Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav od vice022

+3
Admin
fireman.peter
vica022
7 posters

Go down

Pozdrav od vice022 Empty Pozdrav od vice022

Postaj by vica022 23.11.15 7:27

Pozdrav za sve clanove i ovog foruma i neka se jos dugo druzimo u zdravlju sreci i veselju
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by fireman.peter 23.11.15 18:08

Pozdrav Vice022 i dobrodošao na forum.
Odakle si, koji stroj imaš, napiši još koju riječ ako imaš volje.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by Admin 23.11.15 19:24

Pozdrav

Dobro došao na Forum na kojem ćeš  uživati u dobrom društvu.  Radujemo se tvojim  komentarima,  iskustvima, mišljenjima   hvala na lijepom i iscrpnom  predstavljanju članovima/korisnicima Foruma... sunny cheers

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by vica022 23.11.15 20:09

Mnogi me vec ovde znaju a jednostavno svasta radim u zivotu .Volim mehaniku i sve oko masina tako da sam samouko poceo i radim taj posao povremeno a pre par godina sam se vratio na malo imanje mog dede i tu radim malo poljoprivrede , vecinom sad povrtlarstvo i ratarstvo jer zemlje i sume vrlo malo je ostalo. Mehanizacije nesto osnovno sam uspeo nabaviti a nesto i sam pravim. Imam mali VTZ T25 ,prskalicu plugove, drljacu i prikolicu i moju glavnu alatku Hondu F600 bez koje je skoro nemoguce bilo sta uraditi.Mozda bi trebao imati TV-a za ovu priliku i to bi cak bio i pogodak za ovo malo zemlje ali za moje finansije je jednostavno preskup za neki solidan primerak tako da je rusko gvozdje tu za te poslove. Zahvaljujem se na dobrodoslici cheers
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by Admin 23.11.15 20:16

Pozdrav

Stari vuk za svu  mehaniku   motokultivatore, Ruske traktore  općenito traktore   king  hvala na odazivu na Forum..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by Tomo Vinković Požega 24.11.15 14:46

Pozdrav starom majstoru, raduje nas druženje, razmjena iskustva i slike strojeva!
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by fireman.peter 25.11.15 7:58

Hvala na odgovoru, vidim da imamo dosta jednakih stvari koje nas zanimaju pa se veselim druženja.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by vica022 25.11.15 8:38

Imam problema sa konekcijom interneta jer je veoma slab i spor tako da prebacivanje slika je veliki problem.nekad i da se ulogujem je veliki problem.Ali pokusacu da ubacim , samo sto bih radije ubacivao slike u odgovarajuce teme jer ovako ce ispasti licna tema a ne tamo gde bi se trebalo voditi

_________________
Pozdrav od vice022 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by reider 1 27.11.15 20:34

Pozdrav druže!
Dugo sam razmišljal što bi to bilo VTZ T25. A kad pogledam na internet odmah saznam- to je Vladimirac. Tako ga mi poznajemo.
http://autoline-eu.ro/sf/utilaje-agricole-tractor-cu-roti-VTZ-t25--15011619315817749300.html
Ovaj se prodaje.
Kod nas jih nisam vidijo, al više su razšireni ovdje LTZ -55. Sijedijo u dvima. Al sad su obadvije ponovo mijenjali vlasnika. Otišli neznano kam. Al to mi se čini je opet druga tvornica...

Lp i ponovo dobrodošao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by vica022 27.11.15 21:21

Da vtz je vladimirec a ltz je druga fabrika tj lipitskij zavod .Ima kod rusa preko 10 fabrika ali vtz-ltz- mtz su najpoznatiji . Samo sto je ltz cak losiji za nijansu kvalitetom .Prvi vtz su radjeni u harkovu pa su bili htz i bili su identicni ovim pa je kasnije nastavljen program samo u vtz

_________________
Pozdrav od vice022 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by reider 1 28.11.15 18:39

Nekadašnji vlasnik za LTZ 55 kaazo je, da je bijo jako upotrebliv traktor, al dizajn nikakvi. Bijo je previsok, pa rad pao okolo. TAko mu pao malo prije toga kad ga prodao preko betonskog poklopca nekog vrela, jer nije vidijo stepenice. Malo zaljuljalo i eto..

