Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 16 / 16. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 25.05.18 10:54

Evo ja sam izgleda na ove naprijed i ispod od bremzi čisto pozabil. Pogledal sam upute koje imam i osovina reverzera se ne spominje. Jel možda razlika između starijih i novijh verzija?

Piše u prospektu da tank ima 50 litara, ali nisam siguran da toliko stane. Najviše sam tankiral 32 litra, kad je rezerva svjetlila i na ravnom.

Ulje iz mjenjača se treba ispustiti i kod čićenja filtera hidraulike.

Koje ulje, i koliko si sipal u motor?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.05.18 12:03

Niple- mazalke piše mazati svakih 50 sati, ali za mene razumijo budem ovaj zahtijev na jednu godinu.
Neznam, koje si ti pronašao sve, a ne bi ni rekao, da je to mišljeno za kakav stari model, jer upute su za ukupno modelove 3050,3050 SL, 3080, Enerđy60 i Enerđy 80. Reverzer jim je isti. Slike loše da te suze obliju. Neznam, ak je koja mazalka i na papučici kvačila i prenosa njenog u zvon, a to je opet sve izpod lima...
Izgleda, da mu zasvijeti lampica rano i ima veliki rezerv u tanku. Vijerujem ti, da ak svijeti i na ravnici, da možeš toliko sipati kao veliš. Ja sam izpred kosidbe, pa sam zato išao prije posla tankati, da umijes nešto ne mrdam još sa tim u paniki.
Da, al filtar menjača čisti se nakon 300 sati, a mijenja na 900, ak sam skužijo Španjolski. Znači još je vrijeme. Al mi se čini smiješan onaj traktor, da ili u hladu ili vručini, kad mrzlog zapalim, prviput, kad podignem hidravliku, ona podrhtava tekom podigavanja, kao da lovi u početku pumpa ulje, dok se na napuni i ugrije. Dal tebi isto. Kod drugog podiga ide brez problema.
U motor sam sipao još ono ulje od jadnog AC-a, koje smo tad kupili ukup, al imam i filtar još od njega, jer tad prije prodaje nisam mijenjao. Koliko se sijetim, sam imao problemove kod mijenjave. I to ne male. Hebeno je prviput. Imao kanister i 5,5 litara unutra. Usipavam, pa mi izpod traktora počinje ulje dotekati pod cipele. Nisam znao, da treba sipavati sporo. Ulje izbacilo mi van na cijevi za "iberlauf". Onda svatijo, da imam ga premalo, pa maka mi ni ne bi ga izbacilo na tla. A traktor sam trebao. Išao na ono zadrugo, gdje imajo Olmo, pa kupijo 3 litare ulje Olma PLUS i dolijo. A istovremeno naručijo opet isto količino ulja za drugiput po spletni trgovini uz pasto, kako smo tad mi naručili i cijena je ista i sad...No čini mi se, da ide u motor 7 do 7,5 litara ulja, ovisno, ak mijenjaš filter. A AC-ju prije na 3 klipcu išlo je mi se čini samo 5 do 5,5.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 25.05.18 14:56

Znači da tvoj traktor ima duboki karter. Meni je 5 litrov taman koji mm iznad maximuma. Malo je blesavo izveden iberlauf, ima veći protok nego u motor.

Prvo čišćenje filtra hidraulike je predviđeno na 50 sati.
Može naziv te knjižice za održavanje? Možda se na internetu pronađe verzija s čitljivijim slikama?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.05.18 15:24

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Scanned-at-2552018-14-56
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Scanned-at-2552018-14-56
Evo slika, ak kome pomože:
-Broj 1: Pedal zavor, 3 komade mazalk
-Broj 2: Reverzer, 1 mazalka
-Broj 3: Svornjak koljevke, 2 mazalk
-Broj 4: Nosač prednjih blatobrana, 2 komada mazalk
-Broj 5: Cilindri prednje hidravlike, 4 komada
-Broj 6: Glavčina kačenja toplinga, 2 komada mazalk
-Broj 7: Bočni osigurači podiznih ruk hidravlike-španeri, 2 komada(čini mi se, da odvisno, kakve španere imaš namiještene).
-Broj 8: Spodnja ruka hidravlike(???možda kakav drugi model podiznih ruk)
-Broj 9: Cilindri hidravlike(???ne razumem, cilindri podizanja hidravlike kod serije Star 3000 imaju svi ugrađenog unutra).


Znači broj mazalk odvisan je i od dodatne opreme na traktoru. U osnovnoj verziji nek bi onda imao taj stroj 8 mazalk. A na slikama mazalka desne vertikalne ruke hidravlike, sa ručkom za nastavljanje dužine, nije ni navedena, a ima jednu mazalku.

