Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 26 / 33. Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 10.06.16 2:41

Ma napravit ce ac sve sta im narucis, samo ako imas potrebu za tim, a neznam tko je spomenuo i di,al duplo kvacilo mislim da dode doplata 12000kn , nisu veliki novci a bude lakši rad
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 10.06.16 20:24

Serija Normal nema mogučnosti doplate-ugrađivanja duplog kvačila. TAko se vidi i sa prospekta i isto tako pričao mi prodavač -serviser u Agromehaniki. Čini mi se, da i kod Jone nema standardno i treba doplatiti. A postoji bar mogučnost ugradnje.

Pored toga su kod serije Normal još kakve druge sitnice, koje stvarajo problemove kod radova, kao je na primer rupa između prve i druge brze. I točno sa tisto trebalo bi se vršiti tako bilokakvi transporti, a predpostavljam, da bi bila dobra i za kositbo. Prva prespora deluje mi na oko, al druga, sumnjam u to, da je prebrza za kositbo po neravnicama-brežuljaki. Al sve se može uzeti za dobro, ak se radi malo kao kod mene. Kod večih radova, onaj traktor je živi užas i usporedljiv je možda samo sa traktorima 30 godina nazad, da ne nabrojavam kojimi. Ajd. Vidjet čemo, kako če iti.

A nekvo mijenjavanje staro za novo il staro za staro ne diši mi nešto. Pogotovo to, da bi za novog Jono trebao 10 hiljada EURa dodati, koliko bi za onoga dobijo staroga. A toliko mi se ne čini uredna, a nikako ne bi bila ni moj prvi izbor u konkurenciji. TAko, da ostaje, kako je hehe. Za stajanje u šupi, je i onaj dobar hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 11.06.16 2:23

Nisam očekivo od tebe da češ toliko popljuvat ac, ne vidim ni razloga tome, ne mora ti sve bit savršeno sam si reko da imaš malo, onda ti je za to malo dosta brza i prva brzina,kako ja za sve svoje poslove nadem brzinu? A iste traktore imamo...praktički si usporedio ac i tv ko da su jednakii...30 godina? Ja se ne slažem sa tobom,pogledaj danas traktore koji se prodaju novi i taj tvoj,pa reci sta novi imaju a da tvoj nema...ali gledaj traktore bez doplata i naknadno montirane opreme,znaci goli traktor...pa onda reci koliko je ta tehnologija zaostala
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 11.06.16 12:10

Ne pljujem tvornice Ac, več onaj model. NA kraju istina je i to, da svak odluči se i za model, koj mu za njegove potrebe odgovara, a za sve ove radove, onaj model ,možda vijeruj nije baš nešto pravi izbor.
Ima i ova tvornica bolje-dovršene super strojeve, al što bi bila onda meni tvornica, kriva, ak nisam izabrao pravog modela hehe.

TAko, da je moja usporedba sa starim traktorima izpred 30 godina bila je mišljena za model tvoj i moj. A sretan si ti, ak stroj onaj zadovoljava sve tvoje želje i potrebe.
No zaista, koliko onaj stroj Normal verzija košta novi, kod kunkurencije priznajem, da nešto dosta boljeg ne možeš dobiti, osim AGT daje za isti novac osijetljivo više, jer sam se ga slučajno spomnijo.

Jer kad uspoređuješ, trebaš usporediti isti cijenovni rang i opremo. Za loših 17 hiljada nešto superiornog ne možeš pronači. POgledaj onda rand cijenovan oko 19 hiljade. Ima onda tamo više traktora, koji su dosta bolje opremljeni, a k AC Normal verziji dodati treba samo loši dvije hiljade i dobi se osijetljivo bolji stroj. To sam mislijo.
Kazati sam htijo, da bi ak bi kupovao novo, radije dodao kakve 2 il 3 hiljade više, za više opremljen stroj. Ili bi bijo u izboru i AGT 850, koj bi meni sigurno zadovoljavao potrebe, koji je toga ranga najpovoljniji.

