Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 31 / 33. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 29.11.17 20:28

Uskoro sam napisao samo "Amen", ali neču, napisat ču dukše.
NEznam upravo, na što ljeti prva riječenica, a nema veze...
Spora grupa reduktora(na sliki nazavana je sa "reduced"), može nekad dođi do veljave, ali u večini malo puta. Neki čovijek tugovao je ovdje, da je trebao iti komšiju zamoliti za izvađivanje krompira, jer traktor Univerzal prebrz je sa 8+4 mijenjačem. Koliko ima u 1 sporoj brzine, neznam. Al mi se čini, da izpod 2km/sat ne. Ja osobno, brzine ni kod frezanja izpod 2,2 km/sat nisam upotrebijo!. Znači imaš prav. Al ovo su vinogradarsko vočarske specijalke, i nekad berejo jabuke i slično iz sanduka, a traktor vozi skroz u brzini.....! zato je razlog, da so se ovako inženeri odlučili.
A ovaj mijenjač predpostavljam, da bijo je kao opcija, za one, koje su znali, zašto su ga tražili. A kumič kupijo ga, ne zbog toga, več, jer bijo na zalihi.

I još ponovo shema brzin kretanja tog AC 5400TCF, ak nije pronašao na prijašnjih stranicama:
http://shrani.si/f/3N/Ul/uBBYC23/fotografija-0026.jpg
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 30.11.17 9:31

Pojašnjenje prve rečenice:
"Da je traktor dizajniran tako da zadovolji većinu kupaca, sigurno bi se izradil u puuuno više komada. Možda je to ciljano tako i visoka cijena je pokrila troškove razvoja i izrade relativno malo komada, a možda je i rezultat krive procjene plasmana od strane proizvođača".

Kak sam već drugdje pisal, nisam pristaša 4 nesinkronizirane grupe brzina. Puno bolje je rješenje na našim Goldonijima sa sinkroniziranim kalanjem brzina. Nije za kvačilo svejedno jel se s velikim teretom kreće brzinom koja može dostići 9 km/h ili 5,7 km/h kak je na našima.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 30.11.17 13:55

Poštovani prijatelj, hvala na pojašnjenju.
Zašto su napravili malo seriju tih TCf-a za ovakvo opremo, po mome imao je zadnju riječ bog-kupac!. Jer trebalo se to doplatiti sigurno. Kreper gear svud je doplata u glavnom. Najviše je kupaca ovakvih kao mi(midva). Al manje onih, koji trebaju neobičajno. Ko če nešto doplačivati, ak mu ne treba. Nije to tako samo kod ove firme. Pitati se moramo pr, da navedem bar jedan  primer: Štore traktor. Miejnjač 6+2. Po specialni naruđbi imao je 9+3(dodatan kreper gear), koj koliko sam saznao nije promijenijo osnovnih 6+2, več je samo dodao grupu jednih 3 naprijed i jednu naazd sa još sporijim kretanjem. A da kažem, ni jednoga ne poznajem,da bi ovaj mijenjač imao kod kuče. Isto tako je Zetorov specialan mijenjač kreper gear20+4. Nikog neznam, da bi to imao i za kojeg znao, da ima. A u katalogu naveden je. A izrađeni je i mijenjač na kalanje sa 20+4, kojih je u upotrebi više.
Što se tog mijenjača 16+16 tiče kod AC TCf-a, po mome nije razvijen samo za taj model- negdje je sa drugog modela izposuđeni... scratch , jer oni snažniji od 50ks imaju 16+16...
Da napomenimo, ni jedna ova konkurentna tvornica u rangu 50 ks nema shemo mijenjača na bilokakvo kalanje, več su 16+16 mijenjači napraveni za reverzer+4 grupe+4 brzina(Goldoni Maxter,Closter, Grupacija BCS, AC, pa mi se čini ni Valpadana). ZAšto to, neznam. Kod vinogradara i vočara kalanje po mome nema ovakvog pomena, kao kod vučenja priključaka po asvaltu. Znači, sve je napraveno za to, i tako, što mu je namen!.