Istina, i ja sam pronašao, da prvo čiščenje filtra je na 50 sati. Onda, ak mijenjaš ulje. A inače i na 300 radnih satova. Koliko vidim ima i kontrolno lampico zašopanog filtra i ako zagori luč piše treba ga očistiti. NIšta ne piše, da treba spustiti ulje! Možda ima zatvarni ventil kao Zetor Rolling Eyes .Kad izvučeš filter on zatvori rupo zasobom!. Operite ga u benzinu i spuhajte kompresorom. Mijenja se samo, ak je uništen!.

Na prvom listu knjige piše:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Scanned-at-2552018-15-40

Ak te zanima nešto oko starog modela:
http://www.centroricambitroisi.com/MANUALI/GOLDONI_3000_STAR.pdf
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 25.05.18 20:44

Ne znam za koje serije su te upute, ali čine mi se jako različite u odnosu na stvarno stanje kod naših traktora.
Nosač podizne ruke s ručkom za podešavanje visine ima 2 mazalice, jedna dolje i jedna kod ručke, glavčina za priklop toplinka ima jednu u sredini itd., itd..

Sve manje sam servisiram strojeve. Serviser nabavi dijelove i potrošni materijal povoljnije nego ja, tak da je konačna razlika u cijeni jako mala. Samo jedanput godišnje promijenim ulje u motoru i filter, podmažem i ispušem filter zraka. Ostalo prepustim serviseru i nemam brige.

Hvala ne linku, mislim da sam to već gledal na ovoj adresi:
https://app.box.com/s/k8yr0h91lrgkv26b0hndxfqw8ga8apz3

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.05.18 21:59

E a i meni se činilo, da ima glavčina kačenja toplinga samo jednu mazalico. I meni ovo nešto ne izgleda logično. A sve drugo u knjigi drži vodu...Osim ove stranice oko mijesta mazanja. U glavnem sve drži, osim pozicij 6,7,8,9 mi ne delujejo istinito. Kao da bi to bile pozicije mazanja za neki drugi Goldoni.
Istina, na ovo mazalko dole na vertikalni ruki sam i ja zaboravijo.
Naravno, mijenjava ulja naravno može se napraviti u vlastitoj režiji, kakav filter, a što čovijek nezna, bolje prepustiti stručnjaku. Slažem se.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 26.05.18 20:36

A broj 4? Ti imaš mazalice kod prednjeg kotača?

Na malom servisu (ulje+filter) je premalo posla da bi se pokril prijevoz. Zato mi ostavi materijal kad radi veći servis, a onda ja sam to zamijenim.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 27.05.18 9:10

Broj 4 ti je kad imaš originalne blatobrane. A na glavama prednjih kotaca nisam jih pronasao. Kod zetora su bile samo na krizevima kardanova. I Štore neema nijednog dibla tamo ne za ležaje, ne za kardane. Nema brige ak seriser sto več pusti kod tebe heh. Upotrebit če se drugiput. Naravno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 27.05.18 9:56

Ne vidim neki razlog da bi blatobrani, koji se okreću skupa s glavčinom kotača, na koju su pričvršćeni, imali mazalice.
Sve u svemu, za iste Goldonije postoji puno podataka, a dosta njih je različito. Npr. za pritisak u gumama, postoji podatak od 1,6 bar i od 2 bar.

Nije to, kaj serviser pusti, višak. To je namijenjeno za mali servis koji slijedi i koji onda sam odradim. Da ne izgubi 1,5 sat na put za posel koji traje 15-20 min.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 27.05.18 21:51

NI ja ne razumem oko mazanja nosača blatobrana Smile Nikad ne vidijo ne čuo nešto ovakvog.
Pritisak gum ponekad je naveden odvisno glede na obterečenje i brzino kretanja(tako piše na radijal gumi od Taurusa).
Razumijo sam te oko materijala. Namijerno ti pustijo komplet materijal za jedan iduči servis, kojeg si možeš napraviti sam. A od toga imate obadvije korist. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by mvidnjevi 04.07.18 11:41

Na baltobrani imamo po jednu mazalicu na svakom Very Happy Za ostale pa baš i neznam 2 su napred na sred traktora koje redovno mažemo jer smo imali probleme kod same 35 sa time... Za hidrauliko je dobro iztočit ulje na 50 sati in kroz kakvu mrezicu prefiltrirat da vidiš ak ima kakvih metalnih delova unotra. Ak pukne sta dok je novo da se tako pregleda. Ulje mjenjali smo na carrarotu tek kod 1500sati.

mvidnjevi
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 16.03.2018

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 04.07.18 20:52

Pa ravno za ove mazaljke na blatobranima se smijemo sa Ivanhujem. Laughing No trebao bi ja to vidjeti na blizu, pa bi možda tad mogao što više oko toga reči.
Ma moj sad ima samo 58 sati rada.
A ak smo več u toj temi, izvedlo se baliranje sa Goldoni Starom 3080 kod mene. Sve išlo od kačenja do rada nevijerojatno dobro. Kuka dobro napravena i paše na najkračoj poziciji od 3 mogučih opcija, što je dobro. Sve drugo crijeva i kabli pašedu u nulo, kao po mijeri, bolje kao na Zetoru, osim malo smetaju ruke hidravlike, ako nemaš vertikalnih vijkov do kraja podignutih i hidravliko do kraja podignuto. Radijo sam na režimu 8+8, 2 spora brzina, ako je debeli red, al 3 spora brzina, ak je manji. Terao na 750 okretaja vratila i 1500 okretaja motora. Sa ovakvim okretajima možeš u največi breg puno zategnutom prešom i ne guši ni malo i ne treba dodavati gasa, kao kod Zetora 52. Kad se okrečeš, prebaciš brzine u 4 i se okretaš reverzerom. Milina. Sve mekanije, okretnije preglednije od Zetora, kočenje radi kako treba(ne samo naprijed kao kod Zetora). Možda ima lošu stranu samo, jer nema kabine i kad puhne vijetar naprijed prema tebi, bože ti pomogni. No zbog toga, jer je lakši, u uzbrdo više grebe nego Zetor i kopa zemljo, što je loša strana. Inače ima od spredaj uteg od 145 kg, al svejedno je laganiji od Zetora. Brega ne osijeti i možeš voziti popreko na breg, što Zetor nije mogao. Grane ne stvarajo nikakvog problema, jer je sasvim nižji od Zetora sa kabinom. Na kratko odlično za raditi. Napravijo 175 bal. Ima više slik, ali fotkič odkazao, pa je na popravku, a slike u njem, tako da naknadno dođu. Stavit ču jih.
No na oko sam osijetijo i, da ima taj Goldoni veči pretok ulja nego ZEtor 52. To se osijeti, kad start gasom zatvaraš rudo-oje preše, koje je hidravlično i vidi se, da preša brže skoči. No istina i,da ima malo veči start gas Goldoni štelovan prema Zetoru, zbog volana.
Sve u svemu sa prešanjem uslužno sam tako il ovako završijo, a i za vlastite potrebe bog zna, kako dugo če se vršiti, jer sijena sam za sebe ne budem dugo trebao više, napokon toga ide trava u najem kositbe il malčiranje, ak ne bude zanimanja.
Slike dođu!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 05.11.18 21:34

Predlog smanjenja nosača tablice na Goldoni Star 3000. Da ne udara topling u taj nosač. Sa tim možemo bez straha podigniti hidravliko višje. A i još ljepše izgleda:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img20180927094206
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img20180928124152
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 30.12.18 22:41

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img20181109103030
Ovako izgleda tablica. Kad je tako, ne može se saviti ju sa toplingom, al može se topling shranjivati sasvim vertikalno i ne više u kot kot original stoji. Originalan pocinkan nosač je demontiran i napraveni drugi točno u centar traktora.
I još obečane slike baliranja. Posijetite temo Sijeno - sijenaža:
https://agro.forumhr.com/t665p75-kosnja-spremanje-sijena#17074
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 30.12.18 23:53

Izrada, nabavak prednjih blatobrana Goldoni Star 3080.
Kao što je več MVIDNJEVI kazao, do nekvih teorij dospijo sam i sam. Izgleda, da za visoki most možda istinito ne možeš montirati original blatobrana. Prihvat na glavčini sasvim je drugačiji i višje postavljen. U knjigi rezervnih dijelova Star model 3050 nema ni napisane pozicije, da postoje za nejga blatobrani, več jih pronađeš u grupi modelova 3080 i Enerđi 80. Pada idem na nabavak. Došao sam do spoznanja, da blatobrani ne koštadu 330 EUR, koje napomenja MVIDNEJVI(i se več dugo niš ne javlja na forum), več mi je uvozač ponudijo za njih cijeno 800EUR uz pošto!. Prav ste pročitali. Kao kakav razhodovani TV. ZAšto su mazalice na njih i zašto toliko koštadu? ZAto jer ima ovaj traktorčič, koj se šteje u vočare i vinogradare zaokretajuče blatobrane. Što to znači? Uvik, kad skrečemo sa kotačima do svoje krajne ljege, blatobrane zaustavi u nekvoj točki poseban distančnik-oslon, i zadrži jih u poziciji, al kotači nastavljaju put do kraja i se približaju haubi i za manje od 4 cm!!!.Taj oslon, distančnik mala je ploščica, koja se montira na most i jedan komad med drugim košta 70 eur!. Jer nisam htijo dati toliko novaca, htijo sam napraviti u vlastiti režiji sam. NAbavijo za sitne pare od AGT 835 TS direktno sa Agromehanike. U vijeri, da to samo zašaraufam za manje od 100 eur, pokazalo se, da radim račun bez kelnarja. U štartu izporučeni su bili u kompletu i naopaki šaraufi.
Jer sam vidijo več na slikama, da rupe osnovnog nosača AGT blatobrana i glave mosta traktora nisu iste, trebalo se iti v nabavak i izrado međuplošče. Ova potrebna je i za pomicanje osnovnog nosača po glavi, da se psotavi na pravo pozicijo, da su na kraju blatobrani u centru kotača. Međuplata trebala je imati ugrezne glave na vijcima i otokariti veliko fi 40 mm rupo za brežuljak na glavi mosta, koj smeta postavitvi plošče.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img20181207110649
Počelo se je montirati probno blatobran, al odmah se pokazalo, da nagib vertikalnog nosača nekako paše, al pozicija naprijed, nazad na kotaču nikako. A to su več problemi se počeli. Kad sam poskusno namijestijo blatobrane izgledalo je nekako ok.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img20181215121855
A kad sam zavozijo na drveni stub i zavijo kotače, uskoro mi blatobrani odčupali haubo. Srečom vidijo zadnja 2 cm, da čejo se dodirnuti.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img20181220143151
Tako se išlo blatobranske nosače razpiliti i pokušati jih pokoristiti kao materijal, za izrado u vlastiti režiji. Sponji nosač i vertikalni nosač trebao sam ne zašaraufati, kako bilo predviđeno kod AGT original, več zavariti i spustiti jih sasvim do najniže do kotača.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img20181215121159
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img201812211725351
Tekom zavarivanja shvatijo sam, da ne paše ni kot osnovne plošče, jer ima Goldoni veči naklonski kot glave kao AGT. Znači ne paše nikakor. Trebalo se onda navariti tako, da paše i naklon i poves naprijed , nazad. A za to trebaš biti lud, ne pametan, da ti uspe.
Došao sam do upoznanja, da ak želim imati visoko blatobrane, trebam smanjiti zakretni kot kotača za desni ovinek, da blatobrani ne dodirneju ohišju filtra ulja hidravlike ili jih montirati sasvim nizko nad kotačima. Izabrao sam drugo opciju jer ne želim smanjiti zakretni kot kotača. Blatobrane spustijo na višino 4 cm. Pored toga potrebno bila je i modifikacija, da se smanjijo za 10 mm nagibanje cijelog mosta u ljevi kraj. Znači, da se na desnom kraju ne podigne tako visoko, da ne odčupa haube. I još sam poklopac turboladera trebao skratiti za 3 cm.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img201812231211461
Odpiljeni dijo označen je sa plavom tankom crtom. Nemam pojma, zašto je taj dijo tamo potreban i ni nije neznam kako ljep. sad je poklopac ljepo ravan bez zubova, ljepši neko original:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img20181220143156
KAd se zavarilo i namostiralo, iztokarila se i podloška za podložiti nagib mosta u ljevo stran I test montiranja.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img201812211725231
Zadeva funkcionirala, al shvatijo sam, da ovi blatobrani prema original Goldonijevim nemadu pojačenja izpod plastike. Što znači, da vibrirat čeju tekom vožnje. Išlo se u izrado pojačenja slično originalu. Znači velika dolga plošča izpod plastike i među vertikalnog nosača. 120mmx5 mm lim savijao na ruke u posebno napraveni šabloni. radij savijanja kaazo mi originalan AGT nosač, koj imao je pravi radij za kotače 16". KAd završim, namontiram, pokazalo se, da zbog povečane težine blatobrana, dođe ponovo do vibracij ukupno sa limom pojačenja i plastiko. Trebalo znači napraviti blatobrne, koj imali budu dople vertikalne nosače. E, onda bilo to kako treba.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img201812230722471
ZAdeva se ošmirglala i razmastila od masti kod bušenja i čeka na bojenje sa dvokomponentnom farbom crne boje kod autoličara.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Img201812231044421


reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 18.01.19 18:02

Došlo sa bojanja dijelovi. Sklopilo se jedan blatobran, za drugoga sfalilo vrijemena danas:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 499487492251490801776580
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 502639042447489718657349
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 502727933227598751137382
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by daniel.spasovski5 17.01.23 9:14

Zdravo, pozdrav svima, molim za odgovora, jel zna neko kako se steluje postisna ploca na Goldoni star 100?
Pozdrav iz Skopje, Makedonija 😊

daniel.spasovski5
novi član
novi član

Broj postova : 1
Join date : 17.01.2023

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 16 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 16 / 16. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.