Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

Stranica 5 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter on 28.05.15 12:06

Iwanho 1
Gumenjak je iz pilane i nije moj. Oni jih trebaju jer usput kad režu drvo ostatke tovaraju na gumenjake. Onda ti samo zakačiš i voziš pa onda vratiš gumenjak.
A braća su sve ok, mali ide sad na tehnički.
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1432

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Postaj by tony5 on 28.05.15 20:20

Pozdrav svima

Malo lijepih fotki sa interneta Tomo Vinković 732.

Za ljubitelje većih fotki imamo i veće fotke u punoj rezoluciji.

Manje fotke postavljene su u veličini 1024x768 dali se vidljive e kod vas to jest dali su odrezane.

Lp.
tony5
član
član

Broj postova : 276

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 03.06.15 20:39

Jedna od proljetnog oranja.. Very Happy

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by tony5 on 30.07.15 0:33

Gif Tomo Vinković serije 700 malo igranja mora se urediti još nije gotovo..

Bit će i PE model na pola je gotov, bit će i manje fotke 800x600..

Lp.
tony5
član
član

Broj postova : 276

[Vrh] Go down

Postaj by ssucur on 30.07.15 12:05

He he ne radi zadnji.. A motor produvo, crn dim.... Very Happy
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 529

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 30.07.15 16:35

Tomo je sila ☺ srušijo ga za šalu.

Zadnja promjena: fireman.peter; 30.07.15 16:41; ukupno mijenjano 1 put.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by TomoVinkovic420 on 30.07.15 16:39

Svaka cast Very Happy
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 30.07.15 21:06

Ovaj Tomo s 2 cilindra i utezima na svim kotačima je jako moćan. Mnogi bi se iznenadili. Šteta za tvornicu. Još da ima bolji mjenjač (sinkro 12/12), motor na istoj šasiji sa zadnjim trapom, a prednji most s poprečnim njihanjem  i kočnice u ulju...... Very Happy  
Ali kod nas se veli:
"Kad bi baba imala k...., bila bi djed".

Koliko ja imam saznanja ova serija TV 731 (narančasti) je bila najbolja serija koja se najmanje kvarila.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1505

[Vrh] Go down

Postaj by Tomo Vinković Požega on 31.07.15 9:41

Svaka čast Tomi! Čupao sam stabla sa korijenom, tko nije probao nema pojma kolika sila je potrebna za takav posao. Ali ovdje treba pohvaliti i vitlo, zlatan je to priključak. Ja sam čupao bez vitla, sirovom snagom traktora, prednji kotači u zraku...žena gledala sa strane i rekla mi da nisam normalan (vjerojatno je u pravu). A da ne govorim koliko se traktor uništava cukanjem.
Savjet iz iskustva-ako čupate stablo bez vitla, bolje je u rikverc, svezati lanac skroz kratko na hidraulik i istovremeno dizati. Dok se kotači vrte unazad, sila gura traktor prema dolje i jači je, a kad iščupate stablo, neće vas poklopiti po glavi Twisted Evil
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 452

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 02.08.15 21:17

Da istina, iščupao ga vitlom. To je pravi priključak za te posla. Imam još jednu slivu koja se pocela sušiti tako da bude Toma uskoro još imao posla.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by grabrovec on 29.08.15 20:19

Pozz. Razmisljam o kupnji TV serije 700 pa bi trebao par informacije ako mi tko može pomoći.Moj punac ima TV522 pa sam negdje procitao da on ima u kontra smjeru okretanje kardana pa me zanima koji tv iz serije 700 ima normalni smjer vrtnje kardana. Hvala

grabrovec
član
član

Broj postova : 71

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 29.08.15 20:51

Nema ni serija 700 normalno smjer vrtnje kardana ali zato postoje inverzije koje se namontiraju na te traktore i dobiješ standardnu smjer vrtnje i standardni priključak za kardan.

Na sliki moj bivši TV- 420 sa inverzijom i sa preradom u 3t kopčanje

Na sliki moj TV-731sa inverzijom i preradom priključka za kopčanje prikolice.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by grabrovec on 30.08.15 18:17

Hvala na super brzom odgovoru. Vidio sam te inverzije i ruke. Mislim da sam nasao u trgovini sve u kompletu za 250€. Gledam priključke za TV i dosta su skupi, ponekad je jeftinije kupiti novi priključak pa napraviti preradu nego stari za TV. Da li ima tko iskustva sa malčanje s tv 700 da li bi mogao tjerat malčer slijedecih karakteristika sirine 129, potrebna snaga 30-37, okretaji 540, težine 183 kg.
Umalo sam zaboravio vam cestitat na predivnim i održavanim TV. Da je barem meni jedan takav

grabrovec
član
član

Broj postova : 71

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 30.08.15 19:16

Hvala na pohvalama ali onog malog TV 420 nemam više. Kad sam nabavio 731 mališan je bio onda prodan.

