Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Antonio Carraro opća tema

Stranica 31 / 32. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 on 03.12.17 18:31

Imaš sve prav opet, ali traktori ovakvih karoserija jesu "specijalke". Tako piše i na uradni veb stranici. I jer specijalke nisu napravene za duboka oranja npr, ne treba jim visoki klirens. Za to su napraveni drugi traktori, koji ne možedu napraviti poslova, koje možedu specialke.
A opet, istina je i to,da više puta ljudi ovu kupujejo(kupujemo), ne baš za vinograde, vočnjake međuredovne obrade, več, jer smo ograničeni sa prostorom kako drugače, a i poslovi su, kako sam kažeš svekakvi, i treba pronaćti među strojevima nekakvo kompenzacijo, da bude napravijo kod kuče sva posla, pa maka jedne jedva, da je možno, al sa drugima poigrat če se, jer za svaki posao svoj stroj ne može se kupiti. I tako kumič sa AC-jem sa 16" kotačima vitla, ore , tanjura, obavlja setvu, vozi mrvo samoutovarkom, znači sve, pa maka se zna, da za ponekve poslove od tih sve drugo prije, nego da je napraveni. Ide, a ponekad, na granici mogučeg.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 2884

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 03.12.17 19:13

Ti si pametniji od kuma pa si se takvog riješil i kupil univerzalnijega. Smile
Imaš li za raditi kakav posel koji je AC mogel raditi a Goldoni ne može ili ga teško radi?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1414

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 03.12.17 19:54

Ako bi imao kumičevog TCf-a, ne bi se ga riješijo sigurno ne. On bi ostao, koliko se sam sebe poznajem. A ne, da ovog mrzim il mi žao kupnje, več znam, da bijo bi sa onim zadovoljan, pa ne bi brkljao po oglasnicima i dilal sa traktorima...
Pod tvoju riječ univerzalni razumijem, na tip šasije, koja je kod toga drugačna(inače ovakva šasija zvana je" standardni traktor"-uradno se tako učili kod izpita). Al za Goldoije i sam prodavač kaže, da je "specialka".
http://www.goldoni.hr/program-goldoni/
Ima obliko standardnog traktora, al su napraveni u malim gabaritima, pa su zato to opet specialke, po mome tako to mišljeno.
Nema takvog posla, da Goldoni ne bi mogao kod mene, a AC mogao, prije valja obratno. Al je bijo Ac Tigrone Normal okretniji i svi kažu jednostavan za rukovanje i jakoo mekani.

I još primer osnovnog običnog standardnog traktora, koj je nam med poznatimi, pa možete sami uspoređivati sa malčičima specialkama. Nazivna snaga u KS ista, a motor večje kubikaže sa manjim max brojem okretaja, sa tim i više navora, namijerno produženje traktorja, da može nositi težke priklučke, pnevmatike 30 cola, osjetno veča težina.
http://www.newholland.si/traktorji/td350/
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 04.12.17 9:25

Univerzalnijim traktorom smatram onoga koji se može kvalitetno koristiti za više namjena. Nema veze kaj za njega napiše tvornica.
Koje su bitnije razlike (za funkcioniranje, ne komocija) između kumovog TCF-a i bivšeg tvojeg normala osim u kotačima?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 04.12.17 11:01

Vijerujem, (predpostavljam), da je cijena između tih dvih modela različta i do 4hiljade. No, on kupijo je i original AC kabino, odmah na novoga-ukupno naročeno. Možda je njegov TCf stariji koju godinu više, od mog nekadašnjeg Normala. A namiješten je u TCF-u Lombardini 48ks 3klipi. Dvolamelno kvačilo(pogon i vratilo ločeno), dvije okretaja vratila, 200kg teže više, veči kotači straga(veča vučna snaga i manj udaranja na neravnom putu), regulacijona hidravlika za orbo. Više brzina mijenjača sinhronizirane. Ima kočnice u ulju.
Največjo grajanje za njega po meni je predugi nos, jer ja sam kod svoga nabijo blato u prednje lampe,da jih skoro posatrao, kad sam išao traverzati na prolječe, a nos imaju svi isto dugi. Lampe je ugurnulo unutra u haubu, srečom nisu se satrale, več samo se izčupala jedna na nosaču. A drugi jaki minus mu je to, da nema prednjeg kočenja. Normal imao. TCF ima zbog različtih guma izključivanje pogona, teža velika mu na prednjem kraju, a nizbrdo kumič priznao je, da nisu se ni zaustaviti mogli sa njime, pa su zablokirali ručko uključivanja, da je uvijek uključena. Nikad nije došlo do bilokakve štete na pogonu, al gume jede, da boli glava(prednje). Kaazo, radije nove gume nabaviti, nego popravljati cijeli satrani traktor kamoli, da se meni nešto dogodi.
Noviji model Normala od moga ima sad namiješteni i 4 klipa motor Perkins, moj imao 3 VM, pa mi se čini, da postoji mogučnost,da je traktor zbog jednog klipa još duži(u katalogu navedeno je, da je novi 5 cm dukši od starog modela!-3140mm).
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 04.12.17 17:40