No onaj sa slike je od mog Fejsbuk poznanika. Al neznam, ak ga še ima. Htijo ga prodati. PA ga ja za zajebancijo poslikal. Kazao je, da je jak za vučenje.

I moj sošolec iz škole je takvog nekada imao. PA problem bijo, jer naprijed prednji pogon nije kočijo. Več samo vukao. Prodal ga, pa želi nekada kupiti nekvi AC ili slično. No pitao i mene, ak mojeg prodajem...
Pozdrav od vice022 Marajhov-rus

Onaj LTZ, koj je pao, pao je upravo na točki na ovoj sliki, ak gledaš iznad Torpedota njivo kukuruz. Odmah iznad njive popreko je radijo prešom!.
Pozdrav od vice022 Ce-bale-vozi-zenska
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by vica022 29.11.15 7:57

Svi ruski traktori zbog namene su dosta visoki i zbog toga su nestabilniji ,mada vozaci obicno naprave gresku i dodje do toga. Dobar deo ruske zemlje su tresetista i mocvarni tereni gde bi traktori normalne visine cesto zapadali.Zbog toga su visoki i visoke gume imaju ali su prilicno teski i vrlo dobri tegljaci.Jesu neudobni i nezgrapni ali zato to nadoknadjuju radom u najtezim uslovima.LTZ ima najvise problema sa menjacem i kvacilom jer je takoreci menjac ostao isti a snaga povecana pa cesto ako se siluju rikne menjac ili lamela. Prednji pogon nije klasican nego preko lamelnih spojnica koje kad proklize zadnji kraj ukljucuje prednju vucu. To je jedno solidno resenje za ocuvanje prenosa zbog usaglasavanja obrtaja ali ima manu da neradi u rikverc niti koci kao kod mehanicki stalno ukljucenog. Po meni je to velika greska ali tako su resili

_________________
Pozdrav od vice022 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by reider 1 29.11.15 11:37

DA. Za ravnice oni jesu dobri. Tako i Zetori, napraveni po sličnom razmišljanju.

Imali jesu i nekvi IMT-jevi 577DV oni prviji modeli isto pogon napraven, pa su svi prerađivali. ZA ravnice je to super, zašto ne.

Dali su ovi mijenjači LTZ imali još koji motor sa manj snage gore? Jer ovdje jesu svi 55 bili, drugčijih ni ne poznajem.

A što se tiče iztočnih traktora. Dobri jesu oni Belarus. I radili su dosta na izgledu i imaju šasijo napraveno mimo motora, pa su dobri za utovarivač odspredaj ili dasko za snijeg. Ima i sasvim dobar mijenjač. Poznanik u Doboju ima 2 i moram kaazti, da nista loša. No brzo se vidi, da je dizajn iztočan, ali nije LOŠ ni za pogled ni za upotrebo.
Eto to je taj Belarus:
Pozdrav od vice022 Fotografija-0027
Ima jedino što se sijetim 112 konjev i mijenjač riješen je polainverterski(rikverc je pored reduktora). A što mi prvo palo u oči je bilo, da ima volan postavljen malo izven centara armaturke. Vlastnik pravi, da je to zbog lažjeg ulaza u kabino napraveno. Demontiran je lim haube zbog boljeg hlađenja je kazao. Velikih poljoprivrednika tamo okolo nije, pa je to za sad daleko največi traktor u okolini. Radi sa krajnikom 3 brazde po 14" mi se čini. Maleni je 80ks. Sa obema vlasnik je zadovoljen.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by vica022 29.11.15 13:38

Belarus traktori su uglavnom MTZ traktori samo su serije koje su isle u izvoz dobile naziv belorus. Inace to je najkvalitetniji ipak i najaca serija koja je radjena. ovi noviji su vec losijeg kvaliteta,ali i teraju se sa prevelikim orudjima pa nije ni cudo. Ljudiu su navikli na onu uzrecicu Rus je to pa se ponasaju kao da je to tenk. Inace veoma su zahvalni pogotovu starije serije 52-82 ia novijih ima dosta od 820 i nekoliko serija pa do preko 300ks.Ma svaki zavrsava posao samo ako se vodi racuna i nepreopterecuje ali ko ima ruse to tera ko bog djavola. Znam po sebi sta sa malim sokocalom sve radim
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by reider 1 29.11.15 23:01

No da opet kažem, iztočnih traktora izuzevši Zetora nije ovdje dosta vidjeti. U moji je bližini kojeg poznajem samo Belarus 82 ks. Visok ko vrag.Mali kotači spredaj, straga jako veliki i visoka kabina. Vlasnik kaže, gdje se on vozi, tamo, gdje drugi sa Štore. No ja se nisam htijo svađati sa njime, nek bude po njegovom. Ali plašim se samo kad gledam visoko kabino i oko njega brda.

