Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motorne pile Husqvarna

+6
tony5
TomoVinkovic420
ssucur
tomotraktor
abarth
fireman.peter
10 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 21.09.14 22:11

Ako je samo to onda budu te tvoje Husky brzo odradile i ti si riješen Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by tony5 07.11.14 21:19

Pozdrav

I ovdje ču staviti slike motornih pila Husqvarna, modeli sa cijenama..

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Dsc046661

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Dsc046651

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Dsc046641

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Dsc046631

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Dsc046621

I za kraj zajednička fotografija obitelji Husqvarna..

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Husqvarna-motorne-pile

Klik za veću
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by TomoVinkovic420 10.11.14 13:21

Ujak hoce da kupi neku malu motorkicu za vocnjaka, rezanje grana i slicno, dvoumi se izmedju huske 136 i 36. Koja bi mu bila bolja?
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by TomoVinkovic420 08.08.15 21:26

Danas kupio Husqvarnu 242, nasao u oglasima za male pare i odmah otisao. Usput sam kupio i nov lanac. Za sada sam prezadovoljan radom, vidjet cemo sutra kako ce se pokazati.

Motorne pile Husqvarna - Page 3 BAMGkTx
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by TomoVinkovic420 31.08.15 18:38

pozz. Imam jedan problem sa motorkom. Nece da podmazuje lanac, ulje pumpa, ali jednostavno ne ide u vodilicu. Ocistim je ali opet nece. Okolo vodilice bude masno, ali lanac suh. Zna li neko u cemu bi mogao biti problem. Motorka je Husqvarna 242.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 31.08.15 19:44

Možda ti je naštelan premali protok ulja? Trebala bi imati vijak za podešavanje protoka pa ga malo otvori. Možda ti je filtar u rezervaru zaštopan pa ne može dovoljno povući. Novije pile imaju dihtung između mača i kućišta pa provjeri njezino stanje, dobro očisti piljevinu iz vodilice i rupice koja je u funkciji ko kanal za ulje.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by TomoVinkovic420 31.08.15 20:54

Ulje ide, pmpa radi ali ne prolazi u vodilicu. Pila je ociscena veoma dobro. Mozda je do vodilice jer je malo kriva. Zapela je ocu u sumi.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 31.08.15 21:49

Mozda zbog iskrivljene vodilice zubi ne povuku sa sobom ulja. Ako imaš mogućnosti posudi drugu vodilicu pa probaj. A nije ni iskrivljena ona baš dobra za upotrebu tako da razmisli o nabavi druge ili ako može da se popravi ali mislim da će to biti teško riješljivo.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by TomoVinkovic420 31.08.15 22:07

Imam jos 2 vodilice, pa cu probati sutra, inace nije puno kriva prednji dio odsupa od zadnjeg 1-2mm
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 31.08.15 22:28

Probaj svejedno pa da vidiš mada nebi tvrdio da će se riješiti problem ali ne košta te proba ništa.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by TomoVinkovic420 31.08.15 22:50

Probat cu sutra.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 27.09.15 20:05

reider 1 je napisao/la:

No ja svake tolko razmišlam kod sebe,da bi kupijo još jedno pilo motorno,koja bi bila malo lakša od moje,al to i ne upravo zbog toga,več zbog toga,da jedna gdje uglavi.Nedaj bože,kako je bilo prijašnjič,kad sakupljao drva-UŽAS.Ni traktorom nisam napravijo ništa,da bi razteretijo pritisak na lanac pile-uglavilo i kraj priče.A ak bi kupovao,onda se kod sebe odlučijo,da bi opet trebala biti nekva polprofesionalna u rangu ove moje Tomos -Huskvarne 707,al to ti je rang u 3 ks.A to ti je oko 600 EUR naprijed:(.