Gledao sam za 19 hiljade i NH-ja bez kabine 50ks, al se ne sijetim više, što od opreme ima.
No ništa se neče prepradavati kod mene, i nek služi mi dugo-nadam se. I isto tako i kod tebe. Nek se te drži sreča.











reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 11.06.16 21:20

Za moje potrebe je normal dosta, i ja bi volio imat dva kvacila ali ne treba mi, uvijek moze bolje, ja bi rade kabinu nego bilo sta drugo,različite su potrebe ali pitanje je i isplativosti. Nadam se da ce me sluzit hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 12.06.16 11:36

A kabina je i nije. Kad jo staviš, naravno da ju nečeš svaki dan montirati gore dole. A kod mene za rad izpod starih sadnih vočka il vučenje drv iz šume smetalo bi. Pored toga onaj traktorčič kod mene samo okolo kuče po parcelama vozi sporo, pa ni nimale potrebe, da bi jo stavijo. Dobro dođe, kad teraš dosta puta po asvaltu daleko. A kod mene ni ni registrovan, pa ne ide na asvalt.

Ak dozvolite forumaši od mene još jedno štoriju, kojih sam pun, napisat ču još jedno vezano na AC.
Bilo je tamo negdje 20 godina nazad. NEk čovijek u moji okolini imao je kod kuče pijeskokop. Sada zatvoreno in zapušteno sve. Ni nitko tamo ne živi, samo krave pasu se, jer dediči dali sve u najem.
Čovijek par godina prije smrti kupijo Ac novi. Negdje od 35 ks koliko se sijetim. Tistih godina ja Ac malo puta il nikad u životu nisam ni vidijo, ni sreo nigdje. Al imali jesmo mi tada još dva TV-ja i ništa drugo. NEkog dana idem ja sa TV 826 po pijesak i vidim taj Ac. Nisam mogao skinuti pogleda sa njega. Vlastnik, stari čovijek, jako prijazen kazao mi, ak mi se sviđa, da nek malo peljem. Nisam nešto vozijo. Sijedijo na njemu, al vozijo sam ga samo par metara naprijed i nazad. NAravno, da sam ga htijo imati. I duge godine bila mi želja. Tekom par godina vidijo sam na slikama AC Country 40 ks. Želijo sam ga tako, da išao do moje stare majke i pitao ju, ak možem na kredit uzeti i zastaviti zemeljsko imanje od nje. Baki uskoro izpale oči sa rupica, al naravno nije bilo ništa sa toga. Kamoli, da bi dodala još kakav svoj novac.
No malo za tome, kupijo sam onda polovnog Zetora. Wink

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 12.06.16 15:03

Kabina mi meni po zimi bila odlicna, moj ac u zadnja dva mjeseca nije napravio pola sata rada,po ljeti ga ja ne koristim. A tako je bilo i kod mene samo ja sam ga brzo nakon toga i nabavi
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 12.06.16 20:26

No, osim sakupljanja mrve ga ni ja poleti ništa ne koristim.

A za odluko o nabavku kabine treba predviditi sve poslove, što radiš, da gdje ne zasmeta. Ja je ne bi namijestijo ni, ak jo za đabe dobim. A na zglobaše još težavnije je namiještati kabino i drugačije so od kabin za fiksne mi se čini. Od kumiča AC ima kabino. Sve ok, al tužno je, ak ima za dostop do armaturke maleni prozorčič. Znaš sam zbog čega. To je onaj model sličan našem, sa armaturko na prednjom dijelu. Kod najnovijih to je sve druga pijesma. TAmo je sve dovršeno, kako treba biti. No a tamo je i cijena dovršena.

A ak je tema AC i slobodna debata, omenil bi i jedno boljko one starije serije 5400 F od kumiča, da koči samo preko pogona. Znači nema namiještenih kočnic na prednji osovini. I to zanči, ne koči kad pogon se izključi. A ovo je kod traktora sa ovakvo razporedbo težine bar po meni životno opasno. To kazao i sam kumič, i zablokirao izključenje pogona, da uvjek vuče, negledajuč na šteto koja može se dogoditi na transmisiji il na par puta bržem trošenju gum. Pregovorijo je tako i svog druga iz obitelji, koj isto ima AC za različtim kotačima, da zablokira ručko i on.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 12.06.16 21:59

A neznam koliko je to potrebno, bi bi imo 4x4 jedino ako punu prikolicu vučem inače nema potrebe za toliko jakim sustavom kočenja..
Meni bi kabina bila super za po zimi kada drva imam vozit, a znam vidio sam onaj prozorcic, a najgore je na zglobnom radit kabinu pogotovo ovi koji su malo kraci u odnosu na nove,na fiksnom uopce nije problem napravit kabinu
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 15.06.16 20:33

Nije sve baš tako. Možda ne poznaješ tog prolema, kad si uvijek vozijo po večini ove sa stalnom vučom svih 4 kotača. Kod ubrzavanja nije problema, al kad želiš stati sa ovakvim traktorom u momentu, il sa teretom nizbrdo, može se SVAŠTA dogoditi vijeruj. I kod standardne oblike traktora je to problem, a kod ovakvih kao je AC, sa motorom izpred prednje osi je još gore znaš. Kod nas ovdje okolo kruži toliko prič oko događaja oko neuspelog kočenja nizbrdo, jer nije bilo kočnic spredaj, da ne povijeruješ. I kod meme 2 puta došlo je uskoro do havarije, srečom srečno izašao uvijek sa Zetorom. Al zna se dogoditi, da te nekad u kojoj priliki sreča napusti.
No kumič kazao, da se sa samoutovarko na asvaltu na jaki nizbrdici prema kuči nikako ne uspe sigurno zaustaviti, a nedaj bože, da prema njemu koj pripelje.

A ni na fiksnom AC nije nekva uživancija staviti kabine, jer opet nekva su skretanja prednjeg kraja. Ide, al kabina je sa jako malim vratima, jer smeta prednji blatobran, koj se skreta. NA oko jako ljep je traktorčič sa kabinom, pogotovo sa original AC- jevo, kakva je kumova, al kad uđeš u njo, vidiš kako je mala za ulaziti. Kod Zetora dvije čovijeka možedu se sresti na vratima heh. Najlakše je na standardni obliki traktora, gdje je sve fiksno.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 15.06.16 22:43

A neznam, ja sam obicno na traktorima sa stalnim 4x4 al ja po voznji nisam mjerodavan heh ja vozim kako vecina normalnih nebi hehe
Ma previse vremena uzme za radit doma a skupa je za kupit novu
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 18.06.16 23:39

Pozdrav

Koji model traktora Antonio Carraro ima prednje kočnice.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 19.06.16 10:24

Imaju, imaju, al izabrati treba pravi model heh, zato kazao sam Krompiju, da ak želi čovijek imati nek ozbilni traktor, treba izabrati i pravi model, koj ima sve potrebno opremo, jer i AC sve nudi, al žao naravno cijene sa svako sitnico, koju dodatno poželiš u srcum cijena expandira u njebo.
Znači, kočenje namiješteno imaju modelovi na obadvim osovinama kod snage traktora iznad snage 58 ks, al sve druge manje koči pogonska osovina prednjih kotača. Kdje ima stalni pogon, nema problema večeg, al problem objasnijo sam kod modelova bez stalne vuče.
Trebamo znati i to, da ni model sa stalnim 4 pogon nije bez boljk, koj nema kočnic i na prednji osovini, jer sa izkustvima sa radom svi znate, da na jako klizavom terenu na nizbrdici, kod veče težine priključaka, kod kočenja jedan kotač ide naprijed, drugi nazad(ak ni uključena prednja blokada diferencijala) i može doći do zasukanja zadnjeg dijela traktora. TO moguče je riješavati sa stavljenjem dodatnih kočnic na prednjo osovino, il da se umijesto straga, kočnice namijeste na prednjoj(kako imao je moj model Ferari 26ks)!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 29.06.16 13:19

Evo moje pile hehe naravno ova koja se više sjaji sunny

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 27wwow10
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 21.07.16 13:16

Pošto sam več dugo nazad pričao o nekvom drljanju osovina, koje se stvaraju u 1 brzi, nad neobterečen ide po blagoj nizbrdici svakog nešto vrijemena po putu, sada mi to nije dalo mira. Sličan zvuk ima, kad u slobodnom teku motora(leru), ima izbaceno brzino, al reduktor ručka uključena). Odlučijo se malo na brzino to iztestirati zašto, što, gdje, kako i što učiniti. Pošto sam se razpitao kod poovlaštenog mehanika kod Agromehanike oko toga, odmah se mi nasmijao i kazao, da ovo često se kod ovih modela događa, a nešto dosta osim zamijene osovin do mijenjača, koje su 3 komadi ne ide napraviti, a i nakon nešto vremena, kad osovine ljegnu, sve počinje od početka, kao prije. Kazao mi, ak nije drugo ništa oštečeno, nek pustim sve na miru.

Predpostavka moja bila, da drlja jedna od osovin izpod stuba volana(sredine). Tamo ovaj model traktora AC ima napraven vezni spoj prednjeg i zadnjeg trapa sa nekakvog jednostavnog debelog savijenog lima, debeloga najmanje 5 mm u obliki kutije otvoren odspodaj. To su ove dvije osovine. Tanja pogon od kvačila nazad prema mijenjaču(mastan dijo vidi se okretna čahura OSCTIO zgloba), a deblja je pogon straga sa mijenjača prema prednjem diferencijalu. Vide se suha ripna spojne osovine, koja premosti razdaljo od prednjeg do zadnjeg trapa:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0018
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0019
KAd pokušaš okretati rukom ovo spojno osovino, osijetiš zračnost mali stepenj okretaja, a to je sasvim dovoljno, da u neopterečenem stanju počinje po mojoj predpostavki drljati. ZAto sam na brzino od 10 minuta izradijo malo drveno testno kočnico, koju sam mukom(bez stavljanja traktora na kanal za šaraufanje), namontirao na osovine. Sa tim sam napravijo kao nekvo kočnico, koja spriječava slobodno drljanje tekom neopterečenog stanja transmisije:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0023
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0024
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0025
Zaključak testa:
-Zvuk drljanja u slobodnom teku motora prestao, kad uključen reduktor i izbacena ručka brzin.
-Lakše je uključivanje  ručke reduktora, jer ne zakrči, ak prebrzo uklučiš nakon mirovanja reduktor. Izgleda ,da ovo deluje kao nekvi sinhron, jer imaju stari nekvi traktori bez sinhronov ovakve "kočnice" original u mijenjaču napravene, da lakše mijenjavajo. Ovakvo ima i Zetor 52, al za modele sa sinhronima kod njega neznam. zato mi se čini i ,da na dole ljepše mijenja prema tom AC-ju.
-treče sam shvatijo, da nizbrdo tekom vožnje u 1 brzi nepopterečen po blagi nizbrdici drljanje još uvijek se dešava ,al u dosta manjoj veličini. Malo je zvuk samo zagušen. Sa tim sam došao do svaćenja, da drlja ne samo vezna osovina, koja je sad zakočena drvenom kočnicom, več i ova mala osivina od kvačila, koja dođe sa prednjeg trapa od kvačila, viđena na prvoj slici.

A i imam još malu ideju, pa ču i još nešto iztestirati oko ove osovinice od spojnice. Kad nešto izkemijam i iztestiram, javit ču. Kad bude vrijeme i želja po radu heh.
-
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 23.07.16 12:30

Evo zadnje riječi oko testa oko pogonske osovine. Izradijo sam u radioni po vlastitoj presudi šelno -objemno spojko, prepileno na dva dijela, da se može namijestiti na osovino i spriječava bilokakvo micanje dvih osovina na ripnama. Bolje sam pogledao zubove ove spojke na traktoru, al njihova oštečenost je zanemariva, da ne kažem u hiljadi radnih sati ni 10 postova. A sa svakim procentom zna se drljanje(buka) zna se povečivati. TAko ovakva šelna kao da bi kazao zavari dvije osovine u fiksno togo vez. Napravijo sam ju, jer htijo sam povezati osovino, koja dođe sa prednjeg kučišča od kvačila, sa vezno spojno izpod ručk mijenjača, jer ova vezna ima prošlih dana napraveno kočnico koja sprečava drljanje. Predpsotavka je bila ,da tako se če i prednja osovinica smiriti ukupno sa vezno.
Zaključak-ugotovitev:
Zvuka u slobodnom radu motora na mijestu, sa uključenom bilokakvom ručkom,( il reduktora il brzin), ne čuje se. U vožnji nizbrdo po blagi nizbrdici neobterečen u 1 brzoj ponekad intervalno začuje za drljanje za kratko vrijeme, al jako prigušno, kao sa velike daljive prema prije, da mogu kazati, da prigušen do 70 postova. Zvuk koj se još čuje, sumnjam, da se stvara u prednjom kučištu na razdalji od kvačila do izlazne male osovinice, koja sad ima šelno namiješteno. Ko, i zašto i samo u jednoj brzini, niko nezna. Sve je još zanimivije, jer sumnjam, da tamo više nikakvi dijo osim ležaja na toj osovini od kvačila ne postoji. Osim, ak bi došla buka od sistema prednjeg pogona(znači spodnje osovine), što se sad kaže još virojatnije, al opet ne, jer zašto bi onda šelna na osovini kvačila prigušila ovaj zvuk, pšto nema sa dolnjo osovino nikakvo vez, osim preko mijenjača.
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0028
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0027
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0029
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0030
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0031
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Fotografija-0034
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 16.08.16 20:36

Nikako mi več duže vrijeme ne ide u glavo, da po katalogu između prve brze i druge brze nije više od 2,4 km/sat razlike, pa se odlučijo isto kao Zetora provijeriti i taj AC sa Garminom. Inače tekom upotrebe mi se uvijek činila jako velika razlika, pogotovo veča od napisane na katalogu-prospektu.

U katalogu brzine kretanja podane jesu kod max vrtnje motora(3000), koje Ac sa motorom od VM ne postiže, je ima on vrtnjo max 2600!. TAko, da ni tu nije moglo držati istinu brzina kretanja u katalogu. Pored toga na mome traktoru namiještene su gume 260/16", koje u kataložima valjaju za druge najmanje po višini od 8 mogučih, koje stavljaju na ove male prčote. Njihova je višina 770 mm.

No, test sam radijo kod 2400 okr/min, do gdje se on najviše upotrebiva, a pored toga nisam ga mogao izmijeriti u najbrži brzini, jer relijef terena nije to dozvoljavao, pa sam se sijetijo veličine, ki mi jo je javljao obcestni radar, kad sam se vozijo mimo njega isto na ovakvim okretajima.
Zaključak testa:
Veliko iznenađenje, koje potvrdilo moje sumnje, da prospekti nemaju istinitih veličin. Ali najzanimivije je na kraju svega to, da upravo brzine, koje se najviše upotrebivaju kod transportu po uzbrdicah u običnom transportu npr sa prikolicama na loših putevima i nek bi to bila brzina između 5 i 9 km/sat, znači 4 spora,1 i 2 brza ne drže jim veličine u katalogu.
Saznao sam, da 4 spora zaista nema velike upotrebne vrednosti, (i nikad je nisam koristijo) kao mi se činilo i tekom upotrebe, jer umijesto po katalogu 4,35, ide samo 3,8. Ostajeju onda samo 1 i 2 brza, koja nek bi išla 1 brza po katalogu 6,7, a Garmin izmijerijo 5,6, što se meni činilo i na oko, da ide sporije nego TV 418 u 2 brzi. Znači i ova je prespora. Ak idemo na 2 brzo, koja nek bi išla 9km/sat, Garmin opet dao mi prav mome osiječanju, da ide brže. Išla bez problema okroglo 10 na sat.
Kraj zaključka:
Postoji prevelika rupa između 5,6 i 10 km/sat i traktor če se virojatno mijenjati. Uskoro sigurno za traktor sa svim 4 kotačima istima, al koj to bude i kada neznam. Firma nema veze, može biti i AGT 850, koj je na oko indentičan mome ali u svakome 100% primeru treba imati više od 10 brzin naprijed, al za nazad bar 4. NAravno, ne bi bilo loše i dvojni moguči obrati stražnjeg vratila.
http://www.mojalbum.com/reider/antonio-carraro/foto/23272104
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 18.08.16 21:14

Eto, tek sada shvatijo sam, da modela Jona više ne postoji. Nema je više heh.
http://www.antoniocarraro.it/en#
Sad su jo mijenjali modeli TN-Major. NAravno sa slično opremo, al novijim dizajnom sa armaturno ploščo na stubu volana. Phuh, jesu zaista ljepi, al po mome užasno skupi. Ne poželim ni pitati, koliko to košta. Sa bar malo željo po bilokakvoj dodatnoj opremi na najosnovnijem prođe po mome preko 20 hiljada...

A sad vidim, da veterani Tigrone jesu još u ponudbi, kao moj Tigrone i Supertigre via Krompi, tako,da nisu za na odpad hehe. No imaju prednjo haubo malo drugačije obojeno. A kako bi kazao Đorđe Balašević- sve drugo su samo nianse...hehe

Najviše sam se uzbunijo, kad sam vidijo, da osnovna verzija snage 70 konja nema ni draft in pozicijon kontrol hidravlike, jer jo treba doplatiti. Ak sastaviš traktor po svojim željama, onda te doslovno očerupajo na kasi, kad ideš ga platiti hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 18.08.16 23:03

Sad se prodaje na njuskalu ac supertigre 5500 za 7800e ima sinho mjenjac i dva kvacila, jedan za traktor jedan za kardan, i jos dosta dodatne hidraulike. Novi su skupi ali i vrijede, jednom ce doc novi i kod mene hehe kad se ovaj stari umori Razz
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 18.08.16 23:08

Sinhro mijenjač na Supertigre? Ej nema ovo sinhro mijenjača po mome! Ima samo dvije ručke, al crvena jeste za kardan.
Kako je napraven kardan, još sada nisam potpuno siguran, ak rade kao kod Zetora na tim Jonama!
sad sam pronašao cijeno za ovog novog Majora, zamenika Jone -osnovan sa gumama 7.5x16 košta 21 hiljade!
Preskupo jednostavno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 19.08.16 13:08

Ima ima ovaj koji ima dva kvacila ima i sinhro mjenjac, vozio osobno, sljedeci moj mora imat to dosta znaci, pa kad gledas cijenu za novi traktor od 50ks nije strašno i taj novi ide na 98cm ispod metra širine
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 19.08.16 16:25

Jel to pričate o modelu [url=http://www.antoniocarraro.it/sfogliabili//depliant%20MOBILE/T_MAJOR/T_MAJOR_EN/index.html#4/z]http://www.antoniocarraro.it/sfogliabili//depliant%20MOBILE/T_MAJOR/T_MAJOR_EN/index.html#4/z[/url]

Velika prednost su mu blokade oba pogona, ali puno toga kaj bi trebalo biti u osnovnoj ponudi je tek u dodatnoj opremi. Ja recimo na svojem još nisam koristil PTO na 540. Uvijek koristim 540E koje postiže kod 400 okretaja manje. Znači da, ako bi mi zmanjkalo snage kod 540E, mogu koristiti 540.
Bilo bi puno bolje da su mjenjaču 8+4 dodali sinkronizirane polovičke nego 3 grupe po 4 brzine. Ukupno je jednak broj brzina, a kod korištenja kao dan i noć.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 20.08.16 7:20

Obadva ima ta potpuno prav! O ovome Majoru se ide, samo, kak ja gledan kruto šasijo tog modela. Ljepi si, al cijene nabili zadnje 5 godina do njeba. A za osnovno verzijo koliko vidim nemaju ni dva okretaja kvačila. Sve doplata. I AC dava gume gore 7,5/16, al Ferari 8,5/16. Znači štedijo pri tome. Najviše nudi Goldoni Star po mome, što se dobije i tak oi kvalitet. Al vrga meni je pre veliki to traktor inače ne bi gledao naokolo ni malo. Kupijo bi ga.
Ne znam, dal AC radi ove Majore sa Sinhornizovanom inverterom, jer Ferari ga ima, a za AGT znam, da je sinhron samo na brzinama.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 20.08.16 8:36

Star nije ništa širi ni duži od AC-a 5500. Jedino je viši, ali postoji i niža vezija koja ima klirens 23 cm i veću stabilnost na nagibima. Ako baš hoćeš "traktor s nosom", pogledaj sad na Agri. Postoje i druge marke. Ja sam za svoje potrebe (jedan traktor za sve poslove) procijenil da mi Star najviše odgovara. Kvaliteta se bu tek testirala, još je premalo radnih sati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 20.08.16 8:55

Podoločeni radovi pa upravo zahtijevaju pravih 540 na vratilu, al nekvi voje još manje. U primer, na sakupljaču mrve trebam potpuno spor kardan! A na frezi trebao bi više...

Ako je kod kuče samo jedan traktor, onda je taj Star najbolje biranje da.
Zaista me zanima, koliko je za duple okretaje vratila doplate kod AC MAjora. Pitat ču.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 26 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 26 / 33. Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.