Izgleda da je TCF malo univerzalniji za upotrebu (duplo kvačilo, regulaciona hidraulika).
Ne razumijem to s koćenjem. Kaj nema TCF riješeno slično kao Goldoni? Možda se tvom kumu nekaj pokvarilo pa je niz brijeg izbacival iz prvog pogona?
I meni je ljepše čuti Lombardinijev ili pogotovo Yanmarov četvorocilindraš nego VM-ov trocilindraš. No, traktor je radni stroj i šminka je tu na zadnjem mjestu.
Ovi AC-i s 4 cilindra imaju uglavnom oko 120 mm duži nos od istog modela s 3 cilindra. Kod Stara se poveća međuosovinski razmak.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 04.12.17 21:03

Pozdrav,
I tako kumič sa AC-jem sa 16" kotačima vitla, ore , tanjura, obavlja setvu, vozi mrvo samoutovarkom, znači sve je napisao/la:
kumić radi sve poslove s tim traktorom ratarstvo, šumarstvo, stočarstvo.

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3487

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 04.12.17 23:15

Kao sam več kazao, može se sve raditi, ali za nekve posle upravo je stvaren, al nekve mali su problemi.

NAravno, da je univerzalniji, jer je u rangu 50 ks od 3 modelova to najbolji model. No postoji jedan reverzibilan od 56 ks, al on je jedna klasa više.
TCF i TN ima kočenje potpuno isto, kao tvoj Goldoni, a isto tako imaju mi se čini i novi Normali-na njih se ne vidi više dobošev. A ponekad oni imali su obične bubnjeve kočnice, princip kao slično TV 420- no bar tako imao je moj. Što je bolje, znaš sam.
Cijeli rang 50ks imaju dandanas 4 klipa te il one tvornice motora. Po mome ni jedna nije jako loša, a neko kod nekve imat če sreče, kod druge patijo bude. Drugi čovijek možda kontra. A ovisi i od održavanja i od vlastnika. 4klipa ljepši je zvuk, a i manje vibrira, koliko sam shvatijo.

Osobno mijerijo nisam dužin novog i starog modela Normala, od kojih jedan ima 3 i drugi 4 klipe, al katalog kaže 5cm. Dugi nos više puta u životu pokazao mi se kao problematički, tako da imaš pravo, ovo je važan podatak(za one, koji budedu radili sa njima sve od Ado Ž).

Admin, i on ima 2 traktora. Ima još Agt 830, jednog od prvih modela, kad jih počeli raditi.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 05.12.17 9:14

Cijeli traktor može biti duži samo za 5 cm, ali jedan cilindar donese više od 10 cm. Negdje drugdje su prišparali ostatak, no nos je definitivno produžen za jedan cilindar.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 05.12.17 10:25

Da. Samo kod Goldonija razlika je 14cm mi se čini, koliko se sijetim. A ak je kod AC samo 5cm, onda su negdje nešto "sabijali"-nadam se ,da ne manjili hladnjak. Moj Normal imao ga je velikog, da ne kažem, da se mi činijo veči od Zetorovog.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 05.12.17 13:43

Pozdrav,
onda su negdje nešto "sabijali" je napisao/la:
 Vjerojatno na karoseriji traktora. scratch

