliku, kako su namiješteni...Da se jih napraviti kod kuče. Ak ne prije, na sajmu možda če imati koji model to, pa da vidim.

Opet inovacije radim: Napravijo sam ročaj desnog blatobrana, da se mogu držati kad vozim kao na AC-ju prije. TAko sam se tamo naviknuo, pa sam trebao i ovdje tako napraviti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 30.12.16 22:11

Kad meni treba prihvat u vožnji onda se primim za onu plastiku koju si ti skinuo. Kad se pentram na traktor onda za zaštitni luk.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 30.12.16 22:34

Ak se želiš za produžetak blatobrana držati, trebaš se snaginjati desno sigurno, jer imam i ja duge roke. KAd sam produžetke demontirao, još uvijek je rub blatobrana predaleko od mene. Ruka mi je tada do kraja stegnuta, možda i ja kakav cm u desni kraj. Htijo sam prišaraufati ročaj u rupe, gdje je bijo produžetak, al jošuvijek tamo mi se činilo predaleko, +toga, kad bi jih vratijo, oboje ne bi moglo biti namiješteno. Sad je ročaj kakvih 8 cm od unutaršnjeg roba blatobrana, visoki 5 cm. U toj liniji, gdje budeš našao ti 2 plastična čepka, jer z njima rupe su začepkane.

Kupijo sam i prekidač minus pola akomulatora još za taj traktor, naravno trebam napraviti prihvat za njega. Vidim,da ima dobar prostor na nosaču tegova sa desne strane, gdje i dođe sa akomulatora kabel minus pola. MOžda ču za praznike još to napraviti, ak ne bude jakog mraza.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.12.16 9:52

Upravo sam probal za stolom širine 160 cm obuhvatiti krajeve kad sjedim. Na jednoj strani sam prekratak za 10 cm.
Za rub se prihvatim samo kad traktor visi na jednu stranu ili kad si želim malo odmoriti ruku. Vanjska širina plastika je 136cm, a ispružena ruka se taman lijepo odmara na blatobranu. Čak nije onako do kraja ispružena.
Kad si već ugradil ručku na jednu, ugradi još na drugu stranu. Svaki prihvat dobro dođe.

Koliko znači taj prekidač za minus pol?
To treba biti močan prekidač, a onda ni cijena sigurno nije mala, ili se varam?

Do sada još na nijednom vozilu nisam imal problema kojih ne bi bilo kod otpojenog akumulatora? Ispričavam se, zaboravil sam jedan slučaj. Mačak je ostal sakriven u autu i navečer pritisnul polugu za uključivanje žmigavaca. Kad nema kontakta onda je to prekidač za lijeve ili desne pozicije. Te 3 male žarulje su kroz noć ipak ispraznile akumulator.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 31.12.16 12:15

Pozdrav

Akumulatorske ili baterijske sklopke, elektroinstalacija traktora.

https://agro.forumhr.com/t509-goldoni-star#14949

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.12.16 12:59

Hvala Admine. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 31.12.16 18:11

Da. Do kraja treba biti izpružena. A dugo tako ne možeš držati. Boli ruka. MA jaz sam to želijo imati, jer tako naviknuti. Priznajem ti, da je to samo navika, i može se bez njega. Ak nisi na to naviknut, bezpredmetan ti je i ne brini se oko njega.

Ručka-ročaj bude samo na desnom, jer samo držim desnom ga. Kod AC nikad nisam držao ljevom, jer ak bi držao ljevom, a vozijo desnom, bogami, više ne bi bijo živ heh. NE kažem, jer mi ne bi bilo ga i tamo za napraviti, al bijo bi bezveze kod mene.