Napisao si ovo razmišljanje u nekoj drugoj temi pa ti tu odgovaram.
Na prvoj stranisi sam napisao neke stvari o mojoj pili Husqvarna 555 koju posedujem i jako sam zadovoljan sa njom. To je dosta jaka pila za rušenje i sve ostale poslove jer ima oko 60 cm3 i 4,3 ks. Ako bi ti to imao za glavnu pilu kod kuće sa kojom onda obavljaš sve glavne veće poslove onda je to pila koju trebaš. Ako ti treba kao druga pila za sitne poslov i npr. za vađenje zaglavljene pile kako si naveo onda ti je dosta ova manja Husqvarna 135 koja je isto super ali za manje zahtjevne poslove. Ova mala se meni sviđa  i možda je budem nekad posedovao za drugu pilu.
555 ti košta 767€ ali racunaj da ti trgovac daje 10% popusta. Normalno za taj popust mu moraš reći jer ti prvo ponude nešto manje ali ako ne pristane na 10 onda idi do drugog jer toliko se može iztržiti.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by vica022 31.01.16 12:02

Pre neki dan sam radio nakratko sa Husvarnom 9000. Taj model je vrlo redak a rec je o profi testeri. Rodjak je ima kao glavnu testeru za obaranje posto fabricki ide vodilica od 90cm.Koliko je dosad isekla ni sama nezna jer jedno vreme su profesionalno radili u sumama sa njom.Moram je uslikati jedan dan posto sad nisam mobitel poneo

_________________
Motorne pile Husqvarna - Page 3 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by reider 1 19.02.16 18:32

TEk sada pronašao ovu temu, pa vidim, da me neko citiral.
Ovogodišnje spremanje drv bude bolj u stilu čiščenja granja i manje u rušenju cijelih dreva. Sa radovima oko piljenja motorkom sam negdje na 70-80 postova ukupnih ovogodišnjih planiranih, pa je za ove godine ni ne bi više mi trebalo kupovati. A u svakom primeru, ak u ovoj godini ne, idučo zimo treba u nabavak. Kad bi kupijo novo, snaga treba biti slična ovoj, koju sad imam(3,3kw), jer takva može raditi sve. Da težja je od malenih priročnih za obaranje, al jer ja malo spremam drv, ne dođe u poštev, da nabavljam dvije.
Peter napomenja Husqvarno-Hasky-ja, al kako več jo zovete. No prvo mislijo sam, da ovo je taljanska firma ,al sad nešto čitam, da je Švedska Shocked . Ili je u prvo bila taljanska, pa se prodala. No dijo grupacije za motrje Husqvarna još uvijek je taljanska. Al proizvodi pil jesu pod švedima. BAr tako sam shvatijo, kad čistao stranice sa neta.
Naravno Hasky u samome je vrhu između pil i pošto je i Tomos radijo svoje pile po licenci Hasky, koju imam ja model 770, malo srce kuca naravno za nju. Odluka nije još pala fiksno, al vidjet čemo. Ima vrijemena, al akcije kakve se napomenjajo kod poovlaštenih prodavača pil ima svake zime, ne samo ove.
U rangu 3kw ima dvije pil Husky. 555 i 365.

Al ak kome sve je premale snage, nek uzme ovo, da če biti siguran u 100%obavljen posao. No samo  pila bez lanca i meča vaga 10,5kg. PA virojatno i bez tekočin Razz No Ovo je smrt za moja leđa:
http://servistrgovina-geder.si/verizne-zage-xp/64-motorna-zaga-3120-xp.html
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 25.02.16 18:54

Mislim da znaš da ja imam husqvarnu 555, pila sa kojom možeš sve raditi ( rušiti i klestiti grane...), jaka pila od 60 cm3 i 3,1 kw snage, svakako bi ti nju preporučio. Ja sam sa njom zadovoljan, da moram drugu nabaviti opet bi istu kupio.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by reider 1 25.02.16 23:29

MA da virujem ti. Usriejd poletja izađe sa tvornice njena nova seka od 3,2 kw. Cijena joj bude 700 eur.
Postoji za sad samo u kataložima, al nemože se je još dobiti. Model ne znam, kako se zove. JAko liči na tvoju. Isto sa "auto tune" sistemom. E Peter, al ak sam iskren, neka bude ta il ova, samo da ne treba mi rukom piliti...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by reider 1 07.10.16 11:47

