Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 14 / 25. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 22.01.16 13:00

Poštovan svaki korak i krene malo sredina van 2cm i onda se zablokia i niti se više okreće niti može dalje van?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 22.01.16 17:40

Pitanje iz radioničkog priručnika izvadu takozvani trn iz sredine kako je to moguče prije odvajanja kardana

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tomo522 22.01.16 21:47

Moguće je jer kardani na zadnjem kraju nisu učvršćeni i slobodni su zbog gibanja traktora
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tomo522 22.01.16 21:50

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 7pzOqFb
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 3KXtbN2
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 23.01.16 13:52

Na mome je jedan učvršćen na prednju polovicu a drugi na zadnju polocicu
Nije ni bitno vidim na ovoj zadnjoj slici neke utore na donjem djelu trna možda oni negdje zapnu nije mi jasno zašto ne mogu njega izvaditi.treba li se pogoditi točna strana kod odvajanja ili nije bitno?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 23.01.16 17:00

A može se on ljepo okretati u toj zunanjoj piksni? Možda se od klizanja napravijo rub iz nutaršnje strane, koj spriječava, da ga izvadiš. Kad počinješ vučti to narazen, dal koji kardan zašpana? Ako da, onda bi mogao on držati. A ak ne, onda je uzrok drugje. Pokušaju jih malo mrdati, ak su zašpanani tekom vučenja narazen. scratch Podloži prednji dijo pri haubi spredaj, da zglob razteretiš i isto tako i izpod menjača, da je prednji vodoravno u zraku podložen i da ne špana zgloba, onda dva čovijeka na kotačima cimata zadnji dijo sa trnom van scratch study
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 23.01.16 17:15

Kada ga cimam u zadnjem zglobu i nema nešto lufta minimalno neznam dali uopće da se mučim oko toga ili samo da uredim ona dva spoja i gotovo ,ali kada je sve vani mislio sam i to srediti?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 23.01.16 17:26

Pa jesam i sam imao mehanika zbog toga kod kuče, pa on pokušao i kazao, da nek ne bacam novac bezveze vstran, jer to če me jako dugo služiti, al ne kažem to zbog toga, mi je rekao, da mi nije za raditi ,al nije još potrebe. Imao je prav. radi sve tak ojoš danas, i jer radi on uvijek manje, vijek trajanja če se još produžiti. U kakvom je tvoj stanju, neznam.
(mislijo sam zglob traktora, jer mene tvoj ni malo ne zanima hehe affraid ).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 23.01.16 18:06

Hm reider1 Rolling Eyes dvosmisleno pitanje Very Happy, kum ako nema osjetnog lufta nema potrebe radit sredinu.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tomo522 23.01.16 21:51

Baš tako.Ako imaš samo malo lufta onda se nemoj zamarat s tim jer se možeš još dugo vozit samo ga često podmazuj i nema problema
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 24.01.16 10:25

Tako je Sucur! Kod nas se vodi dosta prič oko crnogorskih Kuma. Neznam dal priče drže vodo,al kao pravim, kakve imaju crnogorski kumovi me ne zanima, i briga me ,koje sredine čejo oni sređivati hehehe Laughing tongue bounce
NAdam se, da me nije naš "kum" naopako zahvatil za riječ. pirat

Al istina je, da može taj zglob od TV-japrenašati jako velike lufte, pošto je u njih kardan i nema brige, osim ak te cimanje u njemu ne nervira. Ak bi napraivli oni zglob dukši, izdržao bi puno više.
Kod AC bilo bi to manje ugodno, jer počinje koliko sam razumijo zastopnika za AC, jesti osovine ovi luftovi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 24.01.16 15:14

Pozdrav

Odvojiš ga na četiri brezon vijak matice, predhodno moraš postaviti klocne na prednji kraj traktora ispod motora klocna i ispod zgloba klocna, zadnji kraj traktora samo izvučeš mrdaš malo lijevo desno malo zeru mrvu ne cimaj jako sredina mora biti uravnotežena da se zadnji kraj traktora izvuče, ili komplet sredinu skini prednji kraj i zadnji kraj traktora na četiri brezon vijka otpusti i skini sredinu, prethodno stavi klocne i pod zadnji kraj traktora ne znam što ne ide i kako fotografiju cijelog sklopa fotografijaj i taj detalj gdje zapinje.

Ako ne ide polako bez nervoze ona ne pomaže nikom, zapitaj se malo slijedećim pitanjima.

-Neda se izvući zašto gdje zapinje

-Kako i što zapinje tko zapinje koji dio.

-Pogledati pozorno polako i sigurno.

- Cimati i gledati što to ne dozvoljava da se sredina razdvoji.

-Redoslijed iz radioničkog priručnika pratiti i to je to nema druge metode za raskopati sredinu.

-Izuzev da nije nešto pojedeno puno ili nešto upalo, ležaj se podrobio fotka,fotka pa možda i bude nešto.

Što je ključem i nosačem ključa brzina, diferencijalom dali si pronašao u katalogu rezervnih dijelova gdje ide ona debela podloška puknuta od 4.mm.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Fb20f0461100576

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 24.01.16 20:00

Što se tiče getribe promjenjen ključ s nosačem i zubčanik prve brzine.Onda ćekao ležaj izlaznog kardana i neke semeringe i obustavio radove radi zdrastvenih teškoća.
Što se tiće podloške nisam još poćeo ni sklapati pa da detaljno provjerim luftove i zračnosti diferencijala i ostalog.
Dok se moglo sredina skinuta kompletna rastavljena na pola za sređivanje gornje i donje piksne stavit ću ležaje.
Inaće sredina je u tokara i baš kao na Adminovoj slici gdje se odvaja trn iz sredine tu je meni zastoj.
Ne da je ja ne mogu rastaviti nego tokar koji nije specijalist za traktore ali ima iskustava i to dosta .
Ne možeš ništa ni vidjeti kada je trn u zadnjem dijelu sredine krene malo i gotovo trebao bi izaći bez nekih sila jer sve je na stolu .
Pokušali vrti trn u jednu stranu pa u drugu stranu pa na prešu normalno bez pretjeranih sila da šta ne polomimo on se ne usudi dalje silovati a i mene već strah.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 24.01.16 23:40

A onda je drugo, ak ga na stolu imaš.

Ej dal ti radu sve mazalice na tom zglobu.Jer ak bi možda kojoj oprugica i kuglica izskočila unutra i zapinjala u tistem utoru, ki si ga sam nešto postova nazad napomenjao? Siguran sam, da ti NE možeš tolikve sile stvarati ,da bi što satrao! Jer prije ko ti, bi to napravijo traktor sam. Tvoja sila je prema njemu zanemariva.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 25.01.16 18:39

Pozdrav.

Što da ti kažem ako ne ide van, ne možeš razdvojiti sredinu , onda je to unutra jako oštećeno  kako da ti kažem površina je kao more valovito zajelo se unutra, zacvikalo  to se mora na prešu hidrauličnu  van izbiti i nikako više,  druge opcije nema nikakve osim preše hidraulične  jače naravno  i izbijanje jer se zajelo druge nema.

Zašto se zajelo zato jer se nije podmazivalo često, sad neznam koji imaš traktor 730. Ili 731. 732.  kod 730 .TV.  sredina je najbolja iz razloga što se da podmazivati kompletna cijela sredina, tako nije sa 731. TV i 732. TV  tvornica je stavila neke gumice unutra jako čvrste vjerojatno da u sredinu ne ide voda,vlaga a s tim su napravili  još veću štetu,  u smislu da ne možeš sredinu podmazati pa se zajede sredina kao kod tebe, obična mazalica ne može probiti mast unutra treba strojna mazalica sa puno bara ( pritiska )   tko to ima kod kuće nitko.

Raskopaju  se sredine pa  se mazalice ugrađuju i to su problematične sredine na 731. TV. i 732. TV. na seriji 800.  TV. Još gore su napravili tako da puno puta se sredina zajede i ne može se nikako ni sa 100. tona   hidrauličnom prešom izbiti van razdvojiti sredina   neda se ne ide, onda se kupuje druga sredina za 800. TV.  seriju pričam malo van teme dalje ne smijem.

Kako sam ti rekao pod prešu ili pod štok od garaže i podstaviti ispod nešto može i jača dizalica i izbijaj druge nema neće biti štete nikakve ono što bude tokar mora popraviti piksne i slično to sa grijanjem neće ići niti pokušavati   samo preša i snaga. Pišem ono sa čime se ljudi i majstori susreću,  dali je kod tebe tako to vi znate samo. Eto tako i nikako više na posao..

Ta podloška ti je sa glavne pogonske osovine ili zupčanika promjene smjera vrtnje , mora biti negdje gdje su ležajevi valjkasti jer ta podloška ili bolje reći  po toj podlošci jednim dijelom kližu valjkasti ležajevi vidiš da je tako i pojedena od strane valjkastih ležajeva traži ju u mjenjaču.

Mbutala.

Povodom upita za LDA 672  motor razlike Srpska proizvodnja.

-Cilindri imaju deblje meso.

-Radilica motora jača deblja.

Eto ima ih još uglavnom na veliko se razlikuju motori u smislu materijala ostalo je sve isto, dijelova za Talijanski LDA 672  nema originalnih ima da pakovanja ali nije Italy, za LDA 672 Srpske proizvodnje dijelova kao u priči i bolji je motor jači po materijalu je,  općenito motori oba su vrhunska i nema im konkurencije.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 25.01.16 23:52

Ponekvi ljudi se snađu kod kuče sami i naprave si apciger sami, koj je napraven točno za to svrho.
Ajd pokušaj kroz one vertikalne rupe od svornjaka staviti nešto skroz, nešto stavi popreko trna zgloba(čelični profil), a pazi, da ne naljega na zunanju kučišče zgloba, izbuši rupo skroz taj profil i stavi vijk sa maticom i šraufaj, pa možda če vijk gurnuti trn van scratch KAd bude vijk našpanan, zunanju kučišče možeš brenerom malo grijati u nadanju, da če se proširiti. Možeš i dva snažna vijka staviti između i ju istovremeno pritegovati.U primer M16. Vijke namaži uljem ili mašču.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by mbutala 27.01.16 18:11

