Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motorne pile Husqvarna

+6
tony5
TomoVinkovic420
ssucur
tomotraktor
abarth
fireman.peter
10 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 15.01.14 14:25

Slike moje motorke Husqvarna 555 posle nabavke.

Specifikacije:

Engine specification
Cylinder displacement 59.8 cc
Power output 4.3 hp
Maximum power speed 9600 rpm
Fuel tank volume 0,65 lit
Fuel consumption 438 g/kWh
Idling speed 2800 rpm
Spark plug NGK CMR6H
Electrode gap 0,5 mm
Torque, max. 3.51 Nm/6100 rpm
Weight (excl. cutting equipment) 5,6 kg
Chain gauge 0,058 "
Chain pitch .325", 3/8"
Recommended bar length, min-max/33-61 cm

Motorne pile Husqvarna Picture

Motorne pile Husqvarna Picture

Tu je još moja stara Dolmar 115: Tu sam jih malo usporedijo.

Motorne pile Husqvarna Picture

Motorne pile Husqvarna Picture

Tu je još nosač koji sam napravil na traktor jer nema nikad nekog pravog mjesta za nju na prikolici.

Slikano u toku izrade

Motorne pile Husqvarna Picture

Posle izrade

Motorne pile Husqvarna Picture

Motorne pile Husqvarna Picture
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by abarth 20.01.14 19:37

Peter super ti je pila,tak je lepa da je šteta upotrebljavat samo gledat.Prošle godine sam i ja nabavil malu pilicu za grane i sređivanje več srušenog drveta.Od prije imam još staru homelitku za rušenje i električnu za kod kuče i za moje potrebe dosta.[img]Motorne pile Husqvarna 18032013213[/img][img]Motorne pile Husqvarna 18032013211[/img][img]Motorne pile Husqvarna 21032013216[/img][img]Motorne pile Husqvarna 64o6[/img][img]Motorne pile Husqvarna Ke8f[/img]
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 20.01.14 22:49

Prikladna ova tvoja Husky. Kako i sam kažeš za grane i slično super. Ne osjetiš da ju držiš u rukama a ove veče, hmm... Ova Homelite je več u godinama vidim ali može dobro da posluži ako dobro radi.
Kod kuče mi je još jedna na struju i još jedna stara Stihl koju nisam upalijo da ne pamtim više kad je to bilo. Ti dvije su tak, nisu za neko ozbiljno delo. Onu na struju koji put trebam ako radim u prostoriji.

Čini mi se da ova tvoja Husky več ima automatski karburator pa me zanima kako ti to služi? Jel dobro pali? Kažu da se ne smije odmah ugasiti kad prestaneš, kad oduzmeš gas bolje je da za koji trenutak još radi pa onda gasiš.

Jesi primetijo ove stare pile- zračni filtar, ako usporediš sa ovom novom Husky filtar se skoro ništa ne zaprlja. Ja ako pilim sa Dolmarom suvo drvo za lož filtar se dosta brzo nakupi prašine, a kod Husky jako malo. Stvarno taj drugi princip oduzimanja vazduha odradi svoje.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Motorne pile husqvarna

Postaj by tomotraktor 31.01.14 17:05

Evo i moje pile. Tomos-husqvarna 061. Kod mene se pokazala kao ekstra pila. I nova za sada nepoznata mala husqvarna 137.

Motorne pile Husqvarna 3ogk

Motorne pile Husqvarna Lu4u

Motorne pile Husqvarna 8qry


Zadnja promjena: fireman.peter; 13.02.14 21:39; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Smanjivanje formata slika)
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 13.02.14 21:14

Da li netko ima iskustva sa husky 236, nudi mi se jedna povoljno pa ako netko ima kakva iskustva?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 13.02.14 23:49

Jel to ova iz linka

http://www.husqvarna.com/si/products/chainsaws/236/#features

Nemam ja te pile ali vidim da nije to po moči neka jaka pila. Sad zavisi zašto ti nju trebaš? Za rušenje ti nebu odgovarala ali za neke lake poslove to je onda druga stvar.

Inače što se husky tiče, roba bi trebala biti vrhunska. Kod mene ona se naziva za takvu. Ja znam da je Stihl dobra firma, čak imam jedni jaku staru kod kuče ali tu kod mene su izgubili tržište. Neznam ali ljudi kupuju Husky.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 14.02.14 13:07

Da to je ta....ne treba mi za rušenje, za to je zadužena 045, stara a dobra, ova bi bila samo za grane dok se s ovom ruši...stihl sam isto gledao ali je na svim manjim modelima MADE IN CHINA tako da nebi išlo.
Husky je ovaj što sam gledao ipak Sweden i prema stihlu 171 izgleda skoro duplo veća i robusnija

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 14.02.14 13:10

Kako vidiš gore na prijašnjim postovima da sam i ja kupovao novu pilu. Tako sam malo usporedijo Husky i Stihl i došao do nekog zaključka da je Husky naprednija pila, manja, ergonomična i ima više izboljšanja... Meni se činila bolja, e sad ko kako hoče i ko kako sam vidi. Novci su slični.