A da komentiram zadnju riječenicu, a nadam se, da ne budem predugi:
Početak kretanja sa nekvim teretom od zadaj, naravno treba se od nekve brzine početi. Koja je to, po moji procijeni, može se na oko kazati, da postoji nekva granica. A to po mojih izskustivma, sa več traktorima je negdje iznad 10 na sat. A onda ti mijenjavaš na gore. Ak dođe do potrebe, da bi trebao startati sporije, jednostavno teret tovora nije primeren za ovo vučno vozilo!. Da ovo drži vodu, vidi se izrada tipova mijenjača sa dijelimičnim sinhronizovanjem zadnje dvije brzine na ručki mijenjača. Primer opet Zetor(ručka brzin sa 5 opcijama i zadnji dvije u sinhronu) i Fiat 70-56(4 brzine i zadnji dvije u sinhronu). Znači jedna brzina izpred brzine sa sinhronom maknut če sav teret sa mijesta, a onda ga zadnje divje preuzimaju. Tvoj traktorčič krene sa 2 brzo, i ide na gore. A ak taj AC TCF-a sa 16 brzinama uzmem u pogled, startavao bi sa 1 brzo(između 9 do 10 na sat), koja je jako na doljnoj granici potrebne brzine kretanja, ali mi se čini, da  ni problema. Znači koristi 4 brzina za na cesti, al tvoj negdje 6, ili uskoro prije negdje 5 brzin.

I još shema konkurenta BCS Valiant 50ks, mijenjač 12+12, pa nek svak procijeni razliko, za usporedbo:
https://agro.forumhr.com/t1479-bcs-grupacija-opca-tema#16354
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 01.12.17 19:20

Pradijed AC-ja Major TN 5800:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 01.12.17 19:55

Opet te bum malo iznerviral kad ti velim da taj Majora popapa za doručak (osim udobnosti rada).
Čini mi se da ima kotače 20". Takvog je imal jedan moj susjed. Sada ima Torpeda 55 Adriatic, a još uvijek ne može prežaliti AC-a.
Obrati pažnju da ima dosta manji prevjes motora u odnosu na nove tipove i dovoljno visok klirens.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 01.12.17 20:21

I meni se čini, da ima to 20", jer od suradnika sa 35 ks isto ima jih, a isto tako star je.
Što znači previjes motora-neznam. Ako misliš dužino izpred prednje osovine, ne bi se slagao. A ak to misliš, je to zbog toga, jer novi ima izpred motora i hladnjak. TAj je vazdušno hlađeni.
A klirens možeš i novome večati sa naruđbo večih kotača. A veči klirens nije uvijek dobra stran, jer neko maloga jednostavno treba. Virojatno misliš za svoje poslove. Onda imaš potpuno prav. Ponekvi vinogradniki na jakih uzbrdicama pluga ni u životu niso na ove traktore kačili, a tamo treba jim nizki klirens. i za to su oni traktori i napraveni.
Opet se sijetim priče nekog vlastnika novog AC-ja, kome je prijatelj njegov kazao, da njegov stari AC napraveni je kao tenk prema njegovom novome. TAko, da imaš možda prav. Plastike novim traktorčičima popucale i odpadle bodo, a taj lim još uvijek ude jedan te isti. Samo ga obojijo na novo.
Udobje sasvim je druga priča. A na njo uvijek više se da, a na funkcionalnost ponekad se zaboravljava.
https://www.tradefarmmachinery.com.au/detail/acremaster-antonio-carraro-tractor-(wrecking-parts-only)-290361
A da se ti to dogodi?...I to još najsnažniji model. I to TGF model-najljepši. Sad Crying or Very sad
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 02.12.17 10:10

Dobro si zaključil za prevjes. Jadino kaj ne označava samo koliko je sam motor ispred osovine nego i svi ostali dijelovi, kao npr. hladnjak.