Što se tiče malčiranja nemam nekih iskustva ali podatak o snagi mi zapeo odmah. Napisal si 30 do 37 što znači da bi toma to teško gonio ili bi bilo čak preteško jer serija 700 ima 30 ks.
Najbolje da ti daju savjet oni koji imaju taj stroj pa da podjele svoja iskustva.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 23.09.15 18:43

Par slika od prek jučer.

fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 24.09.15 0:25

Pozdrav

Nešto će se graditi, i fotografije lijepe naravno.

Srdačan pozdrav

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3538

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by Krumpironja on 24.09.15 3:28

Tv lijep ko i uvijek hehe vozi on to bez pol muke, bas sad gledam da bi sebi moro ugradit jednj rotirku ko sta ti imas neku vecer bi mi dobro dosla heh al ti ne smeta tu di stoji kad vrti?
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 719

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 24.09.15 19:38

Hvala obojici na pohvali.
Admin. Ova tura je bila za susjeda koji će graditi neku kućicu na vrtu za orudje.

Krompi, ne smeta mi ništa. A ima ona više pozicija gdje može stojati, na nekih 5 ili čak više, neznam sad točno koliko rupa sam izbušio. Te rupice na nosaču određuju gdje možeš zakačiti pa da tamo stoji.

Na sliki ispod je prikazana pozicija lampe kad ju pospremin sasvim unutra pa da nije izložena kojim mogućim udarcima grana ili bilo čega drugoga.

Pozicija sasvim na vanjskoj strani, kod upotrebe.

Još jedna slika od blizu.

Tu na zadnjoj sliki se vidi dugme sa kojim se zaskoči pozicija lampe. Dugme se zaskoči u rupicu na nosaču - krugu u sredini. Kolko ima rupica u njemu, toliko ima pozicija. Ovo sam napravio jako jednostavno i super funkcionira.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 24.09.15 20:44

Petre,
vidi se da, kad nešto radiš, stvarno vodiš brigu o svim aspektima upotrebe. I još k tome jako elegantno riješeno, tako da se položaj promijeni u trenu.  Baš si king za inovacije.  Idea cheers

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1505

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 25.09.15 8:21

Da Iwanho, jako jednostavno rješenje i najčešće su ta i najbolja.  Kod lampe je još konektor na kablu a drži ju magnet na svojoj poziciji tako da se to sve brzo skine ako treba što popraviti, npr. promeniti žarulju.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 25.09.15 19:03

Malo kasnim sa pratnjo teme,al sve u svom vrijemenu.

Čupanje direkt na sajlo nije najbolj priporočljivo.Kao uvijek posznajem u svom životu priče ljudi,kako su uništili traktor sa time.Štoreta u primer osovino od kvačila do mijenjača neko ripne pojelo,druga priča,koje se njviše živo sijetim je kako neko satrao Same solaris 60 vočarskog u garancijski dobi.
Htijo sam samo omeniti primere,jer se poderaju bez problema dosta snažniji traktori kamoli se ne bi Tv.I znati se treba,da traktor NIJE rađen za takve posle.Za to je bager.Vitlo je druga priča,al je opet to uzeto pod pitanje,jer vitlo ima mogučnost razpoloviti traktor.Čuo sam priče šumara,kad vezali prednji kraj na eno drevo,pa vitlom cimali,pa "škloc"i kraj priče.

Novemu članu,koj želi takav traktorčič imati-"strpljenje je hči modrosti".Nekad bude-vijeruj.Sijetim se dana izpred 20 godina,kad sam pare koje dobijo za školo sve sakupljao,štedijo i na kraju prije svojih 20 godina kupijo paok okretač sijena i kardan za prikačiti pored TV 826.I onda naposlijed svake nešto godina još kakav stroj.Tako bude i kod tebe.I još to-bolje sačekaj koju godino više,štedi i kupi nešto boljeg,al ne nešto na brzino,da ne požališ.Ak bi kupovao ja ponovo,malo bi imao više strpljenja kao sam tad imao.Ak ode jedan,dođe 10 drugih-ne brini.isto ko pri ženah hehe.

Možda Krompi misli,da ti lampa Peter ne sije u oči?..Može se napraviti limena zaštita u tisto smer,gdje su ti oči.Kod takvog načina po moje dobro je riješenje,jer je na dobro vidnok mijestu,super 5,samo treba paziti,da je na dovoljnoj višini,da kad je okrenuta unutra,da veliki vozač vozeč po grbavoj cesti si zbog ljuljanja traktora ne satre glave.Sijetim se vožnje Štoretom i zapao u rupo tvrdo pumpanim gumama.Zamalo ,da nisam glavom izbijo prozora sa strane.A to mi se događalo višeputa kod TV 826 i kabinom kod oranja i vlake pirat I još ožji ko je traktor više mrda ljevo desno te na sijedalu.