Zadnja promjena: reider 1; 01.01.17 11:19; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Pravopis)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 31.12.16 18:25

Kupijo naravno obično na 2 kontakta, da skroz sebe spušta minus pol. Nije to zaista nikakva potreba, da imaš na traktoru, i ništa oblje ne radi stroj heh, a tovo je osigurač, ak se počinje elektroinštalacija pržiti tekom vožnje ili kad stroj stoji ugasnuti u šupi. Da ne dođe do takozvanoga samoupaljenja stroja. Kuna, Puh, Štakor, to preje kablove i počinje se smoditi i se zapali stroj. Ak vidiš dim, samo to okreneš, i akomulator više ne dovaja na mijesto kratkog spoja struje, pa prestaje goriti.
Ovo se ugrađiva po večini u večino strojeva po novome, al neznam zašto se Goldoni to nije odlučijo. Landini E2 m ise čini, da ga imao(bar po sliki se mi činilo-na mijestu, gdje imaš ti filtar goriva hehe).
TAkvog imam. Sad treba se izraditi kutijica i povezati kontakte straga i ugraditi ga. Ugradijo sam istoga u Zetora, a imao ga i AC, samo tamo bijo je nešto manji, i imao je i taj crveni ključ za izvučti, da ga uzmeš sa sobom u đepu.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Fotografija-0009
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.12.16 18:35

Izgleda da ja ipak imam nešto veći raspon ruku, ili si ti podigel sjedalo do kraja u vis. Meni taman paše držati za plastiku.
Volanim ili jednom ili drugom rukom, kako kad, ali malo više lijevom. Kod vožnje u rikverc prilikom oranja volanim desnom ako mi je izorano s lijeve strane, a lijevom ako je s desne strane. Kod prošlog oranja sam u rikverc vozil na retrovizor (oko 40 m) sve do ulaska u brazdu. Inače bi mi se bil vrat ukočil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 31.12.16 19:20

Pa to ti je tako, jer si se tako naviknuo. Sve odvisno je od navike. JA dosta ne mogu kazati, ker sam ovaj traktor vozijo ukupno 300 metara, kad sam ga vozijo sa autovuče kuči u dolino. Sve pokušavam kad stoji u šupi. A kolega vozijo ga je nešto izpred šupe, kad ga proširavali. Inače on ima Štore 404.

Sijedalo nastavil sam sasvim dole i sasvim nazad, al volan sasvim van za početak, mi tako najviše odgovara.

Dali tebi sijedalo mica izpod tebe ljevo desno za kakav centimetar il istoje čvrsto? Dal se to može gdje fiksirati? Po moje ne. scratch U zubovima za štelovanje oddaljenosti od volana ima previše zazora po mojom mišljenju. Trebam to još bolje provijeriti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.12.16 19:51

Koliko ta dodatna sigurnost stane?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 31.12.16 20:02

Do sad kupijo 3 komade. Al točne cifre više svih neznam, al jesu negdje između 11 pa do 15 EUR svi trije bili(cijena za jedan komad).
MAl oje samo sitno, na početku prije se navikneš, uvijek prvo sijedneš, pa ne zapali, pa se sijetiš, da treba izpod haube ovo preklopiti. NAkon nešto vrijemena se navikneš.
NAjbolje da imaš na mijestu gdje sediš kad voziš, na dohvatu roke hehe. A ovo je zamene preveliki luksuz heh. Puno dugi kabel treba, neznam ,ak bi se u to odlučijo. ZNaš sam, da akomulator je sasvim izpred kilera prvi namiješten.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.12.16 20:30

Nije preskup. Dugi kablovi nisu dobri.
Probaj prekidač ugraditi tako da ne trebaš dizati haube.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 31.12.16 20:54

Trebalo bi bar 2,5 metara kabla, ak ideš sasvim nazad pored sijedala, i kakav 1,5 metara, ak bi bijo negdje oko amaturke spodaj. A ak je odmah na nosaču prednjih tegova, gdje original je spojen minus pol, on gleda izpod haube van, a ne treba ništa produživati, ni kračati kabla. Najbolje, da ga dam tamo. A trebaš silaziti sa sijedala, da ga preklopiš. Kod Zetora imam u kabini(jer mu akomulator izpod kabine).

TAj prekidač nije baš samo za dodatno osiguranje čini mi se. Ak se duže vrijeme ne treba stroj, to ima isto funkcijo, kao da odklopiš akomulator od inštalacije sa demontažo kleme jednoga pola. A to zbog toga, da se akomulator manje prazni tekom vrijemena nerada, što več sam znaš sa raznih oputstava. Isto piše i kod auta. Ak je više vrijemena u neradu stroj, koji tijedan dana il više, nek se odklopi akomulator.

Evo ovdje kaže slika moguče mesto montaže sigurnostnog minus prekidača bezproblema. Crvena strelica kaže točko, gdje je izza ovih viđenih kalova, prišaraufana polariteta minusa sa crnom kablom. NE vidi se na sliki, jer je sakriveni. A u rupe, gdje je zelena strelica, slobodno ima mijesta, da se sigurnostni minus prekidač namijesti. Može se koristiti isti kabel, bez produživanja, a i več uho na kablu isto je kao na prekidaču, tako da lakše ne more biti.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Fotografija-0016
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 31.12.16 22:58

Čvrsto je, provjeri da se nije nekaj otpustilo. Ja ne mogu pritisnuti pedalu kvačila do kraja ako je sjedalo skroz otraga. Prekratke su mi noge.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 01.01.17 15:34

Dvije slike kod kuče napravljenog držača za ruke na Goldoniju Star. Dužina 130cm. Šipka fi 14 puna. Višina od lima blatobrana 4 cm po cijeli njegovoj dužini.
Težko je namijestiti, jer ovo je nizi model Stara, i između kotača i blatobrana je 4 cm. Znači ne možeš ni cijele šake skroz gurnuti, da bi namijestijo podloško i matico.
Prišaraufan sa tremi M10 vijcima.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Fotografija-0012
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Fotografija-0013
Zadnjič pričao sam i o pronađeni mazalici izza desnog kotača spodaj. No danas pogledao, što ona maže. Maže osovino okretišča papučic stražnje blokade diferencijala, i obadvih papučic kočenja. Osovino mažeta dvije mazalke. Svaka sa svoje strane. Sve papučice imaju skupno okretišče.

Razgledao sam se i o sijedalu. Danas pogledao, kako je to ukup napraveno. Ima svašta polug na sebi. 4 komade(naprijed, nazad, gore dole, tvrdoču i neko tanko gladko, kvadratnog prosijeka 3mmx 15 mm sa ljeve strane izza oslona za leđa). Ona tanka gladka nije kazala baš nobene funkcije, pa maka sam to vukao i čupao 10 minuta. Sijedalo sam pričao da ima malo zračnosti u vodilima. No najviše ima ono vertikalno za višino, a po tome se upravo blažiju udari na čovijeka, jer po njemu potuje vodilica sijedala gore dole sa malim kotačima.
No kod AC-ja nije sijedalo imalo toliko funkcij, al bilo je fiksno namiješteno dosta bolje, koliko sam zapazijo. Naravno više je opcij gibanja, više je zračnosti u svakome, koje se samo zbrojavajo ukupno.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Fotografija-0014
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 01.01.17 17:53

Imam nekoliko pitanja:
1. šipku si povukel skroz do poda samo zbog estetike?
2. nisi razmišljal da na šipku navučeš plastično crijevo?
3. kad sjediš na sjedalu jesi li probal podizati lijevu (unutarnju) ručku za upravljenje vanjskim cilindrima? Kod mene smeta sjedalo ako je do kraja spušteno i podešeno na mekše. Zato sam našel neki kompromis visine i mekoće sjedala.

Dolje kod kočnica imaš, ukupno s ovom koju si pronašel, 3 mazalice. Vide se kad legneš ispod traktora.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 8 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 16. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.