Svejedno je najviše od iztočnih Zetor ovdje zastupan. Najviše prati linije taljanov- zapadnih od tih, pa jih ljudi kupe. Čini mi se, da so i najskuplji od iztočnih. No nisam se tako razpitivao točno oko cene,al tako mi se čini.

No bilo kako, onaj Belarus sa slike me je oduševljijo 112. Al zamene je preveliki. Hehe.

Da vijerujem ti, ak je ravnica, doduše svaki je uskoro traktor dobar. Čak i ak nema izpravnih kočnic hehe. Troškovi radova na ravnici jesu maleni, jer brdski strojevi jesu skuplji.
Samo da na hitro premislim:što ti možeš sa tvojim na ravnici, jedan je lik za jake uzbrdice kupijo traktor za 30 kEUR, da može sigurno raditi. Tako mi sam neki vlasnik kazao. Sam kupijo prvi traktor Lombardini niski model, da je bijo siguran na terenu, gdje lisica pošto nosi. A njegov komšija ustraja na starih Zeotrima, pa pao okolo 2 puta i još duže radi od prvoga. kaže bolje dati više eura nego život.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by reider 1 05.12.15 20:00

VICE nešto nije uredu. Ne može se razširiti slik. Sigurno su izvorne veče. Nekvi krivi link si dao Question

Možeš malo opisati taj traktor?. Koliko snage, brzina itd...LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by vica022 07.12.15 7:30

Sad bi trebalo da bvudu dobre slikePozdrav od vice022 VFLjnwlPozdrav od vice022 Xldtw2GPozdrav od vice022 9UOdET8 i moj vredni radnik kojem sam vecinu prikljucaka sam napravio. od poteznice za prikolicu do pumpe za zalivanje , vucnog frezera ,ralice Pozdrav od vice022 R3bjyXk Pozdrav od vice022 QftbR8i
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by Krumpironja 07.12.15 10:05

Imam osjecaj da bi ga ja prevrnuo u prvoj vožnji lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by Dubravac 07.12.15 20:23

Pozz

Ne izgleda velik traktor, ali ima dosta kila a malo konja.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by fireman.peter 07.12.15 21:26

Izgleda mi da je traktor uređen na novo ne dugo vremena nazad, tako mi izgleda?
A svakako se vidi da se vodi briga o njemu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by reider 1 07.12.15 22:56

Volim gledati očuvan traktor, koj got bijo.
Težki mogu ponekad dosta napraviti, samo što se kreču sporije. A na našim paranormalno velikih parcelama imamo toliko vrijemena, da vozimo sporo dali...?. Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by vica022 08.12.15 17:59

On je velicine kao imt540 otprilike samo sto je vislji i visoko se sedi pa je osecaj dosta drugaciji . Moj je u srednjem polozaju visine jer se visina vrlo prosto menja kod njega jer ima bocne reduktore i napred ploce koje se zakrecu. Ali time se mora pomerati i poluge za hidraulik tj. polozaj poluga. Uglavnom u najnizem polozaju je odozdo visina kao u manjih imt-a a sad je kod mene u srednjem i vislji za oko 12cm i ima jos jedan polozaj za isto toliko podizanje. Znaci moze biti za oko 12 ili 25cm vislji od malih imt ili slicnih traktora. Meni je zbog prskanja baste i njiva najvise treba ova visina barem a nije prevrtljiv kao sto se cini. Za planine se spusti u najnizi polozaj i rasiri na gumama za oko 10-15cm i onda je vrlo bezbedan.

_________________
Pozdrav od vice022 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Pozdrav od vice022 Empty Re: Pozdrav od vice022

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.