Ja te traktore ne gledam kao specijalke, nego kao višenamjenske. Zato volim da klirens nije ispod 30 cm. Kotači od 20" su u velikoj prednosti pred onima od 16". Ne samo zbog klirensa, već veću površinu nalijeganja za jednaku širinu gume i manju brzinu vrtnje kod jednake putne brzine. To značajno doprinese boljem prianjanju za podlogu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 03.12.17 18:31

Imaš sve prav opet, ali traktori ovakvih karoserija jesu "specijalke". Tako piše i na uradni veb stranici. I jer specijalke nisu napravene za duboka oranja npr, ne treba jim visoki klirens. Za to su napraveni drugi traktori, koji ne možedu napraviti poslova, koje možedu specialke.
A opet, istina je i to,da više puta ljudi ovu kupujejo(kupujemo), ne baš za vinograde, vočnjake međuredovne obrade, več, jer smo ograničeni sa prostorom kako drugače, a i poslovi su, kako sam kažeš svekakvi, i treba pronaćti među strojevima nekakvo kompenzacijo, da bude napravijo kod kuče sva posla, pa maka jedne jedva, da je možno, al sa drugima poigrat če se, jer za svaki posao svoj stroj ne može se kupiti. I tako kumič sa AC-jem sa 16" kotačima vitla, ore , tanjura, obavlja setvu, vozi mrvo samoutovarkom, znači sve, pa maka se zna, da za ponekve poslove od tih sve drugo prije, nego da je napraveni. Ide, a ponekad, na granici mogučeg.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 03.12.17 19:13

Ti si pametniji od kuma pa si se takvog riješil i kupil univerzalnijega. Smile
Imaš li za raditi kakav posel koji je AC mogel raditi a Goldoni ne može ili ga teško radi?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 03.12.17 19:54

Ako bi imao kumičevog TCf-a, ne bi se ga riješijo sigurno ne. On bi ostao, koliko se sam sebe poznajem. A ne, da ovog mrzim il mi žao kupnje, več znam, da bijo bi sa onim zadovoljan, pa ne bi brkljao po oglasnicima i dilal sa traktorima...
Pod tvoju riječ univerzalni razumijem, na tip šasije, koja je kod toga drugačna(inače ovakva šasija zvana je" standardni traktor"-uradno se tako učili kod izpita). Al za Goldoije i sam prodavač kaže, da je "specialka".
http://www.goldoni.hr/program-goldoni/
Ima obliko standardnog traktora, al su napraveni u malim gabaritima, pa su zato to opet specialke, po mome tako to mišljeno.
Nema takvog posla, da Goldoni ne bi mogao kod mene, a AC mogao, prije valja obratno. Al je bijo Ac Tigrone Normal okretniji i svi kažu jednostavan za rukovanje i jakoo mekani.

I još primer osnovnog običnog standardnog traktora, koj je nam med poznatimi, pa možete sami uspoređivati sa malčičima specialkama. Nazivna snaga u KS ista, a motor večje kubikaže sa manjim max brojem okretaja, sa tim i više navora, namijerno produženje traktorja, da može nositi težke priklučke, pnevmatike 30 cola, osjetno veča težina.
http://www.newholland.si/traktorji/td350/
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 04.12.17 9:25

Univerzalnijim traktorom smatram onoga koji se može kvalitetno koristiti za više namjena. Nema veze kaj za njega napiše tvornica.
Koje su bitnije razlike (za funkcioniranje, ne komocija) između kumovog TCF-a i bivšeg tvojeg normala osim u kotačima?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 04.12.17 11:01