Ta tjedan kupili komplet brtvila za tv 732, nema teflona u kompletu i oni mesing podmetači ne idu gore (napravleni za italjanski tip). Nosimo komplet nazad, vozim se ja i agroizbiro kranj, kdje smo i naručili komplet cilindre i klipe sa karikama. Tamo kupim brtve i podmetače koje trebamo. Danas da složimo... jedan cilindra (puša) veči od drugog za 0.2mm i jedan cilindar i u blok a jedan ne ide. Kupljeni istočasno za isti motor. Sad mi več izgleda da je Tomo vinkovič napravljen svaki zase bez ikakvog standarda... Več mi se popeo vrh glave, najraje bi ga prodao po kili za staro željezo.
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 27.01.16 18:23

Zanimivo. Možeš otokariti malo tamo cilindar onaj doljnji nastavek, koj ide u motor sa vanjske strane.
Izgleda, da taljanska i srbska opcija nije ista Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by vica022 27.01.16 18:26

Dmb je dobio lincencu za rad motora ali dal je u potpunosti sve isto nebih rekao. Ali veci problem su prodavci delova i sami proizvodjaci koji toboze naprave za sve da odgovara a posle nemoze da se ugradi. Znam i sam koliko nekad imam problema sa odredjenim modifikacijama na motorima i to fabrickim pa nista po katalogu nepasuje .
obicno je najbolje ispisati podatke sa tablice motora o proizvodjacu i tacnom tipu i godini proizvodnje pa tako traziti ali ni tako nekad nepomaze
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by mbutala 27.01.16 18:32

Majstor me zvao nazad, točne razlike je 0.5mm. I to je razlika među novima cilindara ne među starim i novim. Proizvodjaci su jako jako šlampasti ako svi tako pravijo. Tolike tolerancije nima ni aran motor kamoli novi rezervni djelovi napravljeni u 21. stolječu.
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by vica022 27.01.16 18:40

Ako su Dmb delovi to samo moze biti ili neka stara zaliha ali tad nebi bilo sigurno tolikih promasaja. Naime DMB fabrika neradi vec vise od 10 god jer su je turci prisvojili i sad rade identicne takoreci kopije motora i delova ali su mnogo losiji jer ih ima kod nas par komada koji se nisu dobro pokazali ni u garanciji. Inace sve je potpuno isto sa cak i zigom dmb na odlivcima

_________________
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 27.01.16 19:03

Ovakve slične priče mi pričao i prijatelj mehaničar, al to kod drugih firma traktora isto. Od mene pa do Vučje vasi vozijo se ponešto puta, da su mogli spasati ukup nazad nekog Ursusa i staroga Zetora. To ne paše, ovo ne paše.
Onda mogu i ja u mojoj radijoni nekve djelove raditi, ak su tolerance tako na boli te...

Inženeri na svakoj novoj seriji nešto promijene, češ-eto nek specialni model dođe na novo van, a traženje pravih dijelova za upravo ovu godinu izrade stroja prava je lutrija.

Sijetim se priče nekvog mešetara, sa kojim sam pričao. Kazao mi, da su gurali mijenjač i kučišče diferencijala ukup, u želji, da ne trebaju mijenjavati osovin, več samo promijene cijeli mijenjač, a nikako. Na kraju shvatili, da nekvi nased nije se ulegel jedan u drugog i odustali od promijene cijelog mijenjača. Izvadili dijelove i tad je išlo. Izgleda ,da godine izrade šasij nisu bile identične.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 27.01.16 20:52

Imao sam i ja probleme sa novim djelovima u menjaču TV 731. Nisu se slagali kako treba pa sam morao napraviti neke korekcije da sam upasao zupčanik. Imao sam probleme i kod PE 18, konusni nije se baš dobro poklapao sa tanjurastim. Tako je to kad majke tvornice više nema pa rade to ko bi znao ko.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by mbutala 27.01.16 21:46

Da sam znal da če bit tako ne bi pravio generalke. Jedan savjet svima, prije takvog ili sličnog posla se vrlo dobro informirajte šta trebate, šta imajo u trgovini, dali to paše, ko je pravio. Znači sve o svemu. I još onda razmislit ako se isplati. Nadam se da su u hrvatskoj i drugim država bolji rezervni deli i veča ponudba.
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by vica022 27.01.16 21:59

Ja odsad kad nesto radim jednostavno sve popisem bitno i sve sklopove i delove u auto i po njima gledam i premeravam. Mnogo puta sam se zeznuo kad neponesem. A drugo ogroman broj delova se radi u Kini i uopste istoku a ima i lose nase male privrede i trgovinske kuce to nabavljaju i prodaju da se uopste nezna ko je proizveo a fabrika na ambalazi i nepostoji. Tako su se zastitili sad zakonom da sve sto pise je proizvodnja u EU

_________________
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 14 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 25. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.