Sad ova tvoja neznam ako je to novo ili polovno. Ako je polovno zašto se prodava, kako je očuvana...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 14.02.14 14:21

ne,nova je,al bi je dobio nešto jeftinje nego u dućanu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 14.02.14 14:31

Ako ti njena snaga, dužina mača, težina i cjena odgovara onda mislim da je to to. Pile Husky su dobre.
Ja sam sa svojom do sad zadovoljan. Nije da sam ju nešto puno upotrebljavao ali do sada je ispunila moje ocekivanja. Pogotovo sam zadovoljan pošto se ne guši filter zbog izboljšanja a kod stare dolmar to je bio problem.
Ako te još što zanima pa da mogu odgovoriti tu sam.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by ssucur 14.02.14 15:06

Evo i moja bijesna pila. Very Happy Džepna....
Motorne pile Husqvarna 21484256
Motorne pile Husqvarna 21484257
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 14.02.14 20:26

fireman.peter je napisao/la:Ako ti njena snaga, dužina mača, težina i cjena odgovara onda mislim da je to to. Pile Husky su dobre.
Ja sam sa svojom do sad zadovoljan. Nije da sam ju nešto puno upotrebljavao ali do sada je ispunila moje ocekivanja. Pogotovo sam zadovoljan pošto se ne guši filter zbog izboljšanja a kod stare dolmar to je bio problem.
Ako te još što zanima pa da mogu odgovoriti tu sam.
da jer nebi rezala ništa većeg promjera od 20 cm....a mislim da snage za to ima,znači prvenstveno za kresanje grana kod srušenih manjih stabala,za obrezivanje voćaka,krčenje grmlja,neke grublje stolarske radove itd...tj sve ono što je s 045 zbog njezine težine teško raditi

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by abarth 14.02.14 20:44

Za te poslove je odlična radio sam sa njom 1 leto nazad inače 236 je od zeta.Prošlog leta sam si nabavio svoju malenkost jaču 135 koja je isto prava za obradu već srušenog i orezivanje.Mali je potrošač i skoro da se ne umoriš kad piliš s njom,ja mislim da nečeš požalit ak je kupiš. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 14.02.14 20:54

Onda ti je pila ok za svrhe koje si napisal. Što se cijene tiče vidiš na linku da je kod nas 200€ na to se dobi popust 10%, barem sam ja dobil na onu svoju gore na sliki. Znači cjena bi trebala biti oko 180€ ako je još niža? onda super.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 14.02.14 21:42

za mene bi bila oko 160 eura cijena

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 14.02.14 21:51

E pa onda samo napred  Very Happy mislim da smo doznali ono što je potrebno za kupnju. Samo još da se ima novac pa da se odlučiš. Ako bude kupovanje onda nemoj štediti sa slikama  Very Happy 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 14.02.14 22:56

još ću malo izviditi teren da se ne zaletim baš....da vidim malo mane i bolesti ako postoje kakve....jer ja kakve sam sreće uvijek ulovim za ono što ne valja

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 14.02.14 22:58

Sve ok, dobro je svaku stvar prespavati i ne se zaletjeti, u pravu si. Treba se raspitat, više ljudi više zna pa...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 19.02.14 19:42

Eto stigla nova igračka
Motorne pile Husqvarna W9iiehwupaqp4b3tw8_thumb Motorne pile Husqvarna 1i4cag73o0m1b5o54c8_thumbMotorne pile Husqvarna 948ogpssq3movcyg3obo_thumbMotorne pile Husqvarna Yhfvzz686s29ze4lw7ov_thumbMotorne pile Husqvarna 6ziyzbzptjszxzutxro6_thumbMotorne pile Husqvarna 125jbfqkfiu0jfkl05f_thumb

Srećom nije žena doma jer bi me objesila za .... da zna gdje sam je stavio dok sam slikao  Shocked 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 19.02.14 20:47

Hehe, ne brini mi joj nečemo reči.  Very Happy Samo ti dobro sakrij ove slike pa da se sam ne izdaš.

Šta da kažem, prava ljepotica, dopada mi se. Wink . Nek ti dobro služi, želim ti puno sigurnih radnih sati sa ovom pilom.

Vidim ima natezanje lanca sa strane, pumpu za lakše paljenje i sigurno još koje novitete koje dobro dojdu kod upotrebe. Djeluje mi jako prikladna i stvarno kako si rekao, super igračka za rad.

Vidim da ima ručno podešavanje karburatora. Moja ima automatski ali nemoj ti to ništa požaliti jer tvoje je ziher a kod moje je elektronika. Istina, fino ako se to samo po sebi naštela ali ko bi znao dokle če elektronika raditi a ručno je trajno.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 19.02.14 21:44

da...sutra ćemo vidit kako "pjeva", ide prvo na vješanje heheh, jedan rezervoar benzina da skuri na prazno a onda ćemo je pomalo uposlit

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 19.02.14 22:08

Aha, to češ napraviti. Da se uigra polako  Very Happy .
Ja moju nisam ništa, samo malo manje forsirao na početku i to je to. A možda bi bilo dobro da sam tak napravil kako ti namjeravaš, no sad je kasno, sad je več uigrana  Smile 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 19.02.14 22:10

tako svi stari šumari rade kod mene...još sam se ko klinac čudio zašto susjed vješa motorke po jabuci kad god je dobio novu na poslu What a Face What a Face What a Face 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by fireman.peter 19.02.14 22:18

Meni to nije palo na pamet, osim da ju malo uštedim na gasu ispočetka.

Jesi to nabavijo pilu sad pošto je ovo loše vrijeme napravilo katastrofu po šumama? Čuo sam da je i kod vas puno polomilo.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Gost 19.02.14 22:23

Ma nije samo zato, ali bit će i tu posla za nju. Da polomilo je dosta toga,kod mene ne toliko ali tamo gdje mi baka živi je puno voćaka stradalo. Ostalo je šteta u mojoj privatnoj šumi pa će tu biti posla za nju

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Husqvarna Empty Re: Motorne pile Husqvarna

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.