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 05.12.17 23:25

Gusani dijelovi bili su isti mojem, kad sam na brzino uspoređivao novi i stari model. Novi imao je druge kočnice sa drugim stražnjim bočnim reduktorima, stikalo na polugi ručne kočnice, papučico blokade diferencijala umijesto ručno polugo, digitalni obratomijer, drugačno sijedalo, i naravno motor. Usporedba modelova Tigrone 5400 Normal 2005 godišnjak, i Tigrone Normal 5500 2010 godišnjak. Sve druge razlike, bile su izgleda zanemarive, da jih nisam ni zapamtijo.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 06.12.17 14:21

Pozdrav,
Največjo grajanje za njega po meni je predugi nos, jer ja sam kod svoga nabijo blato u prednje lampe je napisao/la:
Lampe-prednja traktorska svijetla   trebala su  ostati gore na vrhu  maske prednje, kako su i bile u početnim fazama proizvodnje, s vremenom  prednja traktorska  svijetla spuštali su ka dolje i napravili veliki minus.

Na vrhu traktorske maske.

Spuštaju prema dolje.

Na kraju maske.

Razliku funkcionalnosti u prednjim traktorskim svijetlima između dva talijanska traktora pokazati ću u traktorskoj temi  rasprava za sve traktore u jednoj temi.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 06.12.17 17:00

Phu na funkcionalnost ljege svijetla nisam ni pomislijo. Zna se, svijetla smetala su novo ubacenim vodeno hlađenim motorima, a i izgled, htijeli so poboljšati.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 06.12.17 18:11

Korak naprijed, nazad dva. lol!

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 06.12.17 18:43

Imaju AC-ji dobre lampice na prednjim blatobranima ukup sa blinkeri(čini mi se, da vi kažete trepčeče svetlo?). Oni sasvim su više, nego prednji dvije, a za rad u tami ozbiljan sve premalo. Treba ti kabinsko svijetlo il na arniju.
A bogami istina, nisam jih nikad preizkusijo na mom AC-ju, jer jednostavno sve radim podnevi. I ni radila nije stražnja garnitura lampa na blatobranu ljevo(obična lampa i blinker), a nisam se za to brinuo, jer nije bijo nikad registrovan. Izgleda, da garnitura nije imala minusa. Nisam nikad ni otvarao jih.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 06.12.17 19:03

Na blatobranima ima samo pozicije i žmigavce. Pozicije imaju žarulje od 5 W , kratka/duga svjetla su snage 40/45W.
Nije štos u tome možeš li raditi po noći ili ne, nego vidiš li se vratiti kući kad te zatekne noć. Blago tebi ako nisi na AC-u nikad imal potrebe za vožnju pod svjetlom po poljskim putevima. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 06.12.17 19:09

Pa imam lošu memoriju, valda si i to primijetil. Mi se čini, da sam jednom skroz šumski put za zajebanciju u mraku uključil svijetla, i bijo oduševljen prema TV- jevim. A sve drugo mi se čini imaš pravo, jesu tamo nekve male snege žarulic unutra, koje u ozbiljnom radu nemaju nekve jake funkcije. Pa zato Krompi namontirao gornja svijetla na arnij, super mu funkcioniraju. Led lampe mi se čini.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 06.12.17 21:16

Pozdrav,
Imaju AC-ji dobre lampice na prednjim blatobranima ukup sa blinkeri je napisao/la:
Imaju skupi modeli i bolji naravno rekli bi gornja srednja i visoka klasa.

http://www.pavin.hr/kategorija/mehanizacija/vocarsko-vinogradarska-oprema/traktori/page/2/

Donja klasa AC nema te mogućnosti kao suparnički model. Prikazano u temi rasprava za sve modele traktora u jednoj temi.

svijetla smetala su novo ubacenim vodeno hlađenim motorima je napisao/la:
I drugi razni traktori imaju svjetla na vrhu maske ili čak na sredini maske i vodno hlađeni motori. Firmi traktora AC kao da se nije ulagalo u slabije modele traktora.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 07.12.17 9:14

Kaj reči, kratkovidnost projektanata. Stroga specijalizacija za određene vrste poslova. Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 07.12.17 14:41

Priznajem, toga nisam nikad ni gledao, a ko če plužiti ljudi moji sa ovim malim traktorčičem usrijed noči. Sve drugo ne igra uloge višina tih lampa. Iznad 70 ks imaju svi na blatobranima lampe koliko vidim. A za ozbiljan posao po mome treba i spredaj divje i na blatobranima još dodatno jedne ozbiljne. Znamo, kad je tama, svijetla nikad previše( ko i radi u noči). Pa ima kolega na AC-ju i straga dodatno lampu, stavljenu na stražni mali arnij, a neznam, al je oriđi oprema AC-ja il staviju nekvu standardno za ugrađenje. Po meni najbolje bilo bi na stražnjo stran na arnij uni maleni, namijestiti linijo malih led lampa, pa da sije kao treba, ko novogodišnja smreka.
Dvije slike namiještenih stražnjih svijetla na arniju malom pomožnom, na traktorima AC 4400F i AC TCF5500:

Izvinjavam se Ivanhu-ju, jer nekad nazad nije dobijo punog odgovora na pitanje: Nije ACTCF kod tetaka sam izbacivao prednji pogon tekom vožnje po asvaltu, več je on zatvrdijo,da to če netko zaboraviti i jo izključiti, pa če svejedno nanjo računati na cesti i eto problema. Isto je zablokirao i ručko uključivanja prednjeg pogona i komšija(po njegovom savijetu). Stavili su nekvi vijk skroz ručko.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 07.12.17 17:24

Hvala na informaciji za prvi pogon. cheers
Jedni vole dodatna ulaganja u traktore, a drugi ih koriste onako kak su kupljeni.
Pripadam drugima. Za sada, a vjerojatno bu tako i u budućnosti, nemam potrebe za nadogradnjom. Jedino kad bi bila mogućnost ugraditi nezavisne prve kočnice, za neku razumnu cijenu, to bi napravil jer se bitno poboljšava sigurnost.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Krumpironja on 09.12.17 20:05

Ja nikad nisam imao problema sa pozicijom svjetla i moram rec da jače svjetle nego na maxteru, za rad kroz noč imam dodatne reflektore na oba traktora i nema problema
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 10.12.17 7:01

Pozdrav,
ko če plužiti ljudi moji sa ovim malim traktorčičem usrijed noči je napisao/la:
Prskaju se voćnjaci noću počevši pred zalazak sunca pa dok ne završiš 23,00 00,00, 02,00 koliko imaš i čime radiš tako prema tome i završavaš posao.

AC je super traktor crven, moderan, inovativan, ali preskupi traktor, ima  nekih minusa  koje su vidljive na daleko, sa novijim modelom to se popravilo.

Antonio Carraro 5800 cijena u Mađarskoj ( ostali ju sakrivaju ) 18,750 eura.
https://www.agrohof.com/for-sale-10 Jako puno novaca,  prednje sedlo za prihvat  vučnoga oka, kuke za vuču nekoga ili nešto ispod branika i prednjih svjetala, bolcna sedla  dalje sami odgonetni te.

AC Major vučno sedlo prednje i bolcn sedla pozicija.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 10.12.17 18:27

Cijena 5800 Normala ista je kao u SLO. Što se tiče kuku za vučo, mogu ti sigurno zatvrditi, da moj 5400 Normal imao ju sa strane desno pored motora...
Ovako, kako ima taj tvoj Normal sa slike kuko, isto ima i Goldoni Star, isto tako i bolcn od spodaj a osigurač od zgoraj imali su moj 5400 Normal, a i Goldoni Star.
Što se tiče slik Majora izpred Agrimara, koji su jih na novo počeli prodavati, mogu kazati, da jako je interesantan, ali predni prozor napraivjo bi ja veči (male prozorčiče i glavnoga bi spojijo za večo preglednost, a vredno bilo bi razmisliti o kabini samo sa 4 nosača. Znači stranski prozor i vrata ukupno. ZA max preglednost. Kabino možda crne boje, al krov ostaje crveni...(samo razmišljam, kako bi tako izgledalo). No lako je pričati, a u praksi problem, je zbog nosivosti kabine, a težko ju je i namijestiti na ove tipe traktora dovoljno fiksno sa malo nosača, kako bi ja želijo. Ako iskreno kažem- čini mi se tamo izpred noga, malo je pregledna. A 100% sam, da super te ova kabina osigura u neprilikama vremena. alien A kome što smeta, može demontirati vrata, a izpred nog ostaje sve zatvoreno. No istina, tamo nema se ni ništa vidjeti. Prednji prozor veči valjao bi više.
I još ponovo, ko slike nije nikad vidjeo. Moj Ac i njegova prednja vučna kuka:

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 31 / 32. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]