Pila došla kuči. A šta če mi, ak odkazao mi krst-leđa. Neutral Sve od sredine poletja, lošeg sam stanja, i idem na slikanje. Zato neznam, šta mi to bude više trebalo. Kosačice BCS iznebijo sam se, možda bi se trebao i pile... Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by iwanho 1 07.10.16 11:59

To kaj navodiš je samo u manjem dijelu pridonijelo bolu u križima.  Ozbiljniji uzrok je u nećem drugom. Najveći neprijatelj križa i hrptenice općenito je sjedenje, pogotovo u nepravilnom položaju. Malo proanaliziraj način na koji živiš pa buš lakše zaključil kaj ti najviše smeta.
Teška pila također dosta doprinese bolovima u križima upravo zato jer se najčešće koristi u neprirodnom položaju. Ja sam zato odustal od Stihlovke 051 i nabavil si lakšu Jonsered 2159.

Koju pilu si na koncu kupil, daj malo podataka (model, snaga, težina, duljina mača). Valjda smo to kao forumaši zaslužili. Wink

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by reider 1 07.10.16 23:37

Hvala na dobro namijernim nasvetima, koje spoštujem, a bez brige, več dugo toga analizirao sam uzroke problemov, koje u glavnome vijeruj riješavam il izbijegavam se u maximalni mijeri. Možda prekasno.
Jedan faktor kod odluke kupnovanja bilo je i ne prevelika težina kod snage bar iznad 2,8 kw. Velikih razlika u težini kod novih pila nije baš, al kod primijer 7 kg, da dodaš još pola kile, znaš nakon nešto vrijemena rada osijetiti. Kupovali jesmo istovremeno sa nešto starijim čovijekom koj je več u mirovini u trgovini, a prvo što je čovijek pitao, bila je težina. Došli jesmo do zaključka, da snaga sa težino ide premosorazmerno, al izpod nekve snage više ne smije se iti, ak želiš srušiti deblje drevo. Prodavač kazao je, da za rušenje nek se biraju pile iznad 3 kw, kao sam sam več predpostavljao.
Kod odluke igrala je ulogo i vrsta garniture piljenja, znači meč i lanac. Želijo sam ,da nek bi bila ista kao na Tomos 707. A prodavač kazao, da nek razumno zaboravim na to, jer to je nemoguča želja, osim, ak izaberem Efco pilo. Isto potpuno ima ju Efco 6500. Snage 3,5kw. KAzao mi onda, u čime je svrha različtih lanaca, napokon toga, da sam mu več kazao, nek pripremi Efco za kupnjo. TAnji lanci sa manjim razmakom zubova dosta bolje pilijo granje, jer ne čupaju, al krajni posao isti je obavljen, kao sa večim zubovima, jer ove pile sa malenim lancima imaju veče okretaje. Inače kazano, lakše je za raditi i mirnije radi. Na kraju mi kazao, kao prijatelj taj prodavač, koj bijo istih godina kao ja, što bi on kupijo, ak bi bijo na mome mijestu sa novcem u ruki. NEznam, ak mi je izabrao pravu i ak čem požaliti bilo kada ovu kupnju, velijo mi nek uzmem ovu:
http://www.husqvarna.com/si/proizvodi/motorne-verizne-zage/555/966010918/

No nek kažem, nisam baš neki fan motornih pila, jer ovo mi je nekva stvar za uništavanje leđa, al šta čem ,ak mi treba, pa se nisam ni dosta u karakteristike spuštao i uspoređivao modelova, več sam slušao Perota i prodavača. A radije bi znao, da je ni ne bi mi trebalo imati. No

No kod kupnje zaboravijo sam na jedno važnu stvar ,al sada je što je. ZAboravijo sam ,da ne mogu birati korak lanaca, al mogao bi birati dužino...PA mi prodavač namijestijo standard tvrnice kod prodaje 45 cm. A ja bi radije bar 5 cm više Rolling Eyes
Dobro, do sad imao 45 pa moglo se sve obaviti, pa bude se i sad naprijed.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by iwanho 1 08.10.16 10:07