Vijerujem, (predpostavljam), da je cijena između tih dvih modela različta i do 4hiljade. No, on kupijo je i original AC kabino, odmah na novoga-ukupno naročeno. Možda je njegov TCf stariji koju godinu više, od mog nekadašnjeg Normala. A namiješten je u TCF-u Lombardini 48ks 3klipi. Dvolamelno kvačilo(pogon i vratilo ločeno), dvije okretaja vratila, 200kg teže više, veči kotači straga(veča vučna snaga i manj udaranja na neravnom putu), regulacijona hidravlika za orbo. Više brzina mijenjača sinhronizirane. Ima kočnice u ulju.
Največjo grajanje za njega po meni je predugi nos, jer ja sam kod svoga nabijo blato u prednje lampe,da jih skoro posatrao, kad sam išao traverzati na prolječe, a nos imaju svi isto dugi. Lampe je ugurnulo unutra u haubu, srečom nisu se satrale, več samo se izčupala jedna na nosaču. A drugi jaki minus mu je to, da nema prednjeg kočenja. Normal imao. TCF ima zbog različtih guma izključivanje pogona, teža velika mu na prednjem kraju, a nizbrdo kumič priznao je, da nisu se ni zaustaviti mogli sa njime, pa su zablokirali ručko uključivanja, da je uvijek uključena. Nikad nije došlo do bilokakve štete na pogonu, al gume jede, da boli glava(prednje). Kaazo, radije nove gume nabaviti, nego popravljati cijeli satrani traktor kamoli, da se meni nešto dogodi.
Noviji model Normala od moga ima sad namiješteni i 4 klipa motor Perkins, moj imao 3 VM, pa mi se čini, da postoji mogučnost,da je traktor zbog jednog klipa još duži(u katalogu navedeno je, da je novi 5 cm dukši od starog modela!-3140mm).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 04.12.17 17:40

Izgleda da je TCF malo univerzalniji za upotrebu (duplo kvačilo, regulaciona hidraulika).
Ne razumijem to s koćenjem. Kaj nema TCF riješeno slično kao Goldoni? Možda se tvom kumu nekaj pokvarilo pa je niz brijeg izbacival iz prvog pogona?
I meni je ljepše čuti Lombardinijev ili pogotovo Yanmarov četvorocilindraš nego VM-ov trocilindraš. No, traktor je radni stroj i šminka je tu na zadnjem mjestu.
Ovi AC-i s 4 cilindra imaju uglavnom oko 120 mm duži nos od istog modela s 3 cilindra. Kod Stara se poveća međuosovinski razmak.



iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 04.12.17 21:03

Pozdrav,
I tako kumič sa AC-jem sa 16" kotačima vitla, ore , tanjura, obavlja setvu, vozi mrvo samoutovarkom, znači sve je napisao/la:
kumić radi sve poslove s tim traktorom ratarstvo, šumarstvo, stočarstvo.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 04.12.17 23:15

Kao sam več kazao, može se sve raditi, ali za nekve posle upravo je stvaren, al nekve mali su problemi.

NAravno, da je univerzalniji, jer je u rangu 50 ks od 3 modelova to najbolji model. No postoji jedan reverzibilan od 56 ks, al on je jedna klasa više.
TCF i TN ima kočenje potpuno isto, kao tvoj Goldoni, a isto tako imaju mi se čini i novi Normali-na njih se ne vidi više dobošev. A ponekad oni imali su obične bubnjeve kočnice, princip kao slično TV 420- no bar tako imao je moj. Što je bolje, znaš sam.
Cijeli rang 50ks imaju dandanas 4 klipa te il one tvornice motora. Po mome ni jedna nije jako loša, a neko kod nekve imat če sreče, kod druge patijo bude. Drugi čovijek možda kontra. A ovisi i od održavanja i od vlastnika. 4klipa ljepši je zvuk, a i manje vibrira, koliko sam shvatijo.

Osobno mijerijo nisam dužin novog i starog modela Normala, od kojih jedan ima 3 i drugi 4 klipe, al katalog kaže 5cm. Dugi nos više puta u životu pokazao mi se kao problematički, tako da imaš pravo, ovo je važan podatak(za one, koji budedu radili sa njima sve od Ado Ž).

Admin, i on ima 2 traktora. Ima još Agt 830, jednog od prvih modela, kad jih počeli raditi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 05.12.17 9:14

Cijeli traktor može biti duži samo za 5 cm, ali jedan cilindar donese više od 10 cm. Negdje drugdje su prišparali ostatak, no nos je definitivno produžen za jedan cilindar.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 05.12.17 10:25

Da. Samo kod Goldonija razlika je 14cm mi se čini, koliko se sijetim. A ak je kod AC samo 5cm, onda su negdje nešto "sabijali"-nadam se ,da ne manjili hladnjak. Moj Normal imao ga je velikog, da ne kažem, da se mi činijo veči od Zetorovog.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 05.12.17 13:43

Pozdrav,
onda su negdje nešto "sabijali" je napisao/la:
 Vjerojatno na karoseriji traktora. scratch

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 05.12.17 23:25

Gusani dijelovi bili su isti mojem, kad sam na brzino uspoređivao novi i stari model. Novi imao je druge kočnice sa drugim stražnjim bočnim reduktorima, stikalo na polugi ručne kočnice, papučico blokade diferencijala umijesto ručno polugo, digitalni obratomijer, drugačno sijedalo, i naravno motor. Usporedba modelova Tigrone 5400 Normal 2005 godišnjak, i Tigrone Normal 5500 2010 godišnjak. Sve druge razlike, bile su izgleda zanemarive, da jih nisam ni zapamtijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 06.12.17 14:21

Pozdrav,
Največjo grajanje za njega po meni je predugi nos, jer ja sam kod svoga nabijo blato u prednje lampe je napisao/la:
Lampe-prednja traktorska svijetla   trebala su  ostati gore na vrhu  maske prednje, kako su i bile u početnim fazama proizvodnje, s vremenom  prednja traktorska  svijetla spuštali su ka dolje i napravili veliki minus.

Na vrhu traktorske maske.
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 31152934xm

Spuštaju prema dolje.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 31152935ad

Na kraju maske.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 31152936vb

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 31152937xb

Razliku funkcionalnosti u prednjim traktorskim svijetlima između dva talijanska traktora pokazati ću u traktorskoj temi  rasprava za sve traktore u jednoj temi.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 06.12.17 17:00

Phu na funkcionalnost ljege svijetla nisam ni pomislijo. Zna se, svijetla smetala su novo ubacenim vodeno hlađenim motorima, a i izgled, htijeli so poboljšati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 06.12.17 18:11

Korak naprijed, nazad dva. lol!

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 06.12.17 18:43

Imaju AC-ji dobre lampice na prednjim blatobranima ukup sa blinkeri(čini mi se, da vi kažete trepčeče svetlo?). Oni sasvim su više, nego prednji dvije, a za rad u tami ozbiljan sve premalo. Treba ti kabinsko svijetlo il na arniju.
A bogami istina, nisam jih nikad preizkusijo na mom AC-ju, jer jednostavno sve radim podnevi. I ni radila nije stražnja garnitura lampa na blatobranu ljevo(obična lampa i blinker), a nisam se za to brinuo, jer nije bijo nikad registrovan. Izgleda, da garnitura nije imala minusa. Nisam nikad ni otvarao jih.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 06.12.17 19:03

Na blatobranima ima samo pozicije i žmigavce. Pozicije imaju žarulje od 5 W , kratka/duga svjetla su snage 40/45W.
Nije štos u tome možeš li raditi po noći ili ne, nego vidiš li se vratiti kući kad te zatekne noć. Blago tebi ako nisi na AC-u nikad imal potrebe za vožnju pod svjetlom po poljskim putevima. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 06.12.17 19:09

Pa imam lošu memoriju, valda si i to primijetil. Mi se čini, da sam jednom skroz šumski put za zajebanciju u mraku uključil svijetla, i bijo oduševljen prema TV- jevim. A sve drugo mi se čini imaš pravo, jesu tamo nekve male snege žarulic unutra, koje u ozbiljnom radu nemaju nekve jake funkcije. Pa zato Krompi namontirao gornja svijetla na arnij, super mu funkcioniraju. Led lampe mi se čini.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 31 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 31 / 33. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.