Da lampice -rotirke imajo dobro napraveno za demontiranje-popustiš šelno na nosaču i izčupaš utičnico kabla i je to to.

Dobro je naložen pilenimi drvami voz zaista!,al da je drevo još mokro,onda je to još uskoro jedanput veča teža.Sijetim se vožnje isto vozom i čini mi se oko 3 kubika mokre smreke sa TV 418 od pile kod kuče,preko brda do kuče.Ni ne želim komentirati.I bez kočenja naravno.Nikad više.A da napomenim,kakve su kočnice i na tom traktoru.Ak bi izbacilo iz brzine pale neču ni pomisliti.Čista glupost.A da napomenim,da u šupi stajao Zetor,pa bilo nešto mu prikačeno i nisam htijo odkačiti.Onda sam posslušao i od domačih ljudi,da sam glup i da želim sve uništiti.

Ivanhoo malo je mudrovao i išao do skrajnosti hehe.Kakvog bi on napraivjo TV-ja.Al ja još uvijek kažem,da najviše zamijerim ja tvornici do groblja zašto se nije radilo dvih modela TV-ja svih serij-zglob i fiksan!+neovisno osovino kardanskog vratila od reduktora traktora.Ovi majstori ni sanjajo ne koliko posla jim je ušlo kroz prste samo zbog toga,jer su sijedeli na starih "lovorikah"-uspehih i radili,što je njim bilo ok al ne kupcu.Ponekvi daleko i blizu kod mene okolo su pljuli po zglobih,al kad bi imali fiksne siguran sam,da bi koji još opet kupijo TV.Samo to dvoje da bi napravili,bijo bi preporod.Al historije ne može se promijenjivati-je što je.Kraj priče :|I vijerujem,da kome več počinje setati ove debate i mudrovanja,što bi iblo ,ako bi,ali če bi ovo,i ono..al uvijek me netko izazove riječima pa kažem svoj pogled na stvar.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3017

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 27.09.15 19:40

Oko čupanja sa traktorom vjerovatno si mislio na mene pošto je moj traktor na sliki sa izčupanim drvetom ali moram ti napomeniti da se to radilo vitlom a ne traktorom. S njim možeš cimati, ljuljati, čupati kolko te volja bez štete jer je vitlo tako napravljeno  da nema štete. Sve ok. Cimanje traktorom kako ti kažeš može biti stetno, istina.

Za rotirku nema problem ne sija u oči jer ona stoji malo iza cjevi kad ju otvoriš vani a i stoji ona iza vozača. A moglo bi se i taj lim staviti koji si rekao ako bi nekome svejedno smetalo pošto je blizu vozača. To bi bilo sasvim dobro rješenje jer se tako i na vatrogasnim vozilima uradi ako smeta,  znači preizkušeno rješenje. Inače taj se problem većinom pojavi ponoći.
Što se tiče pozicije i udaranja vozača u lampu, nije mi se to nikad desilojer je dosta mjesta i nema tog problema. A možeš ju stavi, okrenuti na koju drugu poziciju,  npr. da stoji ispred cjevi ili na vanjskoj strani samo što onda nije tolko dobro zaštićena. Ostaje i opcija da se skine jer ju drži samo magnet, otkopčaš kabel...
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 27.09.15 22:43

Nisam mislijo Petra,jer mi kod susreta kazao pričo oko čupanja ove dreve-govorim splošno,al svak od nas uskoro je kada to prakticirao.
Da rotirka je dosta izza glave-ni opasnosti kod tebe,al napomenjam druge,ak idedu nešto takvo namontirati.Lp
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 27.09.15 22:48

Istina, svako je to cimanje već prakticirao pa tako i ja.
Vukao sam žicu od 6mm koja je bila savijenau krug. Ta se onda odvije i povuče sa traktorom da se poravna i onda nasječe na šipke. Te sam onda koristio kod betonaže.
fireman.peter
Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 27.09.15 23:07

da i odkači se ona i udari te preko leđa i u glavo:(Ne sviđa se mi ni to.Al čuo sam,da se to prije često radilo,kad nije bilo još za dobiti ravnih šipk čelika za betonažo.Pogotovo traktor bez kabine kao je TV je opasan za to i pored toga jak onizko sijedi vozač.

Zna ko na pamet,koliko su bile original duge doljnje ruke hidravlike od TV 730 plavoga?Ne treba tražiti svuda,samo ak ko na pamet zna.Lp
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics