Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav od reiderja 1

+9
reider 1
iwanho 1
Dubravac
fireman.peter
Admin
tomo522
Krumpironja
jozef.kc
abarth
13 posters

Stranica 7 / 17. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next

Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 05.05.15 18:42

reider 1 je napisao/la:Borba između graničnika i sinovog auta?heh.A pametniji popustil... ili kako se vodi priča o tome??heh.

To sam ja prvo pomislil, ali mi je sin rekel da je tak bilo kad je došel pa je moral auto parkirati više desno.
bila je tu izgleda borba pasa i mačka.

Sad sve miruje ili trebam uglavnom traktor i malu prikolicu. To i frezu koja je iza traktora mogu izvući čak bez micanja auta jer je između drva i auta dobrih 2 metra razmaka.
Kad bu došlo vrijeme da se još malo igram s plugom onda nebu išlo bez micanja auta i obje prikolice. Na sreću su prikolice jako lagane tak da ih nije problem maknuti. Jest da se utroši nekaj vremena, ali u penziji vrijeme više nije novac.
Nije da bi mi škodilo više prostora, ali znaš kak se veli pri nama. Pokriješ se toliko koliki pokrivač imaš.

Dok tvoje šupe i garaže služe svrsi bez većeg održavanja, samo ih koristi. Ipak je to komotnije.
Znači preša je spremna za probu. Odlično. Very Happy   Jel buš prvo probal na prazno, bez krme?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 05.05.15 23:42

Pa pokušal sam jo več na prazno Neutral U temi remont je video.

Točno tako.Dok stoji i drži vodo,nek stoje.Kad se količina strojeva smanji možeš opet koju koristiti za skladišče drv za palbo.A kad odkaže krov do kraja-onda i zapalim u peči i njo-šupo mislim.Tako se kod nas oduvijek radilo.E gdje nisu stajale šupe,al stroji su ti svejedno hvaležni bilo kakve da jesu,samo da su na suhome.




Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 06.05.15 8:22

S obzirom na to da uvijek koristim opciju "pogledaj postove od zadnje posjete", ne znam kak mi je promaknul video probe. No sad kad znam da postoji, bum ga potražil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 13.05.15 23:53

Evo slike pripreme na kositbo sa vrtnom traktorom.Niakko nije htijo kositi.No na kraj uskužijo,da sam preokrenuo nože,kad sam jih brusijo.Ljevi nož dao na desni kraj...
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0004
Evo priprema na sijetvo kurbosa-buč za ulje.Al kolega mi obečao spremač za sijetvo za raditi 3 jarke ujednom,da mi ga da.Pa idem nekog dana po njega  sa autoprikolicom.(ako si ne premisli).
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0002
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0003
Eto i razvila se jaka oluja tog dana,kad sam mislil iti motorom na susrijet motorista u Goričko SLO(granični prelaz Hodoš).Eto pa sam išao na kremšnito sa autom u MB i gledao samo iz terase van.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0005
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 15.05.15 10:41

Izgleda da je večina tvojih priključaka više namjenska. Ovakvo kaćenje prikolice za plug je posebno dobro došlo na jakoj nizbrdici ako otkažeju koćnice. Samo spustiš plug. Laughing
Čini mi se da je ovo na zadnjoj sliki most na Titovoj cesti. Na tom mostu sam imal nezaboravan doživljaj dok sam studiral u Mb. Ispred mene je peljal jedan sa stojadinom. U jednom trenutku, približno na sredini mosta, se nagnul na jednu stranu, a njegov zadnji kotač je projuril pored njega i nastavil prema centru. Nije se zaustavil do prvog skretanja s mosta. U onom trenutku mi nije bilo jasno kak je mogel otpasti cijeli kotač. Kasnije kad sam na svojem stojadinu mijenjal ležaj u zadnjem kotaču, sve mi je postalo jasnije. Vnjaku košuljicu lažaja drži segerov osigurač i rub je dodatno raskovan. Ako hočeš promijeniti samo ležaj bez kučišta, mora odtokariti kučište da bi mogel izvaditi stari ležaj. Zato su se ležajevi u zadnjim kotačima uvijek mijenjali zajedno s kućištem. U ovom slučaju je netko pokušal proći jeftinije i sreća da je vozač bil priseban pa se unatoč zimskom vremenu nije dogodila veća nezgoda. Ja sam ga zaobišel po traku za suprotni smjer jer srećom tamo nije bilo nikog.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 15.05.15 18:55

Ja kuka je,da mi ne treba dva traktora za setvo.Tak osi vozim sa sobom alat i seme za sadnju.Nije to za velike teže,to znate svi.Pa maka je prikolica uskoro prazna kod kretanja drma traktor levo desno.

No kao sam večputa kazao-ovaj priključak za sadnju je napraven iz Oriđi Batuje pluga okretača za TV 418.A kotač za dubino je od samoutovarke KEmper koju imam,al je prerađena u trosač stajskog đubriva i heder za mrvo ne treba mi.

Titov most ja.Moj se otac sijeti kao klinc,kad su ga radili i poslije ga testirali sa tovornjaki punimi šodra,ak če izdržati.
No onaj most prvi niže po strugi Drave(neznam mu imena) od toga na sliki sad se reparira.Al mi bogami to se čini meni jako dugo(od zgodnjeg prolječa pa do sada).Čiste ga od hrđe i bojiju sa plavo boju.Ljep je sada,al nije do kraja gotov.Bilo je i problemova oko radova na njemu-neki ljudi došli su,da prijave uništenje auta-boja ,koja se boji kompresorom jo vijetar odnjeo ga na okolo i opišao aute.

A ovo oko stavljana ležaja sam jedno pričo več i ja čuo od kolega.Na nekom modelu Audija je on samo sa jako silo uprešan u kočište.I treba ti ozbiljna preša za izvuči ga.Htijo promjeniti sam,al mu na kraju trebala pomoč redovitog mehaničara.
Kod nas opet isti dan kao na sliki-kišan i mrzlo ko vrag.Izblojšanje može se očekivati jutri poslijepodne i mislijo sam iti na opet jedan drugi motosusrijet,al čini mi se da če opet zapasti.Bit če hladno,pa maka neče biti kiše više.Al vračati bih se trebao iz Ormoža usrijed noči na motoru-težka bude to.No vidjet čem.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 15.05.15 22:11

Je, jako je zahladilo. Zapravo su promjene prenagle. Prognoza za sredinu idućeg tjedna pokazuje da bu ponovno blizu 30. Srećom je palo nekaj kiše, pri meni blizu 20 litara po kvadratu, a jučer kad je počelo, bilo je s jačim pljuskom i malo jako sitnog leda (ko pšenična zrna). Ništa opasno.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 17.05.15 22:21

Bilo je i kod nas tog pšeničnog zrna.bilo je ga na njivi više nego posađenog zelenja. Rolling Eyes
Al nije napraivjo nekve štete.

Temperatura bude išla na gore,al mene zanima kakav bude tjedan po ovem prihajajočem,kad imam naplanirano moto turo.
Bijo na jednome bajker mitingu grupe Cest bon -Ormož(dvorišče Renault servisa).
Usput posijetijo sam i jezero Ormož.karte kažu mi,da je pola jezera hrvatskog.Gledao malo životinje i slikao spominsko tablo EU taktičnega uništavanja industrije-to je tvornica šečera Ormož,koju zatvorila EU.I bacila poljoprivrednike cijele SV SLO u jake probleme(tako napravila prostor austrijskoj firmi šečera,da ima sad ona naše posle).Eto tako ljudi moji-što severnjaki nisu mogli sa tenkima desetletja nazad ,to budu napravili na finiji način danas.Na ne pričam o vinarstvu Slovenije.Eto obečane slike:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Ormosko-jezero-5
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Motozbor-cest-bon-2015
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Ormosko-jezero-4

Nek živi EU Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 18.05.15 8:12

Lijepe slike. Mene je uvijek malo strah biti na ovakvim kosim obalama. Ako se slučajno poskliznem, imal bi prisilno kupanje.

Ovi ratovi koji se vode konvencionalnim oružjem su izazvani da se smanje zalihe starog oružja kako bi se na mjesto proizvelo novo, modernije.
Oni glavni ratovi se vode puno perfidnije. Veliki zakonskim mjerama uspostavljaju ekonomsku kontrolu nad malima. Pročital sam članak da je nekoliko institucija utvrdilo kancerogenost glifosata u totalnom herbicidu, ali na to nitko ne reagira jer ga proizvodi Monsanto. A obolijevanja od raka su se znatno povečala s početkom primjene totalnih herbicida koji se navodno razgrađuje. Samo nije napisano da se razgrađuje na kancerogene elemente koji se godinama zadržavaju u biljkama i plodovima biljki koje su bile bile tretirane ili su rasle na tretiranom području.
Žalosno, ali sve neumitno ide u smjeru prevlasti manje grupe nad većinom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 18.05.15 21:57

Prevladaju da ali ne za dugo Laughing Svakome od nas u njemu kuca ura trajanja i niko nije se tome izvukao.Ni sam Stalin,kojega bojali su se ljudi i kod njegove smrti,pa Vlada Tepeša-Drakule,Napoleone...Matilda nije koruptivna i od nas ništa ne žele osim života...
Zanimivo srce kuca cca 1 udar na minuto.Ma nekvi kažu,da sešteva sekunde.Ja kažem,da jih odšteva,koliko nam ostalo vrijemena.
Dosta puta sjetim se nekve riječenice soradnika,sa kome sam debatirao-filozofiral o tome i onome jedanput.
Nije znao što nek mi odgovori na moje filozofiranje ,pa mi rekao:Pal jepo je i živjeti,a i umrijeti.Tako mogu kaazti,da nam je u svakojem primeru super... Neutral
A ovo oko Monsanta jeste -bilo je jak odosta napisanog...

Ok promijena teme heh:

Ivanhoo-bijo sam tako pogumen stajati tamo,jer bila voda duboka tamo na tome mijestu izpod kosine cca 20 cm heh,inače ne bih ja to izazivao sudbine...
Bijo je jedan najljepših dana po moje u ovoj godini tada na tom mitingu...Nije bilo vijetra ,ni hladovine jake osim malo da kad sa vračao kuči ob polnoči.U jedno smijer bilo je točno 54 km,al po najkračem putu.Ponočna vožnja mi se nikad nije sviđala-ni sa autom,ali nije druge.Ak nije daleko radije vozim domu,nego stavljam šotor i ga 2 puta razgrtavam,motam,sušim...No da ne zaboravim i punjenje zrakom blazino itd...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 18.05.15 22:29

Matilda nije koruptivna, ali ima nedokučive kriterije. Još se nije rodil kojega ona ne bi prije ili kasnije posjetila.
Ima jedan vic kak se stari deda htel skriti pred Matildom. Zaključil je da bu najbolje da se skrije u dječji vrtić jer ga tam sigurno ne bu našla. Dok je ručal, potapša ga ruka po ramenu i čuje kak ga dama pita. Kaj radimo? Papam (jedem), odgovori deda. Lijepo se napapaj pa onda idemo pajkiti (spavati).
Sigurno si se vračal kroz Juršince. Krv nije voda. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 20.05.15 21:16

Taj vic znam,al mi se čini,da je dukši.Prvo bijo djed u domu za stare ljude.Tamo ona luta okolo,on jo vidi i pobijegne iz doma i ode između djece u vrtec ,se sakrije između njih za stolico i jede sklonjenom glavo.No i onda ovaj dijo,kojeg ti veliš nastavlja se mojemu heh.No takvo verzijo sam ja čuo.

Opcije je iti kroz Juršince da.Al nije tamo takva dobra cesta-put.Trasa Ptuj -Desternik-Trnosvska vas-lenart.Tamo je ti najbolji put.Al je jaki ovinek-krug,kad se voziš po magistrali od Ormoža prvo prema Ptuju i onda prema Lenartu.Put ti je oblika slova "L".Tako bilo mi je najbolje,da idem Iz Ormoža na Moškanjce,pa na Mezgovci ob Pesnici,Dornava,Pacinje,Spodnji Velovlek i dođeš na glavno magistralo Destrnik-Trnovska vas,Lenart...
Tako sam presekal put.Al u tami bez garmina ne bi imao nikakve šanse.Obavezno skreneš sa puta u Dornavi.malo je tamo zakompliciran sistem puteva.2 puta naazd u prošlosti tražijo ovaj krajši put,al uvijek zaj...Na da bila mijera puna,sjetim se,da kad sam skrenuo sa puta i vozijo prema Ptuju,jer nisam u pravo vrijeme skrenuo desno,zaustavijo me policajac i bemti-puhao sam u 22h večer.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 20.05.15 22:55

I kakav je bio rezultat?
Nadam se da 1:0 za tebe. Very Happy




PS
Ne mislim da si napuhao 1 nego da si pobjedio pošto je bila nula.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 21.05.15 10:17

Od 16 sati pa do 21.30 kad sam od tamo skrenuo,popijo 3 piva od pola litara,pa neznam dal čiste ili dizel(sa Cokto),i bila 0.Mislijo sam,da bar malo če kaazati.Virovao,da ne previše,al bar nešto.Ali 0 pokazalo.Onaj prijatelj,koji me sljedijo,nije mu trebalo puhati-samo ga pitao policajac i nije trebao puhati.

Zna se kakvi su problemi,kad motorista zaustavi policaj i to u ponoč.Dokumenti su najviše puta negdje duboko sakrivani u đepovima al ti imaš rokavice gore,,vso odjelo zatvoreno i najviše puta sovozač straga,ti spustiš volan,tražiš po đepovima,a ak on samo mrdne straga,padne sve okolo.Pa da ne zaboravim-tad u ponoč je TAMA.


Eto pronađene slike,koje nisam pokazati imao vrijemena:
vožnja drva za palbo u kučo iz drvarnice ob šumi:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0013
Ugrađena vtičnica za izpuhavanje preše na Zetoru straga(pored EURO vtičnice za prikolico) i namiještena rotirka pored krova i namješte nkrov nazad:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0018
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0019


Zadnja promjena: reider 1; 21.05.15 10:49; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 21.05.15 10:35

Po tim sporednim cestama moraš jako dobro poznati trasu za vožnju po noći bez vodića (Garmina). Koda nas između Konjščine i Komina postoje tri ceste jedna pored druge. Do sada još nisam uspjel ići po onoj koju sam prije putovanja izabral. Na koncu je najvažnije da se sretno stigne na cilj, par minuta prije ili kasnije, uopće nije bitno.
Vic je takav kak si ga ti ispričal. Moja verzija je skraćena samo na ono bitno, Matildi se ne moreš skriti.

Znači da si bil bolji nek je Peter pretpostavil. Bilo je 3:0 za tebe. Pivice tebi, a nula policajcu. Very Happy
Čul sam da se alkohol smanjuje u organizmu otprilike 0,5 promila svaka tri sata. Naravno ako ga ne dotačeš.
Zato si ja poneki put dopustim da malo popijem ako mi je ostalo dovoljno vremena do putovanja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 21.05.15 11:03

Pitje nije loše sam ozbog policajaca.Ja ovdje priznajem,da ak jedno pivce spijem ,pa odmah krenem na put,nisam više isti kao prije.Pa je zato i za nas (i druge na cesti),da se ne pije,kad se vozi(osim dosta prije,nego se krene na put,kao ti veliš).

Hehehe-al Naši slovenački Matildi- Hildi(Tovšak),ne može se sakriti ni jedan eur novaca,ak se uspoređuje sa Matildo.Jer spronašla je vsak jedan i jednini novac od firme i pored tog još mali fond siromaka ,kojeg su punili radniki sami,kad su pobirali za nekog siromaka u svoji inicijativi.Tako da sad nije ni jednog eura novaca više.Je kao zubna miš...Pronađe Euriče(zubke),pa maka su pod jastukom sakriveni...

NIje bijo tako jaki problem u skraćenju puta do Ormoža,več me mali sakriveni putevi jače fasciniraju,jer dosta više ima za vidjeti tamo pa i to,da se uvijek ne vozikaš po jedno te istim putevima.

Garmin po večini krat mi jako pomognijo da,al dosta puta bolje i da ga ne uključiš.Gdje bi on htijo me voziti, ne može ni šumski traktor sa vitlo od 2x 10 ton i ralico spredaj Rolling Eyes I TO SE NE ZAJEBAVAM.Tamo gdje te on vodi ovdje do moje kuče tamo nije traktor mogao da vozi više nazad od 15 godina.Samo peški se može,a i tad trebaš biti jako sposoban,jer treba preskočiti duboki potok.Bijo mostiček za pješake al se srušijo.Objela ga voda i zapao on u potok.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 29.05.15 22:36

Eto ljudi ponovo kod kuče.
Neznam koliko vam znano bili smo prošle dane ja,naš Fajerman Peter i njegov prijatelj koji žao nije na forumu na moto turi u Hrvatskom primorju.Organizator in kolovođa bijo je Peter,koji bijo več tamo,al ja nikada.NO samo jedanput,a tad kad sam bijo mala djeca.Da odmah kažem,mi 3 ljudi koji smo skupaj putovali prije nikad se nismo sreli u živo.
PUt bila je nacrtana  nekako tako:
1 dan-mjesto susreta bilo je selo Prestanek na putu od SLO autoputa od Postojna prema Ilirski bistrici,pa do granice sa Hrvatsko.Onda smo ga direktno pičili do mosta na Krk,ogledali si ga in onda krenuli na potragu za našim forumašem Krompijem,koji je kao smo očekivali opet bijo jako zaposlen,ali je vrlo rad ostavijo započetan rad u bližini svoje kuče i došao nas pozdraviti.Bijo je to prvi susrijet mene i Krompija da se razumemo,al Peter ga vidjo prijašnjo godino.
Tako smo se dogovorili,da idemu na takozvano krompijevo "CUGO" na "GEMIŠT" hehe u Vrbnik.Usput pogledali smo Krompijevo mašineriju.I tamo poslije toga u Vrbniku su nastale ove ljepe dvije slike:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0006
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0044
Jako smo željeli sresti i IVAN KRK člana foruma,al bijo je zadržan od posla i se nam oprašal.
No problem bijo je,jer je se radila cesta do centra VRbnika,pa trebalo je iti peški do kafiča izpred koje stoji vaga za vaganje grožđa u sezoni.
NAšo druženje nije žao trajalo dugo jer bih nam otišao trajekt do Cresa,pa smo se rastali na Vrbniku i brzo skrenuli prema trajektu.
Drugi mi je bijo to put vožnja sa trajektom,pa bilo to zame velik doživljaj heh.
NA Cresu išli smo direkt prema Osorju i do kempa Lopari,a do njega direkt nismo došli,jer mi kilomtar prije zatajijo motor(došla smet u fergazer i zastao za momtent)Al smo mogli nastaviti za izletom bez večih problemova hehe.TO riješili odmah.
No u kempu nije bilo gužve,jer sezona tek počinje. U kempu bili su nam susjedi nekvi Njemci,koji nisu bili oduševljeni novih  hrupnih susjeda hehe.
Drugi dan sljedilo je ogled otoka Lošinj.No ovdje na točki razlgeda iznad Velog lošinja nastala je ova ljepa fotografija:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0047
Opet spanje u Lopari i drugi dan na Brestova išli sa trajektom tek u 9sati s jutrom.
Vožnja preko Pazina Motovun i BUje do Slo meje na Sečovlje.Onda naprijed na Strunjan gdje išli na SLo "CUGO"hehe.
NA Slo strani išli se sresti sa jednim moji prijateljem iz SLo foruma Storm from Izola,koji je primorec od uvijek iz Izole.Peter i Andrej išli su prije noči naprijed h kuči na Gorensko,al ja ostao kod Storma još jedno noč.
Drugi dan još kafa i direktn obez prestanka ni najmanjeg prevozijo od Kopra do doma tih cca 250 km.I bijo prije opoldneva kod kuče.
ŽAl je izlet kratko trajal i još teže je spoznanje da smo svi koji se srijeli tako jako dalek odoma,da se ne možemo dosta puta srečevati i pitaj boga kad če biti opet kakva prilika i gdje...

Slik je stotinje i normalno svih ne može se prikeljiti ovdje,pa ču tu i tamo potražiti i staviti kakvo eno od najljepših kad bude moguče.

U ovome trenutku ču se zahvaliti Krompiju,da si za nas uzeo vrijeme da nas sprejme ,tako Stormu iz Izole,koji nas sprejel na svoji parceli pa maka jako mu se žurilo na daljni nekvi put.

Hvala Andreju,da mi bijo dobra družba,pa maka virojatno on tu neče to prečitati jer nije na forumu.JAko bi ga želijo više puta sresti.Super je on za šale-za zajebancijo.Baš smo se mi smijali skupaj hehe.

No a na kraju normalno ne smije se zaboraviti največa ide zahvala našemu Petru Fajermanu ,koji je zaslužan za taj izlet i kompeltno organizacijo le toga.Na njemu bilo je sve.I bez njega virojatno od tog izleta ne bi bilo ništa več duže vrijeme.

Eto tako tu i tam oču prikeljiti koju sliko,kad pronađem oto sve u telefonima i fotkičima kod svih .

BIlo mi vas je u živo u čast sresti!!!!!!

Toliko za sada i LP svima.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 30.05.15 10:07

Bitno da ste došli živi doma, nadam se da ćete ponovit jednom prilikom taj đir hehe drago mi je da smo se konačno upoznali i da ćemo se nastavit družit hehe cuga je majka
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 30.05.15 11:32

Živi domu.Da.PA upravo Fajerman rekao,da na putu ,kad se vračali iz primorske,neko pao s motorom...
A ja na autoputu vidijo 2 nesreče sa autima.

Kao sam kaazo,šteta,da velika razdalja između nas.

Možda trebaš ti sad navratiti posijetu heh prije kad mi opet dođemo tebi hehe.Da bude fer(kao pjeva Ivana Banfič i Dino merlin-Nek bude fer ,nek bude iskreno):)heh.Možeš doči ,jer si dobrodošao i napravit čemo kakav đir po našim krajevima motorom sa tobom pa bude "CUGE"hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Admin 30.05.15 13:25

Pozdrav

Sretan sam  koliko i vi i raduje me to da če vam taj izlet biti vrlo  lijepa uspomena u životu, veseli me to da je sve prošlo u redu na putu, raduje me i veseli vaše vrlo lijepo druženje koje če vam ostati vrlo lijepa uspomena u životu.

Nisam ni sumljao u fireman.petra i njegovo  iskustvo i vještinu izrade plana puta ( rute ) znam kad on ima kartu puta da če vaše pustolovine biti uspješne i ispunjene vašim predhodno ucrtanim planovima.

Sve  što je daleko čini se nedostižno, no međutim nije to svaki puta tako, želim vam i ubuduče vrlo lijepe uspomene i postolovine na motorima ma gdje bili  gdje išli,  život je kratak i treba iskoristiti  svaku priliku jer kasnije je neće više biti..

Kad se skupe fotkice sa vaših druženja i pustolovina na motorima,  imamo otvoren Forum okupljanje forumaša ako ste voljni nekoliko fotkica podijeliti i u tom  kutku Foruma na radost i veselje svih nas ostalih bit ćemo vam zahvalni na tome.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 30.05.15 21:59

Reider, opisao si glavne aktivnosti koje smo imali a bilo je još i drugih doživljaja,  malih trenutaka koje čak opisati se ne može. Uglavnom ljepo smo se proveli, još jednom sam sreo našeg radnog Krompironju pa onda i Storma iz Izole tako da plan ispunjen.

Da vam kažem još jednu o Reideru kako sam se njemu nasmijao. Drugi dan ja se budim malo posle 7 i pogledam iz šatora i nema Reiderovog šatora. To me malo zbuni pa pogledam ako ima njegov motor na svom mjestu i tako vidim da je već sve utovareno na motoru. Nema ništa više za pospraviti sve je na motoru spremno za polazak a ja se tek budi a prijatelj moj još spava. Idem ja malo vani iz šatora pa da vidim gdje je on i vidim da on sjedi na plaži i čeka nas da se dignemo.Very Happy Very Happy on me uoči pa mi kasnije kaže da je ustao u 5 i da je istina ono što je jučer rekao: "vi ćete tek u deset da krenete" Very Happy Very Happy

A hebi ga, mi smo na godišnjem Very Happy

Admin
Ja sam malo planirao gdje ćemo i sto ćemo pogledati i tako smo išli na par mjesta na Krku u Voz i Vrbnik pa onda na Cresu u Osor, na Lošinju u Mali i Veli Lošinj, još na dva vidikovaca iznad tih gradova. Normalno da usput na koje piće,  ručak... Imao sam još u rezervi neke ljepe krajeve na otocima ali vreme prebrzo leti tako da smo onda preko Istre (usput vidjeli Plomin i Motovun) odmaglili u Izolu gdje je Reider bio vodič pa smo i tamo pogledali nekoliko zanimljivih krajeva.

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 2wd6ckw

Krompironja, Reider i ja.
Pozdrav!
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 30.05.15 22:59

Peter znaš ono crtanko iz djetinstva?JAjo i Pajo,kad jim je dijed kazao uvijek-"rana ura,zlata ura"hehe.Nije mi prijašnji dan bilo jasno,zašto Pero kaže,da bude drugi dan nemoguče,da uhvatimo ta pravi trajekt.No eto,to sam saznao drugo jutro ob 9h,kad sam vidijo,da moji kompanjoni još neznaju,dali su živi ili mrtvi hehe.No probudili se prije,ali životne funkcije imali su na nuli. Laughing  Laughing  pirat

Ma neznam-uvijek,kad ne lježim u svojoj postelji brzo se budim.To je oduvijek bilo tako.Znam iz motozbora.7h na jutro motorom sam po najviše puta več krenil od tamo.Največi je problem mokri šator.Pa ga treba pospraviti...

Još jedna sa putovanja-kapetan i prvi pomočnik
Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Fotografija-0013
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 30.05.15 23:08

E pa treći dan sam ustao u 5 i 10 minuta i bili smo u trajektnoj luki pre 8 sati Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 30.05.15 23:13

Da bilo je tako,al izkreno me zanima,kako bi bilo,ak me ne bi bilo.
Došli smo jedan sat prebrzo na trajekt rampo.Pa je opet pala "CUGA".hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 31.05.15 0:33

Cuga je majka hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 7 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 17. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.