Hvala na linku. Na tvojem linku nisam zapazil težine pa sam potražil na netu i pronašel ovo:
http://www.mojkvart.hr/Karlovac/Popravak-strojeva/motorne-pile-kosilice/ponude/MOTORNA-PILA-HUSQVARNA-555-AKCIJA--46414
Težina i snaga je otprilike kao i moja. Samo je na mojoj lanac malo grublji. Dužina mača je jednaka i na treba ti veća. Ja sam rušil i razrezival drva deblja od 60 cm. Samo je potreban oštri lanac. Kraći mač je bolji od duljeg, pila lakše radi jer su manji gubici.

Želim da te dobro i dugo služi bez kvarova.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by reider 1 08.10.16 18:37

Hvala. Ak je duži meč lakše je piliti granje, jer si dalje od njih, a i prepilavati trupac je lakše. Po mome je sve lakše. A gledajuč na to, da imamo male dreve (mlada šuma), onda je dobar.

NA mojoj vezi jesu svi podatci! Sigurno. Idi sa stranico dovoljno dole i pritisni "več podatkov".

Ovakav meč i lanac, kao tvoja ima model "Rančer 465", samo, da je od Rancherice meč 50cm.
http://www.husqvarna.com/si/proizvodi/motorne-verizne-zage/465-rancher/966768270/
TAko mi kazao prodavač. I ovu jesam želijo kupiti. Povoljnija bila za cca 80 eur od 555 u krajnji cijeni. Ova garnitura piljenja se stavlja original po uputama tvornice, ak ti kao kupac ne želiš drugčije dužine(a ne možeš mijenjati korak lanaca!). KAo sam več kazao, finiji zubi stavljaju se na pilo, sa večim okretajima.
KAkve su detaljnije razlike između tih dvih pila nisam kunem se preučivao, al prodavač mi pričao i kazao, da razlika postoji.

Početni osiječaji:
No,danas pokušavao sam ju zapaliti prvi put, pa maka ju je prodavač več pored mene zapaliju pokusno i pustijo, da si sistem uravna slobodan tek motora. NIKAKO nisam mogao zapaliti. Pljujo, proklinjo, na kraju odčupao nekvu plastiku, koja drži poklopac iznac cilindara. Za guske nije sijeno.
ZAmene je ova Tomos najsigurnija. Od nje ne odljetava plastika ni napokon 39 radnih godina. Uho plastično na toj novoj zaglavilo mi u odjelo i kad sam povukao odčupalo ga. MEkana i tanka plastika kao od igrače dijece. Možeš ju starati i jednim prstom po mome. No svejedno nije to uho za odbaciti, jer odljetijo samo osigurač, da se ne izgubi to uho. KAd poklopac otvoriš, uha ne padne od stroja i ovisi na njemu. Sad ne ostane na stroju. Ima 3 takve. U toj uhi je oprugavi lim, i toga naravno ne možeš poderiti. Uništi se samu plastični dolnji zub na uhi. KAd sam startovao motor, uho bilo otvoreno, pa zato zaglavilo za odjelo. Moja krivda. Al svejedno...
KAd mi od jaja počelo kapati znoj, da nije zapalilo(al malo je prdnulo odmah na početku, poslije toga nimalo), znao, sam, da zalivilo sviječo. Bile su opute sa znacima nalimane na stroj kod ročaja. A čovijek, koj to čudo vidi prvi put, sve mu je premalo. Zvao prodavača u ljutnji. KAzao mi, da nek izvijačim sviječo i osušim cilindar. Jel si pročitao upute, mi kazao. Da, al nije mi još sad ništa jasno.
Htijo sam zapaliti i potrošiti onaj benzin, koj mi prodavač sipao unutra, tog pola tanka, da se motor ulježi. A prodavač kazao, da se to ne treba, samo nek gledam, da počnem sa radom malo težim kot ugrijanog motora, jer je novo.
No kad sam još ponovo pročitau upute i simbole ,shvatijo sam, da kad "prdne", tad treba vratiti crveno dugme u položaj, kakav je u ugasnutom stanju. Onda išlo odmah. Znači, nisam vratijo taj dugme, i čok bijo povučen, i tak oi unutra ostao dekompresor, koj se automatski vrača, kad motor se zapali.
KAd zapalila, počela je se ugašati. i prijimalo nije gasa nikako, a kadilo ko ludo. Nakom 5 trzaja gasom, uravnala gas sama, zbog automatske uravnave "auto tune", i nije više htijela gasiti. Pustijo sam ju zapaljeno 20 minuta i ni malo nije promijenila gas. Išla ko singerica, kamoli da bi se gasila kao stara Tomoska. Drži start gas dobro, da se razplačeš. radijo nisam ništa. A vibracij na ručkama nima ništa i tiše radi kao Tomos. LAganija mi se čini i dosta ličnija. NA prvo osiječanje super za upotrebo, al bogami, ovo neče izdržati ovoliko kao Tomos 707.

Kako če biti tekom upotrebe, javljat ču.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by ssucur 08.10.16 19:44

Hehe, muka sa novom tehnikom. Rolling Eyes čim prdne vraćaj ćok nazad. Very Happy Ako imaš ovakav prstan zobnika, možeš kupit drugi mač i prstan za 3/8 lanac. ja sebi uzeo za Solo 656c u Rotari-ju.
https://www.rotar-trgovina.si/produkti/gozdarstvo/verige-meci-zobniki-za-motorne-zage/verige-meci-zobniki-zakovice:zobniki/stran/2/razvrsti/priorioteta:narascajoce/260666/ring-zobnika-verige-38quot.html
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by reider 1 08.10.16 20:43

Znaš, znam to ja sve oko čoka, pošto je sva tehnika izpred ove pile , Opel astre i Suzuki swifta bila na čok. Al majstor jesi, kad prvi put skužiš rad multifunkcijskog dugmeta, jer ima 3 pozicije.
NA dole je ustavljanje motora. Napokon ustavitve on vrati se u srednjo ljego, al to je i ljega za običan rad motora( kako nek bi ja to znao?). Čok je treča pozicija dugmeta, a on ostaje u svoji ljegi. Kad "prdne", treba ga vratiti u srednjo ljego. Kako nek bi ja to znao. Pustijo ga u čoku i čupao konop ko majmun. Razz Pa zaista sam mislijo, da ima taj čok zbog "auto tuna" automatski. Shocked
No ono uho uništijo sam sa čiste bedastočine. Ali svejedno, mogla bi biti bolje napravena ona uha. NO još uvijek je upotrebljiva, samo kod otvaranja poklopaca padne na tlo. NE ostaje na sijelu pile.

Ima prsten za pogon lanaca da. Ali nisam siguran, ak je onaj prsten od drugog koraka lanaca moguče namijestiti. Ak su isti unutaršnji dijelovi(kanđe). Jer meč za 3/8 ima i drugi prihvat na stroj virojatno. Postoje veliki i maleni zahvat. Ova 555 ima maleni zahvat. Znači treba gledati na više faktora, da bi to uspijelo, a ni neznam, zašto bi to radijo.

Taj "auto tune" mi več u štartu dijeluje super, pošto ne ugašava, kad jo pustiš ugašeno na tlima. Ovo jako mi smeta kod stare Tomoske. Nadam se samo, da če dugo taj sistem raditi bez griješke.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by ssucur 08.10.16 21:10

Da te dobro sluša huskica, Wink kad sam kupio Solo 656c uzeo i mač 3/8 lanac i prsten 3/8 i rezervni 325-nek se nađe. scratch bounce
Motorne pile Husqvarna - Page 3 23366222

Motorne pile Husqvarna - Page 3 23366223
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by iwanho 1 08.10.16 23:21

Ne treba li mijenjati i mač ako se npr. .325 zamijeni s 3/8? Jeli ista širina utora na maču? Znam da postoje 1,6 i 1,5 mm.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna - Page 3 Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.