Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motorne pile Tomos

4 posters

Go down

Motorne pile Tomos  Empty Motorne pile Tomos

Postaj by reider 1 02.02.16 12:07

Kooperacija motornih pila Tomos Husqvarna.

NEšto slik moje jak ostare pile Tomos - Husqvarna, izrađena u 80 godinama prijašnjeg tisočletja:

Motorne pile Tomos  Fotografija-0019

http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22262530

Motorne pile Tomos  Fotografija-0029

Na zadnjoj sliki promijenljivala se joj je "cinšpula"-tuljava paljenja.

Ivanhoo je pronašao još nešto više podataka oko ove pile, al poovlašteni zastopnik za Husqvarna kod mene ni sam nezna prave snage ove pile, al kaže da je u rangu između 3 i 4 KW:

http://www.tomos-riders.com/ostali-motori/motorna-pila-tomos-husqarna-770/
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by Admin 04.02.16 19:03


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by reider 1 04.02.16 19:38

Shvatijo sam, da svečica stoji na tom modelu 650 pod drugčijim kutem, nego na 770. 770 ima svečico odzgoraj, al ova vodoravno izpod dekla. Izgleda zbog večeg cilindra.
Hvala na tvome trudu!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by Admin 04.02.16 19:55


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by reider 1 05.02.16 18:44

Znači ovo je sablja 45 cm i snaga 3,3 Kw. Izgleda, da bila u toj seriji to najsnažnija. No tek sada znam.Hvala na tvom neumornom trudu svakome pomognuti. Znači ak nabavim drugo, treba joj snage između 3-3,5 kw i isto duga sablja naravno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by iwanho 1 05.02.16 19:24

Pogledaj si malo i težine. Profi pile su nekaj skuplje, ali su puno kvalitetnije i lakše po kW snage. Možda ti sad još nije važno jel bu pila teška 5,5 ili 7 kg. S vremenom ti bu ova od 5,5 kg jednako teška kao sad ova od 7 kg. Ja sam se odlučil za Jonsered jer je to bil jetiniji brand Husquarne. Malo sam tražil po netu. Izgleda da više nisu u ponudi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by reider 1 05.02.16 19:40

MA imaš pravo, al profi jesu profi. I zato jim ne trebaš kontrolirati težine jer one su gornja granica tehnologije. Ak oni ne, koji onda budu znali napraviti pravu pilu. Naravno da plastične pile od romuna neču kupiti, to se zna. A žao ne smije se gledati samo težine, jer ovdje je snaga faktor broj 1. Znači, treba odabrati pravi omijer težine prema snagi, al to su pile naravno profi u prednosti prema drugime.
No jesu hobi pile isto težke il lakše od profi-je moguče. AL sam znaš zašto(zbog plastike hehe).

Za Johnsered neznam, al znam, da više nema ni Partnera(hči Husqvarne). Ponekad so to bili i pile i vrtni traktori.!!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by iwanho 1 05.02.16 20:20

U traženom rangu snage (shvatil sam da je oko 3,5 kW) potraži koja ima veću specifičnu snagu (kW/kg). Naravno, do financijske podnošljivosti. moja ima magnezijsko kućište. Tumbala se je mekih 15 m do jarka kad sam je moral pustiti iz ruke da se ne bi ja tumbal. Osim ogrebotina nije bilo nikakvih oštećenja. Još je cijelo vrijeme radila.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Kooperacija Tomos husqvarna

Postaj by tomotraktor 05.02.16 22:42

Ja takođe imam ovu motorku tomos husqvarna 61 FF, otac kupio 1989.g. i radila je dosta. Nemam nekih većih problema s njom, jednom joj je izgorila elektronika, i osim potrošnih dijelova nije imala većih problema. Ja sam s njom dosta zadovoljan. Radi i dan danas samo manje pošto ima u rezervi mala husq. 137. Bitno  istaći za ovu 61 FF, je to da je tijekom ovog proteklog rata bila izuzeta od strane  vojske u službene svrhe. Ja nisam bio kući, a otac dao kaže nije htio praviti probleme zbog mene jer sam i tad bio u policiji. Ja jedne prilike prolazeć slučajno kraj jednog lokalnog nazovimo majstora za motorke prepoznam svoju pilu, stanem i svoju pilu na rame i kući. Nije se čovjek puno ni bunio ko ratno stanje a kod mene puška, vojske na sve strane. Ja kažem, ovo je moja pila i kraj priče. Donesem kući neće da upali ostavim u podrum, i kažem ocu, nedaj više nikome. Po završetku rata, sam je osobno malo pretresao neznam što je točno bilo. Tako da me i sada služi, i zbog gore navedenog mi je još draža.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by reider 1 06.02.16 18:41

Shocked Zaista svaka ti čast. Kakva priča. Kao iz američkog filma. No na kraju ni on sam nije znao od kojeg je, pa maka bi ti bijo slobodan jo vratiti. Huh. Dobra priča nema što!. Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Kooperacija Tomos husqvarna

Postaj by tomotraktor 06.02.16 20:51

Ma on sigurno nije znao čija je, a ni tko ju je odnio. Bilo je tu još najmanje 5-6 pila, sve je to stalo iz nekog razloga, vojska odnosno neka vrsta radne jedinice već kako se to tada zvalo, je rezala dok je išlo čim neće da upali daj drugu a tu nosi tzv.majstoru.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by Admin 03.10.17 21:36

Huqvarna-tomos motorna pila

Motorne pile Tomos  30464443ex


Motorne pile Tomos  30464444ap


Motorne pile Tomos  30464445xv

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorne pile Tomos  Empty Re: Motorne pile Tomos

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.